tartalmat nem talál a keresőmotor(?)

Szerző
Üzenet
szcsaba
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.05.07. Szombat 10:58
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2016.05.07. 11:41    Hozzászólás témája: tartalmat nem talál a keresőmotor(?)
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
Nem sokat értek a programozáshoz ezért talán naív kérdést teszek fel.
Szóval most hoztam létre 1 fórumot. A fórummotor az a phpbb3 míg a szolgáltató a http://www.forumotion.com/ a domain amire végződik pedig hungarianforum.com.
A saját oldalam http://avantgardecafe.hungarianforum.com/ de 1 haver fóruma a http://virtualstudio.hungarianforum.com/
Az állításom mindkettőre érvényes!
Az a probléma, hogy a google nem nagyon indexeli a honlapjainkat! Rátalál nagy nehezen ha minden szót beütök a webcímből de semmi több! Az indexelési igényem természetesen már beküldtem a keresőmotoroknak.
Sok topic cím és mondat a fórumból (ami más weboldalon nincs is) az sem találja meg egyáltalán sem a google sem a bing! Sok más weblapot megtalál de a mienket nem!
Ez miért van?
Nem tudom, hogy a hiba a fórummotorban van
vagy
a szolgáltatóban vagy az url-ben? (hungarianforum.com)
Ha ez utóbbiban akkor nyilván csak máshova kell menjek.

Köszi a válaszokat
Csaba

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2016.05.07. 12:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!
  1. A fórum főoldalán alul megnézed, kik vannak az oldalon.
    Ehhez persze meg kell jeleníteni a Robotokat is:
      AVP - Általános fül - bal oldalt Csoportok kezelése (klikk rá) - bejövő ablakban középen Robotok - Beállítások (klikk rá), - középen Csoport megjelenítése a magyarázatban: (legyen pipa) - majd legalul Elküld.

  2. Kell az is, hogy a Csoportok kezelése (klikk rá) - bejövő ablakban középen Robotok sorban a Tagok oszlopban mekkora szám van. Ez a szám azt jelzi, hogy mennyi indexelő robot van aktiválva a fórumba.
      Minden egyes Fórumoknál (már ahol akarod) a Csoport fórum jogosultságokkal a Robotokat engedélyezni kell.
        Szerep: Robot hozzáférés

  3. Kérdés az is, hogy a szolgáltató egyáltalán a Domain -okon engedélyezi-e az indexelő robotok jelenlétét?


Nekem idáig a közel 3 év alatt mintegy 1200 db. indexelő robot volt aktiválva az oldalon.
Közel egy hónapja néztem át az ezzel kapcsolatos internetes oldalakat, és a nagyon sok változás miatt nagytakarítást végeztem, így maradt 104 db. de ezek látogatják is az oldalt (csak azokat hagytam meg, amelyek ebben az évben már voltak az oldalon).
Van amelyik csak 1 - 2 - 3 havonta, de közel a fele egy-két heti rendszerességgel, és mintegy 15 - 20 db. nagyjából napi rendszerességgel van jelen.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szcsaba
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.05.07. Szombat 10:58
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2016.05.07. 16:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Lehet én vagyok béna de sem az általános fülön sem a felhasználók és csoportok fülön nem találtam olyan menüt, hogy "robotok beállítások"
A Csoportok beállítása pontban ez van:
Ezzel az oldallal kezelni tudod a Csoportokat, törölheted, módosíthatod őket, és újakat készíthetsz. Válaszhatsz moderátort a csoporthoz, megadhatod, hogy nyílt vagy zárt csoport legyen-e, megadhatod a csoport nevét és leírását.
De robotokat is sem ír.
Az általános fülön sem találok ilyen beállítást!

Hol mondod akkor?
Kösz.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2016.05.07. 22:43    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az eredeti standard phpbb 3.0.x AVP-je így néz ki (nagyjából).
A Robotok az alsó, Előre meghatározott csoportok nevű tömbbe van (én emeltem ki).

Kép

Ha neked nem ilyesmi van, akkor a tárhely tulaja átírta, és amiket nem akar használni, vagy engedélyezni, azokat kihagyta. Ebben az esetben nem sokat tudsz tenni a Robotokkal kapcsolatban.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szcsaba
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.05.07. Szombat 10:58
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2016.05.08. 05:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez igen érdekes mert az én feületem tök más!
Hol lehet megnézni a motor verziószámát? Mert nekem automatikusan jött létre az oldal amikor regiztem az oldalt.
Feltöltöttem 1 képet ezt nézd meg légyszi: http://www.mediafire.com/view/uznq145icq5ugrg/N%C3%A9vtelen.png

Olyat tudok kiválsztani, hogy phpbb2, phpbb3, punbb, invision mint motorok de a kezelőfelület ugyanaz marad!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2016.05.08. 06:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez az, amiről beszéltem.
A tárhely tulajdonos átírta az AVP-t, és csak azok vannak benne, amiket engedélyez a tárhelyen lévő fórum használata esetén.
Majdnem biztos vagyok benne, hogy az indexelő robotok használata nincsen engedélyezve a tárhelyen.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szcsaba
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.05.07. Szombat 10:58
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2016.05.08. 06:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
:(
Hát ez szar :(
Tehát a szolgáltató a ludas?! Értem. Akkor ezt csak úgy lehet orvosolni ha nem ennél a szolgáltatónál vagyok hanem máshol v. saját .hu pl.?! Hiszen a motort ha letöltöm gondolom utána úgy állítom be ahogy én akarom?!
Köszi az eddigieket!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2016.05.08. 08:23    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha csak egy kisebb fórumot tervezel működtetni, akkor érdemes olyan tárhely szolgáltatót keresni, ami "free" 1 - 2 GB-t biztosít, és csak a domaint kell kiváltanod.

Ha nagyobb terveid lennének, érdemes fizetős tárhelyet keresni (600 - 1000.- Ft/hó + domain).
Ott még a későbbiekben is lesz lehetőséget bővítésre, ha esetleg nagyon felfutna a fórum.

És természetesen ezeknél feltelepíted a teljes fórumot, és te választod meg, hogy mit és hogyan használsz belőle.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szcsaba
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.05.07. Szombat 10:58
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2016.05.08. 09:15    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2016.05.08. 10:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én magyar tárhely oldalak magyar árait szoktam nézni.
Bár a mai fiatalok között már sokan beszélnek valamilyen külföldi nyelvet, de azért még nem annyira természetes ez a dolog.
Viszont egy külföldi oldalon nyelvismeret nélkül tárhelyet igényelni eléggé kockázatos.
Nem tudja, hogy pontosan mit kap, és ha kérdése, vagy problémája van, nyelvismeret nélkül eléggé bonyolult kommunikálni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2016.05.08. 13:06    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Van egy tárhelyekkel foglalkozó téma itt is, valamint a phpbb.com-on is, de azt nem kerestem ki.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
szcsaba
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.05.07. Szombat 10:58
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2016.05.10. 17:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Van már 1 régebbi wordpress oldalam is; annak is az ingyenes változatát használom mert blogírásra és átlagos honlapra aloldalakkal alkalmas és elég az is (3 gb free tárhely). Viszont annak meg fórum része nincs illetve most néztem van olyan mod ha buzeráljuk.
A phpbb viszont főleg fórum és kevésbé blogozós oldal bár mielőtt töröltem ezt a forumotion oldalamat akkor láttam volt olyan rész, hogy váltás blog módba.
Lehet olyat, hogy 1xre blog és fórum is legyen az oldalamon? Mert gondolom nem lehet v. macerás lehet 1xre wordpress-t és phpbb-t is használni?! Szal, hogy vagy az egyik vagy a másikat válassza az ember?!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2016.05.10. 17:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Elvileg minden lehetséges! :)

Ha fel van telepítve a phpbb 3.0.x (lehetőleg a 3.0.12 vagy 3.0.13 vagy 3.0.14), akkor mehet fel hozzá:

User Blog Mod 1.0.15

phpbb képgalléria

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szcsaba
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.05.07. Szombat 10:58
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2016.05.10. 18:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Aha kösz! Majd nekiállok!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
szcsaba
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.05.07. Szombat 10:58
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2016.05.11. 13:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Letöltöttem közben a phpbb csomagot is de belenéztem a mappába és látom, hogy midnen fájl php kiterjesztésű. Ki lehet próbálni ezt még offline módban vagy akár szerkeszteni a weblapot offline is? (És aztán ha már sok anyag összegyűlt úgy töltenék fel rögtön sokat)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés