Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Megjelent a phpBB 3.1.8

Szerző
Üzenet
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2016.02.24. 22:17    Hozzászólás témája: Megjelent a phpBB 3.1.8
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megjelent a phpBB 3.1.8 "Bertie's late Valentine's present" kódnevű verziója, amely a 3.1.x-es széria hibajavításokat tartalmazó kiadása. A javítások közül érdemes kiemelni a következőket: a felhasználók automatikusan nem kerülnek ki az Újonnan regisztrált felhasználók csoportból, valamint a hozzászólások végleges törlése nem működik a témák megtekintése oldalról. Ezen felül új funkcióként hozzáadásra került a kiterjesztések verziójának HTTPS-en keresztül történő ellenőrzése.

A változtatások teljes listája megtalálható angolul a csomagok docs könyvtárában, a főbb változtatások a phpBB.com wiki-jében, a javított hibák pedig a phpBB.com hibakövető rendszerében.

A fejlesztők megköszönik a kiadás elkészítésében való részvételt a következő személyeknek: Richard McGirr, javiexin, Kilian, Matt Friedman, Scott Dutton, lavigor, rxu, Saeed Hubaishan, Erwan Nader, Jakub Senko, Mauron, Zoddo, Vjacheslav Trushkin, kasimi, phpBB España tagjai.

A teljes verzió és a nyelvi fájlok tőlünk, a frissítő csomagok pedig a phpBB.com oldaláról tölthetőek le. Ez utóbbi helyről az automatikus frissítő csomagon (Automatic Update Package) kívül többféle frissítő csomag is elérhető. Ne felejtsétek el frissíteni a nyelvi fájlokat se!
A nyelvi fájlokkal kapcsolatos észrevételeiteket, javaslataitokat szívesen fogadjuk Fordítási hibabejelentőnkben!

Az előző verziókhoz hasonlóan elérhető a 3.1.7-PL1-3.1.8 automatikus frissítő csomag magyar fordításokat tartalmazó változata is.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kakaosital
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2014.05.01. Csütörtök 11:07
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2016.02.27. 18:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem nagyon nem akar sikerülni ez a frissítés. Eddig semmi gond nem volt, de most szépen fogja magát a fórum és ezzel a képpel fogad:

Kép

Az állományokat összeveti, letöltöm. Feltöltöm FTP-n, majd rámegyek a "frissítés folytatása" menüpontra, és máris kapok egy Internal Server Error üzenetet.

Mi lehet a gond?
Mondjuk egyébként sem fehér háttérnek kellene lennie.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2016.02.27. 20:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megnéztem, egy frissen telepített 3.1.7-PL1-et frissíteni tudtam 3.1.8-ra. Először kérlek, nézd meg, hogy a frissítő csomagból az összes fájl feltöltésre került-e.
Ha ezzel megvagy, akkor próbáld meg a debug módot bekapcsolni a config.php-ben a // @define('DEBUG', true); sor elején lévő dupla perjel törlésével (kapcsolódó útmutató 3.0-hoz, a sorok kicsit eltérnek, de az elv ugyanaz itt is), és úgy megpróbálni a frissítést. Ha így sem jársz sikerrel, akkor próbáld meg a PHP hibanaplóját megnézni (ez általában elérhető a tárhelyed adminisztrációs felületéről), van-e valamilyen bejegyzés a frissítés időpontjában.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kakaosital
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2014.05.01. Csütörtök 11:07
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2016.02.28. 10:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Még így is ezt kapom:

Idézet:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at [no address given] to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.
A debug módot bekapcsoltam, de még mindig ezzel küzdök, s nem tudok rájönni, hogy mi lehet az oka.
Alapból nem kellene úgy megjelennie a frissítőnek fehér háttérrel, mint ahogyan fentebb linkeltem. Ahogyan letöltöm a módosított fájlokat, s feltöltöm, majd rámegyek a frissítés folytatására kapom az idézésben jelentkező szöveget.



A legutóbbi frissítésnél az itteni magyar frissítő csomagot használtam, s megpróbáltam ismét az itteniről, de semmi haszna.
Nem tudom számít-e, de még decemberben volt nálam leállás, amikor a szolgáltató kártévő fájlokat talált a tárhelyemen. Akkor mindent újratelepítettem, új mappába kerültek a fájlok, s az SQL adatbázisban is új táblát hoztam létre, ahová az újratelepített, friss phpBB3-on belül importáltam vissza az korábbi adatbázist, lehet ez a baj?

Gondolom az adatbázis is frissül, szóval nem játszható az meg, hogy újratelepítem a fórumot, s a régi adatbázist visszaimportálom.

Update: Feltettem egy friss telepítőcsomagot. Gondoltam a meglévő fórum mellé feltelepítem a legfrissebbet. És a telepítő be sem a jön, az idézetbeli szöveget dobja elő rögtön a böngésző. Akkor gondolom a tárhelyszolgálató a hibás.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2016.02.29. 21:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az új telepítésnek és visszaimportálásnak nem kellene gondot okoznia.
Próbáld meg megnézni a PHP hibanaplóját, hátha van benne kapcsolódó bejegyzés. A tárhelyeden véletlenül már nem PHP 7 van (a használt verziót például az Adminisztrátori vezérlőpult Rendszer fülének PHP információ pontjában is meg tudod nézni, az első sorban lesz PHP Version 1.2.3 alakban)?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kakaosital
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2014.05.01. Csütörtök 11:07
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2016.03.04. 12:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A hibanaplót nem tudtam megnézni, lévén a loggolás nem volt bekapcsolva a tárhelyemen.
A szolgálató bekapcsolta, s a frissítés sikeresen lezajlott. Akkor ezek szerint ez lehetett a probléma...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés