Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Vélemény

A Microsoft egy

**** 40% 40% [ 8 ]
#### 5% 5% [ 1 ]
&&&& 10% 10% [ 2 ]
@@@@ 45% 45% [ 9 ]
Összes szavazat : 20
Szerző
Üzenet
vcsabi
Vendég



Hozzászólás Elküldve: 2006.08.20. 14:05    Hozzászólás témája: Vélemény
Hozzászólás az előzmény idézésével
:twisted: A MICROSOFT-ról :twisted:

DJ_Zspeed
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.04.14. Szombat 12:23
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Elküldve: 2007.04.14. 12:28    Hozzászólás témája: Hi
Hozzászólás az előzmény idézésével
Csá all!!!
Jo ez a kis forum motor ezt használom de nemtom h lehet szavazást inditani , késziteni :(
Valaki tudna nekem segiteni? Előre is köszönöm

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2007.04.14. 12:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kislab
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.23. Péntek 16:52
Hozzászólások: 574
Hozzászólás Elküldve: 2007.04.14. 15:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Marcee! Neked az összes válaszod link?
_________________
Üdv: KisLab - Kísérleti Laboratórium

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2007.04.14. 21:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Előre leszögezem, hogy nem célom megbántani vagy kigúnyolni senkit, csupán általánosságban írok.

Nem az összes. :?
Amikor valaki feltesz egy kérdést, akkor arra megpróbálsz legjobb tudásod szerint válaszolni, amikor másodszorra felteszik ugyanazt a kérdést, akkor is, harmadszorra már nem olyan vicces a dolog, de még mindig válaszolsz, de amikor ötödszörre, tizedszerre hangzik el ugyanaz a kérdés, amire már megtalálható a válasz, akkor az embernek már csak egy linket van kedve keresni. A legtöbbször előforduló kérdésekre a választ próbáltuk összegyűjteni az útmutatókban, ha ott nincs még mindig meg lehet próbálni a keresőt. Jellemzően az új felhasználókkal fordul elő ez a probléma (tisztelet a kivételnek!), hogy meg sem próbálnak szétnézni az oldalon, hanem egyből nyomnak az új téma gombra - majd csak válaszol nekik valaki.
Mit kellene tennünk? Hagyjuk megválaszolatlanul a kérdését egy RTFM megjegyzéssel? Vagy keressük meg helyette a választ és másoljuk be neki az aktuális témába? Adunk neki egy linket, ahol megtalálja a választ. Ezzel időt és energiát spórultunk, amit más kérdések megválaszolására tudunk fordítani. Tudom, hogy ez most igencsak panasz ízű, lehetne erre mondani, hogy ha fárasztó, akkor minek csinálod?! De nem szabad azt sem elfelejteni, hogy mi is csak emberek vagyunk, a saját szabadidőnkben segítünk -tegyük hozzá szívesen- megoldani a felmerülő problémákat. Hidd el, ha neked is napi szinten az oldalra fordított idődnek jelentős része a már megválaszolt kérdések újra megválaszolásával telne el, akkor egy idő után ezekre már te is csak linkeket küldözgetnél (ma 3 ilyen hozzászólás volt). Biztos, hogy van olyan, aki sértőnek találja az ilyen formában történő válaszadást és úgy gondolja, hogy akkor jobban tenné, ha a válaszoló inkább meg sem szólalna, de ne felejtsük el, hogy mi csak pár apróságot kérünk -amit elvileg a regisztrálással el is fogadsz- a segítségért cserébe. Ha valaki nem tudja betartani ezt a pár kérésünket, az ne lepődjön meg, ha csak egy linket kap. Mi is voltunk kezdők, nem felejtettük el, hogy milyen volt, amikor nekünk is segítettek és az is igaz, hogy a segítségnyújtás önkéntes jellegű, de ez nem jelenti azt, hogy a kérdezőnek már nem kell gondolkodnia és korlátlan mértékben élhet vissza a segítők jóindulatával - legyen az adminisztrátor vagy egy másik fórumozó.
Gondolatébresztőnek szeretnék még megadni egy linket: Hogyan kérdezzünk okosan?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.04.14. 22:15    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Először én is a disclaimer-rel kezdem (te jó ég, ennek mi a magyar neve?): Marcee, teljesen igazad van. Amit mégis meg szeretnék jegyezni, az inkább más fórumokra jellemző, és "friss seb".

Mostanában kezdtem ismerkedni a linuxszal, és hát hiába a 15 éves Windows-os és 10 éves EPOC/Symbian-os gyakorlat, elég nehezen boldogulok az openSUSE-val. Ilyenkor mit tesz az ember? Barátjává fogadja a Google-t. Gyakorlatilag heteket töltöttem a keresgéléssel és olvasgatással, aztán az egyik fórumon (a helyi kereső hiábavaló használata, és két napos böngészés után) feltettem az éppen aktuális kérdésemet. Egy meglehetősen durva és nyers STFW volt rá a válasz... Nem tudom, hogy mit gondolt az illetékes mod, hogy találtam a fórumára? Le is írtam - az általad is javasolt cikk módszereit alkalmazva - hogy kerestem, nem közvetlen segítséget, csak útmutatást és tanácsot szeretnék. Végül persze megkaptam egy csomó további olvasnivaló linkje képében, és a problémáim egy részét meg is sikerült vele oldani, de nem tagadom, eléggé demoralizáló volt a dolog.
Értem én, hogy a hackerek (általában inkább úgy lenne a helyes, hogy az adott témában már nagyobb jártasságra szert tett személyek) ideje drága, és sokan várnak tőlük segítséget, és ezért bizonyos fokú célratörő durvaság elnézhető, sőt, elvárható tőlük; de ezt elég nehéz megemésztenem. A mi fórumunkon is számtalan ilyen hiábavaló kérés/kérdés jelenik meg, de kínosan ügyelek rá, hogy lehetőleg az STFW / RTFM / link válaszok is egy kerek mondatként jelenjenek meg, mert aki kérdez, annak rendszerint épp elég baja van, és a hajdani kezdő önmagamnak adom meg vele a tiszteletet, ha nem csak odavakkantok.
Természetesen ez csak az én álláspontom, nem elvárás és nem kötelez senkit semmire, csak kikívánkozott. Még csak kritikának se vedd - legfeljebb egy jelenség kritikájának. Főleg azért tettem be ide, mert ezt a fórumot javarészt olyanok olvassák, akik maguk is fórum-üzemeltetők, és feltételezhetően a maguk területén járatosak lévén, hasonló problémával naponta találkoznak. Hátha követni érdemesnek találják a módszeremet, vagy legalább megfontolásra érdemesnek a gondolataimat. Vagy - a másik véglet - elgondolkodnak azon, hogy amikor ők is nehezen viselik az ezredszerre is, és bután feltett, magától értetődő kérdést, hogy miért nem kérdeznek úgy, ahogy ők szeretnék kapni a kérdést.

[szerkesztve]Bocs, Marcee, valami félrenézésből kifolyólag azt hittem, hogy csupa kisbetűvel szoktad írni a nickedet, és csak most vettem észre, hogy nem is... Más nem változott a hozzászólásban.[/szerkesztve]
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom



A hozzászólás legutóbb HoremWeb által 2007.04.16. 21:21-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2007.04.15. 12:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Valóban könnyű a STFW, RTFM és hasonló rövidítések dobálózásával átesni a ló túloldalára (az általad említett jelenséggel találkoztam már én bizonyos körökben, sőt egyetemi oktatásban is). Szerencsére nem vagyunk egyformák, másként tolerálunk egy hasonló helyzetet és néha nehéz egy két soros (esetleg csak pár szavas) hozzászólás alapján mindenkivel megtalálni a megfelelő hangnemet. Elismerem, hogy ez nekem sem mindig sikerül. Az általad leírtakat én mégis pozitív kritikának venném, melyek az épülésemre(épülésünkre) szolgálhatnak. Ezentúl majd jobban figyelek, hogy ne csak egy linket dobjak oda az újonnan kérdezőknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.04.15. 22:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm, Marcee, megtisztelsz vele, ha építő kritikának veszed.

Amúgy a STFW / "Google a barátod" módszernek van még egy nagy veszélye: az internet elképesztően nagy szemétbánya. Ezért aztán az embernek jól oda kell figyelnie arra, hogy minek hisz - tehát odafigyelve bele kell olvasni a "találatokba". És furcsa módon nem is az a kritikus, amikor nyilvánvaló szemetet találok, hanem az, amikor valami érdekeset... Órákat tud elvenni az, amikor az ember "gyémántot talál a szemétdombon" :D :D :D

No persze ez a veszély a RTFM / link válaszoknál nem áll fenn. :)
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés