phpBB 3.0.11 hiba

Szerző
Üzenet
Odin
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2013.07.23. 20:48    Hozzászólás témája: phpBB 3.0.11 hiba
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv! Még nagyon új vagyok itt. Letöltöttem a legújabb (3.0.11) verziót, hogy létrehozzak egy fórumot. A honlapom tárhelye az ATW.hu ingyenes tárhelyszolgáltatónál van. Gondolom ismeritek. :D A lényeg, hogy rendre ment a telepítés. Azonban az avatarokkal gond van. Nem lehet se feltölteni, se galériából választani. A gallery mappába töltöttem fel képeket, meg magamnak akartam saját gépemről feltölteni egy avatart és azt írja ki, hogy nem lehet, nézzem meg a PHP információkat. Most mit csináljak? Válaszotok várom! Jól jönne egy kis segítség...

Fórumom itt található: http://shcrusader.atw.hu/forum/

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2013.07.23. 22:34    Hozzászólás témája:
Szia!

Nekem is van egy teszt oldalam az atw-n, és az avatarokkal nincsen semmi baj.
Nem írtad, és ezért gondolom, hogy az avatart még be sem állítottad az Adminisztrátori vezérlőpulton (AVP).

AVP - Általános fül - bal oldalt Avatar beállítások

Ha jól tudom (nem biztos) a telepítés után alapból nem-re van állítva az avatar galéria, és a saját gépről történő feltöltés. Így aztán nem is lehet használni addig, amíg nem módosítasz rajta.

Ha beállítottad, és a beállításokat elmentetted, próbáld újra feltölteni, és használni az avatart.
Ha akkor sem jó, jelezz vissza, mi a konkrét hiba jelensége.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Odin
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2013.07.24. 10:34    Hozzászólás témája:
A beállítást elvégeztem. Engedélyeztem a feltöltést és a galéria használatát. FTP-n még fel is töltöttem tíz általam készített avatart a gallery mappába, hogy tudjanak majd válogatni a leendő fórumozók. Azonban így sem működik. Galéria meg sem jelenik. Most azzal próbálkoztam, hogy módosítottam a gallery, az avatars és az images mappák jogosultságát, hátha az a hiba. És mivel a phpBB /forum mappában fut, ezért a beállításoknál próbáltam átírni és az alapbeállítás elé, tehát az images mappa elé a forumot írni. Így két kategória már választható a felhasználói vezérlőpultban, azonban a képek továbbra sem akarnak megjelenni. :?

Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2013.07.24. 11:05    Hozzászólás témája:
Az AVP-be az Általános fülön bal oldalt alul nézzed meg, hogy a Szerver beállítások menüpontban a Szkript elérési út: opciónál mi van a beviteli mezőbe.

Ha csak egy "/" jel van, akkor a http : // shcrusader atw hu gyökérbe keresi az images/avatar/gallery mappát.

Írd át erre: /forum/

De akkor a Süti beállításoknál a Süti elérési út: opciónál is javítsad ugyanígy.

És persze írd vissza azokat a részeket, amiket előzőleg módosítottál. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Odin
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2013.07.24. 13:57    Hozzászólás témája:
Sajnos a probléma így sem javult. A következő hibaüzenetet írja ki, ha avatart akar valaki feltölteni: Temporary folder could not be found. Please check your PHP installation.

És most fedeztem fel egy másik problémát. Létrehoztam még tegnap több fórumot és azokban nincsen gomb, hogy új témát tudjak nyitni. Csak a gyárilag beállítottnál van "Új téma" gomb.
Ha kilépek a felhasználóból, akkor megjelenik a gomb, de akkor nem enged csinálni, mert be kell ugye lépni. ha beléptem, akkor meg eltűnik a gomb...

dzseemy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2013.07.24. 14:58    Hozzászólás témája:
Itt egy jó leírás!

Idézet:

A következő hibaüzenetet írja ki, ha avatart akar valaki feltölteni: Temporary folder could not be found. Please check your PHP installation.
Létrehoztál egy tmp könyvtárat a gyökérben? Adtál neki 777 jogosultságot?

Próbaképp regisztráltam magam, és az avatarképek galériája nagyon rossz helyre mutat.

A hozzászólás legutóbb dzseemy által 2013.07.24. 15:06-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2013.07.24. 14:58    Hozzászólás témája:
Szia!

A gombok azért nem jelennek meg, mert valószínű nincsenek is ott. :)

A kinézetekben (prosilver - subsilver2 - vagy más) van egy imageset mappa, és abban egy en mappa.
Ha nincs alatta hu mappa, csinálni kell egyet, és az en mappa tartalmát betölteni oda.

Odin
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2013.07.24. 15:59    Hozzászólás témája:

dzseemy írta:

Itt egy jó leírás!

Idézet:

A következő hibaüzenetet írja ki, ha avatart akar valaki feltölteni: Temporary folder could not be found. Please check your PHP installation.
Létrehoztál egy tmp könyvtárat a gyökérben? Adtál neki 777 jogosultságot?

Próbaképp regisztráltam magam, és az avatarképek galériája nagyon rossz helyre mutat.
Nem csináltam ilyen mappát, nem tudtam, hogy kell. De megcsinálom. :) A leírást köszönöm, végig fogom csinálni az alapján a lépéseket.

Idézet:

A kinézetekben (prosilver - subsilver2 - vagy más) van egy imageset mappa, és abban egy en mappa.
Ha nincs alatta hu mappa, csinálni kell egyet, és az en mappa tartalmát betölteni oda.
Van egy prosilver és egy subsilver2 kinézetem, plussz egy egyedi subsilver2, ami barna színű. Megnéztem, mindegyikben van "hu" mappa az imagesetben és benne vannak a képek is.

dzseemy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2013.07.25. 08:50    Hozzászólás témája:

Odin írta:

Létrehoztam még tegnap több fórumot és azokban nincsen gomb, hogy új témát tudjak nyitni. Csak a gyárilag beállítottnál van "Új téma" gomb.
Ha kilépek a felhasználóból, akkor megjelenik a gomb, de akkor nem enged csinálni, mert be kell ugye lépni. ha beléptem, akkor meg eltűnik a gomb...
Mivel a gyárilag beállítottnál megvan a gomb, így a jogosultságokkal lehet a probléma.

Próbáld meg a következőt:

AVP/Fórumok/Fórumok kezelése > a módosítani kívánt fórum kiválasztása szerkesztésre (zöld fogaskerék)

A jogosultságok másolása mellet kiválasztod a "gyári" fórumot (Stronghold Crusader v1.1) majd a lap alján az Elküld gombbal jóváhagyod a változásokat.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés