Hozzászólások sorrendjének megváltoztatása

Szerző
Üzenet
kakaosital
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2014.05.01. Csütörtök 11:07
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.03. 12:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megnéztem és az általatok felvetett dolgok mind stimmelnek.

Nem ez az első eset, amikor újra kellett telepítenem a fórumot. Legutoljára akkor volt, amikor az ingyenes tárhelyről költöztem át a jelenlegire. Szóval nem újdonság, ebben nem vagyok zöldfülű.

Rögtön kitöröltem a fórum tábláit a mysql adatbázisban, s érdekes módon ez után is zavartalanul működött a fórum. Csak akkor volt probléma, mikor a fájlokat is leszedtem. Eddig ilyen nem volt, sőt! Ha valami kis változás volt az adatbázisban máris omlott össze az egész fórum (ingyenes tárhelyen volt ekkor). Meg ugye az is érdekes, hogy kiírta a fórum, hogy a következő frissítést a mysql adatbázis már nem fogja támogatni, s érdekes módon tudtam frissíteni az utolsó megjelenő frissítéskor is.
Amikor megpróbáltam újratelepíteni a fórumot, akkor kiírta, hogy már van phpbb_ előtaggal az adatbázisban tábla. Ami azért érdekes, mert én saját kezemmel töröltem ki, s egyetlen egy mysql adatbázisom van összesen, amit használok, s ebben voltak a korábbi fórum táblái. Úgy tudtam visszacsinálni, hogy a mysql adatbázisba importáltam be a korábbi mentést, s a merevlemezemen lévő fájlokat visszatöltöttem a tárhelyre. Ez azért gáz. És érdekes.

Mindenesetre azonnal írtam a tárhelyszolgáltatónak, hogy valami rohadtul nem stimmel. Az egy dolog, ha ügyetlen és hülye vagyok, de az, hogy korábban számtalanszor újrarakott fórumot (legutoljára a költözés miatt) most nem tudom újrarakni a hagyományos módon. Ezért ez vicc. Felmerült, hogy majd ingyenes tárhelyen tesztelem, ott hogyan működik, de erre se időm, se kedvem nincs. Mivel a vendégeknek sikerült beállítani, hogy normál módon lássák a fórumot, azaz növekvő hozzászólások vannak, s az új tagok meg amúgy is adminisztrátori jóváhagyással tudják csak használni a fórumot, így leültem, rászántam két órát, s manuálisan mindenkinek beállítottam a kért hozzászólás megfordítását. Így azok sem lesznek bajban, akik már régebb óta nem jelentkeztek be, s nem tudnák hol beállítani ezeket.
De nem kicsit vagyok mérges, hogy mindezt kézzel kellett csinálni, s hiába töröltem a táblákat, ugyanúgy üzemelt tovább a fórum.... :evil:

Egyébként köszönöm szépen azért a segítséget.
Remélem a phpBB4 (ha lesz) kicsit erősebb lesz ezen a téren (pl. manuálisan mindenkinek beállítható legyen ez a hozzászólás dolog, nem csak egyenként).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dadalia
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.20. Kedd 9:11
Hozzászólások: 263
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.03. 17:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egy kis adalék az eddigi eszmecseréhez....
Felmerült itt "inaktivitást mutató" adatbázis, "fantom táblák", változtatások meg nem jelenése.
Nem lehet hogy ugyanazon szolgáltatónál van a fórumod, ahol velem is hasonló eset eset meg?
A szolgáltató tavalyi évben átállt cPanel admin felületre. Hónapok teltek el mire kiderült, a tiédhez hasonló problémák kapcsán, hogy az addigi phpMyAdminban elért adatbázis létezik ugyan, de már nem él....!!! :o :o Egy a cPanelon keresztül elérhető adatbázis (másolat) az üzemelő!!!
A régi csonka (fantom :roll: :roll: ) adatbázis a mai napig elérhető a volt phpMyAdmin címen, annak ellenére, hogy a szolgáltató rég megígérte ezek eltűnését. (webmail szintén)

Esetleg ennek fényében gondold át problémádat!!
_________________
Üdv: dadalia

http://dadaliagaleria.hu/forum/
http://piramisszuletik.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kakaosital
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2014.05.01. Csütörtök 11:07
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.03. 18:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én a Tárhely Készítőnél vagyok jelenleg.
Nekem is hasonló ugrott be, mert hiába töröltem a táblákat, a fórum üzemelt tovább, mint ha semmit nem csináltam volna az adatbázisban. És én is ezen gondolkodtam, ha nem férek hozzá az eredetihez, akkor ennek mi a franc értelme van?
De írtam már, kíváncsi leszek a válaszra.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés