Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Progrramozót keresek

Szerző
Üzenet
Dávid1969
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.05.16. Szombat 14:31
Hozzászólások: 17
Hozzászólás Elküldve: 2018.02.01. 10:27    Hozzászólás témája: Progrramozót keresek
Hozzászólás az előzmény idézésével
Keresek valakit, aki profi módon létrehozna nekem egy phpbb alapú fórumot.
Ami számomra probléma, hogy egy régi, km 200 Mb-os 3.0.8 alatt kimentett adatbázisom van, melyet nem tudok aktualizálni a jelenleg telepíthető 3.2.2 alá, a szerver pedig régebbi verzió telepítését nem teszi lehetővé. Mivel nem értek a programozáshoz és a szerveren nem tudtam elvégezni a visszaállítást, ezért gondoltam, hogy - kerül amibe kerül - megbízok ezzel valakit. Ha valaki tud segíteni, természetesen privátban mindent megbeszélhetünk. Köszönöm.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2018.02.12. 19:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha mindenképp valaki mással akarod megcsináltatni, vagy már nem aktuális akkor ez némileg irreleváns lesz, de szerintem érdemes neki futnod, ha elakadsz biztos tudunk majd segíteni.

Elméletileg ennek nem kellene túl bonyolultnak lennie, és feltételezem, hogy jelenleg nem üzemel a fórum, így akár többször is neki futhatsz a dolognak.

Ami nem világos, hogy rendelkezésedre áll-e, az a fórumod egyéb fájljai. Ha ezekből semmi sincs meg, akkor sajnos az összes feltöltött dolog elveszett, és ezeket sajnos nem is fogod tudni visszaállítani (avatárok, csatolmányok stb.). Persze ettől a hozzászólások még megmaradnak, de ez esetleg szenvedősebbé teheti a dolgot.

Ha szolgáltatót váltottál, akkor a config.php-ban is kellhet valamit módosítgatni, ami nem túl bonyolult, vagy csak feltelepítheted a 3.2-t, és lementheted a config.php-t.

1) Ha van egy használható config.php-d, és meg vannak a fájljaid, akkor a 3.2 letöltésedbe másold be a config.php-t és a images, files, store mappákat. Ezt az egészet töltsd fel a tárhelyedre.

2) Töltsd be az adatbázis mentésedet phpMyAdmin-on, vagy a tárhely szolgáltatód által nyújtott felületen keresztül.

3) Navigálj a telepítőbe, és futtatasd a frissítőt (csak adatbázis táblák frissítése opcióval).

És kész is vagy. Én a biztonsági mentéseidbe nem piszkálnék bele, ha esetleg újra kellene kezdened valahol.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés