Profil mező keskenyítése

Szerző
Üzenet
Sheila
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2011.04.14. 13:04    Hozzászólás témája: Profil mező keskenyítése
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok,

Remélem nem baj hogy nyitottam egy topicot ennek, nem akartam bele kontárkodni a szélesités topicba.

Abban szeretném a segitségeteket kérni, hogy a Profil Mezőt a hozzászolásokban hogyan lehetne egy kicsit keskenyíteni. Nekem sajnos ez teljesen meghaladja a tudásom, szoval azt sem tudom ezt hol lehetne átállitani.
1Thank_red a skin, és a fórumom itt.

Elöre is nagyon köszönöm a segitséget! :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.04.14. 13:46    Hozzászólás témája:
Keres az egyik css fájlban egy ilyet

Kód:

.postprofile {
    border-left: 1px solid #FFFFFF;
    color: #666666;
    display: inline;
    float: right;
    margin: 5px 0 10px;
    min-height: 80px;
    width: 22%;
}

keresés: .postprofile {

A benne lévő width: 22%; értékét vedd kisebbre. PL: 20%

Játék-világ - KillBill

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Sheila
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2011.04.14. 18:00    Hozzászólás témája:
Nagyszerü lett, köszönöm a segitséget!!! :)

KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.04.15. 00:08    Hozzászólás témája:

Sheila írta:

Nagyszerü lett, köszönöm a segitséget!!! :)
nm :wink:

Játék-világ - KillBill

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
melvicia
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2011.08.16. 15:40    Hozzászólás témája:
Sziasztok!
Nekem is a fent leírt dolog a problémám. Egészen pontosan én egy az egyben el szeretném tüntetni a profil mezőt. De ha csupán csak töredékére sikerül csökkenteni a szélességét, már az is nagy haladás lenne.
Kép
Az első képen látható a jelenlegi kinézet, a középsőn, amivel már meg tudnék békélni, de az utolsón látható kinézet lenne az igazi, bár tudom, ahhoz több mindenbe kellene belenyúlni.

Több témát is olvastam már, amiben reménykedtem, hogy adnak valami támpontot a megoldással kapcsolatban. Én magam pedig többször végignyálaztam már az összes .css fájlt, módosítgattam, néhány .html fájlt is átfutottam. A fent leírt megoldást is kipróbáltam. Most, hogy olvastam... ismét megpróbáltam; biztos nem gépeltem-e el valamit, vagy rossz helyre töltöttem esetleg fel. De tuti, hogy ezt a részét jól csináltam. Akkor meg mi lehet a probléma? Ötlet?

(Illetve ha tud valaki abban segíteni, hogy a PÜ és mail ikont átrakni balra a hozzászólás dátuma mellé, azt is megköszönném.)

Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.08.16. 23:46    Hozzászólás témája:
Szia!

Bár egyáltalán nem értek a prosilverhez, de szerintem 3 fájl minimális szerkesztésével elérheted ezt.

Picit játszottam vele, és idáig nagyon könnyű eljutni:
Kép

Ehhez css-ben:
postbody: width: 95%;
és
postprofile: width: 5%;

Ezzel együtt egyszerűen eltüntettem (töröltem) a viewtopic_body.html-ből a teljes "postprofile" részt. (mivel az nem kell neked)

Ez az egész ment a kukába:

Kód:

<dl class="postprofile" id="profile{postrow.POST_ID}">
         <dt>
            <!-- IF postrow.POSTER_AVATAR -->
               <!-- IF postrow.U_POST_AUTHOR --><a href="{postrow.U_POST_AUTHOR}">{postrow.POSTER_AVATAR}</a><!-- ELSE -->{postrow.POSTER_AVATAR}<!-- ENDIF --><br />
            <!-- ENDIF -->
            <!-- IF not postrow.U_POST_AUTHOR --><strong>{postrow.POST_AUTHOR_FULL}</strong><!-- ELSE -->{postrow.POST_AUTHOR_FULL}<!-- ENDIF -->
         </dt>

<!-- IF postrow.RANK_TITLE or postrow.RANK_IMG --><dd>{postrow.RANK_TITLE}<!-- IF postrow.RANK_TITLE and postrow.RANK_IMG --><br /><!-- ENDIF -->{postrow.RANK_IMG}</dd><!-- ENDIF -->

<dd>&nbsp;</dd>

<!-- IF postrow.POSTER_POSTS != '' --><dd><strong>{L_POSTS}:</strong> {postrow.POSTER_POSTS}</dd><!-- ENDIF -->
      <!-- IF postrow.POSTER_JOINED --><dd><strong>{L_JOINED}:</strong> {postrow.POSTER_JOINED}</dd><!-- ENDIF -->
      <!-- IF postrow.POSTER_FROM --><dd><strong>{L_LOCATION}:</strong> {postrow.POSTER_FROM}</dd><!-- ENDIF -->

<!-- IF postrow.S_PROFILE_FIELD1 -->
         <!-- Use a construct like this to include admin defined profile fields. Replace FIELD1 with the name of your field. -->
         <dd><strong>{postrow.PROFILE_FIELD1_NAME}:</strong> {postrow.PROFILE_FIELD1_VALUE}</dd>
      <!-- ENDIF -->

<!-- BEGIN custom_fields -->
         <dd><strong>{postrow.custom_fields.PROFILE_FIELD_NAME}:</strong> {postrow.custom_fields.PROFILE_FIELD_VALUE}</dd>
      <!-- END custom_fields -->

<!-- IF not S_IS_BOT -->
      <!-- IF postrow.U_PM or postrow.U_EMAIL or postrow.U_WWW or postrow.U_MSN or postrow.U_ICQ or postrow.U_YIM or postrow.U_AIM or postrow.U_JABBER -->
         <dd>
            <ul class="profile-icons">
               <!-- IF postrow.U_PM --><li class="pm-icon"><a href="{postrow.U_PM}" title="{L_PRIVATE_MESSAGE}"><span>{L_PRIVATE_MESSAGE}</span></a></li><!-- ENDIF -->
               <!-- IF postrow.U_EMAIL --><li class="email-icon"><a href="{postrow.U_EMAIL}" title="{L_SEND_EMAIL_USER} {postrow.POST_AUTHOR}"><span>{L_SEND_EMAIL_USER} {postrow.POST_AUTHOR}</span></a></li><!-- ENDIF -->
               <!-- IF postrow.U_WWW --><li class="web-icon"><a href="{postrow.U_WWW}" title="{L_VISIT_WEBSITE}: {postrow.U_WWW}"><span>{L_WEBSITE}</span></a></li><!-- ENDIF -->
               <!-- IF postrow.U_MSN --><li class="msnm-icon"><a href="{postrow.U_MSN}" onclick="popup(this.href, 550, 320); return false;" title="{L_MSNM}"><span>{L_MSNM}</span></a></li><!-- ENDIF -->
               <!-- IF postrow.U_ICQ --><li class="icq-icon"><a href="{postrow.U_ICQ}" onclick="popup(this.href, 550, 320); return false;" title="{L_ICQ}"><span>{L_ICQ}</span></a></li><!-- ENDIF -->
               <!-- IF postrow.U_YIM --><li class="yahoo-icon"><a href="{postrow.U_YIM}" onclick="popup(this.href, 780, 550); return false;" title="{L_YIM}"><span>{L_YIM}</span></a></li><!-- ENDIF -->
               <!-- IF postrow.U_AIM --><li class="aim-icon"><a href="{postrow.U_AIM}" onclick="popup(this.href, 550, 320); return false;" title="{L_AIM}"><span>{L_AIM}</span></a></li><!-- ENDIF -->
               <!-- IF postrow.U_JABBER --><li class="jabber-icon"><a href="{postrow.U_JABBER}" onclick="popup(this.href, 550, 320); return false;" title="{L_JABBER}"><span>{L_JABBER}</span></a></li><!-- ENDIF -->
            </ul>
         </dd>
      <!-- ENDIF -->
      <!-- ENDIF -->

</dl>

Természetesen törlés előtt még át kellene rakni a megmentésre szánt profil ikonokat! (ezzel játszani nem volt időm sajnos)

A css-t egyébként azért csináltam így (5%-95%), hogy megmaradjon az "online".

Tudom, nem teljes a megoldás, de talán valamennyit tudtam segíteni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
melvicia
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2011.08.17. 11:09    Hozzászólás témája:
Hát valahogy ez nekem az atya úristenért se akar működni :/
Pedig megcsináltam mindent, amit leírtál (vagy 6x átellenőrizve), de semmi változás... Mind1... akkor... majd nem tudom, mit fogok csinálni. Megpróbálom esetleg újra rakni az egészet majd, hátha az segíteni fog. Azért köszi szépen!

Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.08.17. 11:17    Hozzászólás témája:
Működnie kell pedig, láthattad a képen.

Nem kell újrarakni semmit, felesleges munka. (kivéve, ha szanaszét változtattad a fájlokat, és már azt sem tudod, hol tartasz, de akkor is csak az eredeti fájlokat másold fel újra)

Ne feledd minden módosítás után az AVP-n a gyorsítótárat üríteni, vagy a megjelenést újratölteni! (különben nem látod a változásokat)

A hozzászólás legutóbb Szoles által 2011.08.17. 15:33-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
melvicia
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2011.08.17. 15:06    Hozzászólás témája:
A gyorsítótár ürítéséről még nem hallottam. De most megpróbáltam azt is. Semmi változás.
A biztonság kedvéért egy az egyben felmásoltam az eredeti fájlokat, és csak azokat változtattam meg, amiket te is írtál.
Aztán újra gyorsítótáras próba, akkor vettem csak észre, hogy a következőket írja ki:

Nem sikerült lekérni a legújabb verzióval kapcsolatos információkat.
Verzió ellenőrzése újra · További információ »

A további infó alatt pedig ezt:
Nem sikerült végrehajtani a műveletet, mivel az fsockopen függvény nincs engedélyezve, vagy az elérni kívánt szerver nem található.

Nah hát én ehhez a részéhez már végképp nem értek :S Mit csináljak? :S

Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.08.17. 15:33    Hozzászólás témája:
Sajnos nekem fogalmam sincs, mit jelent ez. Talán valaki más...

melvicia
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2011.08.17. 15:35    Hozzászólás témája:
Nah rengeteg ide-oda másolgatás után (mert most már tényleg valóban belekeveredtem, hogy melyik fájl mit is tartalmaz, mibe mennyire nyúltam bele ... ) végre sikerült egy olyan megoldást kreálni, ami még nem tökéletes, de innen már remélhetőleg menni fog.
Jelenleg (a te általad leírt módszerrel) ki tudtam szélesíteni maximálisra a hozzászólás szövegének dobozát, de alatta még a jobb oldalon ott van minden, hogy ki írta, mikor csatlakozott, stb stb... de ezeknek az eltüntetése, ill. áthelyezése már talán menni fog.
Köszönöm szépen a segítséget!

KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.08.17. 16:57    Hozzászólás témája:

melvicia írta:

Nem sikerült lekérni a legújabb verzióval kapcsolatos információkat.
Verzió ellenőrzése újra · További információ »

A további infó alatt pedig ezt:
Nem sikerült végrehajtani a műveletet, mivel az fsockopen függvény nincs engedélyezve, vagy az elérni kívánt szerver nem található.

Nah hát én ehhez a részéhez már végképp nem értek :S Mit csináljak? :S
Annyit takar, hogy nem tudod a phpbb.com oldalával kommunikálni vagyis ellenőrizni akarta, hogy van e újabb kiadás mint a te általad telepített fórum verzió.
-----------------------------------------------------------
A gyorsító tárak újra töltése mindig szükséges, ha módosításokat végzünk.

A megjelenés fül alatt 3 lehetőség van

1, sablon -> html fájlok újratöltése
2., stílusok -> ccs fájlok újra töltése
3., képkészlet újra töltése.

amibe bele nyúlsz azokat módosítás után mindig újra kell tölteni.

Játék-világ - KillBill

melvicia
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2011.08.17. 17:24    Hozzászólás témája:
Ezek is hasznos infók voltak. Ma is sokat tanultam :) Köszi mindkettőtöknek!

Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.08.17. 18:56    Hozzászólás témája:

melvicia írta:

...de alatta még a jobb oldalon ott van minden, hogy ki írta, mikor csatlakozott, stb stb... de ezeknek az eltüntetése, ill. áthelyezése már talán menni fog.
Igen, még a viewtopic_body.html-ből is törölnöd kell pontosan azt a részt, amit korábban bemásoltam, és akkor lesz teljesen olyan, mint amiről képet tettem be.
(ikonokat előtte helyezd át ahová szeretnéd!)

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés