Időzóna: (GMT +2 óra) RSS - hozzászólások

RSS Content Syndicator

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.08. 19:15    Hozzászólás témája: Re: RSS vs. Atom
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Azon tűnődtem, hogy mi lehet ebben az rss mod-ban az az atom nevezetű php fájl, ami ugyanúgy működik mint az rss.php. Na de mi a különbség az Atom és az RSS között? Az RSS gyorsab az Atomnál, vagy ez hogy van?
Más formátum (nyelvnek nem más, mert mindkettő XML, de más a szerkezete).

Egyébként nem külön php fájl.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
muha
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.01.17. Szerda 2:03
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.18. 23:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Megpróbálkoztam az RSS feed 2.2.4-gyel.
az innen http://naklon.info/talk/download.php?id=2 letöltött fájlban található leírás szerint a szükséges fájlokat feltöltöttem a megfelelő helyre. az Add On könyvtárban található 2 txt fájlban leírtak szerint módosítottam a szükséges fájlokat, majd azokat is feltöltöttem. Sajnos az oldalam kinézetében semmi változás, vagyis sehol egy RSS ikon fórumonként illetve topiconként, hogy fel lehessen iratkozni.
A böngésző címsorában sem jelenik meg.
Freeweb-es vagyok. Olvastam hogy van valami keret stb, úgyhogy beírom az rss.php fájl elérési útvonalát, és úgy fel tudom venni.
Ez azonban nem elég, az még nem is lenne baj, hogy a címsorban nem jelenik meg, viszont tényleg az a gondom, hogy az oldalon nincs ott a narancssárga meg a zöld ikon, és ha új topicot indítok, akkor nem rakja oda magától.
Ebben kérném a segítségeteket, valamint abban, hogy megoldható-e, hogy a fórum egyik topicja tartalmazza más oldal rss-éből jövő híreket.

köszönöm szépen

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.18. 23:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A címsorban valószínűleg a keretek miatt nem jelenik meg az rss ikon (ha telepítetted az autodiscovery AddOn-t).

A fórum oldalain nem kell, hogy megjelenjen, ez nincs benne a modban. Csak a manuális beállítás maradt, illetve lehet saját mod kiegészítést gyártani, hogy legyenek az oldalakon rss ikonok (mint itt).

Az rss megjelenítése egy teljesen más téma. Egyébként ingyenes tárhelyen legnagyobb valószínűséggel nem fog menni (mivel általában nem lehet a szerverről csatlakozni a nethez).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
muha
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.01.17. Szerda 2:03
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.19. 00:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Berci!

hasonlót szeretnék mint itt található, topiconként más csatornával ikon. tudsz adni támpontot, hogy merre induljak el a kereséssel. esetleg Mod? vagy jól veszem ki a szavaidból, hogy ilyen nincs?

A manuális gondolom akkor úgy néz ki, hogy mondjuk az overall_header-be beteszek egy RSS ikont, ami az rss.php-ra mutat.

PÜ-ben megadhatom a címet amiről szó lenne? nem szeretném nyilvánosan, és te elmondod mit gondolsz. hmm?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.19. 15:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

muha írta:

hasonlót szeretnék mint itt található, topiconként más csatornával ikon. tudsz adni támpontot, hogy merre induljak el a kereséssel. esetleg Mod? vagy jól veszem ki a szavaidból, hogy ilyen nincs?
Én még nem hallottam ilyen modról (de ennek ellenére lehet, hogy azóta már van).

Itt a php kódba is bele kell nyúlni, mivel témánként más rss linket kell megjeleníteni.
A php kódban át kell adni az aktuális téma vagy fórum id-jét. Azután a sablonban ráér legenerálni a linket (nem olyan elegáns, de egyszerűbb). Kell szerezni egy ikont, és az rss mod használati útmutatója szerint le kell generálni az adott forúmhoz vagy témához tartozó rss url-t, és az ikont egy ilyen linkbe tenni.

muha írta:

PÜ-ben megadhatom a címet amiről szó lenne? nem szeretném nyilvánosan, és te elmondod mit gondolsz. hmm?
Nem kell a cím, ez egy eléggé általános dolog. :?
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 2:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.21. 22:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hogy lehet azt megoldani, hogy az rss ne figyelje a privát fórumokat ( amiket csak a jogosultak látnak fórumok )? Mert így az a gond, hogy a sima user is látja rss-en keresztül azt amihez nincs joga. Ez most azért kéne, mert most nem akarom hogy bárki is lássa az üzenetet ( azért mert arról lenne szó hogy kik a nemkívánatos fórumozók és azt gondolom nem vennék jó "néven" az userek ha pont a saját nevüket látják majd az rss-en). Minden megoldás érdekel!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.21. 22:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Hogy lehet azt megoldani, hogy az rss ne figyelje a privát fórumokat ( amiket csak a jogosultak látnak fórumok )? Mert így az a gond, hogy a sima user is látja rss-en keresztül azt amihez nincs joga. Ez most azért kéne, mert most nem akarom hogy bárki is lássa az üzenetet ( azért mert arról lenne szó hogy kik a nemkívánatos fórumozók és azt gondolom nem vennék jó "néven" az userek ha pont a saját nevüket látják majd az rss-en). Minden megoldás érdekel!
Illetéktelen felhasználók nem látják a privát fórumok tartalmát. Bizonyíték: te tudtál eddig a privát fórumainkról?
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 2:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.21. 22:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ennek a fórumnak nem látom a privát fórumát. Visszatérve az én fórumomra: De egy másik gépről kipróbáltam az rss-t és láttam hogy mi zajlik a privát fórumban. Szóval ha a linkre kattintok a laptopomon (amin kipróbáltam hogy azon látom-e) akkor csak annyi hogy kiírja hogy nincs jogom hozzá. De attól még az rss-en egy az egyben látom az egész hozzászólást.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.21. 22:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Ennek a fórumnak nem látom a privát fórumát. Visszatérve az én fórumomra: De egy másik gépről kipróbáltam az rss-t és láttam hogy mi zajlik a privát fórumban. Szóval ha a linkre kattintok a laptopomon (amin kipróbáltam hogy azon látom-e) akkor csak annyi hogy kiírja hogy nincs jogom hozzá. De attól még az rss-en egy az egyben látom az egész hozzászólást.
Szerintem ott is be voltál jelentkezve. Megnéztem az RSS csatornád, és nem láttam benne semmi privátot.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 2:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.21. 22:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Szerintem ott is be voltál jelentkezve. Megnéztem az RSS csatornád, és nem láttam benne semmi privátot.
Ezt nem láttad?:

Idézet:

Várom a javaslatokat, hogy mit vegyek ki / vagy / mit tegyek bele a Szabályzatba.
Arra nem emlékszem hogy azon a gépen is bevoltam-e jelentkezve, de ha a fentit nem láttad akkor bevoltam jelentkezve. Egyébként akkor az illetéktelenek nem is látják rss-en a privát részt?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.21. 22:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem láttam.

Thomas RC írta:

Egyébként akkor az illetéktelenek nem is látják rss-en a privát részt?
Hát ezt próbálom elmagyarázni egy ideje. :wink:
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 2:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.21. 22:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Nem láttam.

Thomas RC írta:

Egyébként akkor az illetéktelenek nem is látják rss-en a privát részt?
Hát ezt próbálom elmagyarázni egy ideje. :wink:
Azt hittem hogy ezt:

Idézet:

Illetéktelen felhasználók nem látják a privát fórumok tartalmát
arra érted, hogy kiírja a fórum nekik hogy nincs joguk megtekinteni. Hát picit félreértettem :oops:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.13. 00:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Húúú, most nagyon llama leszek, előre is elnézést kérek! De valahogy nem lett világos: ez a mod a saját fórum hozzászólásait teszi RSS-en elérhetővé, vagy más RSS-feed-eket jelenít meg?

[off] Miért ír ki a text boxból ez a sablon, amikor hozzászólást írok? Ez nekem teljesen fura... [on]
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 2:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.13. 16:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
az offod nem teljesen értem.

És igen ez a te fórumod hozzászólásait jeleníti meg, nem pedig másokét

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.13. 17:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

HoremWeb írta:

Miért ír ki a text boxból ez a sablon, amikor hozzászólást írok? Ez nekem teljesen fura...
Milyen böngészőt (és annak milyen verzióját) használsz?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +2 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés