Frissített téma felülre helyezése

Szerző
Üzenet
ironfist747
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.08.14. Csütörtök 14:10
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.30. 18:44    Hozzászólás témája: Frissített téma felülre helyezése
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv Guruk,
Bocsájtsátok meg nekem a tudatlanságomat, ha esetleg olyant kérdeznék, ami másnak természetes.
Dióhéjban a problémám:

Most készülök egy phpbb fórumot indítani, amely szoftverleírásokat fog tartalmazni.
Arra nem sikerült rájönnöm még, hogy azt miként tudnám megoldani egy korábbi hozzászólásom frissítése esetén, hogy az rögtön a topik 1. hozzászólásaként jelenjen meg.
Jelenleg úgy tudom ezt megoldani, hogy a korábbi hozzászólást törlöm, és újat hozok létre.
Ezzel viszont az a problémám, hogy akkor a hozzászólás elérési útvonala (linkje) is változik.
Kérlek, benneteket aki tud segítsen.
Üdv

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.31. 00:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

A fórumnak pont az a sajátossága, hogy egy feldobott téma kibeszélése a hozzászólások folyamatosságán múlik.
Véleményem szerint (és gondolom ezzel nem vagyok egyedül) egy hozzászólás kiemelése csak azért, mert frissítem, megváltoztatom, és ezzel az adott szövegkörnyezetéből kiemelem, új helyre teszem, az egész téma értelmét megváltoztatja, felboríthatja.
Ráadásul az eredeti hely a kiemelt hozzászólás nélkül adott esetben kaotikussá, értelmetlenné válik.
Ezt a kaotikusságot még fokozhatja az is, hogy ha ráadásul a téma gyökerét adó hozzászólást szeretnéd megváltoztatni, és új helyre tenni legfrissebb hozzászólásként.

ironfist747 írta:

.....
Jelenleg úgy tudom ezt megoldani, hogy a korábbi hozzászólást törlöm, és újat hozok létre.
Ezzel viszont az a problémám, hogy akkor a hozzászólás elérési útvonala (linkje) is változik.
Kérlek, benneteket aki tud segítsen.
......
Csak egy javaslat, de gondolkozzál el rajta:

Téma nyitó hozzászólás kiemelése

Az adott szoftver-leírást a témanyitó hozzászólásba teszed meg. Előnye, hogy szerkesztheted, módosíthatod, ráadásul sok-sok hozzászólás esetén is a témán belül minden oldalon legfelül ez a hozzászólás jelenik meg.
A témanyitó hozzászólást szerkesztheted, módosíthatod, ettől a post-linkje mindig ugyanaz marad.

Ha a témanyitó hozzászólást módosítod, vagy frissíted, utána írsz egy új hozzászólást, amiben ezt jelzed.
Ettől az eddigi hozzászólások folyamatossága megmarad, a módosítás következtében pedig az új, vagy módosított részek kibeszélése is értelmes, követhető sorrendben folyhat tovább.

Ez persze azt igényli, hogy egy szoftver leírás - egy téma.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ironfist747
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.08.14. Csütörtök 14:10
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.31. 03:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia,

Köszönöm a gyors reagálást!
Kicsit pontosítok a korábban leírt hozzászólásomon, mert nem igazán tudtam leírni mit is szeretnék.
Tehát adott egy oldal, amelyen egy phpbb fórum van.
Ezen belül egy szoftverleírások/ismertető topik, amely egy zárolt téma, tehát oda felhasználó nem írhat be.
Itt szoftverbemutatók lennének, bizonyos alkalmazás részletes bemutatásával illetve leírásával, továbbá információk az alkalmazások új verzióinak megjelenésével kapcsolatban.
Például, ha új CCleaner xxx verzió jelenik meg, akkor arról informálnám a felhasználókat, hogy az adott napon új verzió érkezett.
Na de, nem szeretném, hogy egy topikon belül az említett CCleaner 1000x szerepeljen, hanem új verzió megjelenése esetén, csak frissítenem kelljen a korábbi hozzászólásomban lévő verziószámot, és azt a felhasználóknak új hozzászólásként jelenjen meg.
Ehhez a témához tartozna egy tartalomjegyzék is, amely a topikon belül található összes leíráshoz gyors hozzáférést biztosítana.
Viszont, ha én állandóan törlök egy hozzászólást és újat hozok létre, akkor a tartalomjegyzékben hivatkoztatott tartalom nem lesz elérhető.
Hát ez lenne a nyűgöm nagyvonalakban:)
Hali

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.31. 11:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ilyen MOD vagy beállítás közel biztosan nincs és nem is lesz, mivel ez inkább CMS probléma.

Ha viszont mindenképp a fórumodban szeretnéd ezt megoldani, akkor az includes/functions_posting.php-ban

Kód:

         if ($update_message)
         {
            $sql_data[POSTS_TABLE]['sql']['post_text'] = $data['message'];
         }

Ez elé/után szúrd be ezt:

Kód:

         if ($data['topic_id'] == XYZ)
         {
            $sql_data[POSTS_TABLE]['sql']['post_time'] = $current_time;
         }

Ahol XYZ a topic id-ja amelyiknél szeretnéd ha előre hozná a hozzászólást.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.31. 11:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
pstvfan megelőztél! :)

Ugyan ezt szerettem volna irni, csak órák óta nincs áram nálunk! (mobilozok)

Viszont abban nem vagyok biztos, hogy ez elegendő arra, hogy a felhasználók számára ettől új hozzászólás legyen.
Szerintem mindössze csak legelőre fog kerülni.
Az aktiv témák jelezni fogja, de szerintem új hozzászolásként nem kerül kijelzésre.

Nem néztem még, hogy működik az olvasatlan - olvasott megjelölése.
Valaki majd csak segít ebben.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.31. 12:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez csak felülre teszi (pontosabban oda, ahol az új hozzászólások vannak, rendezéstől függően).
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ironfist747
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.08.14. Csütörtök 14:10
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.31. 12:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok,

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!
Amit pstvfan ajánlott az nagyon-nagyon jó, de ahogy Ragadozo mondja, nem jelzi ki új hozzászólásként a szerkesztett tartalmat.
Szépen előre hozza, sőt az adott hozzászóláson belül ki is írja, hogy kevesebb mint egy perce szerkesztve, és a hivatkozási link is ugyanaz marad.
Tehát, minden nagyon baba, már csak arra kéne megoldás, hogy új hozzászólásként jelenjen meg.
Remélem van rá valami megoldás.
Addig is nagyon szépen köszönöm nektek az eddigi segítséget.
Hali

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ironfist747
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.08.14. Csütörtök 14:10
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.31. 12:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Közben tovább kísérletezgettem, és egy számomra teljesen érthetetlen dologgal találkoztam :lol:
Minden remekül működik, ahogy pstvfan ajánlotta.
Előre helyezi a módosított hozzászólást.
Bementem a hozzászólás adataiba és a küldő megváltoztatásával próbálkoztam, hátha akkor rá bírom venni, hogy új hozzászólásként jelenjen meg.
Átváltottam egy másik felhasználóra, majd rögtön utána vissza a saját nevemre.
Ez a módszer nem hozott pozitív eredményt.
Viszont, ami korábban az első helyen szerepelt (most második helyre került) hozzászólásnál működik a dolog.
Ráklikkeltem a szerkesztésre, módosítottam a szöveget, majd mentettem.
Ekkor az első helyre került.
Bementem a Hozzászólás adataiba, megváltoztattam a küldőt, majd rögtön visszaváltottam a saját nick nevemre, és egyből kiemelte új hozzászólásként.
De ebben az az érdekes, hogy csak ennél a hozzászólásnál (ami eredetileg az 1. helyen állt) hajlandó ezt megcsinálni.
Teljes a káosz a fejemben :lol:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.31. 13:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Viszont adtál egy jó ötletet!
Készítsél egy uj témát mondjuk Szerkesztő néven.
A leírások közül az egyiket Moderátor athelyezéssel tedd át oda az új témába.
szerkesszed a hozzászólást, majd helyezd vissza az eredeti témába.
Szerintem új hozzászólásként fog megjelenni.
Egy próbát megér. :)

Az árnyék-témánál ne felejtsed el a pipát kivenni minden esetben!!!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ironfist747
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.08.14. Csütörtök 14:10
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.31. 13:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
De ezzel a módszerrel meg fog változni az eredeti hozzászólás hivatkozása nem?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.31. 14:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Na végre van áram, rendesen tudok netezni. :)

Az előbb lemaradt, hogy a functions_posting.php-ba ennek az új Szerkesztő nevű témának a topic_id számát kell megadni a pstvfan által javasolt módosításnál.

Ha áthelyezed, szerkeszted, Elküld-öd, majd vissza helyezed az eredeti témába, akkor nem fog változni semmit az elérési linkje.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ironfist747
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.08.14. Csütörtök 14:10
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.31. 14:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Oké, köszi.
Tesztelés következik :lol:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.31. 14:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Amikor tesztelsz, és vissza helyezed, ne lépj be egyik témába sem, hanem egyből válasszad a Fórum kezdőlapot!
Itt nézzed meg az olvasatlan, vagy új hozzászólásokat.
Nálam megjelenik szépen.

Ugyanis te csinálod a saját hozzászólásaiddal, és így, ha belépsz a témába, már olvasott is lesz a hozzászólás, nem fogod érzékelni, hogy az egy új, vagy olvasatlan hozzászólás volt.

Egy apró észrevétel:
Mivel az áthelyezett hozzászólást módosítod időben is, ez lesz a legfrissebb, és így alkalmilag átírja a téma nevét.
Visszahelyezés után lépjél be az új Szerkesztés témába, editáld változtatás nélkül az ott lévő hozzászólást, majd az Elküld gomb után újra a rendes neve lesz.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
ironfist747
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.08.14. Csütörtök 14:10
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.31. 14:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Valamit nagyon nem jól csinálok ezek szerint, mert nekem nem müxik:(
Leírom ide gyorsan az általam elkövetett lépéseket, hátha kiszúrod a ballépésemet:)
1. Létrehoztam a Szerkesztő nevű témát
2. Megadtam a functions_posting.php-ben a topic_id számot.
3. Az egyik hozzászólást áthelyeztetem ide.
- Ehhez a Moderátori vezérlőpult opciót választom, majd kipipálom a megfelelő hozzászólás melletti jelölőnégyzetet.
A Céltéma azonosító szám mezőben megadom az előbb létrehozott Szerkesztő nevű téma topic_id számát és a lap alján a Hozzászólás áthelyezését választom a lenyíló listában, majd a Küldés gombra klikkelek.
4. Áthelyeztem a hozzászólást amit átszerkesztek, majd a 3-mas pontban leírt módon ugyanúgy visszahelyezek az eredeti helyére.

Sajna nekem valamiért így nem jelzi ki új hozzászólásként.
Valamit biztos elbaltáztam:(

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.31. 14:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egy másik böngészőbe lépjél be egy felhasználói accounttal (ha nincsen, csináljál, mert úgy is szükséges lenne).
Ha így átviszel, módosítasz, majd visszahelyezel egy hozzászólást, utána nézzed meg ezzel a felhasználói accounttal.

A sima felhasználó account szükséges, mert egy felhasználó másképpen látja a fórumot, mind egy Adminisztrátor. Ezzel tudod ellenőrizni, hogy mit lát abból a felhasználó, amit csináltál.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés