Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Megjelent a phpBB 3.1.8

Szerző
Üzenet
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2016.02.24. 22:17    Hozzászólás témája: Megjelent a phpBB 3.1.8
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megjelent a phpBB 3.1.8 "Bertie's late Valentine's present" kódnevű verziója, amely a 3.1.x-es széria hibajavításokat tartalmazó kiadása. A javítások közül érdemes kiemelni a következőket: a felhasználók automatikusan nem kerülnek ki az Újonnan regisztrált felhasználók csoportból, valamint a hozzászólások végleges törlése nem működik a témák megtekintése oldalról. Ezen felül új funkcióként hozzáadásra került a kiterjesztések verziójának HTTPS-en keresztül történő ellenőrzése.

A változtatások teljes listája megtalálható angolul a csomagok docs könyvtárában, a főbb változtatások a phpBB.com wiki-jében, a javított hibák pedig a phpBB.com hibakövető rendszerében.

A fejlesztők megköszönik a kiadás elkészítésében való részvételt a következő személyeknek: Richard McGirr, javiexin, Kilian, Matt Friedman, Scott Dutton, lavigor, rxu, Saeed Hubaishan, Erwan Nader, Jakub Senko, Mauron, Zoddo, Vjacheslav Trushkin, kasimi, phpBB España tagjai.

A teljes verzió és a nyelvi fájlok tőlünk, a frissítő csomagok pedig a phpBB.com oldaláról tölthetőek le. Ez utóbbi helyről az automatikus frissítő csomagon (Automatic Update Package) kívül többféle frissítő csomag is elérhető. Ne felejtsétek el frissíteni a nyelvi fájlokat se!
A nyelvi fájlokkal kapcsolatos észrevételeiteket, javaslataitokat szívesen fogadjuk Fordítási hibabejelentőnkben!

Az előző verziókhoz hasonlóan elérhető a 3.1.7-PL1-3.1.8 automatikus frissítő csomag magyar fordításokat tartalmazó változata is.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kakaosital
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2016.02.27. 18:32    Hozzászólás témája:
Nekem nagyon nem akar sikerülni ez a frissítés. Eddig semmi gond nem volt, de most szépen fogja magát a fórum és ezzel a képpel fogad:

Kép

Az állományokat összeveti, letöltöm. Feltöltöm FTP-n, majd rámegyek a "frissítés folytatása" menüpontra, és máris kapok egy Internal Server Error üzenetet.

Mi lehet a gond?
Mondjuk egyébként sem fehér háttérnek kellene lennie.

Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2016.02.27. 20:58    Hozzászólás témája:
Megnéztem, egy frissen telepített 3.1.7-PL1-et frissíteni tudtam 3.1.8-ra. Először kérlek, nézd meg, hogy a frissítő csomagból az összes fájl feltöltésre került-e.
Ha ezzel megvagy, akkor próbáld meg a debug módot bekapcsolni a config.php-ben a // @define('DEBUG', true); sor elején lévő dupla perjel törlésével (kapcsolódó útmutató 3.0-hoz, a sorok kicsit eltérnek, de az elv ugyanaz itt is), és úgy megpróbálni a frissítést. Ha így sem jársz sikerrel, akkor próbáld meg a PHP hibanaplóját megnézni (ez általában elérhető a tárhelyed adminisztrációs felületéről), van-e valamilyen bejegyzés a frissítés időpontjában.

kakaosital
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2016.02.28. 10:52    Hozzászólás témája:
Még így is ezt kapom:

Idézet:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at [no address given] to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.
A debug módot bekapcsoltam, de még mindig ezzel küzdök, s nem tudok rájönni, hogy mi lehet az oka.
Alapból nem kellene úgy megjelennie a frissítőnek fehér háttérrel, mint ahogyan fentebb linkeltem. Ahogyan letöltöm a módosított fájlokat, s feltöltöm, majd rámegyek a frissítés folytatására kapom az idézésben jelentkező szöveget.

A legutóbbi frissítésnél az itteni magyar frissítő csomagot használtam, s megpróbáltam ismét az itteniről, de semmi haszna.
Nem tudom számít-e, de még decemberben volt nálam leállás, amikor a szolgáltató kártévő fájlokat talált a tárhelyemen. Akkor mindent újratelepítettem, új mappába kerültek a fájlok, s az SQL adatbázisban is új táblát hoztam létre, ahová az újratelepített, friss phpBB3-on belül importáltam vissza az korábbi adatbázist, lehet ez a baj?

Gondolom az adatbázis is frissül, szóval nem játszható az meg, hogy újratelepítem a fórumot, s a régi adatbázist visszaimportálom.

Update: Feltettem egy friss telepítőcsomagot. Gondoltam a meglévő fórum mellé feltelepítem a legfrissebbet. És a telepítő be sem a jön, az idézetbeli szöveget dobja elő rögtön a böngésző. Akkor gondolom a tárhelyszolgálató a hibás.

Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2016.02.29. 21:39    Hozzászólás témája:
Az új telepítésnek és visszaimportálásnak nem kellene gondot okoznia.
Próbáld meg megnézni a PHP hibanaplóját, hátha van benne kapcsolódó bejegyzés. A tárhelyeden véletlenül már nem PHP 7 van (a használt verziót például az Adminisztrátori vezérlőpult Rendszer fülének PHP információ pontjában is meg tudod nézni, az első sorban lesz PHP Version 1.2.3 alakban)?

kakaosital
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2016.03.04. 12:59    Hozzászólás témája:
A hibanaplót nem tudtam megnézni, lévén a loggolás nem volt bekapcsolva a tárhelyemen.
A szolgálató bekapcsolta, s a frissítés sikeresen lezajlott. Akkor ezek szerint ez lehetett a probléma...

Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés