Időzóna: (GMT +2 óra) RSS - hozzászólások

A PHPBB a legjobb?

Szerző
Üzenet
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.30. 19:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A phpBB a jelszavak tárolására sima md5 kódolást használ, míg az SMF a jelszó kódolásába belejátsza a kisbetűsre alakított felhasználói nevet is (ha valaki nagyon bele akar folyni Load.php 210. sor). IPB-nél meg a microtime-ot kombinálja véletlengenerált számokkal és azthasználja salt-nak az md5-nél.
Szerintem fberci erre az oldalra gondolt: http://www.gaiaonline.com/forum



A hozzászólás legutóbb Marcee által 2006.06.30. 19:46-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.30. 19:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

A phpBB a jelszavak tárolására sima md5 kódolást használ, míg az SMF a jelszó kódolásába belejátsza a kisbetűsre alakított felhasználói nevet is (ha valaki nagyon bele akar folyni Load.php 210. sor).
Akkor tényleg az SMF az. :) Azt nem tudtam, hogy így működik az SMF titkosító algoritmusa (így még jobban kevésbé visszafejthető az algoritmus, de azért a visszafejthetetlen jelszót is meg kell szerezni valahogyan).

Marcee írta:

Szerintem fberci erre az oldalra gondolt: http://www.gaiaonline.com/forum
Pontosan. :D
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pitypang01
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.11. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 82
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.30. 20:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
időm mint a tenger :D
na szóval akkor a phpBB 3-at akkor már nyugodtan használhatom? :lol:

lehet hogy lebeszéltél az SMF-ről! :twisted: :D

viszont hiányolom az alfórumokat :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.30. 21:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pitypang01 írta:

na szóval akkor a phpBB 3-at akkor már nyugodtan használhatom? :lol:
Nem igazán... (főleg a frissítés miatt)

pitypang01 írta:

viszont hiányolom az alfórumokat :roll:
Pedig vannak. :wink: Új fórum létrehozásánál be kell állítani parentnek (ha jól értettem az angol oldalon, akkor még alkategóriák is vannak).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pitypang01
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.11. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 82
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.30. 23:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
yeee akkor lámáskodok kicsit az admin panelon és össze-vissza állítgatok mindent :D
amúgy jó lenne ha már kijönne a "végleges" verzió :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vargazsozso
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.05.16. Kedd 2:00
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2006.07.17. 14:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Amúgy szerintem a phpbb sokkal jobb mint az a béna sms vagy mi a fene... :) Én mindkettőt kipróbáltam és a phpbbt tartottam meg. Szerintem sokkal jobb. Áttekinthetőbb, és könnyebb felinstallálni, na meg a témák. Ott csak színeket lehet váltogatni, itt pedig TÉMÁT lehet váltani!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 2:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.30. 21:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Persze itt el kell mondani, hogy a phpBB "hibájából" nincs ma újabb verzió, és ez nem jó így.
Mit értesz az alatt, hogy -hibájából- ? Amúgy miért narancssárga néhány szó?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.30. 22:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

fberci írta:

Persze itt el kell mondani, hogy a phpBB "hibájából" nincs ma újabb verzió, és ez nem jó így.
Mit értesz az alatt, hogy "hibájából"?
Azt értem alatta, hogy ők tehetnek róla, hogy nincs újabb verzió. Nem egy konkurens fórummotor fejlesztői szerveztek összeesküvést ellenük.

Thomas RC írta:

Amúgy miért narancssárga néhány szó?
Mert a keresőből jöttél, és ki vannak emelve azok a szavak, amelyekre rákerestél (standard phpBB feature).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 2:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.30. 22:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Thomas RC írta:

fberci írta:

Persze itt el kell mondani, hogy a phpBB "hibájából" nincs ma újabb verzió, és ez nem jó így.
Mit értesz az alatt, hogy "hibájából"?
Azt értem alatta, hogy ők tehetnek róla, hogy nincs újabb verzió. Nem egy konkurens fórummotor fejlesztői szerveztek összeesküvést ellenük.
Nem is tudtam hogy összeesküvést szerveztek ellenük :? . Amúgy már kezdem unni ezt a phpbb3 beta 1, 2, 3, 4... csak tudnám hány bétát fognak még tesztelni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.30. 22:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Nem is tudtam hogy összeesküvést szerveztek ellenük :? .
Mi van?
Nem egy konkurens fórummotor fejlesztői szerveztek összeesküvést ellenük.

Thomas RC írta:

Amúgy már kezdem unni ezt a phpbb3 beta 1, 2, 3, 4... csak tudnám hány bétát fognak még tesztelni.
Én se tudom, de te jobban örülnél egy hibáktól hemzsegő verziónak? Vagy kihagytál volna néhány feature-t, hogy minnél hamarabb jelenjen meg egy új verzió? Pl. én az UTF-8 támogatásnak nagyon örültem (mondjuk a béta verzióban elvileg már nem adnak hozzá újabb funkciókat a szoftverhez). Megkíméltek néhány problémától vele...
De én már csak egy (legfeljebb kettő) bétára számítok. Utána pedig RC, ami a végleges verzió előfutára, élő környezetben való használatra.

Egyébként örülni lehet, hogy mostanában ilyen gyakran jönnek ki a béták. A phpBB 3-at (pontosabban az elindításakor még csak 2.2-t) fejlesztik már néhány éve... Az utóbbi néhány hónapban, fél, egy évben nagyon beindult a fejlesztés (psoTFX, a korábbi fő fejlesztő (akkoriban legnagyobb részt ő foglalkozott a phpBB kódolásával) távozása után nemhogy lassult volna, de jelentősen gyorsult a phpBB fejlesztése).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 2:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.30. 22:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Thomas RC írta:

Nem is tudtam hogy összeesküvést szerveztek ellenük :? .
Mi van?
Nem egy konkurens fórummotor fejlesztői szerveztek összeesküvést ellenük.

Thomas RC írta:

Amúgy már kezdem unni ezt a phpbb3 beta 1, 2, 3, 4... csak tudnám hány bétát fognak még tesztelni.
Én se tudom, de te jobban örülnél egy hibáktól hemzsegő verziónak? Vagy kihagytál volna néhány feature-t, hogy minnél hamarabb jelenjen meg egy új verzió? Pl. én az UTF-8 támogatásnak nagyon örültem (mondjuk a béta verzióban elvileg már nem adnak hozzá újabb funkciókat a szoftverhez). Megkíméltek néhány problémától vele...
De én már csak egy (legfeljebb kettő) bétára számítok. Utána pedig RC, ami a végleges verzió előfutára, élő környezetben való használatra.

Egyébként örülni lehet, hogy mostanában ilyen gyakran jönnek ki a béták. A phpBB 3-at (pontosabban az elindításakor még csak 2.2-t) fejlesztik már néhány éve... Az utóbbi néhány hónapban, fél, egy évben nagyon beindult a fejlesztés (psoTFX, a korábbi fő fejlesztő (akkoriban legnagyobb részt ő foglalkozott a phpBB kódolásával) távozása után nemhogy lassult volna, de jelentősen gyorsult a phpBB fejlesztése).
Picit félreolvastam azt az összeesküvéses részt, most hogy újból elalvastam már értettem mire gondoltál.

Hát hibáktól hemzsegő fórumnak nem nagyon örülnék, csak szeretném ha végre jönne a stabil, amit, már lehet is használni "éles" oldalon, ugyanis mióta szétb***ák ftp-n az oldalam, azóta nem dolgozok az új oldalon, mert úgy döntöttem kivárom a phpbb3-at aztán, majd az alapján csinálom az új oldalam (ugyanis nekem fontos, hogy a színek ne nagyon különbözzenek a fórumétól)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 2:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.08. 21:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Találtam (számomra) egy érdekes cikket:

Idézet:

...A hírhez kapcsolódik, bár nem szorosan, hogy tegnap éjjel (2005.02.08) feltörték a phpBB.com oldalát. Egy politikai csoport próbálta a propagandaanyagát az oldalon elhelyezni. A lap, az igéretek szerint, hétvégére ismét működni fog.
Forrás: Nuker.hu

Tudom hogy már régen volt, de ez igaz?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.08. 21:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Tudom hogy már régen volt, de ez igaz?
Igen, de nem a phpBB-n keresztül, hanem a tömegek által használt Awstat hibáját kihasználva.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 2:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.08. 21:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Thomas RC írta:

Tudom hogy már régen volt, de ez igaz?
Igen, de nem a phpBB-n keresztül, hanem a tömegek által használt Awstat hibáját kihasználva.
Én meg azt hittem a phpbb.com az egy nagyon biztonságos oldal :?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 2:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.08. 22:01    Hozzászólás témája: olyan nincs
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nyílt forrással nincs nagyon biztonságos. Legfeljebb lelkiismeretesen frissített.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +2 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés