Nem látom az új témákat

Szerző
Üzenet
Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.12.02. Kedd 21:35
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.04. 00:37    Hozzászólás témája: Nem látom az új témákat
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ezt a kérdést már feltettem egy másik topikba de mivel különbözik a topik témája és nem kapok választ se a kérdésre ezért inkább nyitottam egy új témát.

Prosilveren kívül nem jelenik meg más téma az AVP-ben, a megjelenéseknél. A megjelenések telepítése fülnél pedig azt írja hogy nincs telepítetlen megjelenés. Subsilver2 is benne van alapból a styles mappába de azt se adja ki. Még mellé letöltöttem egy témát és azt se mutatja. Olvastam egy tanácsot, hogy töröljem az összes fájlt a cache mappában a .htaccess és az index.htm-en kívül de így se történt előrelépés.

Valamint a prosilver téma képállományát se tudom AVP-ből frissíteni. Hiányzik ez a menüpont, így nem tudok logot se frissíteni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.04. 15:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Idáig, amiket írtál, abban nem sok olyan információ volt, amiből kiindulva konkrétan tudnánk segíteni.

Én azt javaslom (valószínű ebben többen egyetértenek velem), hogy először menjél fel a phpMyAdmin felületre, és az adatbázisodból az összes táblát dobjad ki (DROP).
Ezután FTP-n menjél fel az oldaladra, és mindent töröljél le, amit feltöltöttél (mappákat, fájlokat).
Keressél egy stabil phpbb3 verziót például itt a letöltési oldalon mindjárt a legelsőt:
phpBB 3.0.12 + magyar nyelvi csomag
és telepítsed fel.
Célszerű meghagyni az alap beállításokat, és értelemszerűen megadni a valós adatokat, ahol ez szükséges. Nem jó bele variálni már a telepítésbe is, ha még nincsen kellő ismerete, és tapasztalata az embernek.
Ha megakadsz valahol, inkább kérdezzél rá, mint hogy saját kútfőből rossz ötletből kiindulva valami hibás, vagy helytelen adatot adjál meg.
Hibaüzenet esetén pedig készítsél egy képernyő mentést *.jpg, vagy *.png fájlba, és azt tedd be a hozzászólásba. Így sokkal könnyebb segíteni, mint találgatni, mi lehet a gond.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.04. 17:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem az a te gondod, hogy 3.1 motort telepítettél és arra szeretnél 3.0 megjelenést feltelepíteni?
Vagy fordítva a lényeg ugyan az.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.12.02. Kedd 21:35
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.04. 19:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ragadozo írta:

Szia!

Idáig, amiket írtál, abban nem sok olyan információ volt, amiből kiindulva konkrétan tudnánk segíteni.

Én azt javaslom (valószínű ebben többen egyetértenek velem), hogy először menjél fel a phpMyAdmin felületre, és az adatbázisodból az összes táblát dobjad ki (DROP).
Ezután FTP-n menjél fel az oldaladra, és mindent töröljél le, amit feltöltöttél (mappákat, fájlokat).
Keressél egy stabil phpbb3 verziót például itt a letöltési oldalon mindjárt a legelsőt:
phpBB 3.0.12 + magyar nyelvi csomag
és telepítsed fel.
Célszerű meghagyni az alap beállításokat, és értelemszerűen megadni a valós adatokat, ahol ez szükséges. Nem jó bele variálni már a telepítésbe is, ha még nincsen kellő ismerete, és tapasztalata az embernek.
Ha megakadsz valahol, inkább kérdezzél rá, mint hogy saját kútfőből rossz ötletből kiindulva valami hibás, vagy helytelen adatot adjál meg.
Hibaüzenet esetén pedig készítsél egy képernyő mentést *.jpg, vagy *.png fájlba, és azt tedd be a hozzászólásba. Így sokkal könnyebb segíteni, mint találgatni, mi lehet a gond.
Inkább 3.0-ás verziót töltsek le mint 3.1-eset?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.04. 21:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

KillBill írta:

Nem az a te gondod, hogy 3.1 motort telepítettél és arra szeretnél 3.0 megjelenést feltelepíteni?
Dof másik témája alapján valószínűleg ez lehet a helyzet.

A phpBB 3.0 és 3.1-es verzióinak megjelenései eltérőek, csak az adott fórum verzióhoz készített megjelenések használhatóak. A fórum verziószáma megtalálható az Adminisztrátori vezérlőpult főoldalán.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.12.02. Kedd 21:35
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.04. 22:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

KillBill írta:

Nem az a te gondod, hogy 3.1 motort telepítettél és arra szeretnél 3.0 megjelenést feltelepíteni?
Dof másik témája alapján valószínűleg ez lehet a helyzet.

A phpBB 3.0 és 3.1-es verzióinak megjelenései eltérőek, csak az adott fórum verzióhoz készített megjelenések használhatóak. A fórum verziószáma megtalálható az Adminisztrátori vezérlőpult főoldalán.
Fórum verziója: 3.1.2

Nem gondoltam volna, hogy a 3.0-ás témák nem működnek az új verzióhoz, valamint nálam külön kavarodást jelentett hogy a AVP testreszabásnál nincs Imagesets fül. Így azt hittem magával a fórummal van baj. Az Imagesets fület egy leírásban láttam, ami a fórum logó kicseréléséről szólt. Szóval így hogy nem tudom frissíteni a téma képeit az Imagesets fülön keresztül, mi a teendő? Várok 1 napot míg a fórum saját magától észreveszi a változást?

Köszönöm a segítségeket, örülök hogy megoldódott (nem volt probléma csak én voltam ügyetlen :oops: )! :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.05. 09:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Dof írta:

.....................
Inkább 3.0-ás verziót töltsek le mint 3.1-eset?
Igen, én inkább azt javasolnám teljesen kezdőként (3.0.12).
A 3.1-es még teljesen új, nem nagyon vannak hozzá kinézetek, MOD-ok, amivel a standard fórumot úgy tudnád alakítani, ahogy szeretnéd.
Én szerintem egy teljesen kezdő, vagy kevés phpbb gyakorlattal rendelkező fórumozó még egyenlőre jobban járna a bejáratott 3.0 verzióval.
A 3.1.x-nek kell még szerintem egy jó év, hogy kiforrjon, és kellő mennyiségű kiegészítők legyenek hozzá egy megfelelően egyénire szabható jó kis fórum összehozásához.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.05. 15:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ragadozo írta:

A 3.1.x-nek kell még szerintem egy jó év, hogy kiforrjon, és kellő mennyiségű kiegészítők legyenek hozzá egy megfelelően egyénire szabható jó kis fórum összehozásához.
Legalább :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.12.02. Kedd 21:35
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.05. 21:28    Hozzászólás témája: Újabb gondok
Hozzászólás az előzmény idézésével
És van rá lehetőség hogy egy 3.1-es fórumról átváltsak egy 3.0-ásra úgy hogy a regisztrált felhasználók és a hozzászólások megmaradjanak? Igazából nem szeretnék váltani mivel találtam egy jó témát és hozzá kiegészítőket ami nekem nagyon tetszik (nem tudom szabad-e "reklámozni" de ez a fórumom: www.interqueo.pe.hu/forum).

Viszont megint van pár problémám, úgy néz ki minden napra jut valami. :D
Ezek a problémák nem a téma hibái, megnéztem prosilveren is.

Az [url=link]szöveg[/url], [url=link][img]kep[/img][/url] 3 használat után, azaz a 4. használtra (egy poszton belül) nem működik. Ha 3-nál több ilyen kódot használok akkor kidobja a szolgáltató oldalát. Szerencsére az [img][/img] működik szóval képet tudnak felrakni a felhasználók.

EDIT: a regisztrációs problémámat töröltem, sikerült megoldani.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.06. 00:24    Hozzászólás témája: Re: Újabb gondok
Hozzászólás az előzmény idézésével

Dof írta:

És van rá lehetőség hogy egy 3.1-es fórumról átváltsak egy 3.0-ásra úgy hogy a regisztrált felhasználók és a hozzászólások megmaradjanak? Igazából nem szeretnék váltani mivel találtam egy jó témát és hozzá kiegészítőket ami nekem nagyon tetszik (nem tudom szabad-e "reklámozni" de ez a fórumom: www.interqueo.pe.hu/forum).

Viszont megint van pár problémám, úgy néz ki minden napra jut valami. :D
Ezek a problémák nem a téma hibái, megnéztem prosilveren is.

Az [url=link]szöveg[/url], [url=link][img]kep[/img][/url] 3 használat után, azaz a 4. használtra (egy poszton belül) nem működik. Ha 3-nál több ilyen kódot használok akkor kidobja a szolgáltató oldalát. Szerencsére az [img][/img] működik szóval képet tudnak felrakni a felhasználók.

EDIT: a regisztrációs problémámat töröltem, sikerült megoldani.
A hozzászólás beállításnál nézd meg mennyi linket engedélyeztél.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.12.02. Kedd 21:35
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.06. 13:53    Hozzászólás témája: Re: Újabb gondok
Hozzászólás az előzmény idézésével

KillBill írta:

Dof írta:

És van rá lehetőség hogy egy 3.1-es fórumról átváltsak egy 3.0-ásra úgy hogy a regisztrált felhasználók és a hozzászólások megmaradjanak? Igazából nem szeretnék váltani mivel találtam egy jó témát és hozzá kiegészítőket ami nekem nagyon tetszik (nem tudom szabad-e "reklámozni" de ez a fórumom: www.interqueo.pe.hu/forum).

Viszont megint van pár problémám, úgy néz ki minden napra jut valami. :D
Ezek a problémák nem a téma hibái, megnéztem prosilveren is.

Az [url=link]szöveg[/url], [url=link][img]kep[/img][/url] 3 használat után, azaz a 4. használtra (egy poszton belül) nem működik. Ha 3-nál több ilyen kódot használok akkor kidobja a szolgáltató oldalát. Szerencsére az [img][/img] működik szóval képet tudnak felrakni a felhasználók.

EDIT: a regisztrációs problémámat töröltem, sikerült megoldani.
A hozzászólás beállításnál nézd meg mennyi linket engedélyeztél.
Már megnéztem, 0 azaz korlátlan. Nincs is baj azzal hogy linkeket küldjek [url][/url] tag nélkül. Csak akkor van gond ha ezeket használom.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Dono
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.01.21. Kedd 20:56
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.03. 14:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
Hasonló problémával küszködök. Adott egy fórum, ami 3.0.12-ről lett frissítve 3.1.3-ra. Működik is, ezzel nincs gond. Viszont egyetlen téma sem jelenik meg. Sem az alap, sem a phpbb weboldalán talált egyetlen 3.1.3-as stílus sem. (korábbi 3.1-eseket is próbáltam, szintén semmi).

Update: sikerült, bár én sem tudom hogyan.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés