Robot regisztrálók / spammerek ellen mit tegyek?

Szerző
Üzenet
jacsasoft
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.10.24. Hétfő 10:34
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2017.08.06. 11:05    Hozzászólás témája: Robot regisztrálók / spammerek ellen mit tegyek?
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok
Az a problémám, hogy egy jó ideje kezdenek ellepni a robot regisztrálók, vagy spammerek, jobbára orosz, ukrán címekről.
Napi szinten 10-15 regisztráló, illetve próbálnak mindenféle reklámot, linkeket postolni.
Persze új regisztrálóknál csak moderátori jóváhagyással lehet postolni, így nem tudják teleszemetelni a fórumot.
Az volna a kérdésem, hogy mit lehetne ellene tenni. A forum 3.2.1 es verzió, Az ellenőrző kép pedig GD 3d kép -re van állítva.
Előre is köszönöm.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dzseemy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.04. Hétfő 16:20
Hozzászólások: 132
Hozzászólás Elküldve: 2017.08.06. 14:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kezdetben hozzám is sok spamer regisztrált, de mióta átállítottam az AVP/Spam megelőzése menüben a kérdés és választ, azóta nincs újabb spam.
Olyan kérdáseket és válaszokat állítottam be, amiben ékezetes magyar karakterek vannak. (pl: Pom-Pom nagy kék madara? - Gombóc Artúr) :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
jacsasoft
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.10.24. Hétfő 10:34
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2017.08.06. 15:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Most beállítottam recaptcha ra és majd meglátjuk.
A te ötleted sem rossz, főleg az ékezetes betűkkel. Kacérkodtam is a gondolattal de úgy voltam vele, ha a gd 3d képet képesek megfejteni a robotok, akkor ezt is ki guglizzák. viszont, ha csak magyar mentalítású egyéneket szeretnék a fórumon látni, akkor jobb a te ötleted.
Mindenesetre köszönöm a tippet.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2017.08.07. 07:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Csak egy javaslat:
    A kérdésekre a választ esetleg ki lehet guglizni, majd bemásolni.
    Viszont, ha feltételnek adod, hogy a válasz mindig egy szó, és minden karaktert NAGYBETŰVEL kell megadni, akkor már 99,9%, hogy a Spammerek sem jutnak be.
    Például:
    1. A hét első munkanapja (A válasz egy szó, és mindegyik karaktert NAGYBETŰVEL írd be)
        ---- Válasz: HÉTFŐ

    2. A hét negyedik munkanapja: (A válasz egy szó, és mindegyik karaktert NAGYBETŰVEL írd be)
        ---- Válasz: CSÜTÖRTÖK

    3. Hova járnak a kisgyerekek az általános iskola előtt: (A válasz egy szó, és mindegyik karaktert NAGYBETŰVEL írd be)
        ---- Válasz: ÓVODÁBA

    4. Kik vonulnak ki az égő házhoz: (A válasz egy szó, és mindegyik karaktert NAGYBETŰVEL írd be) -
        --- Válasz: TŰZOLTÓK

    5. stb, stb.

A 3.2.xx nincsen most fenn nekem sehol, így nem tudom megnézni, de gondolom megvan még az a lehetőség, hogy Szigorú ellenőrzés: - ezt feltétlen kapcsold be, mert így csak a teljes egyezést fogadja el!
Lehetőleg olyan szavakat keressél, amelyikben hosszú "ő" - "ű" betük vannak, ezek magyar megfelelője nagyon egyedi.
A lényege, hogy ha esetleg a kérdésre tudja is választ, a neten körülményes egy külföldinek megtalálnia a megfelelő NAGYBETŰS változatot, mert a helyes válaszhoz magyar billentyűzet, magyar kódlapok, stb, stb kell.

És egyszerű, konkrét, hétköznapi dolgok legyenek a kérdésekben, mert attól, hogy neked most eszedbe jutott egy szó, nem biztos, hogy másnak is az fog beugrani válasznak ....

Régen volt egy letöltős oldalam, ahol mindig harcoltam a Spammerek ellen.
Aztán, mikor a 3.0.xx-ben megjelent ez a kérdés - válasz lehetőség, átálltam erre.
Közel 10 év alatt összesen egy-két ukrán, román, vagy szlovák Spammernek sikerült csak bejutnia valamelyik oldalamra, vélhetően valahol a magyar határ közelében élhettek, és tudtak jól magyarul (is).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
jacsasoft
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.10.24. Hétfő 10:34
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2017.08.19. 10:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Jelenleg 2 hete nincs egy spammer sem, úgyhogy a reCaptcha bevállt! :)
Mindenesetre ha ez sem válik be, vagy esetleg arra lesz szükség hogy csak magyar regisztrálók legyenek jelen, akkor Ragadozó ötlete jó megoldás.
Köszönöm.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
jacsasoft
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.10.24. Hétfő 10:34
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2017.12.12. 05:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok.
Úgy néz ki, eddig tartott a reCaptcha biztonsága. Ezt a bejegyzést találtam a fórumom egyik postjában:

Idézet:

Elon Musk was right: artifitial intelligence will make new WAR. The "XEvil" was released!

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can bypass almost any anti-botnet protection.
Captcha Recognition Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8.4 million other types!

You read this - it means it works!
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"
Szóval ha a google nem változtat valamit a reCaptchán, akkor marad a kérdés/válasz ellenőrzés.
Ezek után áttértem erre a biztonsági megoldásra én is.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés