Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Sablon szerkesztők

Szerző
Üzenet
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.10.30. 15:05    Hozzászólás témája: Sablon szerkesztők
Hozzászólás az előzmény idézésével
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen programok kellenek egy saját készítésű sablon szerkesztéséhez? Vagy legalábbis: ti mivel csináltok sablonokat (mármint aki csinált már sablont)?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.10.30. 18:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az a lényeg, hogy tudjon HTML ill. CSS kódszínezést.

Én Dreamweavert használok, ennek elég jó a css támogatása is (de főleg azért használom, mert szeretem a php kódszínezőjét).
A másik, ami újabb, és jó lehet az Aptana (még nem próbáltam ki).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.10.30. 18:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Az a lényeg, hogy tudjon HTML ill. CSS kódszínezést.

Én Dreamweavert használok, ennek elég jó a css támogatása is (de főleg azért használom, mert szeretem a php kódszínezőjét).
A másik, ami újabb, és jó lehet az Aptana (még nem próbáltam ki).
Szóval akkor csak egy olyan weblapszerkesztő szükséges ami html és css kódszinezést is tud? Semmi más nem kell?
Mert ami azt illeti épp ma délelőtt töltöttem le a dreamweaver 8-at, és ha mást nem kell akkor az nagyon jó!

Egyébként nem nagyon vagyok járatos a kódokban. A google-n mindenfélét találok csak azt nem ahol le vannak írva a kódok, és jelentésük. Szóval valaki nem tudna olyan weboldalt ahol ilyen kódok és jelentésük van leírva?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.10.30. 18:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem kell kódszínezős szerkesztő, csak érdemes. Sima notepaddal is lehet.

Ha nem ismered a HTML-t (és nincs benne gyakorlatod), akkor szerintem egyelőre felejtsd el.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.10.30. 18:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Nem kell kódszínezős szerkesztő, csak érdemes. Sima notepaddal is lehet.

Ha nem ismered a HTML-t (és nincs benne gyakorlatod), akkor szerintem egyelőre felejtsd el.
A html-ben csak néhány kódot ismerek. fberci nem nagy gond ha megkérdezem hogy te hogyan indultál el a html szerkesztésben (mármint hogyan tanultad meg).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.10.30. 18:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

fberci nem nagy gond ha megkérdezem hogy te hogyan indultál el a html szerkesztésben (mármint hogyan tanultad meg).
Össze-vissza. Először a php szintakszisát tanultam meg, aztán html-t. Html módosításokat később végeztem, mint php módosításokat. A html-t rosszul tanultam meg, css csak később jött be. Nagyon-nagyon hosszú ideig nem is csináltam html oldalt (több, mint fél év, akkor már a css-t is megtanultam, tehát táblázatos oldalt nem is csináltam, csak módosítottam egyet egyszer).
A lényeg: senkinek sem ajánlom ezt a sorrendet.

Egyébként amit kimelnék: csupán webes leírásokból tanultam meg, senkit sem kérdeztem soha.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.10.30. 18:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Thomas RC írta:

fberci nem nagy gond ha megkérdezem hogy te hogyan indultál el a html szerkesztésben (mármint hogyan tanultad meg).
Össze-vissza. Először a php szintakszisát tanultam meg, aztán html-t. Html módosításokat később végeztem, mint php módosításokat. A html-t rosszul tanultam meg, css csak később jött be. Nagyon-nagyon hosszú ideig nem is csináltam html oldalt (több, mint fél év, akkor már a css-t is megtanultam, tehát táblázatos oldalt nem is csináltam, csak módosítottam egyet egyszer).
A lényeg: senkinek sem ajánlom ezt a sorrendet.

Egyébként amit kimelnék: csupán webes leírásokból tanultam meg, senkit sem kérdeztem soha.
Akkor inkább hosszú távon felmondok a sablonkészítéssel. Majd ha úgy érzem hogy tudnék csinálni, majd akkor. Nem is értem fberci hogyan tudtad te össze-vissza 8O megtannulni (én tuti hogy belezavarodnék)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2006.10.30. 21:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha már úgy érzed, hogy érdemes lenne belevágnod, akkor én kezdésnek egy teljesen új sablon elkészítése helyett egy már létező és viszonylag egyszerűbb felépítésű sablon módosítását ajánlanám. Ha már ott tisztában vagy a működés/felépítés elvével, akkor kezdj neki egy teljesen új elkészítésének.

A HTML melett érdemes nekikezdened a CSS-nek is (a framek és a táblázatos elrendezés kora lejárt, én csak később ismerkedtem meg többszöri nekifutásra a CSS-el, eléggé megszenvedtem, mire leszoktam a táblázatok használatáról.)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.10.30. 21:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

Ha már úgy érzed, hogy érdemes lenne belevágnod, akkor én kezdésnek egy teljesen új sablon elkészítése helyett egy már létező és viszonylag egyszerűbb felépítésű sablon módosítását ajánlanám. Ha már ott tisztában vagy a működés/felépítés elvével, akkor kezdj neki egy teljesen új elkészítésének.

A HTML melett érdemes nekikezdened a CSS-nek is (a framek és a táblázatos elrendezés kora lejárt, én csak később ismerkedtem meg többszöri nekifutásra a CSS-el, eléggé megszenvedtem, mire leszoktam a táblázatok használatáról.)
Kösz a tipet, majd kipróbálom. Meg ehez lenne egy kérdésem: ha egy már meglévő sablont szerkesztek át akkor ugyebár benn van a copyright rész is (alapvetően), akkor azt úgy kell hagynom, vagy átírhatom?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2006.10.30. 23:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Marcee írta:

Ha már úgy érzed, hogy érdemes lenne belevágnod, akkor én kezdésnek egy teljesen új sablon elkészítése helyett egy már létező és viszonylag egyszerűbb felépítésű sablon módosítását ajánlanám. Ha már ott tisztában vagy a működés/felépítés elvével, akkor kezdj neki egy teljesen új elkészítésének.

A HTML melett érdemes nekikezdened a CSS-nek is (a framek és a táblázatos elrendezés kora lejárt, én csak később ismerkedtem meg többszöri nekifutásra a CSS-el, eléggé megszenvedtem, mire leszoktam a táblázatok használatáról.)
Kösz a tipet, majd kipróbálom. Meg ehez lenne egy kérdésem: ha egy már meglévő sablont szerkesztek át akkor ugyebár benn van a copyright rész is (alapvetően), akkor azt úgy kell hagynom, vagy átírhatom?
Én a helyedben bent hagynám, és mögé írnám a sajátomat, mint "módosította: XY". Vagy épp hagynám a saját nevem a fenébe... Nem ezen múlik a világ dicsősége :)
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2006.10.31. 01:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha egy meglévő sablont írsz át, akkor meg kell hagynod a copyrightot. Hozzáfűzhetsz, de nem írhatod át!

Kódoláshoz a pro-k egyszerű szövegszerkesztőt használnak ;) Szintakszisszínezés a barátod.

HTML és CSS

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.10.31. 12:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ceriak írta:

Ha egy meglévő sablont írsz át, akkor meg kell hagynod a copyrightot. Hozzáfűzhetsz, de nem írhatod át!

Kódoláshoz a pro-k egyszerű szövegszerkesztőt használnak ;) Szintakszisszínezés a barátod.

HTML és CSS
Akkor jó, csak biztos akartam lenni a copyright részben.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.02. 12:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
fberci, ti milyen programmal szoktátok átírni magyarra az angol szövegeket (pl.: new topic-ot új téma-ra...), szóval az ilyen gombokat a sablonba?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.02. 12:08    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

fberci, ti milyen programmal szoktátok átírni magyarra az angol szövegeket (pl.: new topic-ot új téma-ra...), szóval az ilyen gombokat a sablonba?
Én leginkább sehogy. Egyébként ha próbálkozgatok, akkor Adobe Photoshoppal.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.02. 12:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Thomas RC írta:

fberci, ti milyen programmal szoktátok átírni magyarra az angol szövegeket (pl.: new topic-ot új téma-ra...), szóval az ilyen gombokat a sablonba?
Én leginkább sehogy. Egyébként ha próbálkozgatok, akkor Adobe Photoshoppal.
És ha nem te szoktad átírni, akkor a phpbb-s "csapatból ki az aki magyarra fordítja az ilyen gombokat?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés