Spamgyanús üzenetek visszatartása

Szerző
Üzenet
monsieur
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2014.06.15. 18:06    Hozzászólás témája: Spamgyanús üzenetek visszatartása
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
Van arra valamilyen mód, hogy a spam gyanús üzeneteket a phpbb valahogyan automatikusan visszatartsa és csak moderátori engedélyezés után jelenhessen meg?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2014.06.16. 07:41    Hozzászólás témája:
Szia!

Ilyen lehetőség nincs a fórumba, a Moderátorok feladata, hogy szemmel tartsák, és szelektálják a hozzászólásokat.

A kérdés az, hogy mitől Spam gyanús a hozzászólás, pontosabban mennyi, és milyen linket tartalmaz.
Ha sok link van benne, mint általában egy Spam hozzászólásban, akkor egyszerűbb, lekorlátozod a linkek számát a hozzászólásba.

Ha csak egy adott oldalt, vagy terméket akar reklámozni, akkor nehezebb.
A phpBB fórum jogosultsági kiosztása első ránézésre nagyon bonyolult, anno. nekem is pár napba telt, mire megértettem, hogy működik.
A lényeg az, hogy az ilyen személyeknek adhatsz egyéni jogosultságot akár a fórum összes témáira, amitől a hozzászólásaik csak Moderátori engedéllyel jelenhetnek meg.
Aztán már a Moderátortól függ, hogy engedélyezi, vagy sem ezeknek a hozzászólásoknak a megjelenését.

Másik megoldási lehetőség, hogy létrehozol egy új csoportot, és ide berakod a Spam gyanús hozzászólások küldözgetőit, és a csoportot elsődlegesnek jelölöd ki nekik.
A csoportnak meg olyan jogosultságot adsz, hogy a hozzászólásaik csak Moderátori engedéllyel jelenhetnek meg.
Ez utóbbi megoldás talán könnyebb, és egyszerűbb.

Az sem hátrány ilyen esetben, ha a fórumod szabályzatában szerepel az is, hogy az oldalon különböző termékek, web-oldalak reklámozása tilos. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
monsieur
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2014.06.17. 14:01    Hozzászólás témája:
Hali!
Én inkább úgy értem, hogy ha bizonyos kifejezések vannak az üzenetben, vagy mondjuk oroszul írták akkor 99%, hogy spamről van szó, mivel ez egy magyar fórum és, hogy ezeket érzékelné automatikusan a phpbb, mert nem egy nagy forgalmú fórumról van szó, nekem sincs időm mindennap felnézni, de azért ciki ha valamelyiknek sikerül túljutni a recaptchán és elárasztja spamekkel a fórumot és 2 napig ott vannak mert nem tudtam foglalkozni épp vele... Csak akkor meg azt nem akarom, hogy mondjuk minden új regisztráltnak az üzenetei csak moderátori engedély után jelenhessenek meg, mert az meg korlátozná a normál felhasználókat.

Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2014.06.17. 16:49    Hozzászólás témája:
Javaslom, hogy ezt olvasd el: Spam regisztráció
Aztán még te is tehetsz hozzá kérdéseket, csak arra figyelj, hogy ami neked természetes válasz, az nem biztos, hogy másnak is az.
Tehát inkább a Kérdés és válasz opciót használd, készítsél például matek feladványokat, az a legbiztosabb. Rögzítésnél meg jelöld be a Teljes egyezés opciót.
Például: 51 + 4 = Nagybetűkkel leírva!
Vagy: A hét 4. munkanapja: Nagybetűkkel leírva!
stb, stb, stb

Némelyik Spamer már be tud jutni a GD kép, vagy a GD 3D kép megoldáson is, hallottam már olyanról is, hogy a reCaptcha-n is átjutott.
De nem fognak vesződni a nagybetűs magyar ékezetes betűkkel, inkább keresnek egy másik oldalt.
Mert ha meg is találja a választ a kérdésre a neten, azt 99,9%-ban kisbetűvel írva kapja meg, és még nem is biztos, hogy a kódolás is jó. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
monsieur
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2014.06.21. 19:10    Hozzászólás témája:
Köszi! Ez remek ötlet! :)

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés