Hirdetés beillesztése az oldalba

Szerző
Üzenet
xdragon
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.29. Szerda 1:00
Hozzászólások: 10
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.15. 21:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy van nekem 2 db. hírdetésem, nahmost 1. én ezeket egymás mellé szeretném tenni, hogy ne tolják annyira le az oldalt! 2. Azt, hogy lehet megcsinálni, hogy minden aloldalon látszófjon (pl.: keresés,profilok,stb...) anélkül, hogy mindegyik .tpl fájlban külön beiroatnám?
Válaszotokat köszönöm előre is!

Sziasztok
_________________
Üdv:
Szabó Gergő - Xdragon
_____________________
GlobalFórum - Adminisztrátor
http://globalforum.fw.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.15. 23:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

xdragon írta:

A kérdésem az lenne, hogy van nekem 2 db. hírdetésem, nahmost 1. én ezeket egymás mellé szeretném tenni, hogy ne tolják annyira le az oldalt! 2. Azt, hogy lehet megcsinálni, hogy minden aloldalon látszófjon (pl.: keresés,profilok,stb...) anélkül, hogy mindegyik .tpl fájlban külön beiroatnám?
A templates/sablonod/overall_header.tpl-be, vagy a templates/sablonod/overall_footer.tpl-be rakd bele.
Ha egymás mellé rakod őket (sortörés nélkül), akkor egymás mellett lesznek, de ha nem férnek ki, akkor külön sorban lesznek (ilyenkor pont rossz, ha egy sorban vannak, mert túl széles lesz az oldal). Egyébként egy táblázat segítségével meg tudod oldani (meg szebben is, csak az bonyolultabb, és gondolom elég ez is :)).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
xdragon
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.29. Szerda 1:00
Hozzászólások: 10
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.18. 13:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

xdragon írta:

A kérdésem az lenne, hogy van nekem 2 db. hírdetésem, nahmost 1. én ezeket egymás mellé szeretném tenni, hogy ne tolják annyira le az oldalt! 2. Azt, hogy lehet megcsinálni, hogy minden aloldalon látszófjon (pl.: keresés,profilok,stb...) anélkül, hogy mindegyik .tpl fájlban külön beiroatnám?
A templates/sablonod/overall_header.tpl-be, vagy a templates/sablonod/overall_footer.tpl-be rakd bele.
Ha egymás mellé rakod őket (sortörés nélkül), akkor egymás mellett lesznek, de ha nem férnek ki, akkor külön sorban lesznek (ilyenkor pont rossz, ha egy sorban vannak, mert túl széles lesz az oldal). Egyébként egy táblázat segítségével meg tudod oldani (meg szebben is, csak az bonyolultabb, és gondolom elég ez is :)).
Nagyon, szépen köszi már megy, csak mive legy kicsit szétdobja a témát ha beteszem overall_header-be ezért hagytam ahogy van, de lehet váltok :roll:
_________________
Üdv:
Szabó Gergő - Xdragon
_____________________
GlobalFórum - Adminisztrátor
http://globalforum.fw.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
mateszabi
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.15. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.08. 21:55    Hozzászólás témája: Hírdetés
Hozzászólás az előzmény idézésével
Azt tom , hogy melyik fájlba kell behelyezni a kódot , de azt nem , hogy azon belűl hova. Tudnátok segíteni?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.08. 22:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha nem értesz a HTML-hez, nem tudunk segíteni.
Ha értesz hozzá, nem kell kérdezned.

Az aláírásomban van segítség, tanulj belőle, és meg fogod tudni magadól is oldani a problémát.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.09. 13:17    Hozzászólás témája: Re: Hírdetés
Hozzászólás az előzmény idézésével

mateszabi írta:

Azt tom , hogy melyik fájlba kell behelyezni a kódot , de azt nem , hogy azon belűl hova. Tudnátok segíteni?
Ahogy _zso2 is mondta előbb tanuld meg a html -t. nagyon megéri, mert minden arra épül rá a webszerkesztésnél

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mateszabi
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.15. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.09. 13:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Azt most tanulgatom. Van egy honlapom. www.rollercoaster.cwi.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.09. 13:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
hát.. nem nagy szám az oldalad, de ha úgyvesszük hogy csak most kezdted, akkor már mondhatom hogy jó az oldal ( kezdésnek ). :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mateszabi
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.15. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.09. 14:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kösz. Elkezdtem , és mostanába inkább a phpbb-vel foglalkozok.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.09. 15:15    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Előbb ajánlom a HTML, majd a CSS tanulását... Utána PHP-zz. Míg nem tudod, hogy hogyan formázd, öntsd érthető, szép struktúrába a PHP-vel kapott adatokat, feleslegesen foglalkozol vele - persze, ez csak az én véleményem.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mateszabi
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.15. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.09. 16:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megtudtam csinálni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés