Frissítés 3.0.13-PL1-ről 3.1.3-ra

Szerző
Üzenet
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.07. 14:27    Hozzászólás témája: Frissítés 3.0.13-PL1-ről 3.1.3-ra
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kedves Szakik!

4 éve hogy a phpBB-t használom (használjuk), szeretjük, hálásak vagyunk azért, hogy felületet kapunk a phpBB jóvoltából - és a ti jóvoltotokból (fordítás, közzététel, segítségnyújtás,...)
Az évek során a 3.0.x verziókat frissítgettem, ahogyan az Admin felület szólt, most azonban a 3.0.13-PL1-ről átállás 3.1.3-ra hibaüzenetet ad.

Kód:

Adatbázis frissítése az utolsó stabil kiadásra

Adatbázis típusa :: mysqli
Előző verzió :: 3.1.0-dev
Séma telepítése: \phpbb\db\migration\data\v310\softdelete_p1.
SQL ERROR [ mysqli ]

Duplicate column name 'post_delete_user' [1060]

SQL

ALTER TABLE `phpbb_posts` ADD COLUMN `post_delete_user` mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL

BACKTRACE

FILE: (not given by php)
LINE: (not given by php)
CALL: msg_handler()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/driver.php
LINE: 855
CALL: trigger_error()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/mysqli.php
LINE: 194
CALL: phpbb\db\driver\driver->sql_error()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/factory.php
LINE: 329
CALL: phpbb\db\driver\mysqli->sql_query()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/tools.php
LINE: 1428
CALL: phpbb\db\driver\factory->sql_query()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/tools.php
LINE: 1809
CALL: phpbb\db\tools->_sql_run_sql()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/tools.php
LINE: 802
CALL: phpbb\db\tools->sql_column_add()

FILE: (not given by php)
LINE: (not given by php)
CALL: phpbb\db\tools->perform_schema_changes()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 550
CALL: call_user_func_array()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 496
CALL: phpbb\db\migrator->run_step()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 305
CALL: phpbb\db\migrator->process_data_step()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 202
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 185
CALL: phpbb\db\migrator->update_do()

FILE: [ROOT]/install/database_update.php
LINE: 206
CALL: phpbb\db\migrator->update()

Ez alapján jártam el, ha jól értettem:
Upgrading from 3.0 to 3.1
Vagyis, mentettem az adatbázist (myphpadminnal - és a phpbb admin felületével is), mentettem a komplett fájlrendszert is (Filezillával).

- majd a config.php file, az images, files, store mappa kivételével minden mást töröltem (a szerverről - a fórum mappájából)
- felmásoltam a letöltött és kibontott 3.1.3 (magyar) phpbb verziót innen az előbb említett config.php fájl, az images, files, store mappa nélkül... (ez hiba lehet, hogy nem az angol verzióval csináltam?)
Majd belépve a fórumunk domainje/install/database_update.php lapra - ahogyan írja is a leírás akkor kaptam a fenti idézett hibaüzenetet. Akkor eldöntöttem, hogy most már muszáj lesz írnom e kérdésben ide segítségeteket kérve.

Nem tudom, hogy jól értettem-e az instrukciókat a frissítésre nézve?
Minden egyebet törölni kell, a config.php fájl, és az images, store, files mappa kivételével? Mert beszél felülírás (illetve egyesítés) lehetőségéről az instrukció (angol idézett lap), de ha egyszer mindent töröltem, akkor hogyan is írná felül azokat? Lehet rosszul értem...

Aztán visszamozgatva az eredeti fájlokat, újabb hibát kaptam, ...
Ezt a myphpadmin felületben egy adatbázis importálással kijavítottam... most a régiben működik minden.

A frissítés 3.0.12-ről 3.0.13-PL1-re hiba nélkül lezajlott amúgy.
Filezillát használok (Linux Mint 17.1 KDE alól dolgozom). A filezillához még ezt találtam:

Idézet:

Important
When backing up your files, ensure that your FTP client is in binary mode or transfers files without extensions in binary mode.

For more information, see: Knowledge Base: Transferring attachment files with Filezilla
Ez alapján átállítottam ma a Filezillát a műveletek megkezdése előtt .. nem tudtam ennek hibalehetőségéről :(

A frissítés oka a verziókövetésen túl az, hogy speciális helyzetben vagyok, mert otthon többen is látogatjuk a fórumot, és egy router alatt lévén összeakadást tapasztalunk a fórumunk betöltése során, úgy, hogy csak az egyikünk tud oldalt betölteni, ... vagy a böngésző lapot kell becsukni, vagy kilépni a böngészőből, hogy a másikunk az oldalra tudjon lépni. (ez különböző böngészőket kipróbálva, és különböző oprendszerek esetén is (pl. android, Linux Mint (több verziót is kipróbálva), de két android is összeakad - alternatívaként freeproxy alól látogattam az oldalt olyankor ha többen is fenn vagyunk egyszerre)
De ez nem csak itthon igaz, hanem egy szolgáltató alatt vagyunk többen (mikrohullámú net), és egy elosztó alatt is... ha adott elosztó alatt mennénk fel a fórumunkra, akkor is összeakadást tapasztalunk - és a munkahelyen is (ott is ugyanaz a netszolgáltató amúgy).

A tárhelyszolgáltatót kérdeztem (elin.hu) náluk azt mondják jól mennek a phpbb fórumok.. a netszolgáltatót kérdezve sem tudnak segíteni.
És, itt az érdekesség, ha pl. ezt a fórumot phpbb.hu -t látogatom próbaképpen több gépről, (csináltam még egy regisztrált felhasználót emiatt) - akkor NINCSEN akadás. Tehát nem a phpbb-ben van a hiba. sőt odáig, ha mobilnetre megyek, akkor ott nincsen hiba.. Tehát most vagy az elin.hu valami szerverbeállításában van, vagy netszolgáltató részéről, ... - itt semmit nem tudok már tenni, mert azt mondják részükről nincsen hiba... vagy a mi phpbb-nkben van valahol a hiba.. ami lehet is akár a FILEZILLA hibája okán is - lásd az idézetben linkelt lapot (nem tudtam arról, hogy a beállításokban oda nem kell pipa, sőt alapértelmezett beállításokkal használtam évekig a Filezillát).

Ezért gondoltam arra is, hogy újratelepítem a phpbb-nket...
Akár a 3.1.3- verziót akkor már... csak ebben abszolút járatlan vagyok, hogy akkor honnan lesznek meg a korábbi felhasználóink, azok jelszava (pláne, ha a 3.1.3 nem kompatibilis a 3.0.x-el)...

Jó sok mindent leírtam, de szerettem volna viszonylag teljesebb képet adni a helyzetről.
Az összeakadás már évek óta fennáll (több verziófrissítésen is átment ez a hiba).
Vannak egyéb hibák is, mint jogosultság beállítások - egymás előtt ne legyenek láthatók privátnak létrehozott fórumrészek (azt hiszem ott is valami adatbázis hibát adott - ezt már nem tudom megmondani), tehát most már eltökéltem magam arra, hogy egyrészt jobban megismerkedjek a phpbb működésével (fájlok, és háttér)...

Az angol tudásommal nagyjából boldogultam eddig (pl. a linux világát tekintve), de a pontos leírások - igen pontos követésében lehetnek félreértések (angol) nyelvismeretem hiányossága miatt.

Mit javasolnátok?

Köszönettel
kiscsibe33

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.07. 20:17    Hozzászólás témája: Információk még...
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ami kimaradt, egy kicsit olvasva itt egyéb témákban:

- mod nincsen telepítve, csak egy Mykee által feltett válasz gomb-os átírás történt a posting.php-ben Itt olvashatók a részletek
- és az idézet gombot cseréltem válasz gombra,
- prosilver se a téma.

Olvasva a 3.0 kontra 3.1 témában nem ragaszkodok én a 3.1.x -re való átállásra, frissítésre, csak a fennálló hibák miatt gondoltam, hogy az talán megoldást hozhatna.

- az jutott még eszembe, hogy egy teszttárhelyet illene kipróbálnom (e fizetett tárhely helyett), és megnéznem azt, hogy ott fennáll-e az összeakadás probléma.. ehhez keresek majd valami tárhelyet úgy gondoltam - csak eddig szinte mezei felhasználóként használtam a fórumunkat, nem akartam nagyon elmélyedni benne, mert ehhez azért utánaolvasás szükséges úgy látom.
Szerk: a teszttárhely csak próba lenne, természetesen a fizetett tárhelyen folyna a fórum éles üzemelése...

Szerk.2.: nézelődtem ingyenes tárhelyeken, kettőt próbáltam is az egyik az initnet.hu (csak 8 MB méretű adatbázist enged feltölteni a myphpadmin felülete - a mienk tömörítve majdnem 13 MB). Próbáltam egy korábbi backup-ot feltölteni, ami még belefér ebbe a limitbe - 2013-belit... de azt is eldobta hibával (hogy pontosan mivel, azt már ...) Előtte próbáltam a mentéskor futó phpbb verziót telepíteni (3.0.10), ott is hiba jelentkezett..
Most az ultraweb.hu- n próbálkoztam volna, de itt az adatbázis teljes limit 20 MB.. kibontva az adatbázisom 56 MB, legalábbis ennyit ír ki a myphpadmin.

Szerettem volna változatlan adatbázissal tesztelni a meglévő fórumot egy másik - ingyenes tárhelyen, hogy megláthassam, hogy hol lehet a hiba - a fent említett összeakadás probléma.
Ehhez keresek most olyan ingyenes tárhelyet, ami engedi a 13 MB-nyi adatbázist (tömörített méret) feltölteni.
Nézelődök még, csak gondoltam jelzést adok arról, hogy hol tartottam.

Szerk.3: az atw.hu-nál próbálkozva: hiba nélkül felment a 3.0.13-PL1 ... sima szűz fórumként nem tapasztaltam összeakadás problémát...
A meglévő fórum fájljait felmásoltam, ... az adatbázis importálásnál azonban itt is ebbe ütköztem: (Legnagyobb méret: 8 192KB)
A phpbb post tábla pedig alapból 32 MB-os... ha csak azt exportálom, akkor is 11.7MB-os fájl jön létre (zippelve).
Segítség..

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.08. 20:05    Hozzászólás témája: még mindig ...
Hozzászólás az előzmény idézésével
A próbálkozásaim kapcsán elértem, a kiinduló postra utalok - hogy a 3.1.3-ra való frissítési procedúra az amolyan hatvan valahány táblából csinált 200 táblát...

Hjaj.
Most már tényleg nem tudom, mit tegyek.
A teszt fórumoknál adatbázis feltöltés limitbe ütköztem (3-nál is - olvasd előző hozzászólásom).

Ami működik ne zargasd ugye... működött is, és most is működik, csak hát itthon nem tudunk egyszerre többen fent lenni a fórumunkon.. csak ha proxyt használok.

Olvasgatok a fórumon, hátha okosodok.... mivel fórumunk folyamatosan él.. már a 200 táblás adatbázisba megy az írogatás...
:roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.08. 20:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A kétszáz tábla picit soknak tűnik. Ingyenes tárhelyek is vannak valahol az off fórum környékén, szolgáltató phpbb-nek, vagy valami ilyesmi címszó alatt. Amit még megpróbálhatsz, az az, hogy offline konvertálod az adatbázist (az is le van írva az általad linkelt leírásban), ugyanis a phpBB installer elég öreg és nem biztos, hogy a database update korrektül menti az állapotát (ez csak akkor okozhatja a problémád, ha közben frissítette magát, vagy tőled kérte, hogy kattints tovább mert még dolgozna).
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.08. 21:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A frissítés menete aszerint, ahogy írtad, elvileg rendben van.

A bemásolt hibaüzenet szerint megpróbált a frissítés közben egy olyan módosítást végrehajtani a hozzászólásokat tartalmazó adatbázis táblán, amit már egyszer elvégzett. Ez valószínűleg egy korábbi megszakadt adatbázis frissítés miatt lehet. Megpróbálhatod kierőszakolni a folytatást úgy, ha a phpbb/db/migration/data/v310/softdelete_p1.php-ben módosítod a

Kód:

'post_delete_user'      => array('UINT', 0),
sort erre:

Kód:

//'post_delete_user'      => array('UINT', 0),
Ezzel ezt a hibát kiküszöbölöd, de nagy valószínűséggel még máshol is meg fog akadni. Ha van rá lehetőséged, érdemes lenne az egész 3.0-3.1-es konvertálást egy "friss" 3.0-ás mentésből kiindulva újrakezdened. Akár úgy is, hogy valamilyen formában helyi számítógépen végzed a konvertálást.

Ha teszt tárhelyen lévő fórumra szeretnél mentést visszaállítani, akkor megpróbálkozhatsz a mentés darabolt visszaállításával is: Adatbázis-kimentés feldarabolása (annyi különbséggel, hogy neked 8192 KB-ra kell vágnod).

Az összeakadás hogyan néz ki? Kapsz valamilyen hibaüzenetet, esetleg olyankor nem tölt be az oldal?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dzseemy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.04. Hétfő 16:20
Hozzászólások: 132
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.09. 07:01    Hozzászólás témája: Re: Frissítés 3.0.13-PL1-ről 3.1.3-ra
Hozzászólás az előzmény idézésével

kiscsibe33 írta:

A frissítés oka a verziókövetésen túl az, hogy speciális helyzetben vagyok, mert otthon többen is látogatjuk a fórumot, és egy router alatt lévén összeakadást tapasztalunk a fórumunk betöltése során, úgy, hogy csak az egyikünk tud oldalt betölteni, ... vagy a böngésző lapot kell becsukni, vagy kilépni a böngészőből, hogy a másikunk az oldalra tudjon lépni. (ez különböző böngészőket kipróbálva, és különböző oprendszerek esetén is (pl. android, Linux Mint (több verziót is kipróbálva), de két android is összeakad - alternatívaként freeproxy alól látogattam az oldalt olyankor ha többen is fenn vagyunk egyszerre)
De ez nem csak itthon igaz, hanem egy szolgáltató alatt vagyunk többen (mikrohullámú net), és egy elosztó alatt is... ha adott elosztó alatt mennénk fel a fórumunkra, akkor is összeakadást tapasztalunk - és a munkahelyen is (ott is ugyanaz a netszolgáltató amúgy).
Először is jelzem, hogy ilyen mélységig még nem ástam bele magam a témába!
Nem lehetséges, hogy a felhasználók/látogatók nem az azonosítójuk alapján, hanem IP cím alapján vannak azonosítva (az kerül a sessionba)?
Ez csak egy felvetés a részemről, hátha rávilágit a tényleges hibára!

Tényleg jó lenne egy ingyenes tárhelyre is feltenni a fórumot a legutolsó mentéssel és úgy tesztelni!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.09. 08:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm a válaszokat!

pstvfan írta:

A kétszáz tábla picit soknak tűnik. Ingyenes tárhelyek is vannak valahol az off fórum környékén, szolgáltató phpbb-nek, vagy valami ilyesmi címszó alatt. Amit még megpróbálhatsz, az az, hogy offline konvertálod az adatbázist (az is le van írva az általad linkelt leírásban), ugyanis a phpBB installer elég öreg és nem biztos, hogy a database update korrektül menti az állapotát (ez csak akkor okozhatja a problémád, ha közben frissítette magát, vagy tőled kérte, hogy kattints tovább mert még dolgozna).
A kétszáz tábla.. úgy sejtem ott (is) hibáztam, hogy amikor hibaüzenettel leállt a frissítés, akkor a fáljokat törölve, és mentett fájlokat visszamásolva a szerverre, még mindig hibát kapva (egyéb hibát), akkor az adatbázist, amit megkísérelt frissíteni, azt nem dobtam el, hanem "rá"importáltam a mentett adatbázisomat. Habár meglehet, hogy a frissítés folyamatában amúgy is létrehoz több táblát, mert olyan táblák láthatóak, amikben szerepel az "uj" szótöredék, amúgy pedig megegyező táblák láthatóak e szótöredéket kivéve (persze vannak olyan táblák is, amikben van az "uj" szótöredék (tábla nevében), de amúgy nem láttam "párját".

Az offline konvertálás részre az említett leírásban keresve... veszélyesnek tűnik, nehogy valamit félreértsek abból, egyelőre azt nem merem meglépni.
A frissítés a fent idézett hibaüzenettel szakadt félbe - vagyis nem volt ott semmi lehetőségem a tovább, vagy visszalépésre, hanem csak ezt adta ... akkor tettem a fájlrendszer törlését, és a régi visszamásolását, és az adatbázisra ráimportálást...
Most már sejtem, hogy el kellett volna dobatnom az összes táblát, és a tiszta mentett adatbázist kellett volna importálnom - a teszt fórumokon erre jutottam - mármint, hogy az a tiszta, ha eldobatom a meglévő táblákat, és aztán importálok... ha jól látom a helyzetet, ezért is lett volna szükség többet olvasnom a témában, mielőtt nekifogok, csak hát eddig a frissítések rendben zajlottak, hibaüzenet nélkül, ezért is mertem nekifogni.

Most nem tudom, hogy - ha jól gondolom, hogy van egy félig vegyes frissített táblákból álló adatbázisom, amiben folyik tovább az élet, hiszen ez az éles fórumunk.. És talán akkor innen nézve csoda is, hogy működik....

Egyelőre olvasok, és ha meg tudom oldani, akkor egy megbízható tesztfórumban tesztelem majd a dolgokat, hogy ilyen hibába ne essek újra.
A tesztfórumhoz: egyelőre csak az uw.hu-n futott le hibamentesen telepítés, ott viszont a myphpydmin dobál ki, és tegnap este nem is engedett belépni, vagy ha igen, akkor ki is dobott (nem tudom, hogy átmeneti volt-e csak ez, mert most be tudtam lépni).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.09. 08:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

Ezzel ezt a hibát kiküszöbölöd, de nagy valószínűséggel még máshol is meg fog akadni. Ha van rá lehetőséged, érdemes lenne az egész 3.0-3.1-es konvertálást egy "friss" 3.0-ás mentésből kiindulva újrakezdened. Akár úgy is, hogy valamilyen formában helyi számítógépen végzed a konvertálást.
A friss 3.0-ás mentésem már nincs, mert közben sajnos a fórum tovább él, most már csak azt tudom menteni, amiben ugye 200 tábla van. Van természetesen mentésem a 3.1-re való frissítés előttről, de azon már túlhaladt a fórum... (ezért kellett volna tesztfórumon csinálnom.. értem).
A helyi számítógépen konvertálást még nem látom(át), .. ehhez még olvasnom kell - és jó helyen keresnem.

Marcee írta:

Ha teszt tárhelyen lévő fórumra szeretnél mentést visszaállítani, akkor megpróbálkozhatsz a mentés darabolt visszaállításával is: Adatbázis-kimentés feldarabolása (annyi különbséggel, hogy neked 8192 KB-ra kell vágnod).
Köszönöm, így már értem, fel sem merült bennem a darabolás lehetősége, lehet ezzel fogok élni a próbák alkalmára, ha találok egy megbízhatóan működő tesztfórumot (egyelőre keresem még).

Marcee írta:

Az összeakadás hogyan néz ki? Kapsz valamilyen hibaüzenetet, esetleg olyankor nem tölt be az oldal?
Hibaüzenet nincs, egyszerűen nem tölt be az oldal, semmit sem, csak elkezdené, amíg a másik fél nem tudom, talán aktív a fórumon, vagy... böngészőt becsuk, vagy böngészőfület becsuk.
Ez csak két helyen van így, otthon - és a szomszédságunkban (otthon egy router, a szomszédságunkban pedig egy szolgáltatói alközpont alatt vagyunk), és a munkahelyen (ugyanaz a szolgáltató). Ezeken a helyeken, ha wifin, vagy vezetékes módon kapcsolódva látogatnánk az oldalunkat, akkor a fent írt összeakadás történik. Ha pl. hozzászólást küldenék, és közben a másik is fellépett az oldalra, akkor nem tudom elküldeni a hozzászólást, csak vár a böngésző, és nem történik semmi. Ezeket már meg sem várom, hanem eleve proxyn keresztül (mahnor.com - eddig ez tűnt a legjobbnak, és elég gyorsnak) megyek fel. Ez a összeakadás jelenség már több éve fennáll, csak eddig nem mertem nekifogni, mert éreztem, hogy nem értek hozzá.

Az évek alatt jött frissítések ezt nem oldották meg sajnos.
Más szolgáltató alatt - pl. mobilnet, vagy vezetékes net - azzal nem történik összeakadás - talán mert ott más az ip cím? nem tudom. Az összeakadás nem tűnik operációs rendszer függőnek, mert android és többféle linux esetén is fennáll.



A hozzászólás legutóbb kiscsibe33 által 2015.04.09. 10:16-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.09. 09:42    Hozzászólás témája: Re: Frissítés 3.0.13-PL1-ről 3.1.3-ra
Hozzászólás az előzmény idézésével

dzseemy írta:

Nem lehetséges, hogy a felhasználók/látogatók nem az azonosítójuk alapján, hanem IP cím alapján vannak azonosítva (az kerül a sessionba)?
Ez csak egy felvetés a részemről, hátha rávilágit a tényleges hibára!

Tényleg jó lenne egy ingyenes tárhelyre is feltenni a fórumot a legutolsó mentéssel és úgy tesztelni!
Igen, a szolgáltató meg is erősítette, hogy náluk egy IP- címen vagyunk ilyenkor - mind otthon, mind az alközpont alatt lévők.
Az AVP-ben az általános fül, biztonsági beállítások alatt lévő:

AVP írta:

Munkamenet IP ellenőrzés:
A felhasználó IP-címének mekkora része lesz használva a munkamenet érvényesítéséhez; a Teljes az egész címet összeveti, az A.B.C az első x.x.x részt, az A.B az első x.x részt, a Nincs pedig teljesen kikapcsolja az ellenőrzést. IPv6 címeknél az A.B.C az első 4 blokkot, az A.B pedig az első 3 blokkot veti össze.
Nincs-re van állítva. (próbáltam korábban az összes variációt).

AVP írta:

IP_LOGIN_LIMIT_MAX: 50
IP_LOGIN_LIMIT_TIME: 21600 másodperc
IP_LOGIN_LIMIT_USE_FORWARDED: Nem
Arra emlékszem, hogy a munkamenetek hosszát megnöveltem, -- hozzászólások írásakor panaszkodtak arra, hogy lejárt a munkamenet, ez nem tudom, hogy hiba lehet-e, vagy hibát okozhat-e? Most ez jutott eszembe. ennek értéke most: 36000 másodperc.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.09. 10:34    Hozzászólás témája: Adatbázis export - import - darabolás
Hozzászólás az előzmény idézésével

kiscsibe33 írta:

Most már sejtem, hogy el kellett volna dobatnom az összes táblát, és a tiszta mentett adatbázist kellett volna importálnom - a teszt fórumokon erre jutottam - mármint, hogy az a tiszta, ha eldobatom a meglévő táblákat, és aztán importálok...
Rákeresve a google-ben: a sql importálás szóra, második találatnak ezt hozta:
MySQL adatbázist szeretnék átköltöztetni (export, majd import), hogyan csináljam?

Idézet:

részlet:
DROP TABLE / VIEW / PROCEDURE / FUNCTION hozzáadása –> ezt akkor pipáld be, ha nem csak importálni szeretnél, hanem a korábbi tartalmat felülírni. Tehát, ha van már egy user táblád ott, ahova importálsz, ezt be kell pipálni, hogy előbb törölje a régit, majd létrehozza az újat. Ha csak adatokat akarsz beimportálni, a struktúra és a korábbi dolgok maradnak, ez legyen üres. Ha változik a tábla struktúrája (pl. új mező is van a beimportálandó táblában a korábbi azonos nevű táblához képest), ezt mindenképp be kell pipálni.
Erre figyeltem, korábban backup témában erre rámutatást kaptam tőletek, hogy ez legyen bepipálva... ezzel exportálok.
Ha jól értem, akkor az ezzel az opcióval exportált adatbázist később importálva egy már meglévő (és feltöltött) adatbázisba (ami nálam történt olvasatlan voltomból), ... a meglévőben azonos TÁBLÁT, TARTALMAT?? felülírja... de az eltérőt meghagyja???

Tehát ez történhetett az adatbázisommal?

---

Az idézett útmutatóban elolvasva: az adatbázis darabolásról.. két darabra vettem az teljes exportált adatbázisomat - (pluma szövegszerkesztővel (Linux Mint gnome-ból vett szövegszerkesztője, csak itt plumának hívják - korábbi gedit azt hiszem)), majd zip-be tömörítettem.. így lett két darab 6,5MB-os fájlom.. ezt már majd fel tudom tölteni a 8 MB-os korlátos myphpadmin felületre a tesztszerveren (hogy melyikre még nem tudom, még nem találtam 3 próbálkozásból olyat, ami hiba nélkül megtette volna a phpbb 3.0.x telepítést, és/vagy adatbázis befogadást (import)).

Itt kérdés, hogy:

Adatbázis-kimentés feldarabolása írta:

Feldarabolás
Az adatbázis kimentés szöveges formátumú, SQL parancsokat tartalmaz. Azonban ez a fájl be lehet csomagolva, tömörítve. Ebben az esetben csomagoljuk ki, és megkapjuk az sql kiterjesztésű fájlt.
Nyissuk meg a fájlt bármilyen szöveges fájl szerkesztővel (pl. Notepad). Vágjunk ki belőle egy részt, úgy hogy sort ne törjünk félbe, ill. az utolsó karakter egy pontosvessző legyen. Ez a rész legyen kb. 2 MB nagyságú (vagy kevesebb). Hozzunk létre egy új fájlt, másoljuk bele a kivágott tartalmat, majd mentsük el.
Ha lehetőségünk van csomagolva feltölteni a fájlokat (phpMyAdminban lehet), akkor tömörítsük a fájlt egy tömörítőprogram segítségével (ekkor a kivágott rész lehet nagyobb, a tömörített fájlnak kell 2052 KB alatt maradnia).
Folytassuk tovább a darabolást, a fájlban az előző szakasz végétől vágjunk ki egy újabb részt, és így tovább.
A végén lesz x darab fájlunk, melyeket külön-külön már feltölthetünk.
- A darabolt, és tömörített fájlnak ugyanaz legyen, vagy lehet a neve? Pontosan? (feltételezem igen, az kell legyen)
- Továbbá: először az első felét kell feltölteni (importálni)? (ez talán mindegy)
Na, jó, ezekre tapasztalati úton is rájöhetek, ha kipróbálom - ez teszt tárhelyre igaz, mert az elin.hu-nál 200 MB az sql import korlát, tehát ott nincsen ilyen feladatom.

------------------

Kicsit sok... lehet, amit itt összehordok, de szeretném megosztani, amire jutottam, vagy jutok, a hibákat esetlegesen elkerülendő, és az lehetséges félreértéseket is.

------------------------------------------------------------------

Szerk.: az ingyenes tárhelyek között nézelődve a bplaced jónak tűnik - igaz angol a felülete, de a myphpadmin felületen 128 MB az importálható adatbázis maximum (egyszerre importálható).
Ha hazaérek, akkor megpróbálom rátenni a 3.0.13-PL1-t, és a meglévő adatbázismentést.. Remélem vinni fogja.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.09. 12:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Csak egy ötlet:
Próbáld ki a Dumper progit. Én évek óta használom. :)

MySQLDumper

Olvasd el figyelmesen előtte. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.09. 17:12    Hozzászólás témája: Próba tárhely - jó hírek
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ragadozó!

Köszönöm neked is!

Jó, talán jó hírem van: hazaérve a bplaced.net tárhelyre feltettem a 3.0.13-PL1 es verziót, majd rámásoltam az utóbbi április 7-i mentett fájlokat (phpbb fájljait), majd importáltam az akkori adatbázist, ami akkor futott le hiba nélkül, hogy a friss telepített fórum (szűz) adatbázistábláit eldobtam, és úgy importáltam.

Felment, és az akkori állapot szépen fut is ezen a próba tárhelyen,
SŐT !!!! nem történik itt összeakadás.

Most ez még csak előfeltételezés lesz, később megcsinálom élesben is:
- vagy az elin.hu szerver valami nem oké itt nekem,
- vagy esetleg nálam is elég lesz teljes mentés után - fájlok törlése a szerverről, adatbázisok eldobása, szűz 3.0.13-PL1 felrakása, majd mentett fájlok rámásolása (kivéve config.php - bár akár az is, mert meg kéne hogy egyezzen), a szűz fórum tábláinak eldobása, és a backup-olt adatbázis importálása ...

És meglátom, hogy ekkor fennáll-e az akadás - ha fennáll, akkor csak az elin.hu-val adhat valami rossz kombót az itthoni net, ha pedig megy, akkor meg HURRÁ. Meglátjuk.

De a jelek jót sugallanak nekem, hiszen szinte teljesen egyezően visszamásolt - ha jól gondolom - fórumként elfut akadás mentesen... akkor...

Egy két dolog azért azt hiszem beállítandó lesz majd, pl. itt az avatar képméret az eredetit meg kellett növelnem, hogy a meglévő avatarok láthatóvá váljanak a teszttárhelyen, és még lesz pár újra beállítani való.

Egyelőre ez a terv! Később nekifogok, de most fát kell hasogatnom, befűtenem, stb.

----

Dumpert nagyon köszönöm, most a bplaced.net-nél még a sajátját szerettem volna kipróbálni, hogy működik-e, és igen. (128 MB imp. max. egyszerre). A telepítés is hiba nélkül lefutott, és még egyelőre reklámot sem látok egyelőre, habár tényleg csak teszttárhelynek gondolom. A dumpernek munkahelyen utánaolvastam, és ígéretes - mindenképpen ki fogom próbálni (már letöltöttem, és későbbre jegyeztem is magamnak, mint hasznos infot).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.09. 22:06    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az elin.hu szerverére szűz 3.0.13-PL1 feltelepítése után --- itthon akadás tapasztalható (minimum két gépről, ugyanazon oldal meglátogatása...).

Tehát az elin.hu szervere, és a helyi mikros net szolgáltató akad valamiképpen össze, de úgy, hogy a helyi szolgáltatótól megtekinthetőek más phpbb fórumok akadás nélkül. Tehát az elin.hu-nál kéne valamit elérnem.

Egy érdekesség, amire a próbálgatások közben figyeltem fel:
- a telepítés megkezdése előtt, amikor felmásolódtak a phpbb fáljai ugye a cache, files, images, store mappákat 777 jogosultságra kell állítani (én rekurzívan teszem), a config.php-t pedig 666-ra.
A telepítés után az install mappát törölni kell (vagy átnevezni, stb...) én töröltem.
Az elin.hu-n ekkor a fent említett mappák jogosultságai átállítódtak... míg a bplace.net oldalon nem, hanem ott jól megmaradtak, egyedül ugye a config.php-t kellett átállítani rendes módon 644-re.

Továbbá az elin.hu-nál mivel több próbálkozásom is volt, két alkalommal is súlyos telepítési hibát írt ki, valami modul problémára panaszkodva, már pontosan nem emlékszem.

Lényeg végül is, hogy sikerült tiszta telepítést csinálnom, volt pár nekifutás, de igazából semmi nem változott, vagyis itthon az akadás továbbra is fennáll, most már tudva, hogy az elin.hu szerverével kapcsolatos az.

-------

Még egy dolog: a sok tábla már most megnéztem már 2014.december közepén is megvolt, akkor 191 tábla volt, tehát nem a 3.1.3-ra való frissítési kísérlet okozta azok felszaporodását.

Szóval mondanám azt, hogy úgy van ahogyan volt,, csak már tudom, hogy nem a phpBB hibájáról van szó, és nem a helyi netszolgáltató miatt van, illetve az csak az elin.hu-val együtt ad hibát.
Hogy hol lehet ezt kiküszöbölni... hát ..?

Szerk:
- esetleg információ lehet: a fizetett tárhelyen ez a config fájlban

Kód:

$dbms = 'mysql';
$dbhost = 'sql';

Ezt egyeztettem korábban, sql kell oda, nem jó a localhost, sem a 127.0.0.1. Míg a bplace.net-nél localhost simán.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.09. 22:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megpróbáltam feltenni a fizetett tárhelyre egy szűz 3.1.3-at is.. fel is ment, de az összeakadás ennél is fennáll - szűzies állapotában is.

Próbáltam azért még a 3.0.13 alól újra nekifutni a frissítésnek 3.1.3-ra, ahogyan azt az első - kezdő - hozzászólásban leírtam olyan módon, most ezt a hibaüzenetet adta.

Kód:

Adatbázis frissítése az utolsó stabil kiadásra

Adatbázis típusa :: mysqli
Előző verzió :: 3.0.13-PL1
Séma telepítése: \phpbb\db\migration\data\v310\rename_too_long_indexes.
SQL ERROR [ mysqli ]

Table 'client448dbforum.phpbb_search_wordmatch' doesn't exist [1146]

SQL

SHOW KEYS FROM phpbb_search_wordmatch

BACKTRACE

FILE: (not given by php)
LINE: (not given by php)
CALL: msg_handler()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/driver.php
LINE: 855
CALL: trigger_error()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/mysqli.php
LINE: 194
CALL: phpbb\db\driver\driver->sql_error()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/factory.php
LINE: 329
CALL: phpbb\db\driver\mysqli->sql_query()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/tools.php
LINE: 1257
CALL: phpbb\db\driver\factory->sql_query()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/tools.php
LINE: 832
CALL: phpbb\db\tools->sql_index_exists()

FILE: (not given by php)
LINE: (not given by php)
CALL: phpbb\db\tools->perform_schema_changes()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 550
CALL: call_user_func_array()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 496
CALL: phpbb\db\migrator->run_step()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 305
CALL: phpbb\db\migrator->process_data_step()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 262
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 202
CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()

FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.php
LINE: 185
CALL: phpbb\db\migrator->update_do()

FILE: [ROOT]/install/database_update.php
LINE: 206
CALL: phpbb\db\migrator->update()


Még annyit, hogy ezt próbáltam a teszt tárhelyen is, ugyanilyen hibaüzenetet adott (főbb vonalaiban - vagyis a hpbb_search_wordmatch táblát hiányolta, ha jól értem....
Nos... talán majd offline konvertálás... ha tudni fogom annak mikéntjét, de megmondom őszintén, hogy jó nekem a 3.0.x.. ha maradhat így, ahogyan van, annyit megteszek biztosan, hogy az elin.hu-t megkérem, hogy keressék meg az okot, mert az ok náluk van, ezt már látom.

Na, most ez elmagyarázni nekik, hát ... hogyan is tegyem?

Szerk:

kiscsibe33 írta:

Még egy dolog: a sok tábla már most megnéztem már 2014.december közepén is megvolt, akkor 191 tábla volt, tehát nem a 3.1.3-ra való frissítési kísérlet okozta azok felszaporodását.
Ez a másokhoz képest sok tábla, vagyis annak, hogy nekem ilyen sok táblám van, annak mi lehet az oka?
Ez lehet a szerveroldallal összefüggű dolog? (vagyis esetemben elin.hu)? Hogy ne a levegőbe beszéljek:

Kód:

phpbb_acl_groups
phpbb_acl_options
phpbb_acl_roles
phpbb_acl_roles_data
phpbb_acl_users
phpbb_attachments
phpbb_banlist
phpbb_bbcodes
phpbb_bookmarks
phpbb_bots
phpbb_captcha_answers
phpbb_captcha_questions
phpbb_config
phpbb_config_text
phpbb_confirm
phpbb_disallow
phpbb_drafts
phpbb_ext
phpbb_extensions
phpbb_extension_groups
phpbb_forums
phpbb_forums_access
phpbb_forums_track
phpbb_forums_watch
phpbb_groups
phpbb_icons
phpbb_lang
phpbb_log
phpbb_login_attempts
phpbb_migrations
phpbb_moderator_cache
phpbb_modules
phpbb_notifications
phpbb_notification_types
phpbb_oauth_accounts
phpbb_oauth_tokens
phpbb_poll_options
phpbb_poll_votes
phpbb_posts
phpbb_privmsgs
phpbb_privmsgs_folder
phpbb_privmsgs_rules
phpbb_privmsgs_to
phpbb_profile_fields
phpbb_profile_fields_data
phpbb_profile_fields_lang
phpbb_profile_lang
phpbb_qa_confirm
phpbb_ranks
phpbb_reports
phpbb_reports_reasons
phpbb_search_results
phpbb_search_wordlist
phpbb_sessions
phpbb_sessions_keys
phpbb_sitelist
phpbb_smilies
phpbb_styles
phpbb_styles_imageset
phpbb_styles_imageset_data
phpbb_styles_template
phpbb_styles_template_data
phpbb_styles_theme
phpbb_teampage
phpbb_topics
phpbb_topics_posted
phpbb_topics_track
phpbb_topics_watch
phpbb_uj1acl_groups
phpbb_uj1acl_options
phpbb_uj1acl_roles
phpbb_uj1acl_roles_data
phpbb_uj1acl_users
phpbb_uj1attachments
phpbb_uj1banlist
phpbb_uj1bbcodes
phpbb_uj1bookmarks
phpbb_uj1bots
phpbb_uj1config
phpbb_uj1confirm
phpbb_uj1disallow
phpbb_uj1drafts
phpbb_uj1extensions
phpbb_uj1extension_groups
phpbb_uj1forums
phpbb_uj1forums_access
phpbb_uj1forums_track
phpbb_uj1forums_watch
phpbb_uj1groups
phpbb_uj1icons
phpbb_uj1lang
phpbb_uj1log
phpbb_uj1login_attempts
phpbb_uj1moderator_cache
phpbb_uj1modules
phpbb_uj1poll_options
phpbb_uj1poll_votes
phpbb_uj1posts
phpbb_uj1privmsgs
phpbb_uj1privmsgs_folder
phpbb_uj1privmsgs_rules
phpbb_uj1privmsgs_to
phpbb_uj1profile_fields
phpbb_uj1profile_fields_data
phpbb_uj1profile_fields_lang
phpbb_uj1profile_lang
phpbb_uj1ranks
phpbb_uj1reports
phpbb_uj1reports_reasons
phpbb_uj1search_results
phpbb_uj1search_wordlist
phpbb_uj1search_wordmatch
phpbb_uj1sessions
phpbb_uj1sessions_keys
phpbb_uj1sitelist
phpbb_uj1smilies
phpbb_uj1styles
phpbb_uj1styles_imageset
phpbb_uj1styles_imageset_data
phpbb_uj1styles_template
phpbb_uj1styles_template_data
phpbb_uj1styles_theme
phpbb_uj1topics
phpbb_uj1topics_posted
phpbb_uj1topics_track
phpbb_uj1topics_watch
phpbb_uj1users
phpbb_uj1user_group
phpbb_uj1warnings
phpbb_uj1words
phpbb_uj1zebra
phpbb_ujacl_groups
phpbb_ujacl_options
phpbb_ujacl_roles
phpbb_ujacl_roles_data
phpbb_ujacl_users
phpbb_ujattachments
phpbb_ujbanlist
phpbb_ujbbcodes
phpbb_ujbookmarks
phpbb_ujbots
phpbb_ujconfig
phpbb_ujconfirm
phpbb_ujdisallow
phpbb_ujdrafts
phpbb_ujextensions
phpbb_ujextension_groups
phpbb_ujforums
phpbb_ujforums_access
phpbb_ujforums_track
phpbb_ujforums_watch
phpbb_ujgroups
phpbb_ujicons
phpbb_ujlang
phpbb_ujlog
phpbb_ujlogin_attempts
phpbb_ujmoderator_cache
phpbb_ujmodules
phpbb_ujpoll_options
phpbb_ujpoll_votes
phpbb_ujposts
phpbb_ujprivmsgs
phpbb_ujprivmsgs_folder
phpbb_ujprivmsgs_rules
phpbb_ujprivmsgs_to
phpbb_ujprofile_fields
phpbb_ujprofile_fields_data
phpbb_ujprofile_fields_lang
phpbb_ujprofile_lang
phpbb_ujranks
phpbb_ujreports
phpbb_ujreports_reasons
phpbb_ujsearch_results
phpbb_ujsearch_wordlist
phpbb_ujsearch_wordmatch
phpbb_ujsessions
phpbb_ujsessions_keys
phpbb_ujsitelist
phpbb_ujsmilies
phpbb_ujstyles
phpbb_ujstyles_imageset
phpbb_ujstyles_imageset_data
phpbb_ujstyles_template
phpbb_ujstyles_template_data
phpbb_ujstyles_theme
phpbb_ujtopics
phpbb_ujtopics_posted
phpbb_ujtopics_track
phpbb_ujtopics_watch
phpbb_ujusers
phpbb_ujuser_group
phpbb_ujwarnings
phpbb_ujwords
phpbb_ujzebra
phpbb_users
phpbb_user_group
phpbb_user_notifications
phpbb_warnings
phpbb_words
phpbb_zebra

Ezek a jelen táblák. Ez most 200 db, ami feltűnő, hogy van .. szóval látható, hogy "uj" taggal vannak másodpéldányok.
Sőt, most nézve, egy része "uj1" taggal van másodpéldányként, vagy harmadpéldányként jelen.

Szerk 2.: az "uj", és az "uj1" tagok nélkül - 74 tábla lenne, ahogyan összeszámoltam.
Csak latolgatok, hogy ezek a plusz táblák törölhetőek-e büntetlenül, illetve, hogy ez a szerverrel összefüggően jött-e létre..., lehet megnézem majd a tartalmukat.
Illetve mitől jöttek létre?

Továbbá, lehet, hogy ez akasztotta meg a frissítés folyamatát a 3.1.3-ra frissítés folyamatát... (adatbázis frissítés során állt le). Habár ott másra utaló hibaüzenet jött, no, csak forgatom magamban a dolgot, jelen (kevés) ismeretem alapján.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.13. 20:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A plusz táblák korábbi telepítésekből származhatnak. Telepítéskor meg lehet adni az adatbázis adatoknál egy úgynevezett tábla előtagot, ami alapesetben phpbb_ értékű. Ez a fórum összes adatbázis táblájának neve elé bekerül, annyi csak a szerepe, hogy a fórum táblái elkülönüljenek az adatbázisban lévő többi, nem a fórumhoz tartozó táblától. Ha telepítéskor már vannak phpbb_ kezdetű táblák a használni kívánt adatbázisban, akkor a telepítőnek más előtagot kell megadni.
Az éppen használt tábla előtagot a config.php fájl $table_prefix kezdetű sorában tudod megnézni. A többi előtaggal kezdődő táblát a fórum nem használja (azért törlés előtt ellenőrizd, hogy van-e benne bármi hasznos, esetleg a mentését hagyd meg).

Az előző hozzászólásodban lévő hibaüzenetnél nem találja a phpbb_search_wordmatch táblát. Ennek több oka is lehet, például nem futott le teljesen az eredeti telepítés. Szerencsére ez a tábla nem tartalmaz semmi pótolhatatlan adatot (a kereséshez használja, az Adminisztrátori vezérlőpultban újra feltölthető), a következő utasítással létre tudod hozni:

Kód:

CREATE TABLE phpbb_search_wordmatch (
   post_id mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL,
   word_id mediumint(8) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL,
   title_match tinyint(1) UNSIGNED DEFAULT '0' NOT NULL,
   UNIQUE unq_mtch (word_id, post_id, title_match),
   KEY word_id (word_id),
   KEY post_id (post_id)
) CHARACTER SET `utf8` COLLATE `utf8_bin`;


Sajnos az internetszolgáltatód és az elin.hu közötti összeakadásra nincs semmi ötletem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés