Olvasatlan topicról új postnál nem kapok emailt

Szerző
Üzenet
boka666
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2014.05.13. 19:04    Hozzászólás témája: Olvasatlan topicról új postnál nem kapok emailt
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Gondolom nem csak nekem van olyan bajom, hogy a Phpbb3 verzióban amennyiben van egy olvasatlan topic és új hozzászólás érkezik nem küld tájékoztatót emailban.

Erre valakinek van megoldása?

Norbert

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2014.05.14. 18:08    Hozzászólás témája:
Szia!

Nem egészen értem, amit írsz.
Mit jelent az, hogy olvasatlan topic?
Tippelek, nyitnak egy új topikot, amit még nem néztél meg, és amibe kerülnek új hozzászólások, amiről nem kapsz Emailt?

Ha olyan topikba, amelyiket már megnéztél, érkezik egy új hozzászólás, arról kapsz Emailt?

Egyébként (ha nem jól írom, majd kijavítanak), de nem is fogsz kapni Emailt.
Csak olyan témákról kaphatsz értesítést, amelyiknél a téma alján bejelölöd a Feliratkozás a témára opciót.

Gondolj bele! Beregisztrálsz az oldalra, ahol van mondjuk 800 tag, és van 1200 topik téma.
Ha kicsit is pörög az oldal, és van mondjuk naponta 10 új hozzászólás, akkor az új beregisztrált is kapna 10 Emailt, ami nem lenne gond, de az oldal minden tagnak kiküldené az Emailt, ami akár 8000 db is (vagy még több) is lehet naponta. Képzeld el azt is, hogy ha jobban pörög a fórum, és nem napi 10, hanem mondjuk napi 50 hozzászólás van ..... (az ebben az esetben legalább 40 000 levél kiküldése) :)
Ennyi levelet napi szinten szerintem egyik szolgáltató sem engedélyez, kivéve, ha saját szervergéped van (még akkor sem biztos).

És ráadásul, ha már alapból aktív lenne, akkor annak az új beregisztráltnak végig kellene mind az 1200 témát bogarászni, és leiratkozni arról, amelyik nem érdekli, hogy ne kapjon annyi Emailt feleslegesen .....
Ami ráadásul bosszantóan véget nem érő munka lenne, mivel egy pörgős fórumon napi szinten keletkezhetnek új témák, amik a felhasználó számára esetleg szintén zömében érdektelenek. :)

Ezért van az, hogy ha érdekel egy téma, akkor fel lehet rá iratkozni, és ha oda új hozzászólás érkezik, arról kapsz Emailt.
Így aztán, ha valaki nyit egy új témát, arról csak akkor kapsz értesítést, ha megnézed, és bejelölöd a Feliratkozás a témára opciót.

Vannak különböző megoldások, MOD-ok, hogy például a fórum főoldalán valahol, vagy akár a portálon megjeleníthetőek egy blokkban a legfrissebb hozzászólások, vagy akár a legfrissebb témák.
Ez sokat segít akkor, ha például nagy kiterjedésű a fórum, sok a fórum téma, és még több a topik téma. Így aztán, ha belépsz, láthatod az új témákat, amire klikkelsz, megnézed, és ha érdekel, bejelölöd. Onnantól már fogsz kapni Email értesítést.

Remélem egyre gondoltunk ..... :)

.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
boka666
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2014.05.15. 07:14    Hozzászólás témája:
Szia!

100%-ban az van amit leírtál.
De lehet, hogy én akarom másra használni a fórumot.

Nekem arra kell, hogy van 2 topic és 50 regisztrált tag. Én a tagokat szeretném értesíteni, hogy milyen új információkkal tudják segíteni munkájukat. Viszont ahogy te is írtad, olvasatlan bejegyzés esetén nem küld értesítő emailt újabb post esetén (és ha valaki nem nézi meg, mert elfelejti, akkor már sosem fog kapni róla emailt)

Ebben szerettem volna segítséget kérni, hogy esetleg valaki így használta-e már, vagy tudja-e valaki melyik PHP-ban kell módosítani a kódot. Mert átnéztem a funkctions_posting.php fájlt, de nem találatam meg benne ezt a részt.

Azért köszönöm a segítséget és a törődést. :D

Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2014.05.23. 12:08    Hozzászólás témája:
Bocsi, hogy csak ennyi idő után írok, de nem sok időm volt .... :)

Utána néztem, az igényed kissé bonyolultan teljesíthető!

Nagyjából a folyamat így néz ki:
A viewtopic.php-ból indul, amikor a felhasználó ráklikkel a Feliratkozás a témára vagy a Leiratkozás a témáról opcióra, és ez a phpbb_topics_watch adatbázis táblát írja.
Ebbe a táblába csak azok kerülnek fel, akik valamelyik topikról értesítő Emailt kérnek.
A leiratkozásnál pedig a táblába a megfelelő sor törlődik.

Amikor írsz egy meglévő topikba egy hozzászólást, és azt elküldöd, akkor a posting.php - functions_posting.php megnézi, hogy az adott topik száma szerepel-e a phpbb_topics_watch adatbázis táblában.
Ahol egyezést talál, az user_id alapján annak a felhasználónak elküld egy értesítő Emailt.

A gond az, hogy amikor egy új témát nyitsz, annak a rendszer ad egy új "topik-számot", de ez még biztos, hogy a phpbb_topics_watch adatbázis táblában nem fog szerepelni, ezért nem is fog senkinek küldeni értesítést!

A lehetséges megoldás elvileg az lenne, hogy az új téma nyitása, és elküldése után előbb új soronként beírná az összes felhasználót az új topik számával a phpbb_topics_watch adatbázis táblába, majd utána futna le ennek az "üzenetküldő" ellenőrzése.

Ennek viszont van egy kis hátránya, innentől kezdve mindenki fog kapni értesítő Emailt akkor is, ha a már meglévő topikba új hozzászólás érkezik.
Egészen addig, amíg a számára érdektelen topikból nem iratkozik le.

Megoldható, de mint írtam, kissé bonyolult .....

.

A hozzászólás legutóbb Ragadozo által 2014.05.23. 15:41-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
boka666
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2014.05.23. 14:46    Hozzászólás témája:
Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszod, illetve mivel php-ban 1-2 dolgot én is tudok írni, ezért most már legalább értem, hogy működik a fórum motor egy új post esetén.

Mivel igazából ezt a fórum motort arra használom, hogy 20 embernek küldök információkat, ezért megoldom a dologot mondjuk egy tömeges levél dologgal. Amiben egy linkel fogom tájékoztatni Őket, hogy új információ jelent meg.

Ennél egyszerűbb dolgot nem tudok elképzelni, illetve megvalósítani ilyen rövid idő alatt, mivel benne van az admin felületen. :-D

dzseemy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2014.05.23. 17:40    Hozzászólás témája:
Lehet, hogy akkor neked elegendő lenne ez a Hírlevél MOD is.
Mondjuk én nem használom, de lehet, neked tökéletes lenne.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2014.05.23. 19:06    Hozzászólás témája:

dzseemy írta:

Lehet, hogy akkor neked elegendő lenne ez a Hírlevél MOD is.
Mondjuk én nem használom, de lehet, neked tökéletes lenne.
Én elsőre az RSS FEED-re gondoltam, de tapasztalatom szerint valamiért ez sok felhasználónak gondot jelent(??). Ezért is nem említettem.

De ez a Hírlevél MOD nem is jutott az eszembe.
Pedig ez biztos jó megoldás lenne nem csak itt, de más hasonló esetekben is. :)

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés