Meta Tag

Szerző
Üzenet
thenew
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2017.01.11. Szerda 12:07
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2017.10.26. 11:19    Hozzászólás témája: Meta Tag
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Három kérdésem lenne a szakértőkhöz, kérlek benneteket segítsetek ha tudtok!

3.1.5 verzóm van.

1. Szeretném, ha a fórum tartalma csak regisztráció után legyen olvasható, mit kell tennem?

2. A meta tagot hová kell elhelyeznem, van e esetleg ehhez kiterjesztés?

3. Az oldalon a címsávban információként "Nem Biztonságos" üzenetet hogyan lehet orvosolni?

Köszönöm szépen. :oops:

thenew



A hozzászólás legutóbb thenew által 2017.10.28. 14:45-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2017.10.28. 09:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Látom, senki sem akar nagyon segíteni, valamennyit azért megpróbálok ....

Én már nem foglalkozok 3.1.xx vagy 3.2.xx verziókkal, így az első két kérdésedre nem tudok konkrétan válaszolni.

" - Az oldalon a címsávban információként "Nem Biztonságos" üzenetet hogyan lehet orvosolni? - "

Ez egy új dolog, és mivel a böngészőkben egyre jobban erőltetik, nem nagyon tudsz rajta változtatni, csak ha áttérsz a HTTPS:// rendszerre.

Ez egy úgynevezett SSL technológia, aminek az a lényege, hogy az interneten a fórumod minden adata titkosított csatornán halad, így illetéktelenek nem férhetnek hozzá. Az adatok soha nem közlekednek titkosítatlanul az interneten, abszolult minimalizálva ezzel az adatszivárgások és a visszaélések lehetőségét.

Bár azt előre ki kell mondani, hogy egy egyszerű fórumon nem igen vannak olyan adatok, amelyek valóban ekkora biztonságot igényelnének, de hát ez egyéni megitélés kérdése.
Viszont az is igaz, hogy nem csak a böngészők "üvöltöznek" a hiánya miatt, de egyre több különböző szolgáltatás igényli ennek a megletét, többek közülük már nem is fogadják el a regisztrációt ennek hiányában.

Ami még lényeges (és természetesen kiadással jár), a szolgáltatón keresztül (ez ajánlott, egyéni megoldások nem biztonságosak, sok a kamu, vagy már lejárt tanusítványok)
  1. Be kell szerezni egy valóban hiteles SSL tanusitványt. Egy standard DCV éves dija cca. 5.000,- Ft + afa.
      Ez a tanusitvány a fórumodra és a hozzá tartozó domain nevekre lesz hiteles.

  2. A teljes kiszolgáláshoz szükséges egy saját dedikált ip cim is, aminek az éves dija cca. 5.000,- Ft + afa.
      Ennek további előnye, hogy az ip cimet semmilyen más domain név nem használhatja.

A jelzett összegek csak irányadóak .... :)

Ha minden megvan, csak annyi a változás, hogy innentől a HTTPS:// URL linken érhető el az oldalad.
És a hiteles SSL tanúsítványokkal védett weboldaladon és/vagy online szolgáltatásaidban a továbbiakban a felhasználók nem kapnak "Nem Biztonságos" figyelmeztetéseket, hibaüzeneteket. A megfelelő tanúsítványt a böngészők több, mint 99%-a automatikusan elfogadja és hitelesnek tekinti.

Ha gondolod, érdemes a neten is utána nézni, de válogassad meg, hogy honnan, és mit olvasol, mert sok az átverős oldal, és sok a hozzá nem értő, de nagyon "komolyan" írogató mekkmester.

Röviden ennyi

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
thenew
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2017.01.11. Szerda 12:07
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2017.10.28. 14:52    Hozzászólás témája: META TAG
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm szépen a válaszod Ragadozó! :P

Az első kérdést megoldottam..

A Meta Tag-ok elhelyezésének a kérdése még fenáll. Elhelyeztem az overall_header.html fájlba, de nem jelent meg a kereséskor.

A SEO Meta vagy a Meta Master kiterjesztést ismeri valaki?

Ezt talátam, érdemes feltenni?

https://www.phpbb.com/customise/db/extension/seo_meta_description/

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
thenew
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2017.01.11. Szerda 12:07
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2017.10.31. 21:15    Hozzászólás témája: Re: META TAG
Hozzászólás az előzmény idézésével

thenew írta:

Köszönöm szépen a válaszod Ragadozó! :P

Az első kérdést megoldottam..

A Meta Tag-ok elhelyezésének a kérdése még fenáll. Elhelyeztem az overall_header.html fájlba, de nem jelent meg a kereséskor.

A SEO Meta vagy a Meta Master kiterjesztést ismeri valaki?

Ezt talátam, érdemes feltenni?

https://www.phpbb.com/customise/db/extension/seo_meta_description/
Ez megoldódot, működik rendesen. :lol:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés