Segítség kérés - megjelenési hibák

Szerző
Üzenet
NyugtonMalac
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2010.12.12. Vasárnap 8:31
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.12. 09:04    Hozzászólás témája: Segítség kérés - megjelenési hibák
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok,

Egy összetett problémát kezelnék a fórumomon, de számos hibába ütközöm. Szeretnék kérni segítséget, hátha Ti tudtok segíteni nekem.

Előre is köszönöm!

A történet:
Üzemeltetek egy weboldalt 1-2éve, van rajta fórum is, joomla is. Össze voltak kötve, jól működtek.
Kb egy hete valószínüleg vírusírtott a tárhely szolgáltatóm, s nem jelent meg többé a fórumom és a joomla oldalam egyes részei hiányoztak. Mikor a joomlát javítani szerettem volna, nem jól reagált rá, így az újratelepítés mellett döntöttem.

A fórummal kezdtem, de hibára futottam.

Most feltelepítettem a fórumot PHPBB3 .0.8-at és belemásoltam a régi fórum adatbázisát. Úgy látszott minden megvan, de a témát át kellett állítani, hogy jól jelenjen meg a fórum.
Bridge-ről átváltottam prosilverre, és a fórum jól nézett ki.

DE az AVP-be visszatértem, és KARBANTARTÁS fülre kattintottam, és hibára futott a fórumom:

Idézet:

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 372: include_once(./../includes/auth/auth_joomla15.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 372: include_once() [function.include]: Failed opening './../includes/auth/auth_joomla15.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php')
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /adm/index.php on line 150: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /adm/index.php on line 152: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /adm/index.php on line 153: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /adm/index.php on line 154: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
Ha visszatérek a fórum kezdőoldalára ezeket a hibákat kapom, és nincs sablon a fórum alatt :(

Idézet:

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 542: include_once(./includes/auth/auth_joomla15.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 542: include_once() [function.include]: Failed opening './includes/auth/auth_joomla15.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php')
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 1024: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 1024: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 1024: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4505: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4507: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4508: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4509: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
Tudna esetleg valaki segíteni nekem, légyszi?

Köszönöm!
NyM

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ewhchj
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2009.05.18. Hétfő 19:37
Hozzászólások: 140
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.12. 11:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A "headers already sent by" hiba pont úgy néz ki, mintha vírusok módosították volna a fájljaidat, töröld le az összes régi fájlt, és töltsd fel újra a 3.0.8-as verziót.

A joomla bridge nem egy egyszerű MOD úgyhogy az adatbázisodat rendesen átalakítja, így az már magában nem működik a joomla bridge fájljai nélkül.
Az adatbázist viszont megtisztíthatod/megjavíthatod a Support Toolkit segítségével:
http://www.phpbb.com/customise/db/official_tool/stk/

A phpBB-ben van egy nagyon erős beépített debug motor, csak alapból ki van kapcsolva. Szerintem amég a javításokat végzed érdemes lenne visszakapcsolni, hogy dob-e hibát például a sima oldalak betöltése.
Ehhez a config.php-ben kell két sor elől eltávolítani a kommentet:

nézd ezt:
//@define('DEBUG', true);
//@define('DEBUG_EXTRA', true);

írd át erre:
@define('DEBUG', true);
@define('DEBUG_EXTRA', true);

Ha már működik a fórum, ne felejtsd el kikapcsolni a debugot, mivel olyan információkat is kiírhat ami nem tartozik a felhasználóidra :)

Remélem ezzel menni fog.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés