Automatikus linkké alakítás

Szerző
Üzenet
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2016.09.05. 07:57    Hozzászólás témája: Automatikus linkké alakítás
Hozzászólás az előzmény idézésével
Na' jó, feladom. Úgy látszik, front van, és besokalltam.
Egyszerűen nem találom, amit keresek .....
Egy kis segítség kellene. :)

Azt szeretném megoldani, hogy a hozzászólásban elhelyezett, sima szövegként beírt (bemásolt), BBCode nélküli linket NE alakítsa át automatikusan linkké. Ugyanakkor a BBCode tag-ek működjenek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2016.09.07. 19:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Jó nagy az aktivitás .... :)

De mindegy, már tárgytalan, megoldottam.
Az url BBCode TAG le van tiltva, és a hozzászólásba behelyezett BBCode TAG nélküli link is inaktív. A posting_buttons.html fájlból is kiszedtem.
Sőt átírtam az editor.js fájlt is, így a fórumra mutató linkeket ugyanabban az ablakban nyitja meg, minden más linknél pedig új ablakot nyit. Ráadásul a külső, ékezetes magánhangzókat tartalmazó linkeket is lekezeli.
Hamar megszokják a tagok, körlevél ment mindenkinek, sőt ha valaki megszokásból használni akarja manuálisan, a hozzászólást nem is engedi elküldeni. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2016.09.07. 20:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Pörgünk, mint mindig :)

A fórumon elkezdtem keresni és rátaláltam egy témára, amiből kiderül, hogy az általad említett funkció Magic URL névre hallgat. Ez alapján megtaláltam egy phpBB.com-os Code to Disable Magic/Short URL in PHPBB3 ?? témát, ami végül nyomra vezetett.

Az includes/functions_content.php-ban kell a make_clickable_callback függvény (kb. 530. sortól) végén a

Kód:

$html   = "$whitespace<!-- $tag --><a$class href=\"$url\">$text</a><!-- $tag -->$append";
sort lecserélned erre:

Kód:

$html   = "$whitespace$url$append";

Innentől csak az URL BBCode-ba rakott linkek kerülnek átalakításra.

Viszont ez csak az új hozzászólásokra lesz hatással, a régiek megváltoztatásához le kell futtatnod a phpBB Support ToolKit Admin Tools / Reparse BBCode eszközét. Az STK használatáról elszórva olvashatsz a fórumunkon, többek között HoremWeb útmutatójának utolsó, "MEGJEGYZÉS A MEGJEGYZÉSHEZ" fejezetében, vagy a phpBB 3.0.8 bejelentéséhez kapcsolódó hozzászólásom "MENTESÍTÉS" részében.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2016.09.08. 06:23    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm Marcee! :)

Én is megtaláltam ezt a Magic URL részt, és bár az a sorcsere eszembe nem jutott volna, de azt láttam, hogy ez a függvény, ha meg is tudnám esetleg oldani, akkor is csak fél megoldás lenne.

"Küzdök" a tagokkal, mert ez egy kertészeti oldal, és bár nagyon jó fejek, de túlnyomó részük koros felnőtt gazdálkodó kertészek, hobbi-kertészek, akiknek nem kifejezetten erős oldaluk az informatikai beállítottság.
Sokan az Index fórumáról jöttek át (vagy ott is tagok), így például az első feladat az volt, hogy a témák kinézete hasonlítson az ottanihoz, mert azt szokták meg, stb, stb ....
Eleinte nagyon sok új egyedi fejlesztést készítettem a fórumba, elsősorban a fórumozási élmény javítására. Tetszettek mindenkinek, akkor örültek neki, de aztán rájöttem, hogy használni nem nagyon használják, mert csak a "megszokott" dolgokkal foglalkoznak.
Most már ott tartok, hogy kezdem vissza fejteni azokat, amelyeket látom, hogy nem használnak. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés