Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

BlueSuavity szerkesztés

Szerző
Üzenet
nonoka
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.01.01. 15:44    Hozzászólás témája: BlueSuavity szerkesztés
Hozzászólás az előzmény idézésével
Olyan problémám van hogy BlueSuavity sablont használunk és azt szeretnénk hogy megjelenjen benne az ami ezen a fórumon is!
Talán valami menü ez nem tudom hogy minek hívjam!
Nem tudom ez mekkora szerkesztéssel jár?

Kép

Kép

Itt a demója
http://demo.phpbb3styles.net/BlueSuavity

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.01.02. 16:39    Hozzászólás témája:
Ezt a részt úgy hívják, hogy breadcrumbs, és egyfajta elérési utat jelez a kiválasztott témához.

Készíts biztonsági másolatot a {fórumod_könyvtára}/styles/BlueSuavity/template/overall_header.html fájlból, majd az eredetijét nyisd meg szerkesztésre, és keresd meg benne ezt a részt a 188. sor környékén:

Kód:

<!-- IF not S_IS_BOT -->       
      <li><a class="item-primary" href="{U_LOGIN_LOGOUT}" target="_self">{L_LOGIN_LOGOUT}</a></li>
       <li><span class="divider divider-vert" ></span></li>
<!-- ENDIF -->       
      <li class="clear"> </li>
   </ul>
</div>

Ez után illeszd be ezt a kódrészletet:

Kód:

<!-- --------------------------------- Breadcrumbs utólagos beszúrása -------------------------- -->

<ul class="linklist navlinks">
         <li class="icon-home"><a href="{U_INDEX}" accesskey="h">{L_INDEX}</a> <!-- BEGIN navlinks --> <strong>‹</strong> <a href="{navlinks.U_VIEW_FORUM}">{navlinks.FORUM_NAME}</a><!-- END navlinks --></li>

<li class="rightside"><a href="#" onclick="fontsizeup(); return false;" class="fontsize" title="{L_CHANGE_FONT_SIZE}">{L_CHANGE_FONT_SIZE}</a></li>

<!-- IF U_EMAIL_TOPIC --><li class="rightside"><a href="{U_EMAIL_TOPIC}" title="{L_EMAIL_TOPIC}" class="sendemail">{L_EMAIL_TOPIC}</a></li><!-- ENDIF -->
            <!-- IF U_EMAIL_PM --><li class="rightside"><a href="{U_EMAIL_PM}" title="{L_EMAIL_PM}" class="sendemail">{L_EMAIL_PM}</a></li><!-- ENDIF -->
            <!-- IF U_PRINT_TOPIC --><li class="rightside"><a href="{U_PRINT_TOPIC}" title="{L_PRINT_TOPIC}" accesskey="p" class="print">{L_PRINT_TOPIC}</a></li><!-- ENDIF -->
            <!-- IF U_PRINT_PM --><li class="rightside"><a href="{U_PRINT_PM}" title="{L_PRINT_PM}" accesskey="p" class="print">{L_PRINT_PM}</a></li><!-- ENDIF -->
         </ul>

<!-- --------------------------- Breadcrumbs utólagos beszúrás vége ----------------------------- -->

Mentsd el a fájlt, és töltsd fel a helyére.

Menj az AVP-n a megjelenések fülre, és válaszd ki a sablonok menüpontot bal oldalon. Keresd meg a BlueSuavity-t, és kattints az ahhoz tartozó Újratöltés linkre. A megjelenő kérdésre lelkes helyesléssel kattints az Igen gombra, és használd egészséggel a megjelenésedet!

UI: ez ebben az évtizedben az első kreatív hozzászólásom errefelé! :D

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

A hozzászólás legutóbb HoremWeb által 2011.01.02. 17:09-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.01.02. 17:07    Hozzászólás témája: Hogyan oldottam meg a problémát?
Hogyan oldottam meg a problémát, avagy hogyan tudsz ilyesmire magad is rájönni?

1. Nagy lelkesedéssel megnéztem a BlueSuavity demó oldalán a fejlécet, ahol oda vagyon írva, hogy ez egy prosilver alapú megjelenés. Erre egyébként bizonyos jelekből magam is rájöhettem volna, de lusta voltam hozzá. ;) Mivel nem volt meg még a megjelenés, letöltöttem, és kicsomagoltam valahová.
  2. Dragonfly-jal (mert Operát használok – de csinálhattam volna Firefox-szal és Firebuggal is, sőt, a Chrome is tud már ilyet) beazonosítottam, hogy a breadcrumbs-ot a wrap-header azonosítójú div aljára, a nav-container-outer azonosítójú div után szeretnéd tenni. (Magyarán szólva rábökdöstem mindenféle részekre a fejrészen, és a Dragonfly aranyosan kiírta, hogy mi micsoda.)
  3. Eltűnődtem az élet furcsaságain, például azon, hogy a BlueSuavityben máshol sincsen breadcrumbs. Úgy ítéltem meg, hogy ez igazságtalan döntés a sorstól, és bíztam a megjelenés készítőjében, hogy talán nem irtotta ki máshonnan is ezt a hasznos dolgot, hiszen a prosilverben van ilyen, és – mint említettem – ez a megjelenés a prosilveren alapul.
  4. Beizzítottam a saját gépemre tesztelésre telepített fórumot, átállítottam prosilverre, és a Dragonfly-jal megkerestem, hogy hol és mi jeleníti meg a breadcrumbsot. (Mivel egyébként subsilver2-t használok, mély megdöbbenéssel tapasztaltam, hogy máshol van, mint ahogy megszoktam: nem az index-body.html-ben, hanem az overall_header.html-ben.)
  5. Megnyitottam a prosilver könyvtáramban a template mappában lévő overall_header.html fájlt, és rákerestem az id="linklist navlinks" részletre: ez a blokk tartalmazza a breadcrumbsot. Megkerestem a lista végét is, és az egészet kimásoltam a vágólapra.
  6. Megnyitottam a BlueSuavity template mappájában lévő overall_header.html fájlt, és megkerestem, hogy hol ér véget a nav-container-outer div. Ebben segített az, hogy a Notepad++ színezéssel jelzi, hogy egy-egy div hol végződik, ha rákattintasz a nyitó div-re.
  7. Beszúrtam a vágólapra másolt kódrészletet a záró div után, és szurkoltam, hogy ennyi elég legyen. Innen jött a meglepetés!
  8. Megpróbáltam átállítani a tesztfórumot a BlueSuavityre, de nem sikerült! Kiderült, hogy nem telepítettem! :D Gyorsan pótoltam a dolgot, és beállítottam alapértelmezettnek az új megjelenést.
  9. Örömmel láttam, hogy most már működik a megjelenés, sőt, még a breadcrumbs is szépen ott figyel a helyén!
  10. Megosztottam veletek az eredményt, remélve, hogy számotokra is örömet jelent majd.

Mindezt csak azért írtam le, hogy megmutassam: én sem értek ugyan az egészhez, de némi bátorsággal, elővigyázatossággal és megfelelő eszközökkel (saját gépen futó tesztfórum, Notepad++, Dragonfly [vagy Firebug, vagy hasonló]) így lehet nyomára bukkanni az ilyen problémákra használható megoldásnak. Ez talán segít majd neked is abban, hogy gond nélkül megkíséreld egy hasonló felderítését. A dolog kulcsa leginkább az, hogy mindig, minden módosítandó dologból készíts biztonsági másolatot! Így ha nem sikerül elsőre, vissza tudod állítani az előző állapotot, és nem vész el, csak egy kis szabadidőd, amiért a tapasztalat kárpótol – mert még a negatív tapasztalat is hasznos, ha segít legközelebb elkerülni valami rosszat.
Remélem, hogy hasznát tudod majd venni ennek a kis eszmefuttatásnak! ;)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
nonoka
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.01.03. 08:33    Hozzászólás témája:
Köszi a segítséget!

Így már könnyebb volt megcsinálni és használtam a firebuggot.
De érdekes módon nem akart az a kód működni amit te mutattál nekem de úgy csináltam ahogy javasoltad ,én is ráböktem és rákerestem!
És kimásoltam a prosilver sablonból !
Ezzel müködött.

Kód:

<ul class="linklist navlinks">
            <li class="icon-home"><a href="{U_INDEX}" accesskey="h">{L_INDEX}</a> <!-- BEGIN navlinks --> <strong>‹</strong> <a href="{navlinks.U_VIEW_FORUM}">{navlinks.FORUM_NAME}</a><!-- END navlinks --></li>

<li class="rightside"><a href="#" onclick="fontsizeup(); return false;" onkeypress="return fontsizeup(event);" class="fontsize" title="{L_CHANGE_FONT_SIZE}">{L_CHANGE_FONT_SIZE}</a></li>

<!-- IF U_EMAIL_TOPIC --><li class="rightside"><a href="{U_EMAIL_TOPIC}" title="{L_EMAIL_TOPIC}" class="sendemail">{L_EMAIL_TOPIC}</a></li><!-- ENDIF -->
            <!-- IF U_EMAIL_PM --><li class="rightside"><a href="{U_EMAIL_PM}" title="{L_EMAIL_PM}" class="sendemail">{L_EMAIL_PM}</a></li><!-- ENDIF -->
            <!-- IF U_PRINT_TOPIC --><li class="rightside"><a href="{U_PRINT_TOPIC}" title="{L_PRINT_TOPIC}" accesskey="p" class="print">{L_PRINT_TOPIC}</a></li><!-- ENDIF -->
            <!-- IF U_PRINT_PM --><li class="rightside"><a href="{U_PRINT_PM}" title="{L_PRINT_PM}" accesskey="p" class="print">{L_PRINT_PM}</a></li><!-- ENDIF -->
         </ul>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.01.03. 20:31    Hozzászólás témája:
Hát nem tudom, miért nem működött, mert nekem a két kódrészlet csontra azonosnak tűnik. Talán nem sikerült mindent a vágólapra másolni – időnként előfordul, hogy az elején-végén egy-egy karakter lemarad.

Mindenesetre a lényeg, hogy magadtól is meg tudtad oldani. Ezek szerint a kis eszmefuttatásom sem volt hiába! :D

Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés