Hosszu magánhangzók a Language Pack-ben

Szerző
Üzenet
gaborus
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2013.07.24. 03:53    Hozzászólás témája: Hosszu magánhangzók a Language Pack-ben
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hello,
Most konvertáltam az eredetileg angolul szóló blogomat (Blue Voda/Fantastico/phpBB) a "hungarian_233" Language Pack-re. (Köszönöm hogy ezt megtehettem!).
Egy problémám maradt: a hosszu i, ö, u, és ü nem használható. Van erre segitség?

Köszönettel

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2013.07.24. 05:41    Hozzászólás témája:
Szia!

A language mappában található nem Magyar nyelvű nyelvi fájlok ANSI kódolásúak, és ezzel nincs is semmi baj, mert nem tartalmaznak ékezetes karaktereket.
Viszont ebben a formában az ékezetes magyar betűk miatt nem fognak rendesen megjelenni, a szöveg csúnya lesz, és részben érthetetlennek tűnik.
A megoldás, az adott nyelvi fájl átkódolása megfelelő formátumra.
  • Használjunk normális szerkesztő programot (például Notepad++, vagy hasonló), és ebbe hívjuk be azt a nyelvi fájlt, amit módosítani szeretnénk.
    Legelső feladat, hogy konvertáljuk a fájlt UTF-8 kódolásra BOM nélkül.
    A Notepad++ felső menüsorában a Kódolás (Encoding) menüpontot kell legörgetni.
    Nem az UTF-8 kódolás BOM nélkül opciót kell beállítani, hanem lejjebb az Átalakítás UTF-8 kódolásra BOM nélkül (Convert to UTF-8 without BOM) opciót válasszuk, kattintsunk rá, és már kész is, mentsük is el (Ctrl - S).
    Ezután már megfelelően fognak megjelenni a Magyar ékezetes betűk. Azok is, amelyek már benne voltak, és azok is, amelyeket majd ezután írunk bele.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gaborus
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2013.07.24. 17:55    Hozzászólás témája: Hosszu magánhangzók a Language Pack-ben.
Köszönöm a választ.
Nekifognék - de nem merem...
Háttér:
Már vagy 5 éve fut egy weblapom a Voda Host alatt. Fele magyarul van, semmi probléma az ékezetekkel, mindet elfogadja.
Most, a Voda Host alatt/mellett működő Fantastico De Luxe segitségével létrehoztam egy phpbb fórumot. (Némi szenvedés árán, mert ebben még kezdő vagyok.) Ez angolul simán megy. Utána -még SOKKAL több szenvedéssel mert ebben még járatlanabb vagyok - átkonvertáltam az angolt a hungarian_233-ra. Végül is sikerült, csak az a "notórius négy" magánhangzó nem megy. CSAK A BEIRÁSOKNÁL, HOZZÁSZÓLÁSOKNÁL! (General Error). Maga a fórum board nyelvezete tökéletes.
Szóval, tartok attól, hogy a javasolt procedúra esetleg összezavar dolgokat?

gaborus
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2013.07.26. 00:15    Hozzászólás témája:
Látom, nem kapok több választ - pedig a dolog nem teljesen egyértelmű.
Direkt kérdés: átkódolhatom magát a "language" foldert ami már bent van My Fórum directorymban a cPanelben (public_html)?

Köszönöm.

Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2013.07.26. 10:15    Hozzászólás témája:
Szia!

Csak egy kérdést:
Tehát ha jól olvasom, az általad megírt szöveg, illetve a hozzá fűzött hozzászólás nem jelenik meg rendesen.

Nos ha ez segít (tippelgetek):

A phpbb3-ban az adatbázis a megírt szöveget mediumtext típusban tárolja, az illesztése pedig utf8_unicode_ci, ami azt jelenti, hogy többnyelvű unicode, tehát kezeli az ékezetes betűket is, és sorrendiségnél nem tesz különbséget a kis, és nagy kezdőbetűknél.
Nos ezt érdemes lenne megnézni az adatbázisban, hogy a phpbb_posts táblában a post_subject, és a post_text sorok ennek megfelelően vannak-e illesztve.

Azt azért csendben, és mellékesen meg kell jegyeznem, hogy magyar ékezetes szöveg megjelenítésekor lehet annak bármilyen kódolása, nem fognak az ékezetes betűk rendesen megjelenni, ha egyszer olyan betűtípusban (font-családban) akarjuk a szöveget megjeleníteni, amelyik egyáltalán nem tartalmaz lehetőséget ékezetes betűk megjelenítésére. Ilyenkor (is) előfordulhat, hogy az ilyen helyeken rendszerint "�" (csere-karakter) jelenik meg.

Nem mindegy, hogy például a billentyűzet milyen kódolással dolgozik, vagy a böngésződ hogy van beállítva.

A tejes magyar ábécét az ISO–8859-2 (latin–2) foglalja magába. Tartalmazza az előbbiből hiányzó magyar Ű,ű,Ő,ő betűket is a 219–251–212–244 helyeken, míg az ISO-8859-1-ben Û,û,Ô,ô betűk találhatóak. Magyar dokumentumokban gyakran találkozni még a Õ,õ, mint „helyettesítő” karakterek.

Az internetes böngésző programok a mai napig az ISO–8859-1 alapértelmezett kódolással jelenítik meg azon internetes oldalakat, amelyeknél nincs beállítva más karakterkódolás, de nem megfelelő szerver beállítások is közrejátszanak. Ebből kifolyólag az ISO–8859-1 a 191–255 tartományában lévő karaktereket nem tudják helyesen megjeleníteni egy UTF–8-ban kódolt dokumentumban. A legtöbb böngésző program lehetőséget nyújt az oldal karakterkódolásának kézi kiválasztására.

Kaphatnánk egy linket az oldalról, hogy megnézhessük? :)

gaborus írta:

........
Direkt kérdés: átkódolhatom magát a "language" foldert ami már bent van My Fórum directorymban a cPanelben (public_html)?
.......
Csak a language/hu mappa tartalmát kellene az almappákkal együtt ....
De ha a Fórum nyelvezete egyébként tökéletes, akkor nem valószínű, hogy szükséges. :)
.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gaborus
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2013.07.27. 05:49    Hozzászólás témája:
Szia és Köszönöm!
A sejtésem - követve a Tiédet - az, hogy a probléma nem az átkódolás, hanem inkább az én általános beállitásaim táján van. (Billentyűzet, browser , stb.)

Ha belenézel a fórumomba, ott, a "Betük" alatt, találsz egypár megfigyelést.

Az is jó lenne, ha irnál egy hozzászólást, ami tartalmazza a négy magánhangzót - mi a helyzet ha kivülről érkeznek problémás magánhangzók.

www.gabor-music.com/fred

És itt a hiba üzenet:

SQL ERROR [ mysql4 ]

Incorrect string value: '\xC5\x91 \xC5\x90' for column 'post_text' at row 1 [1366]

SQL

INSERT INTO phpbb_posts (forum_id, poster_id, icon_id, poster_ip, post_time, post_approved, enable_bbcode, enable_smilies, enable_magic_url, enable_sig, post_username, post_subject, post_text, post_checksum, post_attachment, bbcode_bitfield, bbcode_uid, post_postcount, post_edit_locked, topic_id) VALUES (5, 2, 0, '24.47.187.108', 1374900693, 1, 0, 1, 1, 1, '', 'Re: Hosszu magánhangzók problémája.', 'Új kisérlet.\n\nLám, elfogadta a hosszú ú-t!\n\nTovább próbálom:\n\nő Ő', 'dc578248d275eacaec0ea4b023e8675d', 0, '', 'gml675ip', 1, 0, 25)

BACKTRACE

FILE: [ROOT]/includes/db/mysql.php
LINE: 175
CALL: dbal->sql_error()

FILE: [ROOT]/includes/functions_posting.php
LINE: 1985
CALL: dbal_mysql->sql_query()

FILE: [ROOT]/posting.php
LINE: 1134
CALL: submit_post()

Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2013.07.27. 10:45    Hozzászólás témája:
Szia!

Beregisztráltam.

Idézet:

A sejtésem - követve a Tiédet - az, hogy a probléma nem az átkódolás, hanem inkább az én általános beállitásaim táján van. (Billentyűzet, browser , stb.)
Látva a fórumot, és megtapasztalva, egyenlőre úgy tűnik, hogy nem ezzel lesz a gond.

Megírtam egy hozzászólást tele ékezetes kis- és nagybetűkkel.
Az előnézet tökéletes, ami azt jelenti, hogy alapvetően a fórummal nincs probléma.

De a hozzászólás elküldésekor adatbázis hibát dob, ami szerintem három lehetőséget ad fel:
  1. Valami el lett kutyulva benne, és az adatbázisban, vagy az adatbázis kezelésben keresendő a hiba

2. Idézet:

Most konvertáltam az eredetileg angolul szóló blogomat (Blue Voda/Fantastico/phpBB) a "hungarian_233" Language Pack-re.
    Itt valami túl lett variálva, vagy el lett írva

3. Alapvető szerver beállítási hiba lehetősége, ami az átkonvertálási folyamatokkal nem kompatibilis (ezt nem tartom valószínűnek, de lehetőségként fenntartom).

És még kérdés?
Honnan töltötted le ezt a phpbb3 fórumot, és a hozzá való magyarosítást?

Az eredetileg angolul szóló blogodnak mi köze van ehhez a fórumhoz, aminek az elérését megadtad?

De inkább keress meg PÜ-ben, vagy vegyél fel Skype-on "ifurtoske", ..... ha nem gond.

.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés