InvisionBlue megjelenés módosítása

Szerző
Üzenet
Adam-HUN
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.30. Hétfő 16:30
Hozzászólások: 47
Hozzászólás Elküldve: 2012.08.04. 11:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem; letöltöttem egy InvisionBlue nevű témát. Viszont néhol akadnak kisebb hibák. pl.: a Login link rosszul van linkelve. (nem ugrik át a bejelentkezéshez)

Valamint azt szeretném hogy az oldal alján található "Belépés" mezőt fent is megjeleníthetővé tenni. (kb. a fórumútvonalak és a banner között) Készítettem egy képet hogy mire is gondolok.
Kép
(Gondolom a template mappába valamelyik fájlt kell átszerkeszteni, talán az overall_header.html)
De nem vagyok benne biztos, hol mit és hova másoljak. Ezért kérném a segítségeteket.

Azt esetleges segítőkész válaszadást előre is köszönöm!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.14. Péntek 17:08
Hozzászólások: 1128
Hozzászólás Elküldve: 2012.08.04. 15:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia.

Ahogy nézem ez a mergjelenés nem egy friss darab, melyik fórummotorra húztad rá?
A másik kérdésre:
az overall_footer.html-ben megtalálod a belépés kódját, a kép alapján a forumlist_body.html-be rakd be.
_________________
Ne kérd, hogy vegyelek fel MSN-re, mert nem használom!
Használj helyette te is inkább ooVoo-t!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Adam-HUN
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.30. Hétfő 16:30
Hozzászólások: 47
Hozzászólás Elküldve: 2012.08.05. 13:15    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A 3.0.10-es verzióra. Lehetséges hogy amiatt, kerestem is a neten hátha van friss verzióra optimalizált. De a Login url itt is el van írva, de azt majd valahogy csak megoldom.
A belépés panel másolásával kapcsolatosan; Az jó hogyha a \template\index_body.html-ből ezt a részt használom fel?

Kód:

<!-- IF not S_USER_LOGGED_IN and not S_IS_BOT -->
   <br clear="all" />

   <form method="post" action="{S_LOGIN_ACTION}">

   <table class="tablebg" width="100%" cellspacing="1">
   <tr>
      <td class="cat"><h4><a href="{U_LOGIN_LOGOUT}">{L_LOGIN_LOGOUT}</a></h4></td>
   </tr>
   <tr>
      <td class="row1" align="center"><span class="genmed">{L_USERNAME}:</span> <input class="post" type="text" name="username" size="10" />&nbsp; <span class="genmed">{L_PASSWORD}:</span> <input class="post" type="password" name="password" size="10" />&nbsp; <!-- IF S_AUTOLOGIN_ENABLED --> <span class="gensmall">{L_LOG_ME_IN}</span> <input type="checkbox" class="radio" name="autologin" /><!-- ENDIF -->&nbsp; <input type="submit" class="btnmain" name="login" value="{L_LOGIN}" /></td>
   </tr>
   </table>
   {S_LOGIN_REDIRECT}
   {S_FORM_TOKEN}
   </form>
<!-- ENDIF -->
- nem az overall_header.html tartalmazza azt a részt amit a képen jelöltem? :roll: ...akkor a forumlist_body-ba kell?
Az esetleges válaszadást előre is köszönöm!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2012.08.05. 20:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia.

Alapjában véve mindegy, hogy melyikbe teszed, főleg, ha belépés nélkül nem engeded használni a fórumot.
Ha csak fórumod van, és a vendégek is láthatják, akkor célszerűbb az overall_header.html-be tenni.
Főleg, ha esetleg van hozzá portálod is, mert alap helyzetben a portál is az overall_header.html-t használja, és így elegendő csak egy helyre berakni. Ha átlép a portálra, ott is megjelenik neki.
De akár teheted az overall_footer.html-be is, csak akkor a lap alján a lábléc felett lesz a belépési - regisztrálási lehetőség.

A lényeg, hogy lehetőleg csak egy helyre tegyed, különben adott esetben legalább 2x is megjelenik ugyanaz a belépési lehetőség.
Én vagy az overall_header.html végére, vagy az index_body.html elejére tenném. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.14. Péntek 17:08
Hozzászólások: 1128
Hozzászólás Elküldve: 2012.08.06. 17:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Bocsi amiért csak most válaszolok.
Utána kellet néznem Adam-HUN, hogy ott legyen ahol szeretnéd.
Jól találtad meg a kódrészt melyre szükséged van, de ne oda tedd ahová én is javasoltam inkább a breadcrumbs. html-be.

Keresd:

Kód:

<table class="tablebg" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="0" style="margin-top: 5px;">


Illeszd közvetlenül elébe:

Kód:

<!-- IF not S_USER_LOGGED_IN and not S_IS_BOT -->
   <br clear="all" />

   <form method="post" action="{S_LOGIN_ACTION}">

   <table class="tablebg" width="100%" cellspacing="1">
   <tr>
      <td class="cat"><h4><a href="{U_LOGIN_LOGOUT}">{L_LOGIN_LOGOUT}</a></h4></td>
   </tr>
   <tr>
      <td class="row1" align="center"><span class="genmed">{L_USERNAME}:</span> <input class="post" type="text" name="username" size="10" />&nbsp; <span class="genmed">{L_PASSWORD}:</span> <input class="post" type="password" name="password" size="10" />&nbsp; <!-- IF S_AUTOLOGIN_ENABLED --> <span class="gensmall">{L_LOG_ME_IN}</span> <input type="checkbox" class="radio" name="autologin" /><!-- ENDIF -->&nbsp; <input type="submit" class="btnmain" name="login" value="{L_LOGIN}" /></td>
   </tr>
   </table>
   {S_LOGIN_REDIRECT}
   {S_FORM_TOKEN}
   </form>
<!-- ENDIF -->


Képpel is mutatva:
Kép

Kép


Remélem erre gondoltál. :wink:
_________________
Ne kérd, hogy vegyelek fel MSN-re, mert nem használom!
Használj helyette te is inkább ooVoo-t!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Adam-HUN
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.30. Hétfő 16:30
Hozzászólások: 47
Hozzászólás Elküldve: 2012.08.07. 08:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
k959 és Ragadozo, nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!
k959 külön köszönet hogy fáradtál az érdekembe, 1000 köszönet!
Igen, pontosan erre gondoltam.

-----------------------------------
Szerkesztve: 2012.08.07. 12:10

Sajnos csak most vettem észre, hogy a (Kérdés-Felelek) megerősítő kódom hiányzik.
Csak ennyi jelenik meg:
Kép
Ugyanakkor ha másik témára állítom, akkor gond nélkül látható. Összehasonlítottam más téma fájljaival.:
captcha_default.html
captcha_qa.html
captcha_recaptcha.html

Nem találtam bennük különösebb eltérést, felépítésileg más, de a lényeg ugyan annak tűnik.
...mindenesetre próbálgatom, hátha sikerül majd valamit.
Ha esetleg valakinek volt már hasonló problémája és tudja rá a megoldást, azt kérem jelezze. Előre is köszönöm!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2012.08.07. 17:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem azért nem jelenik meg semmi, mert még üres! :)

Állítsad Kérdés és válasz CHAPTCHA opcióba.
Alatta meg kell jelennie a Konfiguráció gombnak, klikk rá.
Szerintem üres lesz. :)
Klikk a Hozzáadás gombra
  • Szigorú ellenőrzés:
      Igen

  • Nyelv
      Magyar

  • Kérdés
      Ide írhatod be a kérdést minél rövidebben, de érthetően

  • Válaszok
      Ide írhatod be a kérdésre adandó pontos választ


Csak egy tipp:

A kérdés olyan egyértelmű egyszavas válaszokra vonatkozzon, amik lehetőleg tartalmaznak akár több ékezetes magánhangzót.
Javasolt a kérdés után írni: (MIND NAGYBETŰVEL)
Természetesen a választ is ennek megfelelően kell beírni!

Ezzel 99%-ban ki tudod szűrni a sok külföldi spam-előt. Mert ha rá is keres esetleg a válaszra, az esetek többségében kisbetűvel kapja meg a választ, és így helytelen lesz.
(nálam tökéletesen bevált!)

Kép

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Adam-HUN
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.30. Hétfő 16:30
Hozzászólások: 47
Hozzászólás Elküldve: 2012.08.07. 18:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ragadozo köszönöm a segítséget. Rendes vagy hogy mindezt leírtad!
De ez már be van állítva, létre is hoztam anno 5-6 kérdést. Igaz, és elnézést. Lehet hogy kicsit hanyagul fogalmaztam, de igyekeztem jelezni hogy azon része be van állítva. "(Kérdés-Felelek) megerősítő kódom hiányzik..., ha másik témára állítom, akkor gond nélkül látható"

Mindenesetre még egyszer köszönöm a segítséget és a szándékot!
De azért átfutom a leírtakat, hátha valamit figyelmen kívül hagytam.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Adam-HUN
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.04.30. Hétfő 16:30
Hozzászólások: 47
Hozzászólás Elküldve: 2013.02.13. 21:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
(A belém kötést megelőzően szeretném jelezni, azért nem kívántam most élni a "Szerkesztés" funkcióval, mert érdeklődni szeretnék és akkor a téma és annak utolsó hozzászólásának ideje nem frissül. Ami nem baj, csak így még kevesebb esélyt látok annak esetleges megválaszolására.)
Szerkesztés / Frissítés: 2013.02.13.

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék a témával kapcsolatosan, hogy történt-e esetleg valami fejlemény. Volt-e már valakinek hasonló jelenség. A kérdésem továbbra is a következő lenne;

Valamilyen oknál fogva egy bizonyos "theme" esetén, az általam írt biztonsági kérdések ("Kérdés Válasz bővítmény") mező nem jelenik meg a hozzászólások elküldésekor. Más és az alap témáknál viszont igen.
Valószínűleg ezen fájlok valamelyike lehet a ludas:
captcha_default.html
captcha_qa.html
captcha_recaptcha.html


Ennek okát nem igazán értem, hiszen a témához tartozó .html fájl(ok) tartalmazzák a mező megjelentetését. Legalábbis ezt tartalmazza (captcha_qa.html):

Kód:

   <tr>
      <th colspan="2" valign="middle">{L_CONFIRM_QUESTION}</th>
   </tr>
   <tr>
      <td class="row1"><b class="genmed">{QA_CONFIRM_QUESTION}:</b><br /><span class="gensmall">{L_CONFIRM_QUESTION_EXPLAIN}</span></td>
      <td class="row2"><input class="post" type="text" name="qa_answer" size="80" /></td>
      <input type="hidden" name="qa_confirm_id" id="confirm_id" value="{QA_CONFIRM_ID}" /></td>
   </tr>
A szóban forgó téma az: Invision Blue

A jelenségről csatoltam képet:
Kép
(Pedig a kérdéseim létre vannak hozva és be van kapcsolva. Ezért is kéri, csak pont hogy a kérdést nem jeleníti meg.) Továbbá még az a fura számomra hogy azt írja; "Gépeld be a képen látható" kódot. Ami azért érdekes, mert én nem képi, hanem szöveges megerősítést használok. Közben kipróbáltam és átállítottam a képi megerősítésre. Így gond nélkül megjeleníti (a képi megerősítést). Ám amint a "Kérdés válasz" opciót kapcsolom be nem működik és az imént említett probléma lép fel.

- Most sokakban bizonyára felmerülhet hogy; "Jajj' istenem, ** akkor használd azt!"
Sajnos azt tapasztalom, legalábbis idáig azt tapasztaltam hogy a "kérdés válasz" talán a legjobb megoldás a Spam-ek szűrésére.

Az esetleges válaszadást - segítséget előre is köszönöm!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2013.02.13. 23:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az Invision Blue kinézet a phpBB 3.0.2 verzióhoz készült eredetileg, és azóta nem volt frissítve, legalább is én sem találtam frissített verziót.
Több más kisebb probléma is jelentkezik nála, például az AVP-be való belépésnél, elsőre a bejelentkezésnél visszadob a fórum főoldalára, csak másodikra tudsz belépni az AVP-be.

Maga a kinézet eredetileg nem is tartalmazza az általad jelzett fájlokat, és ha bemásolod, akkor sem tudja csak úgy magától feldolgozni.
Regisztrációnál használható megoldás, ha a 3.0.11-es verzió subsilver2/templates mappájából azt a három fájlt, és az ucp_register.html fájlt bemásolod az Invision Blue/templates mappába, felül írva az ott lévőt (Gyorsítótár kiürítése!).
Lehet, hogy lesz egy pici eltérés a kinézetben, de nem feltűnő, és legalább rendesen működik! :D

A hozzászólás elküldésekor megjelenő biztonsági kérdés a vendég felhasználók esetén szerintem nem nagyon célszerű.
Így a biztonsági kérdés ellenére gyakorlatilag "névtelen" felhasználók is írhatnak hozzászólásokat.
Én jobb megoldásnak tartom, ha a vendég felhasználók csak láthatják - olvashatják a fórumot.
Ha annyira érdekli a téma, hogy szeretne hozzászólni is, regisztráljon be (főleg ha ráadásul ingyenes a regisztráció). :)

De ha mégis így szeretnéd használni, akkor a 3.0.11-es verzió subsilver2/templates mappájából a posting_body.html fájlt (a fentebb jelzett fájlokkal együtt) másold be az Invision Blue/templates mappába, felül írva az ott lévőt (Gyorsítótár kiürítése!).

Nálam megnézheted hogy fog kinézni:
http://papa1724-phpbb3demo.hu/index.php --- jelenleg 521 kinézet tesztelhető (és le is tölthető) a DEMO oldalon.

Update:

A DEMO oldalon az Invision Blue kinézetben a Fórum adminisztráció » Megkérdezem a Staff-ot » mindhárom ott lévő témában a vendég felhasználók is hozzá szólhatnak, és ott van alul a kérdés-felelet captcha.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés