Fórum átköltözés probléma

Szerző
Üzenet
Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.12.02. Kedd 21:35
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.15. 11:25    Hozzászólás témája: Fórum átköltözés probléma
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az adatbázist felraktam a phpmyadminon és a config.php-t átírtam az új oldal adataira. Mégis fórum feltöltése után ezt a hibát írja ki az oldalon.

Idézet:

Warning: require(/home/interque/public_html/forum/vendor/composer/ClassLoader.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/interque/public_html/forum/vendor/composer/autoload_real.php on line 12

Fatal error: require(): Failed opening required '/home/interque/public_html/forum/vendor/composer/ClassLoader.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/interque/public_html/forum/vendor/composer/autoload_real.php on line 12

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.15. 14:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hiányolja a forum/vendor/composer/ClassLoader.php fájlt, szóval a file vagy hiányzik, vagy a jogosultságai rosszul vannak beállítva.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.12.02. Kedd 21:35
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.15. 14:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pstvfan írta:

Hiányolja a forum/vendor/composer/ClassLoader.php fájlt, szóval a file vagy hiányzik, vagy a jogosultságai rosszul vannak beállítva.
És ezt a fájlt leszedjem máshol és egyszerűen másoljam be? Vagy olyat lehet csinálni, hogy a fórumot újratelepítem és megmaradna az adatbázis (phpmyadmin), azaz nem vesznének el a felhasználók és a postok?

Gondolom maga a fórum fájlok csak a fórum működése és kinézetéért felel és a hozzászólások, felhasználók ebbe a phpmyadmin adatbázisba van.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.15. 18:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Elvileg működnie kell ha simán felmásolod a letölthető verzióból ami abban van. Ha mégsem, akkor csinálhatod azt, hogy letörölsz minden fájlt kivéve a config.php-t és az images/ mappát, aztán minden fájlt újra feltöltesz, kivéve az install-t. Ha ez sem jó, akkor mentsd le phpmyadmin-ból az adatbázist, telepítsd újra, aztán állítsd vissza a mentést.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.12.02. Kedd 21:35
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.15. 22:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pstvfan írta:

Elvileg működnie kell ha simán felmásolod a letölthető verzióból ami abban van. Ha mégsem, akkor csinálhatod azt, hogy letörölsz minden fájlt kivéve a config.php-t és az images/ mappát, aztán minden fájlt újra feltöltesz, kivéve az install-t. Ha ez sem jó, akkor mentsd le phpmyadmin-ból az adatbázist, telepítsd újra, aztán állítsd vissza a mentést.
Minden esetbe maradt ugyan az az error üzenet. Mindent kipróbáltam végén már azt, hogy töröltem az égvilágon mindent, leszedtem a legújabb phpbb-t, felraktam hogy telepíthessem és ugyan az a probléma mikor próbálom elérni a /install részt a böngészőn. Az egész vendor mappának amúgy 755-re van állítva a jogosultsága de megpróbáltam 777-el is és semmi. Ez már nagyon zavaros nekem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.15. 23:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
De a class loader file benne van a vendor/composer mappában? És ha igen próbáld meg 644-es engedélyekkel mennie kell...
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.12.02. Kedd 21:35
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.16. 10:27    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pstvfan írta:

De a class loader file benne van a vendor/composer mappában? És ha igen próbáld meg 644-es engedélyekkel mennie kell...
A fájl megvan de hiába... :?

Kép

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.16. 12:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
De legalább mostmár látszik a probléma: ClassLoader.php-nak kéne lennie, gondolom amikor feltöltötted átnevezte az FTP kliens/szerver.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.12.02. Kedd 21:35
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.16. 15:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pstvfan írta:

De legalább mostmár látszik a probléma: ClassLoader.php-nak kéne lennie, gondolom amikor feltöltötted átnevezte az FTP kliens/szerver.
Most felraktam a régi fórum fájlokat de ezt az errort kaptam:

Idézet:

SQL ERROR [ mysqli ]

Unknown MySQL server host 'mysql.hostinger.hu' (25) [2005]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.
Természetesen itt az msql.hostinger.hu-val van a gond mivel ez a régi szolgáltatóm de a config.php-ba nem látom ezt ($dbhost-nál megadtam a jót), hogy áttudjam írni. Ezt melyik fájlban találhatom meg?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.16. 15:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Töröld a cache mappa tartalmát + ellenőrizd amit az előzőben írtam (a PHP érzékeny a kis és nagybetűkre).
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.12.02. Kedd 21:35
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.16. 17:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pstvfan írta:

Töröld a cache mappa tartalmát + ellenőrizd amit az előzőben írtam (a PHP érzékeny a kis és nagybetűkre).
Hiába írom át nagy betűre, mindig visszaáll eredetire. Nem tudom, hogy most ezt hogy lehet beállítani hogy ne csinálja. Mindenesetre megkértem egy barátomat, hogy töltse fel helyettem és úgy jó volt. Catchet töröltem de ez se oldotta meg. Már annyira mérges vagyok, hogy az újratelepítéssel próbálkozok de úgy tűnik bármit csinálhatok nálam mindig lesz valami hiba. Most telepítésnél utolsó fázisba ezt kaptam:

Idézet:

Fatal error: Uncaught exception 'RuntimeException' with message 'You have specified an invalid dbms driver: ' in /home/interque/public_html/forum/phpbb/config_php_file.php:158 Stack trace: #0 /home/interque/public_html/forum/phpbb/di/container_builder.php(315): phpbb\config_php_file->convert_30_dbms_to_31(NULL) #1 /home/interque/public_html/forum/phpbb/di/container_builder.php(337): phpbb\di\container_builder->get_dbal_connection() #2 /home/interque/public_html/forum/phpbb/di/container_builder.php(151): phpbb\di\container_builder->get_installed_extensions() #3 /home/interque/public_html/forum/install/install_install.php(108): phpbb\di\container_builder->get_container() #4 /home/interque/public_html/forum/install/index.php(409): install_install->main('install', 'final') #5 /home/interque/public_html/forum/install/index.php(289): module->load() #6 {main} thrown in /home/interque/public_html/forum/phpbb/config_php_file.php on line 158

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.16. 19:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Őszintén fogalmam sincs mi lehet a gond, ha már egyszer telepítetted ott... Amúgy ha az adatbázisodról van mentés, akkor azt javasolnám, hogy csak töltsd fel a fájlokat, aztán ha a kis-nagy betűk jól vannak, és ugyanaz a hiba jön, akkor fogalmam sincs mi lehet a baj. Ha más hiba üzenetet dob, akkor azt írd majd ide, és akkor tudunk segíteni annak a megoldásában.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.16. 21:43    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Arra figyelj, hogy Total Commanderben a fájlok FTP-re másoláskor a másolási ablakban a "Fájlnevek kisbetűsre alakítása" opció ne legyen bejelölve, mert az okozhatja a fenti problémát.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Neo15
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.09.21. Szerda 13:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2017.07.19. 21:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
A régi tárhelyen sajnos nem működik a fórum oldalam.
Az új helyre újra feltelepítettem egy PhpBB 3.1.10 fórumot. Követtem az átköltözésnél leírtakat, de úgy látszik a /phpbb/config/ könyvtárat is meg kellett volna hagyni az új telepített formájában?....
Ez a hibaüzenetem:

Fatal error: Class 'phpbb\config\config' not found in /users/mrtoeforum/www/phpbb/config/db.php on line 20

Nem jutok el a fórum adminisztrációs felületére. Kezdjem újra elölről?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés