Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Csatolmány mod (attachment mod)

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.21. 17:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Petya999 írta:

CJB-s tárhelyen van a fórum, amit leírtak azt megcsináltam!

Még egy kérdés miylen könytára(ka)t kell létrehozni még a file könyvtáron kívül?
Könyvtárat nem kell mást létrehozni.
Próbáld meg úgy csinálni, ahogy pifta (sql fájlok közvetlen futtatásával, esetleg tábla előtagok kicserélésével, ha nem hagytad az alap phpbb_-n).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Petya999
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.14. Szombat 1:00
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.21. 19:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Petya999 írta:

CJB-s tárhelyen van a fórum, amit leírtak azt megcsináltam!

Még egy kérdés miylen könytára(ka)t kell létrehozni még a file könyvtáron kívül?
Könyvtárat nem kell mást létrehozni.
Próbáld meg úgy csinálni, ahogy pifta (sql fájlok közvetlen futtatásával, esetleg tábla előtagok kicserélésével, ha nem hagytad az alap phpbb_-n).
Köszönöm a gyors választ, azóta akadt más problémám is... :S

Nem enged be a MyAdmin, azt írja, h a felhasználó számára tiltott... eddig minden ment, most újra raktam a fórumot és már a telepítője sem fut le, mert nem tud csatlakozni...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.21. 21:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Petya999 írta:

Nem enged be a MyAdmin, azt írja, h a felhasználó számára tiltott... eddig minden ment, most újra raktam a fórumot és már a telepítője sem fut le, mert nem tud csatlakozni...
Hát ez helyi probléma... :? Ezt a szolgáltatóddal kell rendezned.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pyth
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.03.24. Péntek 1:00
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.24. 19:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Az oldalamon az attach_mod_v2310 -t használom. Alapvetően működik a dolog, de van egy-két problémám. A legnagyobb az, hogy úgy állítottam be hogy mindig készítsen ikonképet, hogy a nagy képekkel ne tolják szét az oldalt. Az ikonkép készítés megtörténik, az előnézetben ha rákattintok a kis képre az új ablakban renden meg is jelenik a nagyobb kép. Elküldés után azonban a hozzászólásban ha rákattintok az ikonképre akkor csak egy üres oldal jelenik meg, legalább is az Internet Explorerben. A többi böngészőben jól müködik, csak sajnos a felhasználóim többsége IE-t használ.

Itt van példa:
http://papagajonline.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12
az alsó két kép

Örülnék, ha tudnátok segíteni!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.24. 19:42    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pyth írta:

Az oldalamon az attach_mod_v2310 -t használom. Alapvetően működik a dolog, de van egy-két problémám. A legnagyobb az, hogy úgy állítottam be hogy mindig készítsen ikonképet, hogy a nagy képekkel ne tolják szét az oldalt. Az ikonkép készítés megtörténik, az előnézetben ha rákattintok a kis képre az új ablakban renden meg is jelenik a nagyobb kép. Elküldés után azonban a hozzászólásban ha rákattintok az ikonképre akkor csak egy üres oldal jelenik meg, legalább is az Internet Explorerben. A többi böngészőben jól müködik, csak sajnos a felhasználóim többsége IE-t használ.
Mint a szabályzatban leírtuk, nem foglalkozunk php-nuke-kal. Egyébként nekem tökéletesen működik IE-ben is.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pyth
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.03.24. Péntek 1:00
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2006.03.24. 20:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
OK! Csak gondoltam hátha tudtok valami megoldást :(

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
paladin
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.15. Szombat 1:00
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.15. 10:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Segitség kéne. eltelepitettem a attach modot a forumomra és Subsilverben müködik. De notebored-en már nem, feltölteni feltudja de már nem jeleniti meg. Pedig meg csináltamamt az install mondot, kivéve 2-öt a viewforum_body.tpl és a viewtopic_body.tpl mert nincs meg aza sor ami ír az install. Most mit tegyek??

Kód:

#-----[ OPEN ]---------------------------------------------
#
templates/subSilver/viewforum_body.tpl

#
#-----[ FIND ]---------------------------------------------
# around line 26
     <td class="row1" width="100%"><span class="topictitle">{topicrow.NEWEST_POST_IMG}{topicrow.TOPIC_TYPE}<a href="{topicrow.U_VIEW_TOPIC}" class="topictitle">{topicrow.TOPIC_TITLE}</a></span><span class="gensmall"><br />

#
#-----[ IN-LINE FIND ]---------------------------------------------
# around line 26 (directly in that line)
{topicrow.NEWEST_POST_IMG}

#
#-----[ IN-LINE AFTER, ADD ]---------------------------------------
#
{topicrow.TOPIC_ATTACHMENT_IMG}

#
#-----[ OPEN ]---------------------------------------------
#
templates/subSilver/viewtopic_body.tpl   

#
#-----[ FIND ]---------------------------------------------
# around line 39
            <td colspan="2"><span class="postbody">{postrow.MESSAGE}{postrow.SIGNATURE}</span><span class="gensmall">{postrow.EDITED_MESSAGE}</span></td>

#
#-----[ IN-LINE FIND ]---------------------------------------------
# around line 39 (directly in that line)
{postrow.SIGNATURE}

#
#-----[ IN-LINE BEFORE, ADD ]---------------------------------------
#
</span>{postrow.ATTACHMENTS}<span class="postbody">

#


ezt a sort nemtudtam meg csinálni

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.15. 10:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Azért nem tudja megjeleníteni, mert pont azt a tpl fájlt nem szerkesztetted, ami a téma megjelenítést végezné. Mivel eltérő a két sablon, nem fogsz teljesen egyező sort találni, keress hasonlót (a kapcsoszárójeles változóneveket nézd).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
paladin
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.15. Szombat 1:00
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.16. 06:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
OK

a viewforum_body.tpl sikerölt. de a viewtopic_body.tpl már nem.Pedig {postrow.SIGNATURE} elé írtam a sort de így sem müködött...

Kód:

            <table cellspacing="2" cellpadding="2" width="100%" border="0">
                  <tr>
                     <td><span class="postbody">{postrow.MESSAGE}{postrow.SIGNATURE}</span></td>
                  </tr>
                  <tr>
                     <td class="notepapernb""> {postrow.PROFILE_IMG} {postrow.PM_IMG} {postrow.EMAIL_IMG} {postrow.WWW_IMG} {postrow.AIM_IMG} {postrow.YIM_IMG} {postrow.MSN_IMG} {postrow.ICQ_IMG} </td>
                  </tr>
                  <tr>
                     <td class="notepapernb"><span class="gensmall">{postrow.EDITED_MESSAGE}</span></td>
                  </tr>


most ebbe hova tegyem ezt?

Kód:

</span>{postrow.ATTACHMENTS}<span class="postbody">

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.16. 09:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Csak az első rész (ha az aláírás elé kell tenni):

Kód:

            <table cellspacing="2" cellpadding="2" width="100%" border="0">
                  <tr>
                     <td><span class="postbody">{postrow.MESSAGE}</span>{postrow.ATTACHMENTS}<span class="postbody">{postrow.SIGNATURE}</span></td>
                  </tr>

_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hipphappsero
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.17. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.17. 11:12    Hozzászólás témája: Help
Hozzászólás az előzmény idézésével

DAYTRADER írta:

Üdv!

Az attach mód installjában a II. lépésnél elakadtam. Az install elinditásánál ezt a hiba üzit kapom:

Idézet:

Warning: mysql_connect(): Access denied for user: 'daytrader@193.202.82.15' (Using password: NO) in /disk/raid0/d/a/daytrader/forum/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /disk/raid0/d/a/daytrader/forum/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /disk/raid0/d/a/daytrader/forum/db/mysql4.php on line 331
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database
Freewebes vagyok!
A fórumon egy másik topicban (ott nem lehet erről beszélni) valakinek ugyanez volt a problémája de nem írta le hogyan kell megoldani csak azt, hogy valahogy megoldotta! Szóval mi a megoldás?
Legalább 3szor-4szer feltették már ezt a kérdést. Mindenki rájött egy idp után, hogy lehet kijavítani. Csak én nem? Légyszi segítsen valaki!
Az egyetlen megoldás az volt, hogy az .sql fájlok külön futtatásával meg lehet oldani. És egész pontosan hogy futtassam? És melyikeket? Sajna nem értek túlzottan a php-programozáshoz, csak a html-t ismerem, de a logika ugyanaz.
Szóval segítsen plz valaki! Köszi!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.17. 11:56    Hozzászólás témája: Re: Help
Hozzászólás az előzmény idézésével

Hipphappsero írta:

Az egyetlen megoldás az volt, hogy az .sql fájlok külön futtatásával meg lehet oldani. És egész pontosan hogy futtassam? És melyikeket?
Itt le van írva, hogy melyiket futtasd, és hogy hogyan.
Belépsz a phpMyAdminba. Bal oldalt az sql ikonra kattintasz. Megnyitod az sql fájlt. Ha nem phpbb_ a tábla előtagod, akkor a szövegszerkesztő csere funkciójának segítségével minden phpbb_-t lecsereréled a saját tábla előtagodra (általában mindenkinek phpbb_ a tábla előtagja, tehát valószínűleg ez a lépés nem szükséges). Kimásolod a (megváltoztatott) sql fájl tartalmát, és bemásolod az sql ikonra kattintva feljövő ablak szövegmezőjébe. Ezután nyomsz egy OK-t. Ezt mindkét említett fájllal elvégzed.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hipphappsero
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.17. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.17. 19:14    Hozzászólás témája: Re: Help
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Belépsz a phpMyAdminba. Bal oldalt az sql ikonra kattintasz. Megnyitod az sql fájlt. Ha nem phpbb_ a tábla előtagod, akkor a szövegszerkesztő csere funkciójának segítségével minden phpbb_-t lecsereréled a saját tábla előtagodra (általában mindenkinek phpbb_ a tábla előtagja, tehát valószínűleg ez a lépés nem szükséges). Kimásolod a (megváltoztatott) sql fájl tartalmát, és bemásolod az sql ikonra kattintva feljövő ablak szövegmezőjébe. Ezután nyomsz egy OK-t. Ezt mindkét említett fájllal elvégzed.
Lehet, hogy én vagyok h*lye ehhez, de magyarázd el légyszi még egy fokkal pontosabban :roll: Kb azt is, hogy mit kéne látnom. Már ha lehet.
Mert ha jól csináltam, akkor megnyitottam a phpMyAdmint. Bal oldalt a 3. gombra kattintok (sql feliratú, azt írja ha ráviszem a kurzort: Lekérési ablak). Feljön egy pop-up ablak, melyben van 3 fül, és gondoltam a 2. fülön kéne valamit csinálnom (Fájlok importja), de nem akar semmitse csinálni. Kipróbáltam a netes címét beírni, megpróbáltam a gépemen található fájlt tallózni, de semmi reakció, ha a Végrehajtás gombra kattintok :(

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.17. 19:29    Hozzászólás témája: Re: Help
Hozzászólás az előzmény idézésével

Hipphappsero írta:

Kipróbáltam a netes címét beírni, megpróbáltam a gépemen található fájlt tallózni, de semmi reakció, ha a Végrehajtás gombra kattintok :(
A gépedről kell feltölteni, és várni kell. Az eredmény valószínűleg az eredeti (nagy) ablakban fog megjelenni.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hipphappsero
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.17. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.18. 12:08    Hozzászólás témája: Re: Help
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Hipphappsero írta:

Kipróbáltam a netes címét beírni, megpróbáltam a gépemen található fájlt tallózni, de semmi reakció, ha a Végrehajtás gombra kattintok :(
A gépedről kell feltölteni, és várni kell. Az eredmény valószínűleg az eredeti (nagy) ablakban fog megjelenni.
Nem jó, mind a 6nál hibát jelez. Vagy:

Idézet:

Hiba
MySQL jelzi:

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TRANSACTION' at line 8
vagy

Idézet:

#1046 - No database selected

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés