Költözés utáni hiba - date.timezone

Szerző
Üzenet
pistipisti
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2013.06.04. 08:48    Hozzászólás témája: Költözés utáni hiba - date.timezone
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok . Költözés után egy hiba lett a forumon :

Kód:

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /index.php on line 133: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /index.php on line 133: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_announcements.php on line 75: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions_announcements.php on line 75: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.

Köszönöm ha valaki segit . A régi táron viszont nem irja ki ezt a hibát :(

És csak akkor kapok hibát, ha bekapcsolom adminban a születésnaposok kiirását az index oldalon.

profil megnézéskor , pedig mindig kiirja a hibát a fejléc felett.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2013.06.04. 18:36    Hozzászólás témája:
A hibaüzenet arról szól, hogy az új tárhelyeden nincs rendesen beállítva a PHP értelmezője által használandó időzóna (ezt általában a szolgáltató szokta megtenni), ezért azt a rendszer beállításaiból próbálja átvenni, és hogy jelenleg az UTC-t használja.

Ha az új tárhelyeden lehetőséged van szerkeszteni a php.ini fájlt (akár a tárhelyen létrehozva, akár a tárhely admin felületéről szerkesztve), akkor keresd meg benne a [Date] blokkot, és az azon belüli

Kód:

;date.timezone =
sort módosítsd erre:

Kód:

date.timezone = "Europe/Budapest"

Ha ez nem járható út, akkor nyisd meg az includes/startup.php fájlt és a

Kód:

date_default_timezone_set(@date_default_timezone_get());
sorát (fájl végén) módosítsd erre:

Kód:

date_default_timezone_set('Europe/Budapest');

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pistipisti
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2013.06.04. 21:54    Hozzászólás témája:
Köszönöm szépen Marcee.
A táron nem találok semmi olyan funkciot ,hogy php.ini-t modosithassam.

Az utobbi javaslatod megcsináltam,és modositottam a includes/startup.php fájlt,de a hiba igysem tünnik ell :(
Irok a szolgáltatomnak, hátha ök modositják a php.ini fájlt.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pistipisti
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2013.06.04. 22:22    Hozzászólás témája:
De viszont a google hosszas keresgélés után segitett. Átmeneti megoldásként :
A common.php végére beillesztettem ezt :

Kód:

//Temp fix for timezone
if (@function_exists('date_default_timezone_set') && @function_exists('date_default_timezone_get'))
{
@date_default_timezone_set(@date_default_timezone_get());
}

És lám eltünt a hiba :)

k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2013.06.05. 17:01    Hozzászólás témája:

Idézet:

Hm...
Kép

pistipisti
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2013.06.05. 19:07    Hozzászólás témája:

k959 írta:

Idézet:

Hm...
Kép
Tisztelt k959.Ez azért van,mert a mai nap akartam "élesben"átálni, de sajnos a mai mentés hibás volt . Hiába mentettem már egyenként is a tablakat, ugy sem volt jo, hibát kaptam mindig feltevésükkor. Igy nem maradt más választásom ,mint a tegnapi mentést feltenni. Csak nekem gyenge netem van , és közel 160 mb az adatbázis mérete. 2 ora is kell,mire felteszem . Am , köszi a reklámot :)

k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2013.06.06. 17:04    Hozzászólás témája:
Szia pistipisti.

Bocs de nem szerettelek volna megbántani, csak ide böktem a www gombra és ezt a képet kaptam vissza, ezért tettem be.
Látom közben helyre állt már a rend, örülök neki. :)

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés