Frissítés automatikus frissítőcsomag használatával - hiba

Szerző
Üzenet
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2014.07.09. 13:03    Hozzászólás témája: Frissítés automatikus frissítőcsomag használatával - hiba
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok :)

Ezer éve nem foglalkoztam a fórumommal, azonban ma kellett volna frissítenem egy 3.0.9-es fórumot a legfrissebb verzióra.

Annak rendje és módja szerint letöltöttem az automatikus frissítőcsomagot, és felmásoltam a szerverre.
Az install meg is jelent, el is kezdtem a frissítést. Az adatbázis update után elkezdte a "Állományok közötti különbségek összegyűjtése" részt... és itt megállt a következő hibával:

Idézet:

Általános hiba
A frissítő állományok hiányosak.

BACKTRACE

FILE: (not given by php)
LINE: (not given by php)
CALL: msg_handler()

FILE: [ROOT]/install/install_update.php
LINE: 1336
CALL: trigger_error()

FILE: [ROOT]/install/install_update.php
LINE: 389
CALL: install_update->get_update_structure()

FILE: [ROOT]/install/index.php
LINE: 326
CALL: install_update->main()

FILE: [ROOT]/install/index.php
LINE: 203
CALL: module->load()
Mire utal a dolog? Kétszer leszedtem még a csomagot, tettem fel újra és újra a tárhelyre, de mégsem sikerült a frissítés, mindig ugyanez a hiba jön. Ami problémára gyanakszom, az az elérési úttal kapcsolatos, mert a frissítés a domain/konyvtar/installl útvonalról indul el, de a hibában ugye a [ROOT]/install szerepel... nem tudom, hogy ez mérvadó lehet-e... Viszont, frissítés nélkül a fórum természetesen minden probléma nélkül használható.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2014.07.09. 16:59    Hozzászólás témája:
A letöltött csomag vagy hibás vagy módosítva lett.

Az említett hiba keletkezése:

Az install/update/index.php fájlban szerepelnek a módosult fájlok listája ami összevetésre kerül.

Amennyiben az install/update/old ill. install/update/new könyvtárból hiányzik bármely módosult fájl akkor leáll az általad megadott hibaüzivel.

ui: Az install mappát a fórum [ROOT] könyvtárában kell feltölteni, ahol a config.php is van.

Játék-világ - KillBill

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2014.07.10. 08:40    Hozzászólás témája:

KillBill írta:

A letöltött csomag vagy hibás vagy módosítva lett.

Az említett hiba keletkezése:

Az install/update/index.php fájlban szerepelnek a módosult fájlok listája ami összevetésre kerül.

Amennyiben az install/update/old ill. install/update/new könyvtárból hiányzik bármely módosult fájl akkor leáll az általad megadott hibaüzivel.

ui: Az install mappát a fórum [ROOT] könyvtárában kell feltölteni, ahol a config.php is van.
Pont erről beszélek, KillBill - a csomagot 4x töltöttem le a phpbb.com oldaláról, és utána töltöttem fel az oldalra, a megfelelő helyre. Ha nem jó lehyen lenne, el sem indulna, és a db update sem lenne jó. Tehát, a csomag jó, és jó helyen van. A kérdés továbbra is - akkor mi lehet a hiba, ezen kívül?
Megnézem a old / new könyvtárakat ma, de azt honnan tudjam, hogy minek kell a new-ben lennie? A hiba alapján azt mondanám, hogy onnan hiányzik valami - de mi? Honnan tudjam, hogy mi hiányzik?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2014.07.10. 15:39    Hozzászólás témája:

_zso2 írta:

Honnan tudjam, hogy mi hiányzik?
Leírtam :lol:

Nyisd meg az install/update/index.php fájt, ez a fájl tartalmazza a módosult és az új fájlok listáját.

Ebben a listában szereplő fájlok meg kell, hogy legyenek az install/update/new könyvtárban is.

Ha például a listában szerepel egy [root]/ucp.php és ez a fájl véletlen hiányzik az install/update/new vagy az install/update/old könyvtárból akkor a hiba már is jelentkezik.

Természetesen, ha egy teljesen új fájl van megemlítve az install/update/index.php fájlban akkor csak is az install/update/new könyvtárban kell, hogy szerepeljen, értelem szerűen.

Játék-világ - KillBill

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2014.07.10. 16:09    Hozzászólás témája:
Bah... hiányzott egy gif... és persze az volt az utolsók egyike - szóval meg kellett nézzem az összes file-t...

Kész a frissítés - köszi KillBill.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés