Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

phpBB 3.1

Szerző
Üzenet
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.09.24. 08:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kijött az RC4 20-án, nem sok külsőleges változással, inkább ahogy láttam programozásilag tettek bele még pár dolgot. Bár nem értem, hogy ha valami RC, akkor már minek teszek bele funkciókat, azokat általában bétákba szokás pakolni, az RC meg a fixálásokról szól(na).
Megemlítettem nekik a sablonszerkesztő hiányát és jöttek pro és kontra az érvek, hogy minek az a PHPBB-be? Végül ezt kaptuk az egyik stíluskészítőtől (PayBas írta):

Idézet:

The template system has changed.

Sure, it might be a little harder to make quick changes to your style, but this is a small price to pay. The old style editor was simply a nightmare to maintain and provide support for. Parsing CSS and putting it in the database etc. is just not the way you want to be doing things.

The editor is gone, and will not be coming back. Good riddance
Szóval... Erősen elgondolkodtam, hogy érdemes lenne egy fájlszerkesztő extensiont fejleszteni a PHPBB-hez egy beépített szintaxiskezelővel (pl. Codemirror az bejött nekem a Joomlában). És ha már fájlszerkesztő, akkor már ne csak template-et, hanem akár a fórumgyökérig felmenően bármilyen fájlt lehessen módosítani (vagy csak külön engedéllyel és alapból csak a sablont).
Egyelőre ez csak álom nekem, ilyen nagy modot még sosem készítettem a PHPBB-hez, viszont ziher, hogy lesz rá igény a 3.1-től. Úgyhogy elkezdek nézelődni, hogyan is lehetne kivitelezni, mert a Codemirrorhoz van doksi, de mondjuk a fájlrendszer betöltése, jogosultságok, miegyéb, és mindezt extensionként... :shock:
Főleg (ahogy agyalok a dolgon) mivel a prosilver sablon már adatbázisban tárolja a css-t (? hogy ez mire jó?), a css mentésnél még cache törlést is végezni kell mentéskor...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.09.24. 09:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagyon sok évvel ezelőtt, van az már talán vagy 5-7 év is, véletlenül futottam össze a neten KillBill-el, aki akkor sokat segített nekem a régi oldalam szerkesztésében.
Ő mondta nekem egyszer, hogy ha jó oldalt szeretnék készíteni magamnak, essek neki a php tanulásának, mert annak ismerete nélkül csak szenvedés lesz.
Megfogadtam akkor a tanácsát, és ezt köszönöm is neki. Sok mindent már megtanultam (sok mindent még nem tudok igazán), de egy biztos:

1000% tuti, hogy akkor nem erre gondolt! :?

Kíváncsiságból felületesen én is belenéztem az RC4-be.
Egyet biztosan látok, nem igazán felhasználóbarát fórum kerekedett belőle, mert lassan már az alap, vagy kezdő HTML, php, MySQL ismeretek sem lesznek elegendők az oldal formálására.

Arra is majd kíváncsi leszek, hogy a 700 - 800 jelenleg használható kinézet közül mennyi lesz majd átírva a 3.1-hez.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.09.24. 11:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
KillBill nekem is nagyon sokat segített, a modjai máig nélkülözhetetlenek az oldalaimon. Az évek folyamán sokszor kalapáltam ezt-azt az oldalakon, sőt. egyedi modokat is készítettem, amit nem hinném, hogy sokan tudnának máshol használni. (pl. egy elég összetett mod lett egy véleményezős mod, aminek a lényege, hogy egy topikba írtakat egy másik topikban lehet véleményezni és ezt fórumonként engedélyezni lehet, plusz ezt végül kis módosítással Disqus beépítéssel is használom a mai napig).
De ez a fájlszerkesztős dolog szerintem még nekem is magas lesz, mert olyan műveleteket kell meghívni, plusz ezeket classolni, objektumokba tenni, ami tényleg már-már az én tudásom is meghaladja (pedig készítettem komponenst joomlára is, ahol eleve objektumokkal kell dolgozni).
Szóval nem mondom, hogy lehetetlen, csak baromi nagy meló lesz, főleg 3.1-re...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.09.24. 12:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egy fájlt tartalmának behívása és annak szerkesztési ill. elmentése nem egy nagy cucc.
A gyorsítótár ürítése is semmiség, tehát max. ami nehézséget okozhat az az ext. tétele.

Hamarosan én is nekiállok a játékterem átírására és akkor megmondom milyen nehéz egy ext. megírni.

Véleményem szerint olyan lesz mint elsőre a 3.0 (idegen), de ha minél többet ügyködünk annál átláthatóbb lesz.

ui: Amúgy miért jó az adminból szerkeszteni egy fájlt?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.09.24. 14:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én a fájlszerkesztőnél inkább a fájlrendszer betöltését és azon belül a fájl megnyitását nem tudom, hogyan kell. Na meg eleve nem csináltam ilyen mélyszintű modot. :)

Alapból nem adminból szerkesztem a fájlt, mert legtöbbször otthonról dolgozom. De volt már úgy, hogy befejeztem, oké volt minden, aztán épp amikor nem voltam otthon, szóltak, hogy mégsem oké valami a sablonban. Vagy pl. a CSS-ben módosítottam egy-két adatot utólag, miután láttam másik gépen is az eredményt. Ilyenkor életmentő a hátsó szerkesztő, mert csak belépek az oldalra, átírom amit szeretnék, és kész is vagyok. Otthon meg max szinkronizálom a fájlt. Megspórolom vele azt a bosszankodást, hogy "a fene, nincs FTP feltéve" vagy "mi a fene a cPanel jelszava?" vagy a "itt nem engedik az USB pendrive használatát" és még sorolhatnám, amikor nem tudok fájlt letölteni és fel, majd tépem a hajam.

Másrészt dolgozom Joomla tartalmakon is és ott a Codemirrorral tök jól lehet dolgozni. Nem wysiwyg, de nagyon jó szintaktika kezelő. Kötelezővé tenném minden online webszerkesztéshez. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2014.09.24. 21:43    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

KillBill írta:

Egy fájlt tartalmának behívása és annak szerkesztési ill. elmentése nem egy nagy cucc.
A gyorsítótár ürítése is semmiség, tehát max. ami nehézséget okozhat az az ext. tétele.

Hamarosan én is nekiállok a játékterem átírására és akkor megmondom milyen nehéz egy ext. megírni.

Véleményem szerint olyan lesz mint elsőre a 3.0 (idegen), de ha minél többet ügyködünk annál átláthatóbb lesz.
Ezekkel tökéletesen egyetértek. Amúgy a Symfony-nak (a phpBB erre a frameworkre épül) is nagyon komoly dokumentációja van, ráadásul egyeltalán nem nevezném bonyolultabbnak mint a 3.0-s codebase-t. Nekem például az OOP kód sokkal jobban átlátható, mint a nem, főleg ha ekkora kódbázisról van szó, mint a phpBB volt.

Ráadásul Symfony alapokon egyszerűbb lesz oldalt készíteni is, van hozzá egy rakat extension (lásd: bundle), mégegyszer, a dokumentáció kíválló, és talán lesz értelme a phpBB.hu-t is átírni a 2-es alapról... De persze csak akkor, ha már több komponenst vesznek át a symfony-ból.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.09.24. 22:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én meg erősen gondolkodom, hogy (szintén Joomla alapokból építkezve) átvegyem az extplorer-t PHPBB alá. (Lusta is vagyok na, és ez meg jól össze van pakolva, ha az editora nem is pont egy Codemirror.)
Viszont itt sajnos kevés a doksi (szinte semmi), hogy miként lehetne a külön login helyett egy PHPBB azonosításon átvinni (bár önmagában simán használható külső appként, csak ugye legyen már a lúd kövér, ha már PHPBB...)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.09.25. 06:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pstvfan írta:

.......
Ráadásul Symfony alapokon egyszerűbb lesz oldalt készíteni is, van hozzá egy rakat extension (lásd: bundle), mégegyszer, a dokumentáció kíválló, és talán lesz értelme a phpBB.hu-t is átírni a 2-es alapról... De persze csak akkor, ha már több komponenst vesznek át a symfony-ból.
Én bizonyos mértékben szeretem a változás, a változatosságot, és a saját, vagy az általam karban tartott oldalakon meglévő MOD-ok segítségével, vagy saját ötlettől vezérelve időnként mindig valami új dolgot próbálok létre hozni. Némelyik fontos, vagy "szükséges", némelyik viszont nem feltétlen, csak egyszerűen jól néz ki, és "most már van ilyen is az oldalon". Valahogy vonzz az újdonság varázsa. :)

De szerintem a phpbb.hu oldalt így kellene hagyni, ahogy most van. Amire szükségünk van, ami fontos, azt itt mind meg lehet oldani. Szerintem ez az oldal egy igazi Retro ereklye, és a tartalma semmivel sem lenne jobb egy 3.1-es kinézettel.
Én szeretném, ha így maradna ...... :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.09.25. 07:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha már kinézet: vannak próbálkozások grid rendszerbe való sablonátültetésre és bevallom, nekem is a subsilver2 áll hozzámmközelebb, mint a prosilver. Attól, hogy táblás elrendezés, simán lehetne ugyanúgy grides is (pl. bootstrap), de ilyen újdonságok nem kerültek bele a 3.1-be. Kidobták a subsilvert, marad a prosilver, semmi más. Ahhoz képest, amit mondjuk a PHPBB motorjából ki lehet hozni, ez vajmi sovány. Az egyik oldalamon például úgy cseréltem nyitólapot, ami a legfapadosabb módszer és mégsem kellett portál és hasonló megoldásokhoz nyúlnom: egyszerűen ha nem vagy belépve, másik html felület töltődik be, belépéskor meg a szokott fórumfelület. Ennyi. Vagy anno kísérleteztem egy olyan viewforummal, ahol a topikcímek és adatok mint egy könyvespolc lettek legenerálva.
Tehát fantázia nélküliek ezek az új és sablonalverziók, amiket látok... Sokkal többet ki lehet hozni ebből a motorból.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2014.09.25. 20:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A stílus nem feltétlen kötődik szorosan magához a phpBB-hez, az új fejlesztési iránynak pont ez lenne a lényege, hogy minden ami nem egy fórum eszenciája, azt csinálja valami olyasmi, aminek az. Ebből következően a jelenlegi codebase nagy részét kifogják dobálni a kukába szép lassan, és az marad, ami fontos: a fórummotor. Az megint egy másik kérdés, hogy ennek ki mennyire örül, de egy idő után 1) lesznek MOD-ok; 2) akinek "gettómegoldásokra" van szüksége, annak azt sokkal könnyebb lesz megvalósítania, mint eddig (pontosabban amikor már maga a phpBB core sokkal kisebb lesz).
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsolti10
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.01. Vasárnap 18:26
Hozzászólások: 233
Hozzászólás Elküldve: 2014.10.27. 16:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.10.27. 17:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kíváncsian várom! :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.10.28. 16:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Marcee a 3.1 magyar fordítás mikorra várható?

https://www.phpbb.com/customise/db/translation/hungarian/

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2014.10.28. 18:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Fordítom a hírt és akkor azzal együtt a fordítás is ki fog kerülni. Nem állítom, hogy tökéletes minőségű (sajnos ez most csak egy emberes munka volt), de remélhetőleg nem maradt benne angol szöveg.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.10.28. 18:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha már 3.1 upgrade: a patch file tök jó lenne arra, hogy tudjam, mit kell kicserélni mire (tehát ne kelljen diffprogramot használni), de ennek a sima olvasása kissé nehézkes. Nincs egy rendes patch megjelenítő? Pl. olyan, ami a törlendőt pirossal, hozzáadandót zölddel emelné ki... Ergo: olvashatóbbá teszi.
Azért kérdezem, mert kerestem ilyen programot, de nem találtam használhatót, ami akár ingyenes is...

Azért, hogy ON is legyek: nézegetem az új prosilver sablont és végre, végre, végre, hogy a scriptet footerbe tették gyárilag is! Hány motort láttam már és most fordult elő, hogy script ki lett pucolva a headerből! :D Örülök ennek, mert én is így használom, ha lehet, ugyanis pont a jQuerysek mondták: "minek használod a document.ready()-t és a headet, ha ezzel is lassítod a betöltést? Elég ha a footerbe teszed és az már úgyis a document vége, ergo: ha betöltődött felette minden, akkor jön úgyis a script. Ergo elhagyható a ready függvény és tényleg csak spec esetekben kell." És igazuk van :D ready-t csak akkor használok, ha a jQuery eleve be van töltve fejbe (mondjuk a motor betölti) és így a bodyban menetközben tudom használni az oldalra szánt egyedi scriptet (pl. joomlánál). Viszont itt a fórummotornál tényleg nem kell ennyire egyedi megoldás. Illetve ha az előbbi esetben is lenne megoldás a footerbe helyezéshez, akkor azt használnám. :)
Röviden: örülök ennek az átrendezésnek a sablon esetében.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés