Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Csatolmány mod (attachment mod)

Szerző
Üzenet
blackdog
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.22. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.23. 22:59    Hozzászólás témája: Csatolmány mod (attachment mod)
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
Két kérdésem lenne:

1.Ez elmúlt percekben(órákban) sikeresen installáltam az attachment_mod-ot. Az alap sablonnal (subSilver) működik is. De szerettem volna a saját sablonomra (fIblack3D) hangolni. Az install.txt szerint végigcsináltam a tpl-ek kiegészítését. Átváltottam a sablonomra hogy kipróbáljam, de kapásból a bejelentkezéskor azon topic belépésébe, ahol már volt csatolás a következőket írta ki:
"Template->make_filename(): Error - file ./templates/fiblack3d/viewtopic_attach_body.tpl does not exist"
Egyébként ez a file valóban nem létezik. De a subSilver mappában igen. Holott sem az eredeti telepítőjében, sem a premodified_files-ban nincs ilyen fájl. Így arra következtetek, hogy valamelyik tpl generálja. Ezekszerint valami nem stimmel nálam, de mi?

2.A telepítés nem szól az app_icons című mappában levő fájlokról. Jóllehet még nem jutottam el a csatolmányok beállításáig, lehet hogy ott van róla szó?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.24. 07:57    Hozzászólás témája: Re: attach_mod installálása
Hozzászólás az előzmény idézésével

blackdog írta:

Sziasztok!
Két kérdésem lenne:

1.Ez elmúlt percekben(órákban) sikeresen installáltam az attachment_mod-ot. Az alap sablonnal (subSilver) működik is. De szerettem volna a saját sablonomra (fIblack3D) hangolni. Az install.txt szerint végigcsináltam a tpl-ek kiegészítését. Átváltottam a sablonomra hogy kipróbáljam, de kapásból a bejelentkezéskor azon topic belépésébe, ahol már volt csatolás a következőket írta ki:
"Template->make_filename(): Error - file ./templates/fiblack3d/viewtopic_attach_body.tpl does not exist"
Egyébként ez a file valóban nem létezik. De a subSilver mappában igen. Holott sem az eredeti telepítőjében, sem a premodified_files-ban nincs ilyen fájl. Így arra következtetek, hogy valamelyik tpl generálja. Ezekszerint valami nem stimmel nálam, de mi?
Ez a fájl a root könyvtárban van :). Sajnos minden sablonhoz el kell végezni a módosítást. Legegszerűbb ha a subSilveren végzett módosításokat elvégzed a saját sablonoddal is (+ a fájlokat is bemásolod). A fiblack az ráaduásul ha jól tudom nem is sokban tér el a subSilvertől, csak a színei mások (az meg úgyis a css-ben van).

blackdog írta:

2.A telepítés nem szól az app_icons című mappában levő fájlokról. Jóllehet még nem jutottam el a csatolmányok beállításáig, lehet hogy ott van róla szó?
Azokkal tulajdonképpen azt csinálsz amit akarsz. Majd ha később barangolsz az adminisztrációban, akkor látni fogod, hogy különböző fájltípusokhoz különböző ikonokat lehet rendelni.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
blackdog
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.22. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.24. 22:01    Hozzászólás témája: Re: attach_mod installálása
Hozzászólás az előzmény idézésével
Oké, sikerült.

Végülis nem néztem meg elég jól. Ugyanis persze, hogy a fiblack sablonomat is módosítottam, de az attach_mod telepítőjében a root könyvtárban volt a subSilver sablonhoz a keresett file-ok.
Szóval azt is bemásoltam a fiblack könyvtárba és működik, makulátlanul.
Most már csak azt nem értem, hogy a mezei user miért nem tud csatolni. Néztem a jogosultságokat, de csak olyat találtam, hogy attól föüggően, hogy "low" "med" vagy "high" tud fájlokat csatolni. De a mezei user alapbeállítása "nincs". Megnéztem az admin usert és nála is "nincs" van beállítva, mégis tud csatolni. Mi lehet a gond?

Egy másik kérdésem, már érdekesebb. Van-e olyan mod valahol, amivel a csatolt képekről thumbnail-ek készülnek és ha csak rákattint a fórumozó tudja megnézni az eredeti méretben. Valahogy úgy ahogy a borda.ca-n vagy máshol.
Ja és mi az a imagick a csatolmány beállításánál az admin pulton? Lehet hogy éppen ezt keresem?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.25. 09:19    Hozzászólás témája: Re: attach_mod installálása
Hozzászólás az előzmény idézésével

blackdog írta:

Most már csak azt nem értem, hogy a mezei user miért nem tud csatolni. Néztem a jogosultságokat, de csak olyat találtam, hogy attól föüggően, hogy "low" "med" vagy "high" tud fájlokat csatolni. De a mezei user alapbeállítása "nincs". Megnéztem az admin usert és nála is "nincs" van beállítva, mégis tud csatolni. Mi lehet a gond?
Valószínűleg azért, mert a fórumok jogosultságait nem állítottad át, és a felhasználóknak úgy látszik alapból nincs jogosultságuk fájlokat csatolni, de neked mint admin természetesen van. Tehát a Fórumok -> Jogosultságoknál a bővített módban tudod átállítani ezt.

blackdog írta:

Egy másik kérdésem, már érdekesebb. Van-e olyan mod valahol, amivel a csatolt képekről thumbnail-ek készülnek és ha csak rákattint a fórumozó tudja megnézni az eredeti méretben. Valahogy úgy ahogy a borda.ca-n vagy máshol.
Ja és mi az a imagick a csatolmány beállításánál az admin pulton? Lehet hogy éppen ezt keresem?
Az imagick pont erre való, de azt te kéne hogy add.
Viszont van más lehetőség is. Az admin panel -> Kiterjesztések -> Speciális kategóriák alatt megtalálsz mindent (megjegyzés: érdemes a GD2-t bekapcsolni, ha rossz minőségűek lesznek a kis képek).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
blackdog
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.22. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.25. 15:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem ez így nem jó!
A Kiterjesztések -> Speciális kategóriák alatt négy beállítás van.
1. Hogy megjelenjenek-e a képek a hozzászólásokban. Ez nem az amit keresek, mert persze, hogy megjelenjenek, ez a célom.
2. imagick elérési útvonala ?
3. maximum képméret: hiába állítottam, semmi nem történt. Lehet, hogy pont az Általad említett GD-t kellene beállítani, de hol?
Vajon, ha működne, akkor nem csak egyszerűen konvertálná kisebbre a képeket? Nekem az is kell, hogyha valaki meg akarja tekinteni eredeti méretben a képeket, akkor rákattintva megteheti azt.
4. linkelt kép mérete: eszerint ha a beállított méretnél nagyobb méretű képet akarok csatolni, akkor csak egy link mutat rá. Ez sem az amit akarok.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
blackdog
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.22. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.25. 18:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Találtam egy kiváló mod-ot a témához. A neve: shrink_attached_image_mod.
Ezt szerkesztettem át egy kicsit, mármint a hozzákapcsolódó thumb-okat. Kiváló. A szépséghibája az, hogy a hozzászólásokba csatolmányként berakott 1-2 MB-os képek mérete így nem csökken, hanem a thumbként megjelenített képek ugyanakkora marad. Szóval modemes kapcsolat esetén nem nagyon jó megoldás, mert lassú. Ehhez már az imagemagick kellene, valszeg majd foglalkozom azzal is. Furcsa, hogy itt a fórumban nem találtam ilyen hozzászólást, ami ezzel a témával foglalkozna. Még az imagemagick-kel foglalkozót sem.
fberci, azért köszi a válaszokat!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.25. 19:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

blackdog írta:

Szerintem ez így nem jó!
A Kiterjesztések -> Speciális kategóriák alatt négy beállítás van.
1. Hogy megjelenjenek-e a képek a hozzászólásokban. Ez nem az amit keresek, mert persze, hogy megjelenjenek, ez a célom.
2. imagick elérési útvonala ?
3. maximum képméret: hiába állítottam, semmi nem történt. Lehet, hogy pont az Általad említett GD-t kellene beállítani, de hol?
Vajon, ha működne, akkor nem csak egyszerűen konvertálná kisebbre a képeket? Nekem az is kell, hogyha valaki meg akarja tekinteni eredeti méretben a képeket, akkor rákattintva megteheti azt.
4. linkelt kép mérete: eszerint ha a beállított méretnél nagyobb méretű képet akarok csatolni, akkor csak egy link mutat rá. Ez sem az amit akarok.
Itt van nálam hogy néz ki:

a fórumom írta:

Speciális kategóriák beállítása: Képek
Kijelölt csoport: Images
Képek direktbe megjelnítése
A képek a hozzászólásban jelenjenek meg (igen), vagy csak egy link mutasson rá (nem). Igen Nem
Kis kép készítése
Mindig készítsen egy kis képet. Ez a funkció majdnem az összes beállítást felülírja ebben a speciális kategóriában, kivéve a maximum kép méretet. Ha bekapcsolod ezt a funkciőt, a hozzászólásban a nagy kép helyett egy kis kép fog megjelenni, de a felhasználó ezt megnézheti nagyban is a kis képre kattintva.
A funkciónak szüksége van egy installált Imagick programra. Ha ez nincs így, vagy a biztonságos üzemmód be van kapcsolva, a PHP GD kiterjesztése lesz használva. Ha a képtípust nem támogatja a PHP, a funkció nem lesz bekapcsolva. Igen Nem
Minimum méret kis képhez
Ha a kép kisebb mint ez, nem készül kis kép, mivel az eredeti is elég kicsi. Byte
GD2 kiterjesztés használata
A PHP képes alkalmazni a GD1 és GD2 kiterjesztéseket. Hiba nélküli kis kép készítésére Imagemagick nélkül a Csatolmány MOD két eljárást alkalmaz, az itteni választás alapján. Ha kis képeid rossz minőségűek, próbáld meg megváltoztatni ezt a beállítást. Igen Nem
Imagick program (teljes elérési út)
A konvertáló program teljes elérési útja, normálisan /usr/bin/convert (windows-on: c:/imagemagick/convert.exe).
Maximum kép méret
Itt a csatolt képek maximum nagyságát tudod megadni pixelben (szélesség x magasság).
Ha 0x0-ra állítod, a funkció ki lesz kapcsolva. Néhány képnél ez a funkció nem működik a PHP korlátai miatt. x
Linkelt kép mérete
Ha a kép eléri ezt a méretet, akkor csak egy link fog megjelenni hozzá.
Ha 0x0-ra állítod, a funkció ki lesz kapcsolva. Néhány képnél ez a funkció nem működik a PHP korlátai miatt. x
Vastag betűvel kiemeltem a szükséges beállítást.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
blackdog
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.22. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.25. 20:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen, de a kis méretű kép készítése opció csak azután jelent meg, hogy telepítettem az imagick progit. Viszont sajnos most sem működik. Nem tudom miért. Így már valóban azokat a beállításokat látom, amit írtál. Jelenleg igen van bekapcsolva a képek direktbe megjelenítéséhez, igen a kis kép készítésénél, 12000 byte max méret, igen a GD2 kiterjesztés használata, /usr/bin/convert az elérése a convert progimnak, 120x80 a képek max mérete, és hagytam 0x0-n a linkelt képet, mert nem linkelve akarom.
Valami nem stimmel, lehet hogy nem működik megfelően az imagick progim?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
blackdog
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.22. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.25. 20:23    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
egyébként hogy működik az imagick program? mikor konvertál, amikor csatolom a képet, vagy mindig? azaz, ha utólag változtatom a kiskép méretét az admin pulton, akkor a már bejegyzett csatolások méretét is megváltoztatja?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
blackdog
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.22. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.25. 21:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Na megint én vagyok...
Szóval sikerült valamit csinálnom, nem teljesen értem, hogy most miért működik, de működik. A lényeg, hogy visszatettem minden változtatást a shrink_attached... mod elöttről. Szóval most működik, valóban kisebb lesz a kép mérete, de mért pont annyival amennyivel? Én ugyanis először próbáltam 200x200-at amikor sikerült a dolog. Akkor próbáltam a 120x80-at amire maradt ugyanaz a kicsi méret. Erre megnéztem, hogy miért annyi az annyi és lám a lekicsinyített kép mérete... 400x300-as, de miért?
Miért nem veszi kisebbre? Próbáltam a GD bekapcsolásával, de semmi nem történt.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
blackdog
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.22. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.25. 22:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
szépen lassan kezdek mindenre rájönni...
szóval csak be kellett jelentkeznem egy mezei userrel és rájöttem, hogy az előbb próbált 120x80 nem azt jelenti, hogy mennyi legyen a kis kép mérete, hanem hogy mekkora képméretnél nagyobbat ne lehessen már csatolni.
most már csak arra kellene rájönnöm, hogy a convertáló progi miért pont 400x300-asra konvertál? hol lehetne kisebbre állítani? megyek a linux serverre, hátha ott van valami configja...
azért kérlek fberci nézegesd az eddigi hozzászólásaimat is hátha van valami ami elkerülte a figyelmemet.
köszi!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
blackdog
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.22. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.25. 22:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szóval erre is rájöttem.
Lassan teljesen szólóban nyomom ezt a témát :D
Találtam egy linket a témához: http://www.portedmods.com/ftopict-4794.html

Eszerint az attach_mod/includes/functions_thumbs.php-ben kell a width értékét változtatni. A biztonság kedvéért beírtam a height-et is, ahogy a cikk is írja.

Üdv!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.26. 09:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

blackdog írta:

Szóval erre is rájöttem.
Lassan teljesen szólóban nyomom ezt a témát :D
Találtam egy linket a témához: http://www.portedmods.com/ftopict-4794.html
Hali!

Őszintén szólva, hogy mekkorára kicsinyíti a képet a program, az számomra is talány volt eddig. De te látom jól megdolgoztál vele :D.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
DAYTRADER
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2005.11.24. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Elküldve: 2005.11.29. 21:06    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv!

Az attach mód installjában a II. lépésnél elakadtam. Az install elinditásánál ezt a hiba üzit kapom:

Idézet:

Warning: mysql_connect(): Access denied for user: 'daytrader@193.202.82.15' (Using password: NO) in /disk/raid0/d/a/daytrader/forum/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /disk/raid0/d/a/daytrader/forum/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /disk/raid0/d/a/daytrader/forum/db/mysql4.php on line 331
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database
Freewebes vagyok!
A fórumon egy másik topicban (ott nem lehet erről beszélni) valakinek ugyanez volt a problémája de nem írta le hogyan kell megoldani csak azt, hogy valahogy megoldotta! Szóval mi a megoldás?
_________________
üdv.
DAYTRADER

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
DAYTRADER
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2005.11.24. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Elküldve: 2005.12.02. 22:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Valaki tud segíteni?
_________________
üdv.
DAYTRADER

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés