Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

ki itt a hunyó...?

Szerző
Üzenet
torokgobe
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2013.09.17. Kedd 7:49
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2013.09.17. 08:27    Hozzászólás témája: ki itt a hunyó...?
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egy XY fórumon, ahol phpBB szkript fut, jelentkezett a következő hiba:
- a szerkesztésre megnyitott hozzászólásban nem tudok egérrel kijelölni semmit, ugyanis a kijelölés azonnal eltűnik, mihelyt leveszem az ujjam az egérgombról. Emiatt nem tudok szövegrészeket kiemelni pl. színnel. Szövegrészt törölni tudok, ha DEL-t nyomok még mielőtt felengedném az egérg.-ot.
- olvasásra megnyitott oldalon ELTŰNIK a levélből az a szövegrész, amit úgy jelölök ki, hogy a legelejétől, a levél címétől kezdve végzem a kijelölést. Eltüntethető a szöveg mellett jobboldalon látható kép (avatar) is ha azt is kijelölöm.
Adok példát:
http://imagerz.com/QE5PW0tvAwMCUF9IFwVR
http://imagerz.com/QE5PW0tvAwMCUF9IFgVR

Az adminánk váltig állítja, hogy a hiba az én Firefoxomban van és nem a fórum-szkriptbe írtak bele, direkt rám célozva. :-)
Ellenérvek:
- a felh.nevem aposztrófokat tartalmaz, ezért, anno decumal, egy jólelkű admin (nem a mostani) megírta a szükséges kivételeket, hogy ne kelljen más nevet válasszak. Szvsz éppen ez teszi könnyen "sebezhetővé". Pár éve egy, kb. 5 perces, késleltető ciklus volt beépítve, direkt nekem, az ÚJ TÉMA nyitásához. :-(
- az OpenOffice fórum szintén phpBB-t használ és ott NEM jelentkezik egyik hiba sem.

Azért fordultam direkt a forráshoz, mert szeretnék egy szakértői véleményt a felsorolt tünetekről és ezt itt kaphatok leginkább.
Előre is megköszönöm a segítséget és elnézéseteket kérem, hogy ezzel raboltam az időtöket.
Tisztelettel: go'be'

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
torokgobe
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2013.09.17. Kedd 7:49
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2013.09.21. 07:26    Hozzászólás témája: válszok...
Hozzászólás az előzmény idézésével
A (nem elített) XY fórumról a köv. válaszokat kaptam a - Mi okozza a leírt problémát? - kérdésre:
- Ez valószínűleg azért van, mert öntudatra ébredt a fórummotor:)
Aki szimpatikus neki, annak rendesen működik minden, aki nem, annak ott keseríti meg az életét, ahol csak tudja:))

- [...] tényleg megnéztem :D és kiábrándító, mert semmit sem találtam. A legígértesebb lehetőségek a 'site_logo' literális érték, valamint az egyik kommentben szereplő go beyond idióma, [...]

Ez utóbbira válaszoltam:
A fórumszkriptben előforduló go vagy go be vagy akár góbé hogyan tudna bezavarni?
Adok egy példát PASCAL-ban: ha egy kommentben, vagy kiírandó szövegben szerepel a rigo tojás attól még nem fog elbolondulni a go to parancs. :D

Jelzem, hogy a laptopról, saját login/pasw-al, Ubuntu alatt belépve minden okés.
A nagygépről, más login-paswordjával belépve a hiba jelentkezik.

Üdv. go'be'

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2013.09.24. 08:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szeirntem tök felesleges műszaki megoldást keresni a problémádra.

Itt személyi ellentét van, valami miatt, azt kell megoldanod, a fórum adminisztrátorával, adminisztrátoraival. Ha ott letisztázol mindent, és technikai machinálás volt a háttérben, akkor úgyis meg fog oldódni a dolog. Ha meg nem akarják, hogy a fórumon aktív legyél, vedd tudomásul.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dzseemy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.04. Hétfő 16:20
Hozzászólások: 132
Hozzászólás Elküldve: 2013.09.24. 13:57    Hozzászólás témája: Re: válszok...
Hozzászólás az előzmény idézésével

torokgobe írta:

Az adminánk váltig állítja, hogy a hiba az én Firefoxomban van és nem a fórum-szkriptbe írtak bele, direkt rám célozva.

torokgobe írta:

Jelzem, hogy a laptopról, saját login/pasw-al, Ubuntu alatt belépve minden okés.
A nagygépről, más login-paswordjával belépve a hiba jelentkezik.
Ezek alapján tényleg a Firefox-odban van a hiba!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
torokgobe
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2013.09.17. Kedd 7:49
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2013.09.29. 12:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

Szeirntem tök felesleges műszaki megoldást keresni a problémádra.

Itt személyi ellentét van, valami miatt, azt kell megoldanod, a fórum adminisztrátorával, adminisztrátoraival. Ha ott letisztázol mindent, és technikai machinálás volt a háttérben, akkor úgyis meg fog oldódni a dolog. Ha meg nem akarják, hogy a fórumon aktív legyél, vedd tudomásul.
Csakhogy én sokkal régebb vagyok a fórumon mint az éppen "aktuális" admina + ott vagyok a top 5-ben úgy a weblap "gazdagítására" beküldött anyag,. mint a fórum-hozzászólások terén.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2013.09.29. 13:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Közöm semmi, és tisztában vagyok vele, hogy igazából valamilyen orvoslást keresel a gondjaidra.
De szerintem ezt nem itt kellene megbeszélni, mert ennek nem sok köze van sem a phpBB-hez, sem a programozáshoz.
Ez úgy látszik, hogy csak egy egyéni szociális probléma közted, és "admina" között. :)

Csakhogy egy valamit nem veszel figyelembe, mégpedig a világ értékrendjét, és változásait.
Egy példa:
  • Én ez év márciusától már 25 éve dolgozom a munkahelyemen. És mégsem én vagyok az "admina", a nagyfőnök, hanem egy olyan személy, aki fél éve került ide, és bár a szakmai multját nem ismerem, de nagyon sok mindent nem tud még az itteni konkrét munkáról. Sőt az elmúlt 25 év alatt összesen 14 "admina" volt, akik egymást váltották, ki tovább, ki még kevesebb ideig volt "nagyfőnök". Mindezek ellenére az elmúlt 25 év alatt akármennyit is "letettem" a cég érdekében, ez az új "nagyfőnököt" baromira nem érdekli, és ő mondja meg, hogy mikor, hogyan és mit csináljak, ráadásul azt is ő mondja meg, hogy van-e még munkám, vagy már nem kell bemennem dogozni, mert nincs munkahelyem.

    Akár tetszik, akár nem, ezen gondolkozzál el .....

Vagy csináld úgy, hogy te legyél az "új admina", és így a "régi adminával" már azt csinálsz, amit akarsz. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dzseemy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.04. Hétfő 16:20
Hozzászólások: 132
Hozzászólás Elküldve: 2013.09.30. 16:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

Jelzem, hogy a laptopról, saját login/pasw-al, Ubuntu alatt belépve minden okés.
Tehát a fórum hibátlanul működik. Nincs semmiféle script írva a bosszantásodra!

Idézet:

A nagygépről, más login-paswordjával belépve a hiba jelentkezik.
Akkor a hiba gépben van :D

Egyébként a többieknek is igaza van! A fórum írott és íratlan szabályait be kell tartani, így fel sem merülhet a "kitiltás/kirúgás" eshetősége ;)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés