Could not obtain "topic_watch" information

Szerző
Üzenet
Pacsker
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.02.08. Péntek 9:51
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Elküldve: 2013.03.06. 08:45    Hozzászólás témája: Could not obtain "topic_watch" information
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kedves fórumozók!

Először is elnézést szeretnék kérni, hogy phpbb2-vel kapcsolatban van kérdésem. Tervezem a frissítést, szeretném is, de az új honlapunk elkészültével tervezem bevezetni az új felületet. Az átadás pedig nagyon lassan halad idő szűkében. Egyébiránt minimális gyermekbetegségeivel együtt szépen szolgál minket a fórum immáron 7. éve és közel 100 ezer hozzászólást tudhat magáénak. Biztos, hogy phpbb-nél fogok maradni. Logikus, átlátható és felhasználó barát.

A következő problémára ténylegesen rákerestem itt, hátha ki volt már tárgyalva, de bevallom őszintén csak más táblával kapcsolatos hasonló hibaüzeneteket találtam. Ha elkerülte a figyelmem, elnézést kérek és megköszönöm az útbaigazítást.

Hibajelenség a következő:
Tegnap is tökéletesen futott a fórum, majd este 10 óra fele, beengedett a fórumokba, témakörökbe, majd ha a témákba is bele szerettem volna menni, akkor a következő hibaüzenetet dobta fel:

Could not obtain topic watch information

DEBUG MODE

SQL Error : 145 Table './corolla_uj/phpbb_topics_watch' is marked as crashed and should be repaired

SELECT notify_status FROM phpbb_topics_watch WHERE topic_id = 11 AND user_id = 2

Line : 222
File : viewtopic.php


Ha kijelentkeztem, akkor engedte nézni a nyilvános hozzászólásokat, azonban bejelentkezve nem engedett belépni egy témába sem. Mindemellett engedett privát üzenetezni, ahol más felhasználóktól meg is kérdeztem náluk is fenn áll-e a probléma. Sajnos igen.

Gyötörtem még picit és még ezt a hibaüzenetet sikerült kicsikarnom belőle:

Could not obtain topic watch information

DEBUG MODE

SQL Error : 145 Table './corolla_uj/phpbb_topics_watch' is marked as crashed and should be repaired

SELECT topic_id FROM phpbb_topics_watch WHERE topic_id = 1663 AND user_id = 2

Line : 410
File : posting.php


Lényegében, ha jól látom ugyanarra a táblára hivatkozik, bár más file-ra (nem tudom ez fontos-e).

Kérdéseim a következők lennének:
- A phpbb_topics_watch táblában van folyamatosan frissülő tartalom? Ha nincs, akkor próbáljam először egy pár hónappal ezelőtti táblával felülírni a mostani hibásat? (ha így semmiképp sem szenvedek adatvesztést) Utóbbit hogyan tudok régi adatbázis kimentésből kiszedni? Az egy nagy 370 megás sql kiterjesztésű 3 és fél millió soros fájl.
- Ha rossz a gondolkodásmenet, hogyan tudnám megoldani a problémát?
- Mi okozhatta, hogy a jövőben el tudjam kerülni?

Előre is köszönöm a megtisztelő válaszokat!

Mátyás

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2013.03.06. 23:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az az adatbázistábla a fórum témakövetési információit tartalmazza. Ha ezt a funkciót sokan használják, akkor egy régebbi változat visszaállításakor előfordulhat némi adatvesztés (olyan lesz, mintha bizonyos felhasználók soha nem jelöltek volna be bizonyos témákat követésre, nekik a hiányzó témáikat újra be kell jelölniük).

Először próbáld meg a táblát javítani, ehhez lépj be phpMyAdminba (a tárhelyed admin felületéről elérhető), majd a jobboldali tábla listában pipáld ki a phpbb_topics_watch táblát, végül a táblázat alatt a "Kijelöltekkel végzendő művelet" legördülőből válaszd a Tábla javítása lehetőséget.
Ha ez nem oldja meg, akkor sajnos valamilyen mentésből kellene visszaállítanod ezt az egy táblát vagy újra létrehozni üresen (ekkor viszont senki nem fog követni semilyen témát, ez esetleg addig lehet jó megoldás, amíg egy régebbi állapotot vissza nem tudsz állítani). Ebből nyílván minél frissebb lenne jó. Kérdezd meg a tárhelyszolgáltatód is, a normálisabb helyeken központilag is szoktak mentéseket végezni, hátha ki tudnak segíteni. Viszont ekkor arra figyeljetek, hogy ha előzékenyen visszaállítják a teljes mentésed, akkor az azután keletkezett hozzászólások és regisztrációk elvesznek, csak azt az egy táblát állítsák helyre!

Ezt a hibát egyébként sok minden okozhatta: az adatbázisszerver valami hiba miatt "lefagyott", terhelt és pont elfogyott a benne lévő szabad memória vagy merevlemez tárterület, esetleg áramszünet történt pont akkor, amikor írt volna abba az adatbázis táblába stb.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Pacsker
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.02.08. Péntek 9:51
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Elküldve: 2014.02.07. 08:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Elnézést, hogy csak most reagálok.
A Tábla javítása megoldotta.

Köszönöm!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés