Adatlap: Kapcsolatok szerkesztése

Szerző
Üzenet
Netty
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2013.06.24. Hétfő 13:23
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2013.11.24. 15:35    Hozzászólás témája: Adatlap: Kapcsolatok szerkesztése
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hello!

Szeretném az adatlapon/profilban a Kapcsolatok részt átalakítani, egész pontosan ebből a listából:
E-mail cím:
PÜ:
MSNM/WLM:
YIM:
AIM:
ICQ:
Jabber:

Csak az e-mail címre és PÜ-re van szükség, a többit hogyan tudom törölni, hogy ne látszódjanak? Vagy egyedi profilmezőhöz hasonlóan átalakítani más nevűre, más tartalom megadásához?

Ugyancsak az adatlaphoz kapcsolódik, hogy egyedi profilmezőket sikerül beállítanom, de pl. a Honlap nevezetűt sehogy se tudom kivenni. Van erre mód?

(Nem tudom, számít-e, de a 3.0.11-es verziót használom.)

Köszönöm előre is a segítségeteket :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2013.11.24. 16:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

styles/kinézeted/template/ucp_profile_profile_info.html

Ha prosilver stílusú a kinézeted, akkor keresd ezt, és töröld ki:

Kód:

   <dl>
      <dt><label for="icq">{L_UCP_ICQ}:</label></dt>
      <dd><input type="text" name="icq" id="icq" maxlength="15" value="{ICQ}" class="inputbox" /></dd>
   </dl>
   <dl>
      <dt><label for="aim">{L_UCP_AIM}:</label></dt>
      <dd><input type="text" name="aim" id="aim" maxlength="255" value="{AIM}" class="inputbox" /></dd>
   </dl>
   <dl>
      <dt><label for="msn">{L_UCP_MSNM}:</label></dt>
      <dd><input type="text" name="msn" id="msn" maxlength="255" value="{MSN}" class="inputbox" /></dd>
   </dl>
   <dl>
      <dt><label for="yim">{L_UCP_YIM}:</label></dt>
      <dd><input type="text" name="yim" id="yim" maxlength="255" value="{YIM}" class="inputbox" /></dd>
   </dl>
   <dl>
      <dt><label for="jabber">{L_UCP_JABBER}:</label></dt>
      <dd><input type="text" name="jabber" id="jabber" maxlength="255" value="{JABBER}" class="inputbox" /></dd>
   </dl>

Ha subsilver2 stílusú a kinézeted, akkor keresd ezt, és töröld ki:

Kód:

<tr>
   <td class="row1" width="35%"><b class="genmed">{L_UCP_ICQ}: </b></td>
   <td class="row2"><input class="post" type="text" name="icq" size="30" maxlength="15" value="{ICQ}" /></td>
</tr>
<tr>
   <td class="row1" width="35%"><b class="genmed">{L_UCP_AIM}: </b></td>
   <td class="row2"><input class="post" type="text" name="aim" size="30" maxlength="255" value="{AIM}" /></td>
</tr>
<tr>
   <td class="row1" width="35%"><b class="genmed">{L_UCP_MSNM}: </b></td>
   <td class="row2"><input class="post" type="text" name="msn" size="30" maxlength="255" value="{MSN}" /></td>
</tr>
<tr>
   <td class="row1" width="35%"><b class="genmed">{L_UCP_YIM}: </b></td>
   <td class="row2"><input class="post" type="text" name="yim" size="30" maxlength="255" value="{YIM}" /></td>
</tr>
<tr>
   <td class="row1" width="35%"><b class="genmed">{L_UCP_JABBER}: </b></td>
   <td class="row2"><input class="post" type="text" name="jabber" size="30" maxlength="255" value="{JABBER}" /></td>
</tr>


Egyedi profilnak milyen fajtát választottál?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Netty
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2013.06.24. Hétfő 13:23
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2013.11.25. 10:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Köszi a választ :)

Rainbow pearl-t használom, de az elérési útvonal alapján kikerestem a ucp_profile_profile_info.html fájlt. Nem tudom, hogy jól csináltam-e (eredményt elnézve, gyanítom, nem :D), total commanderben szerkesztés gombbal megnyitottam, kitöröltem a kérdéses részeket. Ugyanitt megtaláltam a website(honlap) részt is, amire a másik kérdésem vonatkozott, hát kiszedtem azt is.
Mondjuk nem volt ilyen szépen letisztulva, mint ahogy beírtad, hanem ömlesztve, de meglett az eleje-vége. :)
Mindenesetre mentés után megkérdezte, akarom-e feltölteni, mivel megváltozott, igent nyomtam, majd hogy felülírja az előzőt. Végeredményben mégsem tűntek el a profilról az MSNM/WLM, YIM, AIM, stb-k :(
(A Felhasználói vezérlőpulton belül már legalább nincsenek ott, beírni nem lehet adatot, de ha adatlapot nézek, ott még ezek fel vannak sorolva.)

Egyébként lehetne ezek helyére berakni egyedi profilmezőt is, amit csak az admin tud módosítani?
Úgy értem, oda a bal oldalra, nem a jobb oldalra, mert egyelőre csak a jobb oldalra engedi.
Így lehet jobban érthető:
http://kepfeltoltes.hu/131125/profil_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2013.11.25. 13:27    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kedves Netty!
Ha szeretnéd felhasználó-barát környezetben alakítani, szerkeszteni az oldalad, nagyon ajánlom, hogy töltsed le a
Notepad++
(vagy hasonló tudású) szerkesztőprogramot.
Előnye, hogy Magyar nyelvű (multi-language), alap beállításokkal megfelelően működik, és szerkesztés szempontjából átlátható az egész.
Telepítés után a Total Commanderbe beépül. Letöltöd az adott fájlt a web-oldaladról, egy jobb klikk, és a menüben ott találod a Notepad++ opciót.....

Az oldaladon a styles/kinézeted/template/memberlist_view.html és ugyanott a memberlist_search.html fájlokban is megtalálod ezeket az opciókat.
Ha akarod, innen is kitörölheted őket a HTML szabályok figyelembe vételével (<!-- IF ...... ENDIF --> vagy <dl> .... </dl> esetleg <tr> .....</tr> stb, stb)

Az általad belinkelt képpel kapcsolatos dolgokat éppen a memberlist_view.html fájlban tudod megoldani. :)

Keresd ezt:

Kód:

<h3>{L_CONTACT_USER} {USERNAME}</h3>

Alatta megtalálod azokat, amiket változtatni szeretnél. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Netty
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2013.06.24. Hétfő 13:23
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2013.11.26. 12:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kedves Ragadozó!

Köszi!!! Ebben tényleg egyszerűbb szerkeszteni :)

Ugyanakkor, még mindig nem működik. Valami a rainbow pearl kinézettel lehet, mert prosilver és subsilver megjelenéseknél töröltem, amiket írtál, s azoknál szépen működik is, azaz eltűntek a kapcsolatokból az AIM, Jabber és társai. De a Rainbownál... :(
Van erre valami ötleted?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2013.11.26. 13:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Ez nem ötlet kérdése. :)

A phpBB3-ban a style mappában lévő kinézetek mindegyike szinte "egy önálló oldalnak" tekinthető.
Bár ugyanúgy működik, de mégis egészen más, mivel a megjelenések formája, a színek, egyes dolgok elhelyezése más. Persze vannak kivételek, de ebbe most ne menjünk bele.

A lényeg az, hogy ha valamit módosítani, változtatni szeretnél, legyen az egy MOD feltelepítése, vagy egy egyszerű kis változtatás, ha azt szeretnéd, hogy ez mindegyik kinézetben érvényesüljön, akkor mindegyik kinézetben ezt a változtatást végre kell hajtani.

Ha vissza olvasol, szándékosan nem azt írtam, hogy "prosilver", vagy "subsilver2", hanem prosilver stílusú, illetve subsilver2 stílusú kinézet.
A subsilver2 típusú kinézetet rendszerint TABLE táblázatok alkotják, és CSS határozza meg a színeket, háttereket, egyebeket.
A prosilver típusú kinézetet teljes mértékben a CSS alakítja ki, és a szerkezet DIV-ekre és listákra alapul.
A különböző kinézetek felépítése a két stílus irányzat valamelyikére alapul, csak színben, elrendezésben, formákban, képekben máshogy néz ki. Ezért szoktuk azt mondani, hogy prosilver stílusú, vagy subsilver2 stílusú kinézet.

Tehát ha több aktív kinézeted van az oldalon, amiket a felhasználók használhatnak is, akkor mindegyiknél a változtatásokat, módosításokat végre kell hajtani.
Megkönnyíti a dolgodat, hogy mindegyik kinézetben ugyanazok az elnevezésű fájlok vannak (egy-két kivétellel). Így ha például az egyikben a memberlist_view.html fájlt módosítod, a módosításnak megfelelően mindegyik kinézetben ugyanazt a fájlt az ottani stílusnak megfelelően, de tartalmilag ugyanúgy kell módosítani, hogy mindegyik kinézetben tartalmilag ugyanazt kapják a felhasználók.

Ajánlom, legalább egyszer olvasd el ezeket, hogy könnyebben megértsed a lényeget:

phpBB3 MOD telepítése

A phpBB3 megjelenések fájljai

bye

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pampuska
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2012.10.29. Hétfő 19:47
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2013.11.28. 10:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Én is köszönöm Ragadozo!

Már régebben is szerettem volna kiszedni ezeket, mert az oldalamon senki sem használja, és igazából én sem tudom, hogy mire jók ezek ( az MSNM/WLM gondolom a Messenger lehet(?) ).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2013.11.28. 11:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Ezek különböző Chat, és azonnali üzenetküldő szolgáltatások. Az ezredforduló idején cca. 1999 - 2003 között indultak el, és elsősorban USA - Nyugat-Európa régióiban volt divatos a használatuk.
Nálunk kevésbé terjedtek el, hiszen abban az időben még eléggé "gyerekcipőben" járt a általános közösségi internet hálózat.
Az MSNM/WLM az MSN Messenger, újabb nevén a Windows Live Messenger (ez 2005 után jött ki).
Az összes közül ez lett a legnépszerűbb hazánkban, talán elsősorban annak köszönhetően, hogy a WLM-be már beintegrálták a Windows Media Playert, és egyre több emotikonokkal bővült, különböző skyn-eket lehetett letölteni hozzá, stb, stb.

A lényege az lett volna, hogy ha valaki megadja a megfelelő elérhetőségét, akkor egyszerűen a gombra klikkelve az adott programon belül közvetlen kapcsolatba lehetett lépni vele. Persze ehhez kellett az adott program a saját gépen, és a programba való aktív regisztrálás is.

A Microsoft tavaly, vagy tavaly előtt megvette a Skype-ot, és be is jelentette tavaly a Windows Live Messenger megszűnését, a régi MSNM/WLM felhasználók számára pedig korrektül biztosították a lehető legegyszerűbb átállást (és ha jól tudom ez év áprilisában le is zárták a programot). Ezzel a Skype felhasználók száma több százmillióval emelkedett.

Éppen ezért én sem értem, hogy a phpBB 3.1-ben miért hagyták benne ezt a funkciót, miért nem váltottak át a Skype-ra(??).

Tényleg, ha ez már így felvetődött, hol lehet átírni legalább az MSN-t Skype-ra?
Régebben már egyszer próbáltam kutakodni utána, Próbáltam pár megoldást, de vagy hibát dobott az oldal, vagy egyszerűen csak annyit írt ki (mint szokott), hogy a böngészőm nem támogatja (a Skype aktív a gépemen).
Így aztán egy idő után abba hagytam .....
Van valakinek erre használható megoldása?

.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.14. Péntek 17:08
Hozzászólások: 1128
Hozzászólás Elküldve: 2013.11.28. 15:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ezt tudom ajánlani, akárcsak tanulmányozás céljából, de megoldásnak is jó.

Megoldás
_________________
Ne kérd, hogy vegyelek fel MSN-re, mert nem használom!
Használj helyette te is inkább ooVoo-t!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2013.11.28. 21:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
k959 köszönöm a "megoldást"! :)

:D Így van ez, amikor a legegyszerűbb dolog nem jut az ember eszébe, megnézni, hátha van már valamilyen MOD megoldás a keresett dologra! :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés