Túl magas processzor használat?

Szerző
Üzenet
Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.12.02. Kedd 21:35
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.03. 14:43    Hozzászólás témája: Túl magas processzor használat?
Hozzászólás az előzmény idézésével
A hostinger.hu-n csináltam egy ingyenes tárhelyet a fórumomnak. Több alkalommal is felett függesztve ezen okból:

A fiókja meghaladta több, mint 30 alkalommal az engedélyezett 70% processzor használati határt. Ez rendellenes, mivel magas szerver terhelést eredményez és általános lassuláshoz vezet. A honlapja biztonságosabb vagy optimalizáltabb kell, hogy legyen, ellentkező esetben el lesz távolítva a szerverről.

Itt azért el kell mondanom, hogy a fórumom nem nagy. Összes regisztrált felhasználó nem haladja meg az 50 főt. Aktív fórumozok ebből kb. 20 fő. Gamer forum azaz beszélgetünk a játékról és képeket teszünk fel róla (külső url).

Mindenesetre úgy voltam vele, hogy befizetek prémiumra, gondolván, hogy a lentebb leírt előnyök egyike megoldja a problémát:

Végtelen Lemezterület!
Végtelen Sávszélesség!
Végtelen MySQL Adatbázis
Végtelen Email Fiók
Webszerkesztő
Automatikus Szkript Telepítő
Ingyenes Domain Regisztráció!
Teljes SSH Hozzáférés


Viszont hiába fizettem be 3 hónapra, 1 hét után megint arra lettem figyelmes, hogy ismét felfüggesztették az oldalam, ugyan azon okból. Az, hogy mi lehet a probléma vagy hogy hogyan tudnám ezt megoldani nem kapok választ Hostingertől. Én személy szerint nagyon mérges vagyok, hogy hiába adtam pénzt erre, egy egyszerű fórumot képtelen futtatni ez a szolgáltató. Mindenesetre remélem, hogy hátha én nézek el valamit. Valaki tapasztalt már ilyen problémát és netán tudja rá a gyógymódot? Így hogy fel van függesztve az oldalam a szerveremet se érem el és így a fórumomat se tudom lementeni hogy netán egy másik szolgáltatóra átmenjek. Ha valaki tud ajánlani valami jó szolgáltatót azt is megköszönném!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.04. 12:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sajnos nem hiszem, hogy tudnál bármit is tenni ez ellen, szóval az egyetlen dolog amit javasolni tudok, hogy költöztesd el a fórumod másik szolgáltatóhoz. Itt találsz néhány ötletet, ha hajlandó vagy fizetni valamennyit, akkor van egy csomó szolgáltató aki a domain áráért ad tárhelyet is (ergo kb 2-3 ezer/év-ért találsz nem ingyenes tárhelyet).
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.04. 16:43    Hozzászólás témája: Re: Túl magas processzor használat?
Hozzászólás az előzmény idézésével

Dof írta:

A hostinger.hu-n csináltam egy ingyenes tárhelyet a fórumomnak.
...............
Mindenesetre úgy voltam vele, hogy befizetek prémiumra, gondolván, hogy a lentebb leírt előnyök egyike megoldja a problémát:

Végtelen Lemezterület!
Végtelen Sávszélesség!
Végtelen MySQL Adatbázis
Végtelen Email Fiók
Webszerkesztő
Automatikus Szkript Telepítő
Ingyenes Domain Regisztráció!
Teljes SSH Hozzáférés

.............
Én csak azt tudom javasolni, hogy ha lehetséges, húzzál el erről a szerverről minél hamarabb! :)
Ez egy nagy kamu az egész! Csak kimagozva:
  1. Végtelen Lemezterület! - Ilyen sehol nincsen, hiszen a csomagok díjának egyik alapvető feltétele éppen a lemezterület mérete.
  2. Végtelen Sávszélesség! - Sehol sincsen ilyen. Az alap általában a 100mbit/s, majd lehet kérni 200 - 500 - 1 gbit/s - 2 gbit/s sávszélességet, persze nem ingyen.
  3. Végtelen MySQL Adatbázis - Majdnem mindenhol az alap limit 50MB vagy 100 MB körül van. Nagyon ritka, ahol viszonylag olcsó csomagdíj mellett korlátlan az adatbázis mérete.
    Egyes dedikált, komolyabb szerver tárhelyen, ha legalább 10 - 15 000.- Ft felett van az éves díj, ott már általában korlátlan az adatbázis mérete.
  4. Végtelen Email Fiók - Rendszerint minden csomaghoz meg van adva, hogy mennyi Email fiók jár hozzá, ez is egyik meghatározója a csomag díjának. Vannak helyek, ahol elég nagy a csomaghoz járó Email fiókok száma, de ez ritka. Egyes dedikált, komolyabb szerver tárhelyen, ha legalább 10 - 15 000.- Ft felett van az éves díj, és kérsz mondjuk 5 db. Email címet, azt rendszerint ingyen megadják, de max. 10 db. felett már ott is kell külön fizetni.
  5. Ingyenes Domain Regisztráció! - Ez hülyeség, hiszen a csomag díjában alapból benne van a domain regisztrációs díj. Még ha van meglévő aktív domainod, amit a tárhelyhez szeretnél kötni, a szolgáltatónak azért is fizetni kell, amikor ezt intézi. Nyilván ez olcsóbb, mint egy új domain kiváltása, és a különbség a szolgáltatónál marad, de semmit nem adnak ingyé.
  6. stb, stb.

Az egyes pontokban persze lehetnek kivételek, de összességében kizárt!
Hiszen ilyen feltételek mellett akkor mindenki ide jönne tárhelyet bérelni! :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.12.02. Kedd 21:35
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.04. 20:23    Hozzászólás témája: Re: Túl magas processzor használat?
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ragadozo írta:

Ingyenes Domain Regisztráció! - Ez hülyeség, hiszen a csomag díjában alapból benne van a domain regisztrációs díj. Még ha van meglévő aktív domainod, amit a tárhelyhez szeretnél kötni, a szolgáltatónak azért is fizetni kell, amikor ezt intézi. Nyilván ez olcsóbb, mint egy új domain kiváltása, és a különbség a szolgáltatónál marad, de semmit nem adnak ingyé.
Az oldalamra .pe.hu domaint kaptam de prémium fizetésnél előjött egy olyan lehetőség, hogy maradjon ez a domain vagy kapjon .com-os végződést. A prémiummal 1 hetet késtek valamilyen gondra hivatkozva de a .com-os végződést nem kaptam meg. Írtam is, hogy mi lesz azzal erre azt a választ kaptam, hogy ők nem látnak semmilyen domain fizetést tőlem. Ezután szépen el kellett magyaráznom, hogy ez a prémiumhoz jár majd végül csak megkaptam de külön domainként szóval azzal csak annyit tudtam kezdeni, hogy átirányítottam a pe.hu-s domainre. Jó ez most nem lényeges csak elakartam mondani, hogy ez a Hostinger tényleg borzalom. Prémiumot is csak azért fizettem be mert nem lehetett elérni felfüggesztésből a szervert így nem tudtam lementeni a dolgaimat, hogy elköltözzek.

Most viszont letudtam tölteni mindent szóval kész vagyok a költözésre.

Erről az szolgáltatóról tudtok mondani valamit?

http://newhosting.hu

3000 MB ingyenes tárhely
2GB webtárhely + 1GB mail

PHP futtatási lehetőség

MySQL adatbázis támogatás

egyedi email postafiók
POP3 elérés, SMTP és webmail

FTP és WebFTP az adatok felöltéséhez

reklámmentes

intelligens adminisztrációs felület

nagy teljesítményű szerverek

24/7 órás rendszerfelügyelet

A tárhely szolgáltatást nem tervezzük fizetőssé tenni, hanem hosszú távon stabil és ingyenes tárhely szolgáltatást szeretnénk nyújtani az ügyfeleinknek. Az üzemeltetéshez szükséges költségeket pedig a nálunk regisztrált domainek nyeresége biztosítja.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.04. 20:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A 024reg.com domain kezelő rendszert használják.
Évek óta van náluk egy DEMO oldalam, és egy tesztelésre használt oldalam.
A DEMO oldalon inkább csak látogatók vannak. A teszt oldalt nem sűrűn használom.
Mindkettőn 3.0.12 fut.
Ez így összességében nem sok, de problémám még nem volt velük.

Hogy azóta változott-e, azt nem tudom, de aprócska kis dolog.
Az FTP-re való belépés előtt be kell jelentkezni az oldalon, és aktiválni az FTP elérést.
Innentől kezdve 16 órán keresztül megy az FTP

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.04. 23:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Amennyire én tudom az egy jó kis szolgáltató.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.12.02. Kedd 21:35
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.05. 09:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ragadozo írta:

A 024reg.com domain kezelő rendszert használják.
Évek óta van náluk egy DEMO oldalam, és egy tesztelésre használt oldalam.
A DEMO oldalon inkább csak látogatók vannak. A teszt oldalt nem sűrűn használom.
Mindkettőn 3.0.12 fut.
Ez így összességében nem sok, de problémám még nem volt velük.

Hogy azóta változott-e, azt nem tudom, de aprócska kis dolog.
Az FTP-re való belépés előtt be kell jelentkezni az oldalon, és aktiválni az FTP elérést.
Innentől kezdve 16 órán keresztül megy az FTP
Ez vagy a www.tarhely.com közül melyik lenne ideálisabb?

Tarhely.com Üzleti Alap

SSD Tárhely kapacitás 750mb
Dinamikus (PHP)
Email fiókok 10db
MySQL adatbázisok 3db
CMS és webshop
cPanel adminfelület
Alkalmazás telepítő
Biztonsági mentés
Prémium szerverek
Gyors internetkapcsolat
FTP hozzáférés 5db
Adatforgalom korlátlan
Parkolható domain 25db

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés