Első hozzászólás kiemelése

Szerző
Üzenet
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2013.12.06. 15:33    Hozzászólás témája: Első hozzászólás kiemelése
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Nincs valakinek kedve írni egy MOD-ot erről a témáról?
Ami alapvetően kellene hozzá, azt itt megtaláljátok:

Elso_hozzaszolas_kiemelese

Ezt úgy szedtem össze, de szerintem ez sem teljesen tökéletes.
Tudom, hogy ez már téma volt itt az oldalon is

Első hozzászólás a téma legelejére

és pár dolgot ennek segítségével (is) oldottam meg, de ez a téma is több, mint 3 éves, és a kiegészítést is nehéz fellelni hozzá, és úgy kell össze rakni a dolgokat több helyről.
Angol, Német, Holland oldalakon találtam probléma megoldó utalásokat ezzel kapcsolatban, amiket ki is próbálgattam, de majdnem mindegyik eléggé specifikus volt ahhoz, hogy az alap témához kapcsolódjon.
Nálam ugyan már működik, de pár helyen még én is beleírtam, mire végre jó lett.
Viszont az alapján, amit itt felraktam, kezdő, vagy kevésbé gyakorlott fórumozók nagy valószínűséggel nem tudnák ezt megoldani.

Annyira azért még nem vagyok jó, hogy önállóan írjak egy MOD-ot.
De ez a téma szerintem nagyon sokakat érdekelne, mert a fórumon számos helyen jól jönne ez a megoldás, főleg olyan oldalakon, ahol pörög a fórum, sok a hozzászólás egy-egy témában.
És itt vannak jó páran, akik nálamnál jobban értenek ezekhez a témákhoz, az általam felrakott csomag alapján biztos, hogy meg tudnák írni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2013.12.11. 19:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Erre gondolsz példa.



A hozzászólás legutóbb KillBill által 2013.12.11. 20:03-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2013.12.11. 19:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia! :)

Nem tudom megnézni, mert nem vagyok beregisztrálva.
Beregisztrálni meg nem fogok, mert nem értek azzal egyet, hogy egy fórumba miért kötelező megadnom a faszbuk profilomat, és a teljes nevemet.
Tudom, lehet megadni kamu dolgot is, de akkor meg nincs értelme, minek az egész.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2013.12.11. 20:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Átírtam a linket, amúgy meg nem kötelező a face link, de az ott le is van írva, ráadásul magyarul is :lol:
ui: arra se emlékeztem, hogy egyes topikok le lettek korlátozva reghez :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2013.12.11. 20:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát', valószínű én nehéz eset vagyok ..... :D

Ha a linkre klikkelek, látom a topikot, meg pár hozzászólást, de azon kívül semmi .....
" - Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez. - "

Most beregisztráltam, de éjszakás vagyok, munka akadt, így inkább majd holnap folytatom. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2013.12.11. 20:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ragadozo írta:

Hát', valószínű én nehéz eset vagyok ..... :D

Ha a linkre klikkelek, látom a topikot, meg pár hozzászólást, de azon kívül semmi .....
" - Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez. - "

Most beregisztráltam, de éjszakás vagyok, munka akadt, így inkább majd holnap folytatom. :)
Akkor láthatod, hogy az első hsz le van választva plusz kiemelve :)

Te sem látod a fától az erdőt :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2013.12.12. 00:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

KillBill írta:

........
Akkor láthatod, hogy az első hsz le van választva plusz kiemelve :)

Te sem látod a fától az erdőt :)
Jól van, leesett! :D
Amikor azt írtad, hogy "Erre gondolsz", én valami programkódra, vagy leírásra gondoltam, nem a látványra. :)
Igen erre gondoltam, pontosabban ennek a kivitelezésnek egy teljes körű leírását egyetlen használható MOD-ban leírni.

én példám
Én ezt úgy oldottam meg, hogy a kiemelt hozzászólásnál "megfordítottam" a poszt megjelenését.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2013.12.12. 20:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
De ezt már régebben kiraktam, és te anno szerintem használtad is, vagy te mindent elvesztesz :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2013.12.13. 18:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem láttam - Igen, használtam - Nem mindent! :)
Több, mint 3 évvel ezelőtt (akkor kezdtem komolyabban bele mélyedni a phpBB3-ba) éppen te csináltad a fórumomra ezt az első hozzászólás kiemelést, és én nem is láttam akkor ezt a MOD-ot. Még emlékszem rá, mondtad is, hogy bele kell variálni, mert nem teljes a MOD. Ugyanakkor készítetted nálam azt a "saját fórumtéma első belépéskor" variációt - ha még emlékszel rá.
És utána nem is foglalkoztam vele, te megcsináltad, tökéletesen működött mindkettő, ennyi volt.

De aztán asszem tavaly év vége felé valamit frissíthettem, és ott bele mászhattam valamibe, amitől elszállt ez a kiemelés (csak akkor nem foglalkoztam vele).
Most nemrég szükségessé vált a használata, így elkezdtem keresgélni, de így is 2 - 3 helyről szedtem össze hozzá a dolgokat. Az idők folyamán nagyjából megtanultam sok mindent, és most már egy kicsit értek hozzá, így nem volt olyan nehéz megtalálnom a hibát, és össze raknom az egészet.

De éppen ezért írtam, hogy valaki, aki nálam jobban ért hozzá, és tud MOD-okat is készíteni (nekem kicsit hiányos az angol tudásom ehhez), ha lenne kedve, érdemes lenne ezt felfrissíteni, és összerakni egyetlen MOD-ba, hogy olyanok is fel tudják tenni, akik kezdők, vagy kevésbé gyakorlottak a phpBB-ben.

Update:
Most már csak azért is beregisztráltam kíváncsiságból az oldalra, amit linkeltél.
Aktiváltam is a regisztrációt.
De most meg akár mit próbálnék, még kilépni sem tudok (napok óta), mert "a regisztrációd ellenőrzés alatt ...." :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2013.12.13. 21:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ragadozo írta:

Nem láttam - Igen, használtam - Nem mindent! :)
Több, mint 3 évvel ezelőtt (akkor kezdtem komolyabban bele mélyedni a phpBB3-ba) éppen te csináltad a fórumomra ezt az első hozzászólás kiemelést, és én nem is láttam akkor ezt a MOD-ot. Még emlékszem rá, mondtad is, hogy bele kell variálni, mert nem teljes a MOD. Ugyanakkor készítetted nálam azt a "saját fórumtéma első belépéskor" variációt - ha még emlékszel rá.
És utána nem is foglalkoztam vele, te megcsináltad, tökéletesen működött mindkettő, ennyi volt.

De aztán asszem tavaly év vége felé valamit frissíthettem, és ott bele mászhattam valamibe, amitől elszállt ez a kiemelés (csak akkor nem foglalkoztam vele).
Most nemrég szükségessé vált a használata, így elkezdtem keresgélni, de így is 2 - 3 helyről szedtem össze hozzá a dolgokat. Az idők folyamán nagyjából megtanultam sok mindent, és most már egy kicsit értek hozzá, így nem volt olyan nehéz megtalálnom a hibát, és össze raknom az egészet.

De éppen ezért írtam, hogy valaki, aki nálam jobban ért hozzá, és tud MOD-okat is készíteni (nekem kicsit hiányos az angol tudásom ehhez), ha lenne kedve, érdemes lenne ezt felfrissíteni, és összerakni egyetlen MOD-ba, hogy olyanok is fel tudják tenni, akik kezdők, vagy kevésbé gyakorlottak a phpBB-ben.
Már megoldottad :lol:

Ragadozo írta:

Update:
Most már csak azért is beregisztráltam kíváncsiságból az oldalra, amit linkeltél.
Aktiváltam is a regisztrációt.
De most meg akár mit próbálnék, még kilépni sem tudok (napok óta), mert "a regisztrációd ellenőrzés alatt ...." :D
Hát sok a melo az idő meg kevés :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
-pity-
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2014.02.09. Vasárnap 7:22
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2014.02.17. 07:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kicsit kapcsolódik ide a témám, ezért nem is szerettem volna újat nyitni.

Azt szeretném megoldani valahogy, hogy az első (és csak az első) hozzászólás után betegyek egy reklámot. Sajnos akárhogy gondolkodom, hogy mi lehetne a megoldás, nem tudok rájönni. Szóval leegyszerűsítve: az első két hozzászólás között szeretnék egy kis helyet nyerni, ahova be tudnék szúrni valamit.

Van rá ötlete valakinek?

Előre is köszi!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.02.17. 09:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

A kérdés csak az, hogy mindenhova ugyanaz a reklám menne?
Mert akkor a legegyszerűbb, ha az első hozzászólás kiemelést megcsinálod.

Itt találod a teljes leírást, és benne ajánlást is, hogy hova teheted a reklámot (viewtopic_body.html).
Téma nyitó hozzászólás kiemelése

Nekem a Facebook Comment Box van ott. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
-pity-
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2014.02.09. Vasárnap 7:22
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2014.02.17. 11:43    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi, na pont oda szeretnék betenni egy AdSense hirdetést, ahol neked a comment box van :)

Ragadozo írta:

Szia!

A kérdés csak az, hogy mindenhova ugyanaz a reklám menne?
Mert akkor a legegyszerűbb, ha az első hozzászólás kiemelést megcsinálod.

Itt találod a teljes leírást, és benne ajánlást is, hogy hova teheted a reklámot (viewtopic_body.html).
Téma nyitó hozzászólás kiemelése

Nekem a Facebook Comment Box van ott. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
-pity-
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2014.02.09. Vasárnap 7:22
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2014.02.17. 18:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi az eddigi segítséget!
Nagyon nem szeretnék visszaélni a jóindulatoddal, de azt nem tudod, hogy mely lépéseket kellene kihagynom, hogy a témanyitó hsz ne jelenjen meg csak egyszer az első oldal tetején?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.02.18. 02:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha ezzel a módszerrel szeretnéd megoldani, mindegyik lépést meg kell csinálni, mindegyik lépés fontos, és része az egésznek. De egyes helyeken, ahol van rá lehetőség, esetleg lehet variálni.

Ez csak egy tipp, de kipróbálhatod gond nélkül, mert működik. Ezzel a kis változtatással csak az első oldalon érvényesül az első hozzászólás kiemelése.
A hátránya, ha úgy van beállítva a hozzászólások megjelenése, hogy a legfrissebbek legyenek elől, akkor az utolsó (ebben az esetben első) hozzászólás után is megjelenik a hirdetés, de csak akkor, ha az már egy másik (utolsó) oldalon van.
Viszont szerintem ez már nem zavaró, általában a felhasználók mintegy 90%-a csak az első "lapon" található hozzászólásokat veszi figyelembe, ritkán néznek "hátrébb" a hozzászólásokban, így ez már nem fog zavarni senkit.

A viewtopic_body.html módosításánál találsz egy ilyent:

Kód:

// First post on every page
// Show first post on every page if needed
if($topic_data['topic_first_post_show'])
{
   $i = 0;
   $post_list[$i] = $topic_data['topic_first_post_id'] ;
   $i = ($store_reverse) ? $sql_limit : $i+1;
}

Ezen belül keresd ezt a sort:

Kód:

if($topic_data['topic_first_post_show'])

Cseréld le erre:

Kód:

if($topic_data['topic_first_post_show'] && ( $start == 0))

Valószínű, hogy nem a legelegánsabb megoldás, de most egyszerűbb és/vagy jobb nem jutott az eszembe :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés