install.php

Szerző
Üzenet
nzyang
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.05.26. Péntek 1:00
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Elküldve: 2017.06.28. 11:43    Hozzászólás témája: install.php
Hozzászólás az előzmény idézésével
Helló, letöltöttem innen a phpBB-3.0.14.hu.zip, kicsomagoltam, feltöltöttem a tárhelyre, de nem tudom installálni, nincs benne install.php file. Hogy kell instalálni akkor?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2017.06.28. 20:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia! Egyszerűen meg kell nyitnod böngészőben a fórumod címét és a telepítő fog elindulni.

(A phpBB 3.0.14 egy régi, hivatalosan nem támogatott verzió, amihez már nem készül se biztonsági-, se egyéb javítás. Biztosan ezzel szeretnél egy új fórumot elindítani?)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2017.06.28. 21:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

Szia!
....
(A phpBB 3.0.14 egy régi, hivatalosan nem támogatott verzió, amihez már nem készül se biztonsági-, se egyéb javítás. Biztosan ezzel szeretnél egy új fórumot elindítani?)
Ezen a szinten biztos vagyok benne, hogy a 3.0.14-el jobban jár .... :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
nzyang
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.05.26. Péntek 1:00
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Elküldve: 2017.07.01. 07:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Helló!
Nem volt semmi baj, csak éppen a chrome böngészővel nem ment... a internet explorerrel simán felment.

http://www.nzyang47.com/forum/

Még nem sok minden van rajta, mit ajánlatok akkor helyette, de tudjon magyarul.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2017.07.01. 13:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

nzyang írta:

.....
......
Még nem sok minden van rajta, mit ajánlatok akkor helyette, de tudjon magyarul.
Ez attól függ, hogy mit szeretnél?
  1. Ha a fórumot csak így natúr akarod használni bármilyen változtatás nélkül, akkor inkább töröld le, és töltsed le/telepítsed fel a phpbb 3.2 hu legújabb verzióját.

  2. Ha szeretnéd később formálni a fórumodat, más kinézetet adni, vagy bővíteni egy portállal, vagy képgalériával, vagy bloggal, stb, stb, vagy a felhasználók fórumozási élményét növelni különböző változtatásokkal, MOD-okkal, akkor inkább ezt hagyd fenn és használd.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
nzyang
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.05.26. Péntek 1:00
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Elküldve: 2017.07.01. 14:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát akkor ezt hagynám meg, szeretném kipofozni és bővíteni minden féle jóval... csak merre találok hozzá portált és galériát? Hol találok erre lehetőségeket és hozzávalókat?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2017.07.01. 21:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ragadozo írta:

Ezen a szinten biztos vagyok benne, hogy a 3.0.14-el jobban jár .... :)
Én ezzel nem értek egyet. A 3.0-ás szériában egy kiegészítés telepítése még úgy ment, hogy nyisd meg ezt a fájlt, írd át ezt erre, azt meg arra. A 3.2-ben meg legtöbbször elég csak egy könyvtárat a megfelelő helyre bemásolni és utána az adminisztrációs felületen bekapcsolni. Neked gyakorlott fórum üzemeltetőként az első változat a kézenfekvő, mert tényleg ott nyúlsz bele a működésbe, ahol csak akarsz. Viszont, ha valaki kicsit tapasztalatlanabb, akkor annak a második megoldás kényelmesebb lehet. Mivel egy fél éve jelent meg a 3.2-es széria, még kisebb a választék a kiegészítőkből, mint a több évig futott 3.0-hoz, de ez idővel valószínűleg változni fog.
Valamint azt se szabad elfelejteni, hogy nem csak a 3.0-ás phpBB-t nem támogatják már (nincs fejlesztés-frissítés, ha valami hibásan működik vagy biztonsági hiba van benne, nem fogja senki javítani; a phpbb.com-on meg már a 3.0 fórumába se lehet új hozzászólást vagy kérdést küldeni), hanem ez a kiegészítőire is igaz. Ha valami nem található meg hozzá, akkor már nem is nagyon fog elkészülni.
Ennek ellenére persze lehet üzemeltetni, illetve új fórumot is lehet vele indítani, csak mérlegelni kell az előnyeit és a hátrányait egy majdnem két évvel ezelőtt megjelent verziónak (a 3.0-hoz és a 3.2-höz is van magyar fordítás). Mert a phpBB-ből időközben kijött 2 új főváltozat.

Mivel a phpBB egy eléggé elterjedt fórumrendszer, kiegészítéseket több helyen is találni hozzá az interneten, de az egyik nagyobb gyűjtemény a phpBB angol nyelvű oldalán van: Extensions (phpBB 3.2-höz) és Modifications (phpBB 3.0-hoz). Csak arra figyelj, hogy az oldalakon lévő jobb oldali legördülőben válaszd ki az All branches helyett a fórumod verziószámát, mert a kiegészítők nem keverhetőek, a 3.0-hoz készültek csak phpBB 3.0-val, a 3.2-esek csak phpBB 3.2-vel működnek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2017.07.02. 09:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

nzyang írta:

Hát akkor ezt hagynám meg, szeretném kipofozni és bővíteni minden féle jóval... csak merre találok hozzá portált és galériát? Hol találok erre lehetőségeket és hozzávalókat?
Ahogy Marcee is írta, az ott lévő linken találsz a phpbb 3.0.14-hez MOD-okat.

De itt is körülnézhetsz:

phpbb 3.0.xx MOD-ok, kiegészítők

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2017.07.02. 09:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

Ragadozo írta:

Ezen a szinten biztos vagyok benne, hogy a 3.0.14-el jobban jár .... :)
Én ezzel nem értek egyet.
...............
Ebben igazad van, csak nem egészen ezekre a dolgokra gondoltam.
Arra gondoltam, amikor például az ember szeretne megjeleníteni valamit valahol, ami egyébként megvan, csak máshol van elhelyezve, és erre természetesen nincsen külön MOD.
A 3.0.xx verzióban a legtöbb esetben egyszerűen csak oda kell tenni olyan formában, ahogy megjeleníteni szeretnénk.
Ugyanakkor a 3.1.xx - 3.2.xx verziókban élő példa rá Mykee leírásai, bár ő már lassan profi szinten csinálja, mégis mennyit bírkózott vele.

Amikor ezt írtam, annak az volt az oka, hogy nzyang láthatóan kezdő szinten áll neki a phpbb fórumnak, és a beírása alapján ( - "... nem tudom installálni, nincs benne install.php file. Hogy kell instalálni akkor?" - ) még lesz mit tanulnia, viszont egy alap HTML - CSS - php már elegendő ahhoz, hogy kisebb dolgokat a 3.0.xx verzióban sikeresen megoldjon.

Ami nem igaz a 3.1.xx - 3.2.xx verziókra, mert ott már nagyon karcsú egy alap szintű HTML - CSS - php ismeretekkel belevágni kezdőként, vagy csekély gyakorlattal.
:)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
nzyang
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.05.26. Péntek 1:00
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Elküldve: 2017.07.08. 19:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát akkor nem tudom, hogy mit csináljak, minimális a html és php tudásom... lehet, hogy nem csinálok fórumot. Hagyom csak a galériát, úgyis az a fontos...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2017.07.08. 20:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem nyugodtan megcsinálhatod ezt a fórumot.
Eleinte alap kinézettel, alap beállításokkal megy majd.
Aztán a későbbiekben majd lassan ezt-azt elkezdesz benne csinálgatni, amivel fejleszted az ismereteidet is. :)
Találni hozzá még elég sok MOD-ot, amiket nem nehéz felrakni, főleg ha ezt figyelmesen elolvasod:

phpBB3 MOD telepítése (kezdőknek)

Ha meg nem találsz olyat, amit szeretnél, írd meg nekem itt az oldalon, vagy -be, hogy mit szeretnél, és keresünk rá megoldást. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
nzyang
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.05.26. Péntek 1:00
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Elküldve: 2017.07.08. 20:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hehe... hát már túlságosan nem fogom fejleszteni az ismereteimet... az idén töltöm a 70. életévemet.

Kép

De majd megpróbálom kis segítséggel...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2017.07.09. 19:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

nzyang írta:

Hehe... hát már túlságosan nem fogom fejleszteni az ismereteimet... az idén töltöm a 70. életévemet. ........
Gratulálok. :)

Akkor végeztél az általánosba, amikor én kezdtem .... :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
nzyang
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.05.26. Péntek 1:00
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Elküldve: 2017.07.10. 09:42    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem biztos, hogy befejeztem... lehet, hogy kidobtak...
:lol:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés