Nem működik a megjelenések telepítése

Szerző
Üzenet
foltimandi
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2015.06.22. Hétfő 19:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.29. 20:10    Hozzászólás témája: Nem működik a megjelenések telepítése
Hozzászólás az előzmény idézésével
Feltelepítettem a phpBB3.1.5-öt a tárhelyszolgáltatóm webszerverére.
Tökéletesen működik a 'prosilver' témával.

Ezen felbuzdulva a styles mappába felmásoltam az 'elegance' és a 'subsilver' témákat is, hiszen ezekkel az itthoni gépem Apache szerverén kifogástalanul működik az alkalmazás. (Ui.: valójában az 'elegance' témát szeretném élesben használni)

Az Ftp szerveren és a böngészőben is látszik, hogy a témák fájljai a telepítési szabályoknak megfelelő helyen fenn vannak, ugyanakkor azokat nem látja a távoli szerveren lévő phpBB3.1.5 alkalmazás, nem jelenik meg a 'Megjelenések telepítése' menüpont alatt. Így nem tudom használni.

Kérlek, segítsetek, mi lehet a baj és hogyan lehetne orvosolni? Köszönöm előre is :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.30. 18:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha jól értem, csak a külső szerveren van próblémád a stílus telepítéssel. Első körben ellenőrizd, hogy a style.cfg fájl a megjelenés mappájában van-e, és a megfelelő fájl jogosultságokkal szerepel-e ott (ezt érdemes a többi, a megjelenéshez tartozó fájlra és könyvtárra megtenni). Remélhetőleg ez megoldja a problémát.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
foltimandi
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2015.06.22. Hétfő 19:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.30. 19:39    Hozzászólás témája: Válasz
Hozzászólás az előzmény idézésével

pstvfan írta:

Ha jól értem, csak a külső szerveren van próblémád a stílus telepítéssel. Első körben ellenőrizd, hogy a style.cfg fájl a megjelenés mappájában van-e, és a megfelelő fájl jogosultságokkal szerepel-e ott (ezt érdemes a többi, a megjelenéshez tartozó fájlra és könyvtárra megtenni). Remélhetőleg ez megoldja a problémát.
Köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal.
Jól érted, csak a tárhelyszolgáltatóm webszerverén jelentkezik a probléma. A fix IP címes otthoni szerveremen és a munkaállomásom Apache szerverén is kifogástalanul működik a phpBB3.1.5, a stílusok is telepíthetők. Sőt az egyetem (SZTE) távoli szerverein és az Invitel webszerverén is jól fut.

A problémás helyen mindenféle jogosultságot beállítottam, és elsőként megnéztem a style.cfg fájlt is, mégsem megy a rendszer. A legnagyobb baj, hogy a szervert üzemeltető "szakembernek" lövése sincs, mi lehet a probléma.

Felmerült bennem, hogy szolgáltatót váltok, a domaint átregisztráltatom. Van más ötleted is?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.30. 23:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem vagyok biztos benne, de kipróbálhatnád, hogy mondjuk a prosilvert valami átnevezett mappában feltöltöd, és a style.cfg-ben átírod a nevét, pl.: name = prosilverTest és prosilverTest-re nevezed át a mappát is. Aztán nézd meg, hogy ez feltűnik-e a telepítendő stílusok között, ha igen, akkor valószínűleg a style.cfg-ben van valami hiba, ha nem akkor valószínűbb, hogy a szolgáltatónál hibádzik valami. Ha ezt a stílust látod az admin felületről, akkor a style.cfg-d tartalmát postold légyszives, hátha megtaláljuk benne a hibát.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
foltimandi
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2015.06.22. Hétfő 19:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Elküldve: 2015.07.01. 07:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pstvfan írta:

Nem vagyok biztos benne, de kipróbálhatnád, hogy mondjuk a prosilvert valami átnevezett mappában feltöltöd, és a style.cfg-ben átírod a nevét, pl.: name = prosilverTest és prosilverTest-re nevezed át a mappát is. Aztán nézd meg, hogy ez feltűnik-e a telepítendő stílusok között, ha igen, akkor valószínűleg a style.cfg-ben van valami hiba, ha nem akkor valószínűbb, hogy a szolgáltatónál hibádzik valami. Ha ezt a stílust látod az admin felületről, akkor a style.cfg-d tartalmát postold légyszives, hátha megtaláljuk benne a hibát.
Köszönöm a reagálásodat. A phpBB3.1.5 disztribúcióban nincsenek ilyen szarvas hibák. Kár lenne összemaszatolni az alkalmazást. Itt valószínűleg a szolgáltató a hunyó. Hiányzó Apach vagy php kiterjesztésről lehet szó. Sajnos a "szakemberük" kezdő és nem is nagyon érti mit várok tőle. Valószínűleg szolgáltatót fogok váltani.

Abban reménykedtem, hogy valaki a phpBB csapatból már hasonló problémával találkozott, de eléggé reménytelen, mert látom, nagyon kevesen látogatják ezt a fórumot...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.07.02. 11:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha jól sejtem, a témák telepítéséhez nem kell semmilyen PHP extension, mert gyakorlatilag az egész folyamat csak abból áll, hogy a fájl rendszerből az adatbázisba mozgatunk néhány adatot. Továbbá, ha a telepítő nem panaszkodott hiányzó PHP kiegészítésre, akkor mindennek működnie kéne.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
foltimandi
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2015.06.22. Hétfő 19:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Elküldve: 2015.07.07. 14:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pstvfan írta:

Ha jól sejtem, a témák telepítéséhez nem kell semmilyen PHP extension, mert gyakorlatilag az egész folyamat csak abból áll, hogy a fájl rendszerből az adatbázisba mozgatunk néhány adatot. Továbbá, ha a telepítő nem panaszkodott hiányzó PHP kiegészítésre, akkor mindennek működnie kéne.
Megoldottam a problémát. Tárhely szolgáltatót váltottam és a rendszer kiválóan működik. A régi szolgáltatóm nem engedte a szoftverjogosultságok öröklését, így bizonyos belső hivatkozásokat nem lehetett kezelni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés