COLON minden mondat végén

Szerző
Üzenet
Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2014.12.02. 21:42    Hozzászólás témája: COLON minden mondat végén
Hozzászólás az előzmény idézésével
Mivel a legelső fórumomat töltöttem és telepítettem fel így valószínű hogy egy nagyon amatőr kérdéssel fogok hozzátok fordulni. Próbáltam ennek utána nézni de még csak a probléma felmerülésével se találkoztam.

Total Commanderrel feltöltöttem a fórumot (előtte letöltöttem a magyarosítást és úgy raktam fel), beállítottam az attribútomokat, telepítésnél se volt gond kivéve egy dolog. A phpbb_ táblázat már létezett így azt átneveztem phpbb3_-ra. Viszont azzal a gonddal nézek szembe, hogy a legtöbb magyar mondat után kiírja hogy COLON, mint például regisztrációnál minden kért adatnál.

Mit csináltam rosszul? A magyarosítást a phpbb hivatalos oldaláról szedtem de megpróbálkoztam az ittenivel is, hiába. Tudom, hogy nálam van a hiba csak nem tudom mi.

Arra is kíváncsi lennék, hogy a fejléc alatt a QUICK_LINKS-et hogyan tudnám átnevezni. Előre is köszönöm a segítségeteket!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2014.12.02. 22:29    Hozzászólás témája:
COLON és QUICK_LINKS nyelvi azonosítók a phpBB 3.1-es szériájában lettek bevezetve. Ha neked ezek az oldal szövegében jelennek meg, akkor az azt jelenti, hogy hiányos a fórumodon lévő fordítás. Ellenőrizd, hogy a megfelelő verziójú fordítást töltötted-e le, ugyanis a 3.0.x-es fórumokhoz készült fordítás csak részben használható 3.1.x-es fórummal (a fenti hibákat produkálja az összes olyan feliratnál, amit még nem tartalmaz).
A megfelelő verziójú fordításokat tőlünk is letöltheted.

Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2014.12.02. 23:06    Hozzászólás témája:
Köszönöm!

Valamint azoknak is köszönöm akik ezeket a magyar fordításokat elkészítik! :)

EDIT: Tudom nem kapcsolódik egymáshoz a kettő de valószínű ennél is 1-2 mondattal tud valaki segíteni rajtam.

Prosilveren kívül nem jelenik meg más téma az AVP-ben, a megjelenéseknél. A megjelenések telepítése fülnél pedig azt írja hogy nincs telepítetlen megjelenés. Subsilver2 is benne van alapból a styles mappába de azt se adja ki. Még mellé letöltöttem egy témát és azt se mutatja. Olvastam egy tanácsot, hogy töröljem az összes fájlt a cache mappában a .htaccess és az index.htm-en kívül de így se történt előrelépés.

Valamint a prosilver téma képállományát se tudom AVP-ből frissíteni. Hiányzik ez a menüpont, így nem tudok logot se frissíteni.

Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2014.12.03. 16:19    Hozzászólás témája: Re: COLON minden mondat végén
Szia!

Dof írta:

Mivel a legelső fórumomat töltöttem és telepítettem fel így valószínű hogy egy nagyon amatőr kérdéssel fogok hozzátok fordulni.
................
A phpbb_ táblázat már létezett így azt átneveztem phpbb3_-ra.
..............
Próbáltam többször is átolvasni figyelmesen a hozzászólásod, de nem egészen értem.
Mivel mint írod, a legelső fórumodat töltötted le. Akkor nem értem, hogy létezhetett már phpbb_ táblázat.
Az egyébként nem hiszem hogy táblázat, ilyen nevet nem szoktak adni táblázatnak.
A phpbb_ nem táblázatnév, hanem a táblák neveinek a prefixe (előtagja).
Telepítéskor ezek átnevezésének nincsen jelentősége, ha tudod, hogy mit, és miért csinálod.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2014.12.03. 22:29    Hozzászólás témája: Re: COLON minden mondat végén

Ragadozo írta:

Szia!

Dof írta:

Mivel a legelső fórumomat töltöttem és telepítettem fel így valószínű hogy egy nagyon amatőr kérdéssel fogok hozzátok fordulni.
................
A phpbb_ táblázat már létezett így azt átneveztem phpbb3_-ra.
..............
Próbáltam többször is átolvasni figyelmesen a hozzászólásod, de nem egészen értem.
Mivel mint írod, a legelső fórumodat töltötted le. Akkor nem értem, hogy létezhetett már phpbb_ táblázat.
Az egyébként nem hiszem hogy táblázat, ilyen nevet nem szoktak adni táblázatnak.
A phpbb_ nem táblázatnév, hanem a táblák neveinek a prefixe (előtagja).
Telepítéskor ezek átnevezésének nincsen jelentősége, ha tudod, hogy mit, és miért csinálod.
Első fórum amit már nem egyszer töltöttem fel. :D
Telepítés után volt párszor hogy kiírt valami errort így elölről kezdtem (nem egyszer).

Abba tud valaki segíteni amit a második hozzászólásba tettem fel?

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés