privát üzenet értesítés email-ben

Szerző
Üzenet
Matthiew78
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2012.10.31. Szerda 12:31
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2014.08.12. 10:10    Hozzászólás témája: privát üzenet értesítés email-ben
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv mindenkinek!
Lenne egy problémám: hogyan lehet megoldani, hogy ha privát üzenetet kap a felhasználó akkor kapjon róla email értesítést? Olvasgattam az itteni hozzászólásokat, de sajnos egyik sem jelentett megoldást... minden más levél ugyanis megérkezik (regisztráció/jelszó-emlékeztető). :shock:
U.i.: a szemétbe sincs, több szolgáltatót kipróbáltam (köztük a sajátomat)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.08.12. 10:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Felhasználói vezérlőpult - Fórum beállítások fül - középen Értesítés új Privát üzenet érkezésekor: -
  • Ha az Igen van beállítva, akkor a felhasználó email-címére érkezik egy üzenet, amennyiben privát üzenete érkezik a fórumon.
  • Ehhez persze alap követelmény a Privát üzenetek fogadása felhasználóktól: opció esetében, hogy Igen legyen beállítva, különben a felhasználóktól nem is kaphatsz PÜ-t, így Email értesítőd sem érkezik. A Moderátorok, Adminisztrátorok meg igen csak ritkán szoktak PÜ-t küldözgetni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Matthiew78
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2012.10.31. Szerda 12:31
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2014.08.12. 10:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ragadozo írta:

Szia!

Felhasználói vezérlőpult - Fórum beállítások fül - középen Értesítés új Privát üzenet érkezésekor: -
  • Ha az Igen van beállítva, akkor a felhasználó email-címére érkezik egy üzenet, amennyiben privát üzenete érkezik a fórumon.
  • Ehhez persze alap követelmény a Privát üzenetek fogadása felhasználóktól: opció esetében, hogy Igen legyen beállítva, különben a felhasználóktól nem is kaphatsz PÜ-t, így Email értesítőd sem érkezik. A Moderátorok, Adminisztrátorok meg igen csak ritkán szoktak PÜ-t küldözgetni.
Mindkettő be van kapcsolva, épp ezért nem értem... ráadásul admin vagyok :(

U.i: ah, megoldódott, kellett hozzá SMTP beállítás... a sima mail fügvénnyel nem tudom, miért nem működik... Azért köszönöm!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Barnee
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2012.03.08. Csütörtök 9:41
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.24. 21:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Egy kis segítségért fordulnék hozzátok. Mostanában a fórumom nem küld értesítő e-mailt új privát üzenet érkezésekor, sőt semmilyen értesítőt nem küld ki.
Eddig tökéletesen működött. Az e-mail beállításoknál ugyanazt a gmailes címet adtam meg és nem használtam SMTP-t.
Megpróbáltam SMTP-t beállítani ugyan erre a gmailes címre hátha az segít, de sajnos nem jártam sikerrel.
SMTP szerver címnek kipróbáltam a tls://smtp.gmail.com protokollal és nélküle is. Kipróbáltam a 465 és 587-es portot is, a PLAIN és LOGIN-os azonosítási módot és teszteltem ezek kombinációit is.
A gmales fiókomnál amire alkalmazni akarom a beállításokat engedélyezve van az IMAP, gondolom ezáltal az SMTP is. Egyébként a fórum verziója 3.0.12, ha esetleg ez is lényeges lenne.

Esetleg tudna valaki segíteni? Köszönöm előre is.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.24. 23:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Próbáld meg letiltani a mail queue-t ACP-ből.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.25. 05:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Barnee írta:

Sziasztok!
...............
A gmales fiókomnál amire alkalmazni akarom a beállításokat engedélyezve van az IMAP, gondolom ezáltal az SMTP is. Egyébként a fórum verziója 3.0.12, ha esetleg ez is lényeges lenne.
Szia!

Ha még nem tetted meg, nézzed meg a gmailes fiókokat, hogy a jelzett Emailek nincsenek-e a Spam mappában.
Nekem vagy egy hónapja voltak ilyen problémáim egyik pillanatról a másikra. A gmail nagy hirtelen el kezdte sokallni azt a 2-3 linket, ami az üzenetben volt, és egyből a Spam mappába tette.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Barnee
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2012.03.08. Csütörtök 9:41
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.02. 15:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok.
Néztem a spameket rögtön, de ott sincs sajnos, elvileg nem is tud csatlakozni.

Hibanaplóban folyamatosan ezt az üzenetet dobálja:

Idézet:

E-mail hiba
» EMAIL/SMTP
/forum/cron.php

Could not connect to smtp host : 110 : Connection timed out

Errno 2: fsockopen(): unable to connect to tls://smtp.gmail.com:465 (Connection timed out) at [ROOT]/includes/functions_messenger.php line 1030
Rákerestem googleban a hibaüzenetre, de nem sikerült működőképes megoldást találni.

A mail queue-t is próbáltam letiltani, de nem sikerült rájönnöm hogyan kell. :S
Sorry a bénázásomért.:/

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dzseemy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.04. Hétfő 16:20
Hozzászólások: 132
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.03. 09:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Valami smtp beállítási hiba lehet, ugyanis a tls az 587-es portot használja, az ssl pedig a 465-öst.

https://support.google.com/a/answer/176600?hl=en

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Barnee
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2012.03.08. Csütörtök 9:41
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.03. 14:27    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
587-es portal ezt kapom:

Idézet:

Could not connect to smtp host : 0 :

Errno 2: fsockopen(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages:
error:1408F10B:SSL routines:SSL3_GET_RECORD:wrong version number at [ROOT]/includes/functions_messenger.php line 1030<br />
Errno 2: fsockopen(): Failed to enable crypto at [ROOT]/includes/functions_messenger.php line 1030<br />
Errno 2: fsockopen(): unable to connect to tls://smtp.gmail.com:587 (Unknown error) at [ROOT]/includes/functions_messenger.php line 1030
Kipróbáltam már PLAIN, LOGIN azonosítási móddal, sőt minden kombinációt kipróbáltam, de sehogy nem akarja az igazságoz.
Az email beállításokat is leellenőrizem ezerszer, más nem googles mail címet is teszteltem. Szóval már teljesen tanácstalan vagyok.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.03. 17:08    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Csak halkan jegyzem meg, hogy az esetek túlnyomó többségében (mondhatni 99%-ban) nincsen szükség a szerveren az SMTP beállításra, sőt nem is nagyon ajánlott, mert legtöbbször valamilyen hibát generál.
A gyakorlat azt mutatja, hogy az SMTP használata csak akkor ajánlott, ha ezt valamilyen egyéb körülmény indokolja, de ezt is csak úgy ajánlott, ha előzetesen a szerver adminjával egyeztetve lett.

A szolgáltatóval kellene beszélni, hogy nézzék meg, kimegy-e az Email, vagy nem.
És ha nem, akkor a log alapján meg tudják mondani, mi lehet a hiba, ha egyáltalán elindult a fórumról az Email.
Ha pedig a log alapján az Email kimegy a fórumról (és a szerverről), akkor eleve máshol kell keresni a hibát.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szepylaci
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2009.07.26. Vasárnap 1:08
Hozzászólások: 108
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.04. 21:28    Hozzászólás témája: privát üzenet értesítés email-ben
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Én viszont azt ajánlanám,hogy a tárhely szolgáltatóval vedd fel mielőbb a kapcsolatot.
Írom ezt azért,mivel 3 olyan oldalon is volt ilyen probléma amelyekhez van némi közöm (2 szervert érint),és ott ez adta a megoldást,mivel kiderült,hogy biztonsági intézkedés gyanánt lekorlátozták az email-ok küldését havi 100 illetve 150 db-ra.
Megkeresésünkre 10 percen beül jött is a válasz,hogy ingyen és bérmentve megnövelik,csak mondjuk meg,hogy mennyit szeretnénk. Ha többet szeretnénk havi 500-nál,akkor ki kellett tölteni egy űrlapot,hogy milyen céllal küldjük ki az emailokat,honnan vannak a címek,stb. Ez kitölthető cca. 3 perc alatt,amit ők (ha van support),akkor 15 percen belül elbírálnak,és beállítanak.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Barnee
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2012.03.08. Csütörtök 9:41
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.07. 17:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Elvileg sikerült megoldanom a problémát. Végig az orrom előtt volt a megoldás.
Az e-mail csomag méretének értékét beállítottam 0-ra. Így már működik SMTP minden nélkül.
Felvettem a szolgáltatómmal is a kapcsolatot, de nem volt túl sok értelme. Nem vitték túlzásba a segítségnyújtást. :/ :)

Köszönöm mindenkinek aki próbált segíteni!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés