Vendég felhasználók - pontos idő

Szerző
Üzenet
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.20. 00:25    Hozzászólás témája: Vendég felhasználók - pontos idő
Hozzászólás az előzmény idézésével
Lehet, hogy megint nem veszek észre valamit, de nem tudok dűlőre jutni. :oops:

A fórumon a pontos idő jól működik, amíg be vagyok lépve!
Ha kilépek, vendég felhasználóként 2 órával többet mutat minden időpont a fórumon!
Alul a footer azt mutatja, hogy: Időzóna: (UTC + 2 óra) amihez még egy nyári időszámítás is társul.

Anonymous, mint vendég felhasználó beállításai jók (UTC + 1 nyári időszámítás: nem)

Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi lehet a hiba, vagy mit nem veszek észre .... :?

.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.23. 13:15    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
És az Adminisztrátori vezérlőpult Általános fülének Fórum beállítások pontjában is a helyes értékek szerepelnek? Ha jól rémlik, akkor az ottani beállítások függetlenek az Anonymous felhasználó phpbb_users táblában szereplő beállításaitól, a fórum a vendégeknél az előbbit használja.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.23. 17:08    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

És az Adminisztrátori vezérlőpult Általános fülének Fórum beállítások pontjában is a helyes értékek szerepelnek? .........
Éreztem én, hogy nagy gond nem lehet, csak valamit benézek. :oops:
Az egyik admin ismerkedett az AVP-vel, és úgy hagyta.
Én meg totál elfelejtettem ott megnézni .... :wink:

Köszönöm Marcee! :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.23. 19:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Örülök, hogy ennyivel sikerült is megoldani :)

És akkor, hogy ez is szerepeljen: az előző hozzászólásban említett, AVP által beállított értékek a phpb_config tábla board_dst és board_timezone értékeiben kerülnek tárolásra. A fórum ezeket használja a vendégek időzónájának megállapításához.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.24. 10:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

És akkor, hogy ez is szerepeljen: az előző hozzászólásban említett, AVP által beállított értékek a phpb_config tábla board_dst és board_timezone értékeiben kerülnek tárolásra. A fórum ezeket használja a vendégek időzónájának megállapításához.
Node, miért?
Akkor miért lehet külön a vendég felhasználók profiljában is állítani ezt? Ez nem túl logikus... Két beállítás, és egy hozzá nem értő, baromira nem fogja tudni, hogy miért nem jó, amikor ő beállította. Lásd, a kérdést, még egy GYAKORLOTT ember sem tudja.
Nem lenne logikus, hogy akár a vendég felhasználó, akár az adott AVP rész UYGANAZT az értéket állítaná?
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.27. 22:23    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Logikus lenne, de a fejlesztők valamiért mégse gondolták rá / tartották fontosnak. Szerintem a vendégnél csak azért lehet állítani -nincs is különösebben szem előtt-, mert az a felhasználók táblában ugyanolyan bejegyzés, mint az összes többi felhasználóé - a szerkesztés megtiltása csak további munkával járna, különösebb előny nélkül.
Az is lehet, hogy csak hagyományőrzésből hagyták így, mivel már a kettes verzióban is megvolt ez a config-users kettősség :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.28. 08:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

Logikus lenne, de a fejlesztők valamiért mégse gondolták rá / tartották fontosnak. Szerintem a vendégnél csak azért lehet állítani -nincs is különösebben szem előtt-, mert az a felhasználók táblában ugyanolyan bejegyzés, mint az összes többi felhasználóé - a szerkesztés megtiltása csak további munkával járna, különösebb előny nélkül.
Az is lehet, hogy csak hagyományőrzésből hagyták így, mivel már a kettes verzióban is megvolt ez a config-users kettősség :)
Én szimpla hibának tartom, hogy nem rejtik el a vendég felhasználónál ezeket a sorokat.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés