Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Simple Topic Description

Szerző
Üzenet
yanosh
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.06.24. 09:54    Hozzászólás témája: Simple Topic Description
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Ennél a MOD-nál egy kicsit elakadtam. Az install azzal kezdődik, hogy futtassak le SQL-ben egy parancsot:

Kód:

ALTER TABLE `phpbb_drafts` ADD `draft_description` VARCHAR( 255 ) NOT NULL DEFAULT '';
ALTER TABLE `phpbb_topics` ADD `topic_description` VARCHAR( 255 ) NOT NULL DEFAULT '';

Lefuttatom, de nem hozza létre a táblákat, hanem helyette ez a hibaüzenet fogad:

Kép

Ezt hogyan lehet orvosolni? Ki lehet kerülni valahogy az SQL-t, vagy hanyagoljam a MOD-ot? Esetleg van másik hasonló MOD, amihez nem kell SQL-futtatás?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kopuler
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.06.24. 13:25    Hozzászólás témája: Re: Simple Topic Description

yanosh írta:

Sziasztok!

Ennél a MOD-nál egy kicsit elakadtam. Az install azzal kezdődik, hogy futtassak le SQL-ben egy parancsot:

Kód:

ALTER TABLE `phpbb_drafts` ADD `draft_description` VARCHAR( 255 ) NOT NULL DEFAULT '';
ALTER TABLE `phpbb_topics` ADD `topic_description` VARCHAR( 255 ) NOT NULL DEFAULT '';

Lefuttatom, de nem hozza létre a táblákat, hanem helyette ez a hibaüzenet fogad:

Kép

Ezt hogyan lehet orvosolni? Ki lehet kerülni valahogy az SQL-t, vagy hanyagoljam a MOD-ot? Esetleg van másik hasonló MOD, amihez nem kell SQL-futtatás?
Külön külön futtasd le őket.
Egyszerre csak egy sort.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.06.24. 13:40    Hozzászólás témája:
Tábla előtag okés?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
yanosh
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.06.24. 14:37    Hozzászólás témája:
Köszönöm a segítséget, én balga egyszerre futtattam a kettőt. :oops: Úgy néz ki, így már működik, létrehozta a két táblát. A tábla előtaggal nem volt gond. :) Remélem, nem kavarta meg az adatbázist a balgaságom.

kopuler
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.06.24. 19:01    Hozzászólás témája:

yanosh írta:

Köszönöm a segítséget, én balga egyszerre futtattam a kettőt. :oops: Úgy néz ki, így már működik, létrehozta a két táblát. A tábla előtaggal nem volt gond. :) Remélem, nem kavarta meg az adatbázist a balgaságom.
Nem kavart meg semmit, mert le se futott.
Ez nem hoz létre táblát, hanem a táblában hoz létre egy új mezőt.
A két tábla phpbb_drafts, phpbb_topics létező táblák :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2011.06.25. 21:21    Hozzászólás témája:
A két utasításnak egyszerre is le kellene futnia, ha azok rendesen pontosvesszővel vannak elválasztva. A 1046-os hibaüzenet elvileg azt jelentené, hogy nem választottál ki adatbázist (phpMyAdminban bal oldalon egy legördülőmezőben) az utasítások lefuttatása előtt, így azt a MySQL nem tudta értelmezni.

yanosh
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.06.26. 12:19    Hozzászólás témája:

kopuler írta:

Nem kavart meg semmit, mert le se futott.
Ez nem hoz létre táblát, hanem a táblában hoz létre egy új mezőt.
A két tábla phpbb_drafts, phpbb_topics létező táblák :)
Azért gondoltam, hogy összekavartam valamit, mert kétségbeesésemben elkezdtem próbálgatni, de sajnos a MySQL-hoz még nem nagyon konyítok. A phpbb.hu oldalnak köszönhetem, hogy eljutottam legalább egy minimális szintre. :)

Marcee írta:

A két utasításnak egyszerre is le kellene futnia, ha azok rendesen pontosvesszővel vannak elválasztva. A 1046-os hibaüzenet elvileg azt jelentené, hogy nem választottál ki adatbázist (phpMyAdminban bal oldalon egy legördülőmezőben) az utasítások lefuttatása előtt, így azt a MySQL nem tudta értelmezni.
Egyszerre nem akart lefutni, de külön-külön működött. El voltak választva rendesen a pontosvesszővel, nem módosítottam semmit, úgy másoltam be, ahogy a MOD install.xml-jében volt leírva.
Viszont nem tudtam, hogy adatbázist kellene választanom. Illetve kiválasztottam az odavonatkozó táblákat, amit kért, de nyilván az volt a baj, hogy külön-külön. Azaz kiválasztottam a php_drafts táblát és úgy futtattam. Szerintem ezért nem értelmezte a lefuttatandó parancsot. A súgóban az 1046-os hibaüzenetre azt írta, hogy valami numerikus hibát talált.

Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés