Regisztráció alapú szűrés, általános siralom

Szerző
Üzenet
Pacsker
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.02.08. Péntek 9:51
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Elküldve: 2017.04.25. 09:28    Hozzászólás témája: Regisztráció alapú szűrés, általános siralom
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szervusztok!

Két kérdésem lenne.
Az egyik, hogy létezik-e olyan MOD, amely a regisztrációnál az alap adatok bekérése mellett plusz egy(két) sorban újabb információt kér be az új usertől.
Itt feltételnél megadhatnám (évjárat), hogyha nagyobb mint mondjuk 1990, akkor nem engedi már alapból regisztrálni és tájékoztatja hibaüzenetben annak okáról.

Konkrétan autó gyártmányt, típust, és ÉVJÁRATOT szeretnék bekérni, akár legördülőből is. Mivel veterán korú jármű tulajok közössége, ezért a fiatalabb autóval rendelkező "szimpatizánsokat" rögtön elutasítanánk.
http://japtimers.hu

Másik fórum motornál volt régen egy "garázs" funkció, amely nagy mértékben hasonlított arra, amit szeretnék (regisztrációnál évjárat, típus), de sosem pártoltam el emiatt a phpbb-től.
Nincs valami hasonló Phpbb-re? Netán olyan extrával, hogy aláírásba beilleszthető legyen a kiválasztott típus?


A másik kérdésem:

Van-e itt a fórumon valami általános siralom topic a Facebook okozta fórum tönkretételekről? Pontosabban a nagy részt lusta és önző társadalom által generált dologról?
Az utóbbi 5-6 évben számos csodás közösséget láttam tönkremenni emiatt. Része vagyok az utolsó mohikánoknak, akik még "erőltetik" és éltetik a fórumozást, de egyre kilátástalanabb a helyzet. Nyilván a minőségi közösségre megyek a mennyiség helyett mindkét klubomban, de már az értelmiséget is kezdik bedarálni az alternatív (akár saját :() Facebook csoportok.

Van, ahol ezzel kapcsolatban olvashatom véleményeiteket és a megoldásra ötleteléseiteket?
Nem is tudom, valami Facebook-al összekötött applikáció, vagy bármi egyéb?


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pacsker
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.02.08. Péntek 9:51
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Elküldve: 2017.04.25. 09:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Második kérdésemre már kezdek találni választ:
http://phpbb.hu/forum/tema/6331

Köszönöm!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2017.05.10. 22:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Késéssel, de megpróbálok válaszolni. Plusz információt be tudsz kérni az egyedi profil mezők beépített funkció használatával (Adminisztrátori vezérlőpult Felhasználók és csoportok fül Egyedi profil mezők pontja), viszont phpBB 3.1-hez sajnos nem találtam olyan kiegészítést, ami ez alapján engedné vagy tiltaná a regisztrációt. Ezeket a plusz információkat meg lehet jeleníteni a felhasználó hozzászólásainál.

A másik kérdésedre a Szégyen az itt lévőkre! c. témánk ugrott be. Igazi megoldást abban sem fogsz találni, az elmúlt években mi is tönkre mentünk :(

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Pacsker
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.02.08. Péntek 9:51
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Elküldve: 2017.05.11. 08:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm válaszod!

Közben megtaláltam az egyedi profil mezőket (igaz angol forrásból).
Legördülőket, szövegmezőket és szövegdobozokat raktam be, az értékeket nem tudtam beállítani, hogy valamelyik megfeleljen a regisztrációhoz, valamelyik pedig nem, viszont a fontos mezőket kötelezően kitöltendővé tettem, így a taglistában/profilban rögtön látjuk, ha nem a közösségbe illő és manuálisan, felszólítással orvosolható a "téves" regisztráció.

A másik témát illető linket pedig köszönöm!
Most látom, hogy 2014-ben már reflektáltam is rá.
Azóta nagyobb hatással lett egyik fórumomra is a Facebook, de pár technikának köszönhetően még nem halt el. Hogy ez ne is történhessen meg hajlandó lennék valami kooperációra a Facebook csoportunkkal (bár hányok tőle), de nem tudom van-e értelme. Az embereket nem lehet megváltoztatni és szerintem a fejekben van a probléma.

Sajnálom ezt a közösséget is... Régen nagyon pörgött.
Vajon mit hoz a jövő?! :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés