Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Lépésenkénti regisztráció

Szerző
Üzenet
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.08.29. 17:05    Hozzászólás témája: Lépésenkénti regisztráció
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sok sok phpBB-s oldalt végigolvastam, de nem sok segítségre leltem... hát felteszem itt is, hátha van olyan, aki tudna nekem segíteni.
Sajnos, nem vagyok nagy tudora a PHP-nak, a kész fórum, illetve a témák csinosítgatása elmegy, de másba (adatbázisturkálás, satöbbi) már nem tudok hozzászagolni sem.

A fórumom egy szerepjáték helyszíne, és ezzel kapcsolatban merült fel, hogy több lépésben kellene megcsinálni a regisztrációt - hiszen a regisztráció nálunk nem csak "egy reg egy fórumon", hanem egyben a karakter maga, akivel aztán USER játszik.

Így tehát regisztrációkor többféle adatcsoportot is meg kell adni, úgy mint:
USER / KARAKTER - re vonatkozó, közös dolgokat (név)
USER -re vonatkozó dolgok (email, MSN, weblap, satöbbi satöbbi)
KARAKTER -re vonatkozó dolgokat (foglalkozása, kinézete, tartózkodási helye).
Ezen túl szeretném, ha már a regisztráció során tudna USER választani magának képet a feltöltött avatar-galériából.

Szeretném, ha ezeket az info-csoportokat a fórum regisztrációkor KÜLÖN OLDALAKON kérdezné meg az emberektől, és amíg ki nem töltik a "kötelező" mezőket, ne tudjanak továbblépni, ne tudjanak regisztrálni.

Ha lenne ezen dolog "leprogramozásában" segítségemre valaki, még az is lehet, hogy nem csak virtuális sörökre hívnám meg :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.10.13. 16:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Jó ötlet volt. Gratulálok hozzá. Tiszta, és érthető. Ez igen!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés