Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Gombok lecserélése

Szerző
Üzenet
bubus66
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.08. Péntek 20:02
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Elküldve: 2014.03.08. 22:42    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ragadozo írta:

Szia!

Én tiszteletben tartom azt, hogy az oldalt te csinálod a saját elképzeléseid szerint, csak segítő szándékkal próbáltam jelezni, hogy van benne egy "látványosan" hibás rész.

Megjegyezném, hogy a felmérések szerint Európában 2013-ban a felhasználók között a böngészők használata így oszlott meg:
  • Chrome - 38%
  • Firefox - 27%
  • IE - 21%
  • Safari - 10%
  • Egyéb más - 4%
Ebből ugyanebben az időszakban Magyarországon:
  • Chrome - 30%
  • Firefox - 28%
  • IE - 26%
  • Safari - 8%
  • Egyéb más - 8%

Egy weboldalt, amit másokkal is szeretnénk megosztani, érdemes mindenképpen úgy készíteni, hogy a leggyakrabban használt böngészők az általunk elképzelt kinézetet mutassák a felhasználóknak (én még Opera alatt is megszoktam nézni).
Attól, hogy nekem nem tetszik valamelyik böngésző, még nem jelenti azt, hogy mások nem használják előszeretettel. :)

Bocsi, hogy szóltam .... :)
Köszönöm semmi gond. Különben nem értem mit kellene törölni.

Ha ezt törlőm akkor jó. Csak ennek van egy hátránya


Kód:

<!-- BEGIN custom_tags -->
      <option value="{custom_tags.BBCODE_ID}" title="{custom_tags.BBCODE_HELPLINE}">{custom_tags.BBCODE_TAG}</option>
   <!-- END custom_tags -->

_________________
ubi dolor ibi vigiles.(Ahol a fájdalom ott a segítség) Szent Flórián

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.03.09. 11:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Rosszul fogalmaztam a törléssel kapcsolatban, mert a megjelenő sorokra, és azok kiváltójára gondoltam. De valójában pont arra, amit bemásoltál.
Nem tudom, hogy mi a hátránya a hiányának, mivel az csak egy egyszerű megjelenítés, nincs hatással semmire.
Vagy megjeleníted, vagy nem. Ennyi ....
De mint írtam, a select nélkül az option így nem ér semmit, és ez benne az alapvető hiba.

Ha érdekel még a téma, két dolgot tudnék javasolni.

styles/kinézeted/template/posting_buttons.html

Keresd ezt (amit bemásoltál):

Kód:

<!-- BEGIN custom_tags -->
      <option value="{custom_tags.BBCODE_ID}" title="{custom_tags.BBCODE_HELPLINE}">{custom_tags.BBCODE_TAG}</option>
   <!-- END custom_tags -->

  1. Ez az egyszerűbb, ettől még ugyanúgy nem fog működni, de rendezett lesz mindegyik böngészőbe, és csak te láthatod:

      Csere erre:

      Kód:

      <!-- IF U_MCP or U_ACP -->   
         <select>
            <!-- BEGIN custom_tags -->
               <option value="{custom_tags.BBCODE_ID}" title="{custom_tags.BBCODE_HELPLINE}">{custom_tags.BBCODE_TAG}</option>
            <!-- END custom_tags -->   
         </select>
      <!-- ENDIF -->

  2. Vagy próbáld ki ezt, ennek elvileg még működnie is kell, és szintén csak te láthatod:

      Csere erre:

      Kód:

      <!-- IF U_MCP or U_ACP -->
         <select name="addbbcode{custom_tags.BBCODE_TAG}">   
            <!-- BEGIN custom_tags -->
               <option value="addbbcode{custom_tags.BBCODE_ID}"  onclick="bbstyle({custom_tags.BBCODE_ID})" title="{custom_tags.A_BBCODE_HELPLINE}">{custom_tags.BBCODE_TAG}</option>
            <!-- END custom_tags -->
         </select>
      <!-- ENDIF -->

A második variációnál viszont nem tudom, hogy az Advanced BBCode Box MOD (ami ha jól láttam, nálad fenn van) esetleg nem zavar be(??), mivel nekem nincs fenn, és így nem tudtam ellenőrizni.

bye. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bubus66
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.08. Péntek 20:02
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Elküldve: 2014.03.09. 14:40    Hozzászólás témája: Gombok lecserélése
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nincs fent nekem az Advanced BBCode Box MOD volt fent de leszedtem. A hiánya hogy azok a BBcodok amelyek nincsenek használatban nem látszanak akkor ahonnan ezt csináltam ott is hibás márt nincs ott a select tag

Akkor a phpbb3world


Itt az alap ahonnan készítve lett

Kód:

 <div id="format-buttons" style="width:79.3%;line-height:30px;color:#a8a8a8;padding:3px 5px 10px 1px;border-radius: 3px;-moz-border-radius: 3px;-webkit-border-radius: 3px;margin-bottom:-4px;">
   <input type="button" class="button2" accesskey="b" name="addbbcode0" value="       " style="background:#f7fafd url(/edit_img/b.png) 50% 50% no-repeat;height:24px;border:1px solid #a9b2b9;" onclick="bbstyle(0)" title="{L_BBCODE_B_HELP}" />
   <input type="button" class="button2" accesskey="i" name="addbbcode2" value="       " style="background:#f7fafd url(/edit_img/i.png) 50% 50% no-repeat;height:24px;border:1px solid #a9b2b9;" onclick="bbstyle(2)" title="{L_BBCODE_I_HELP}" />
   <input type="button" class="button2" accesskey="u" name="addbbcode4" value="       " style="background:#f7fafd url(/edit_img/u.png) 50% 50% no-repeat;height:24px;border:1px solid #a9b2b9;" onclick="bbstyle(4)" title="{L_BBCODE_U_HELP}" />&nbsp;|
   <select style="height:24px;" name="addbbcode20" onchange="bbfontstyle('[size=' + this.form.addbbcode20.options[this.form.addbbcode20.selectedIndex].value + ']', '[/size]');this.form.addbbcode20.selectedIndex = 2;" title="{L_BBCODE_F_HELP}">
      <option value="50">{L_FONT_TINY}</option>
      <option value="85">{L_FONT_SMALL}</option>
      <option value="100" selected="selected">{L_FONT_NORMAL}</option>
      <!-- IF not MAX_FONT_SIZE or MAX_FONT_SIZE >= 150 -->
         <option value="150">{L_FONT_LARGE}</option>
         <!-- IF not MAX_FONT_SIZE or MAX_FONT_SIZE >= 200 -->
            <option value="200">{L_FONT_HUGE}</option>
         <!-- ENDIF -->
      <!-- ENDIF -->
   </select>
   <input type="button" class="button2" name="bbpalette" id="bbpalette" value="Font color " onclick="change_palette();" title="{L_BBCODE_S_HELP}" style="background:#f7fafd url(/edit_img/cw.png) 4px 50% no-repeat;height:24px;border:1px solid #a9b2b9;padding-left:23px;" />&nbsp;|
   <!-- IF S_BBCODE_QUOTE -->
      <input type="button" class="button2" accesskey="q" name="addbbcode6" value="     Quote " style="background:#f7fafd url(/edit_img/quote.png) 1px 50% no-repeat;height:24px;border:1px solid #a9b2b9;" onclick="bbstyle(6)" title="{L_BBCODE_Q_HELP}" />
   <!-- ENDIF -->
   <input type="button" class="button2" accesskey="c" name="addbbcode8" value="     Code " style="background:#f7fafd url(/edit_img/code.gif) 2px 50% no-repeat;height:24px;border:1px solid #a9b2b9;" onclick="bbstyle(8)" title="{L_BBCODE_C_HELP}" />&nbsp;|
   <input type="button" class="button2" accesskey="l" name="addbbcode10" value="     List " style="background:#f7fafd url(/edit_img/ul.png) 1px 50% no-repeat;height:24px;border:1px solid #a9b2b9;" onclick="bbstyle(10)" title="{L_BBCODE_L_HELP}" />
   <input type="button" class="button2" accesskey="o" name="addbbcode12" value="     List= " style="background:#f7fafd url(/edit_img/ol.png) 1px 50% no-repeat;height:24px;border:1px solid #a9b2b9;" onclick="bbstyle(12)" title="{L_BBCODE_O_HELP}" />
   <input type="button" class="button2" accesskey="y" name="addlitsitem" value="     [*] " style="background:#f7fafd url(/edit_img/item.gif) 2px 50% no-repeat;height:24px;border:1px solid #a9b2b9;" onclick="bbstyle(-1)" title="{L_BBCODE_LISTITEM_HELP}" />&nbsp;|
   <!-- IF S_BBCODE_IMG -->
      <input type="button" class="button2" accesskey="p" name="addbbcode14" value="     Img " style="background:#f7fafd url(/edit_img/img.png) 1px 50% no-repeat;height:24px;border:1px solid #a9b2b9;" onclick="bbstyle(14)" title="{L_BBCODE_P_HELP}" />
   <!-- ENDIF -->
   <!-- IF S_LINKS_ALLOWED -->
      <input type="button" class="button2" accesskey="w" name="addbbcode16" value="     URL " style="background:#f7fafd url(/edit_img/link.png) 2px 50% no-repeat;height:24px;border:1px solid #a9b2b9;" onclick="bbstyle(16)" title="{L_BBCODE_W_HELP}" />
   <!-- ENDIF -->
   <!-- IF S_BBCODE_FLASH -->
      <input type="button" class="button2" accesskey="d" name="addbbcode18" value="      Flash " onclick="bbstyle(18)" title="{L_BBCODE_D_HELP}" style="background:#f7fafd url(/edit_img/flash.gif) 2px 50% no-repeat;height:24px;border:1px solid #a9b2b9;" />
   <!-- ENDIF -->
   <!-- BEGIN custom_tags -->
      <input type="button" class="button2" name="addbbcode{custom_tags.BBCODE_ID}" value="{custom_tags.BBCODE_TAG}" onclick="bbstyle({custom_tags.BBCODE_ID})" title="{custom_tags.BBCODE_HELPLINE}" />
   <!-- END custom_tags -->   
</div>

_________________
ubi dolor ibi vigiles.(Ahol a fájdalom ott a segítség) Szent Flórián



A hozzászólás legutóbb bubus66 által 2014.03.09. 15:13-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bubus66
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.08. Péntek 20:02
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Elküldve: 2014.03.09. 15:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ragadozo írta:

Szia!

Rosszul fogalmaztam a törléssel kapcsolatban, mert a megjelenő sorokra, és azok kiváltójára gondoltam. De valójában pont arra, amit bemásoltál.
Nem tudom, hogy mi a hátránya a hiányának, mivel az csak egy egyszerű megjelenítés, nincs hatással semmire.
Vagy megjeleníted, vagy nem. Ennyi ....
De mint írtam, a select nélkül az option így nem ér semmit, és ez benne az alapvető hiba.

Ha érdekel még a téma, két dolgot tudnék javasolni.

styles/kinézeted/template/posting_buttons.html

Keresd ezt (amit bemásoltál):

Kód:

<!-- BEGIN custom_tags -->
      <option value="{custom_tags.BBCODE_ID}" title="{custom_tags.BBCODE_HELPLINE}">{custom_tags.BBCODE_TAG}</option>
   <!-- END custom_tags -->

  1. Ez az egyszerűbb, ettől még ugyanúgy nem fog működni, de rendezett lesz mindegyik böngészőbe, és csak te láthatod:

      Csere erre:

      Kód:

      <!-- IF U_MCP or U_ACP -->   
         <select>
            <!-- BEGIN custom_tags -->
               <option value="{custom_tags.BBCODE_ID}" title="{custom_tags.BBCODE_HELPLINE}">{custom_tags.BBCODE_TAG}</option>
            <!-- END custom_tags -->   
         </select>
      <!-- ENDIF -->

  2. Vagy próbáld ki ezt, ennek elvileg még működnie is kell, és szintén csak te láthatod:

      Csere erre:

      Kód:

      <!-- IF U_MCP or U_ACP -->
         <select name="addbbcode{custom_tags.BBCODE_TAG}">   
            <!-- BEGIN custom_tags -->
               <option value="addbbcode{custom_tags.BBCODE_ID}"  onclick="bbstyle({custom_tags.BBCODE_ID})" title="{custom_tags.A_BBCODE_HELPLINE}">{custom_tags.BBCODE_TAG}</option>
            <!-- END custom_tags -->
         </select>
      <!-- ENDIF -->

A második variációnál viszont nem tudom, hogy az Advanced BBCode Box MOD (ami ha jól láttam, nálad fenn van) esetleg nem zavar be(??), mivel nekem nincs fenn, és így nem tudtam ellenőrizni.

bye. :)
Köszönöm az első az jó lett át is írom
_________________
ubi dolor ibi vigiles.(Ahol a fájdalom ott a segítség) Szent Flórián

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés