Post ikon megjelenési gondok

Szerző
Üzenet
yanosh
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2010.08.29. Vasárnap 23:31
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.19. 15:04    Hozzászólás témája: Post ikon megjelenési gondok
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Feltelepítettem a Thank post MOD-ot, ami működik is tökéletesen, viszont egy gondom van vele, hogy nem minden megjelenésen jelenik meg a thankpost.gif. Ha külön hozzárendelem AVP-ben, akkor megjelenik, de ahogy újratöltöm a képkészletet, már el is tűnik. Pedig elméletileg minden a helyén van, még az imageset.cfg-ben is.

Valamint volna egy ilyen problémám is:

Kép

A helyén van az összes kép, az imageset.cfg-ben is, ha AVP-ben megnézem a képkészletben, ott is a helyén van, és valamiért mégsem jelenik meg...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dadalia
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.20. Kedd 9:11
Hozzászólások: 263
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.19. 16:39    Hozzászólás témája: Re: Post ikon megjelenési gondok
Hozzászólás az előzmény idézésével

yanosh írta:

Pedig elméletileg minden a helyén van, még az imageset.cfg-ben is.
Minden megjelenésben?
_________________
Üdv: dadalia

http://dadaliagaleria.hu/forum/
http://piramisszuletik.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
yanosh
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2010.08.29. Vasárnap 23:31
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.19. 16:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen, minden használt megjelenést átnéztem. Ellenőriztem a képek helyét is és mégsem jeleníti meg. Ahogy látod is, csak az új hozzászólás gombok hiányoznak, pedig a helyükön vannak. Viszont az új témánál megjelenik, csak a képen látható magyarázatnál nem.

A Thank post MOD-nál pedig szintén hasonló a probléma, a "Köszönöm" gomb képkészlet újratöltés után eltűnik a témából.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.14. Péntek 17:08
Hozzászólások: 1128
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.20. 20:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia.
A leírtak alapján nekem az a gyanúm, nem megfelelő megjelenést használsz a fórum motorhoz. Ezek a jelenségek eltérő verzióknál szokott jelentkezni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
yanosh
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2010.08.29. Vasárnap 23:31
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.20. 20:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Az lenne a probléma, hogy 2 napja frissítettem 3.0.8.-ra? Lehet köze hozzá?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.14. Péntek 17:08
Hozzászólások: 1128
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.20. 21:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen, lehet, sőt mint az írásod jelzi van is. :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dadalia
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.20. Kedd 9:11
Hozzászólások: 263
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.20. 21:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Mielőtt ízekre szednéd a fórumod, próbálj meg vissza gondolni, hogy melyik problémád mikor és hogy jelent meg! Frissítés előtt, után, vagy valamelyik MOD telepítése előtt, után, netán a megjelenés telepítésével jelentkezett.
_________________
Üdv: dadalia

http://dadaliagaleria.hu/forum/
http://piramisszuletik.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
yanosh
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2010.08.29. Vasárnap 23:31
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.21. 01:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ahogy a filmekben szokták mondani: "Olyan gyorsan történt minden". :lol:
Sajnos nem emlékszem a sorrendre, nyilván frissítés előtt és után is görcsöltem vele. Szerintem nagyon elbénáztam. Az install mappán kívül minden fent volt a MOD-ból, majd frissítettem, aztán telepítettem (volna). Muszáj volt frissítenem 3.0.8.-ra (mivel a MOD-hoz kellett), csak rosszkor tettem. Először nem akartam, de a "Regisztráció meghívóval MOD"-hoz kellett a frissítés, a 3.0.7.-en nem ment... teljes káosz lehet most az egész fórum szerkezete... :(
Ami biztos, hogy a frissítés 3.0.8.-ra, a Thank Post MOD és a Regisztráció meghívóval MOD-ok előtti időkben ment minden. E 3 kombinációja keltette a zűrt, mivel szinte egyszerre csináltam őket. Lehet, újra kellene raknom az egészet, de akkor sok minden elveszne, amit nem akarok...
Igazából a fórum működik eddig gondok nélkül, de biztos vagyok benne, hogy nagy lehet az összevisszaság a szerkezetében. És nyilván az sem volt jó ötlet, hogy úgy frissítettem a 3.0.8.-ra, hogy egyesítettem a 3.0.7.-es fájljaival, nem pedig csak simán felülírtam...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dadalia
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.20. Kedd 9:11
Hozzászólások: 263
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.21. 20:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Huh... Szerintem rakd újra a fórumot.
Valamelyik témában ajánlották már hogy ki kellene "gyomlálni" az adatbázisodból mindent, ami a modolások miatt belekerült!
Biztos kapsz hozzá itt segítséget!
Aztán egy mentés, hogy megmaradjanak a dolgaid. Egy új fórum, tiszta lappal, vissza az adatbázis mentésed, és ha minden jó, csak akkor kezd újra a megjelenéseket, modokat,és persze csak a megfelelő verziójúakat.
Egyenként :roll: , lassan, odafigyelve :roll: , mentésekkel, hogy tudj visszaállítani.
Addig ne fogj bele másba, míg nem működik az amit éppen csinálsz!!
_________________
Üdv: dadalia

http://dadaliagaleria.hu/forum/
http://piramisszuletik.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
yanosh
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2010.08.29. Vasárnap 23:31
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.21. 20:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A MOD-os topikba leírtam kb. fél órája, hogy mi a topik címében lévő gondom. Újraraktam egy teljesen új helyen a phpbb.com oldalról letöltött 3.0.8 verzióval és abban alapból nem működik az új hozzászólás gomb. Tehát nem az én módosításommal volt a gond ezek szerint... :(

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dadalia
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.20. Kedd 9:11
Hozzászólások: 263
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.21. 20:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen, azt láttam.
Amit viszont az előbb irtam, azt az előző hozzászólásodra, és több topikban álltalad vázolt hibák halmazára javasoltam!! :o
_________________
Üdv: dadalia

http://dadaliagaleria.hu/forum/
http://piramisszuletik.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
yanosh
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2010.08.29. Vasárnap 23:31
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.21. 20:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen, tudom, hogy arra írtad, de ha jól emlékszem, e-mailben válaszoltam erre nemrég. :) Mármint hogy nyilván ez lesz a megoldás, de mivel ilyet még nem csináltam, (adatbázismentés, stb.), így egyenlőre csak tájékozódom.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.14. Péntek 17:08
Hozzászólások: 1128
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.22. 06:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia yanosh.

Idézet:

így egyenlőre csak tájékozódom.
Ez sajnos kevés lesz a problémád megoldásához, ettől többre lenne szükséged.
Láttam már létre hoztál egy "teszt fórumot" magadnak, mely nagyon helyes, és gyakorló pályának első osztályú, igy kezd el szép lassan tanulgatni a phpbb alapjait.
Amikor viszont ide írsz és kérsz valamit, ajánlom előtte gondold végig, és érthetően írd le a mondandódat.
Meg figyeltem sok esetben azért fut vakvágányra a segítségnyújtás, mert nem jól kérdezel, ill. nem érthetően írod le a problémát.
Az adatbázis szerkezetének megismerését is először a teszt fórumodon kezd el megismerni, gyakorolni.

Ne vedd sértésnek, nem annak szánom, hidd el, de...
Mielőtt bármit cselekszel, gondolkozz!

Üdvözlettel: k959

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
yanosh
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2010.08.29. Vasárnap 23:31
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.25. 03:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia k959!

Még csak most olvasom, hogy reagáltál. Nem tudom, miért kerülte el a figyelmem... :oops:

Nos, ami biztos, hogy mindig körültekintően szoktam megfogalmazni a problémámat. Tudom, hogy sok olyan kérés, illetve kérdés érkezik, ami nem egyértelmű, vagy stilisztikailag helytelen. Vagy csak szimplán érthetetlen... én azért próbálok úgy fogalmazni, hogy a konkrét problémára világítsak és ezt a legtöbb esetben -ahogy itt is -, képekkel is illusztrálom. Jó, néha nem sikerülhet nekem sem mindig. Általában hajnalban írok ide, akkor már elég tompa az én agyam is. :P
Összegezve, azt hittem először, hogy a Thank Post MOD zavarta össze az "Új hozzászólás" gombokat, vagyis ikonokat, de aztán rájöttem, hogy a frissítés a 3.0.8-ra is lehet ludas ebben. És ebben meg is erősítettetek. Néztem a phpbb.com oldalát, még elég kevés skin van frissítve az új verzióra. Az általam használt 2 skin közül konkrétan még egyik sincs. :D
Mondjuk érdekes számomra az is, hogy a phpbb3styles oldalon sem jelennek meg alapból az Új hozzászólás gombok a Melankolia style-ban. :P :?

Ja, és hasonló volt a problémám a subforum téma ikonok megjelenítésével is, mintha nem lett volna hivatkozás rájuk, erre viszont találtam egy működő megoldást a phpbb.com oldalon itt.

És itt ragadnám meg az alkalmat, hogy minden kedves segítőkész phpbb.hu fórumozónak Békés, Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánjak. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés