Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Csatolmány mod (attachment mod)

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.17. 23:02    Hozzászólás témája: Re: attach_mod installálása
Hozzászólás az előzmény idézésével

kopasz írta:

Hogy kell ezt az imagick-ot instalálni?
Ez legjobb tudomásom szerint egy nem a php-hoz szorosan kapcsolódó program.
Egy megfelelő GD verzióval ugyanilyen hatásfokot el tudsz írni.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
haniboy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.02.16. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.05. 17:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Na hát akkor az első probléma. Feltöltöttem a fájlokat, el akartam indítani a "phpBB2/install/mod_table_inst.php"-t és ez a hibaüzenet jelent meg. phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

Mit rontottam el vajon? Tudtok ebben segíteni?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
haniboy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.02.16. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.10. 16:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hali

Nekikezdtem, de 2 dolgot mindjárt nem értek. Ha valaki tudja a választ, akkor plíz.

1. ha az innen letölthető csatolmány modot töltöm le, akkor már ott elakadok, hogy az adatbázist sem installálja fel. A phpBB.com-ról letölthető viszont simán működik.

Kérdés: van valami különbség a kettő között?

2. Az install.txt fájl is eltér, ergó amit innét lehet letölteni, nem lehet érteni. Vagy csak én vagyok hihetetlenül lámer.

Magyar verzió:
#-----[ OPEN ]---------------------------------------------
#
privmsg.php

#-----[ FIND ]---------------------------------------------
# around line 742
unset($delete_type);
}

Az angol verzió:
#-----[ OPEN ]---------------------------------------------
#
privmsg.php


#-----[ FIND ]---------------------------------------------
# around line 750
$mark_list[] = $row['privmsgs_id'];
}

unset($delete_type);

Most akkor hogy is van? Már 200 a vérnyomásom :-D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.10. 17:15    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

haniboy írta:

1. ha az innen letölthető csatolmány modot töltöm le, akkor már ott elakadok, hogy az adatbázist sem installálja fel. A phpBB.com-ról letölthető viszont simán működik.
Valószínűleg azért, mert az innen letölthető egy régebbi verzió.

Magát a telepítést nem fordítjuk le, mert az ember vagy érti így is az instrukciókat, vagy bővebb magyarázatra szorulnak az utasítások.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
haniboy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.02.16. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.10. 17:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Értem. Köszi.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
haniboy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.02.16. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.10. 22:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Uccsó kérdés.

Hol lehet beállítani, hogy a fórumba linkelt bélyegkép mérete ne max 400, hanem 500 px széles legyen?

Köszi előre is

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.11. 11:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

haniboy írta:

Hol lehet beállítani, hogy a fórumba linkelt bélyegkép mérete ne max 400, hanem 500 px széles legyen?
Ezt nem lehet beállítani (pl. azért mert eléggé függ a kép hosszának és magasságának az arányától), csak azt, hogy mekkora mérettől legyen linkelve a kép (Kiterjesztések -> Speciális kategóriák -> Linkelt kép mérete).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
haniboy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.02.16. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.11. 12:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszke

Közben blackdog hozzászólása alapján kiderült. Ugyanis be lehet állítani.
Idézem: "Eszerint az attach_mod/includes/functions_thumbs.php-ben kell a width értékét változtatni."

Viszont ha csak linkelni akarok egy képet, hiába állítom be, hogy mekkora legyen a max méret, simán beilleszt egy akár 1000px széles képet is. Na erre viszont még semmi infót nem találtam.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.11. 14:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

haniboy írta:

Viszont ha csak linkelni akarok egy képet, hiába állítom be, hogy mekkora legyen a max méret, simán beilleszt egy akár 1000px széles képet is. Na erre viszont még semmi infót nem találtam.
Ott van, hogy nem minden php beállításnál működik ez funkció. Az attach mod kódját nem nagyon ismerem, ezért nem tudok többet mondani.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
haniboy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.02.16. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.11. 14:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm, remélem valaki tudja majd.

Üdv:haniboy

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.14. 23:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Akkor a kérdésem miért nem lehet attach modot telepíteni fw-n? vagy mi a trükkje? Fberci aludtam egyet a dolgokra! Mivel ez a vacak csatlakozni nem tud! Nem lehetne valahogy SQL ben megcsinálni a táblafrissítést? Az adminon belül? De mit kell frissíteni és mit kell létrehozni? Gondolom a tábláknak külön kezdőértékük is van! Nah nekem ilyen gondom van! FW-re nem tudok attach modot telepíteni! Mondjuk extrára sem ment.... ATW-re gond nélkül felteszi azzal nincs baj de itt nem tud az adatbázishoz csatlakozni! De ha mohamed nem megy a hegyhez a hegynek kellene menni mohamedhez a kérdés csak hogy meylik filéből?

Megpróbáltam az install/scheme/*.sql fileokból kimásolni és beilleszteni myadminba! Nem igazán sokerült! Nem tisztán sql van azokban a fileokban mert rendszeresen hibát írt ki! Tudom nem mind1 a sorrend ezért akartam előbb táblát csinálni aztán frissítgetni benne de sajnos nem sikerült! Az a phpbb_attac... a phpbb a táblám előtagja legyen? akkor lehet ez volt a hiba? megnézem ezen ne múljék! Valaki azért mondhatná hogy hülye vagyok hozzá mert elvok itt magamnak :P
_________________
Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje hanem, hogy alacsony a kerítés...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.15. 10:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pifta írta:

Megpróbáltam az install/scheme/*.sql fileokból kimásolni és beilleszteni myadminba! Nem igazán sokerült! Nem tisztán sql van azokban a fileokban mert rendszeresen hibát írt ki! Tudom nem mind1 a sorrend ezért akartam előbb táblát csinálni aztán frissítgetni benne de sajnos nem sikerült! Az a phpbb_attac... a phpbb a táblám előtagja legyen? akkor lehet ez volt a hiba? megnézem ezen ne múljék! Valaki azért mondhatná hogy hülye vagyok hozzá mert elvok itt magamnak :P
Azokban a fájlokban csak sql parancsok vannak. Ezekben phpbb_ az előtag, ha neked más, akkor a változtatást elvileg a telepítő script végzi el, de ha neked ez, akkor nem kell csinálnod semmit (ha más, akkor az összes phpbb_-t cseréld ki a saját előtagodra).
Ha MySQL-t használsz, akkor az install\schemas\attach_mysql_basic.sql-ben és az install\schemas\attach_mysql_schema.sql-ben lévő parancsokat kell lefuttatnod.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.15. 13:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Tom már reggel megcsináltam csak nem volt időm megosztani a tapasztalatokat!
Tapasztalatok! Az extra és FW szerverre csak íly módon tudtam telepíteni a telepítési útmutatót Fberci előző hozászólásában olvashatjátok! Nekem bevált!
Egy mellékes kérdés: a többi*.sql fileban mik vannak mert azt nem tudtam lefuttatni és nem is táblakészítő paracsok.... az mihez kellene? Gondolom nem feleslegesen van ott.....
_________________
Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje hanem, hogy alacsony a kerítés...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.15. 13:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pifta írta:

Egy mellékes kérdés: a többi*.sql fileban mik vannak mert azt nem tudtam lefuttatni és nem is táblakészítő paracsok.... az mihez kellene? Gondolom nem feleslegesen van ott.....
Azok másfajta adatbázishoz valók, ugyanazt csinálják, mint az említett kettő.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Petya999
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.14. Szombat 1:00
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.21. 16:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv!

Én szintén ezt a hibaüzenetet kaptam:

Kód:

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database


CJB-s tárhelyen van a fórum, amit leírtak azt megcsináltam!

Még egy kérdés miylen könytára(ka)t kell létrehozni még a file könyvtáron kívül?

Köszönöm a segítséget előre is! :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés