Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Megújult az oldal

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.11. 00:27    Hozzászólás témája: Megújult az oldal
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megújult az oldalunk mind külsőleg, mind belsőleg. A régi PHP-Nuke-ot lecseréltük, és helyette egy phpBB-re, MOD-okra és számos saját módosításra épülő motorra váltottunk, melyet egy saját, a phpBB 3 admin felülete alapján készített sablonnal kombináltunk. Az oldalt tartalmában is próbáltuk megújítani, figyelemre méltók az új útmutatók, melyek többek között a kézikönyvek szerepét is átveszik.

A régi PHP-Nuke-ot már egy jó ideje terveztük lecserélni, mivel a legtöbbször már csak gátat szabott a kezdeményezéseinknek. Aztán ez év elején kezdtünk bele az új oldal fejlesztésébe Ceriak és Marcee csatlakozásakor. Felmerült több ötlet is, phpBB+, más portálrendszerek használata, azonban végül ugyan a legmunkaigényesebb, de saját phpBB alapú oldal mellett döntöttünk. A mérlegelésnél fontos szempont volt, hogy phpBB-t használjunk, és felkészüljünk a különböző verziók támogatására, hiszen hosszú ideig egyszerre a phpBB 2-es és 3-as verziójával is fogunk foglalkozni.

A különböző verziók kezelésének megoldása érdekes feladat volt. Egy embert általában csak a fórum egyik verziója érdekli, ezért találtuk ki, hogy egy kapcsolót helyezünk el, mellyel mindenki kiválaszthatja a phpBB-je verzióját, így csak a számára releváns tartalom jelenik meg. Ez a kapcsoló jobb oldalt felül található meg, és elrejthető. A kapcsolónak természetesen van egy olyan állása, amikor mindkét verzióhoz tartozó tartalmakat mutatja.

Az előző oldalon sok gondot okozott, hogy a legtöbb tartalom a fórumban volt, azonban az nem volt rendezett, így az információ megkeresése nehéz volt. Ezen az új útmutatók résszel próbáltunk segíteni. A gyakrabban előkerülő problémákat rendezett formában kiemeltük ide, hogy bárki számára könnyen hozzáférhető legyen. Útmutatók beküldésére nektek is lehetőségetek van.

Mint előbb is említettem, a fórum igen rendezetlenné vált az utóbbi időben, általában egy téma (topic) nem egy témát fedett le. Ezért úgy döntöttünk, hogy beszüntetjük az általános témákat, inkább mindenkit arra kérünk, ha egy új problémája van, azt új témakén küldje be, ahelyett, hogy egy már meglévő témában kérne segítséget. Így jobban követhető lesz a probléma.
Az új oldalon immár több moderációs eszköz is rendelkezésünkre áll, így jobban karban tudjuk tartani a fórumot.

Az új, saját készítésű oldal egyik nagy előnyei közé tartozik, hogy szabadon, könnyebben bővíthető. Így került bevezetésre az RSS követés lehetősége, valamint az oldalba integrált chat (ez a chat szoba egyébként eddig is megvolt, viszont a csatlakozáshoz kellett egy chat kliens).

Kérünk titeket, ha bármi hibát találtok, azt jelezzétek felénk! Szívesen várunk még ötleteket az oldal fejlesztéséhez is.

Reméljük elnyeri tetszéseteket az új oldal.

Üdvözlettel: Magyar phpBB Közösség adminisztrátorok
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Dj_JocEe
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.07.24. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 245
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.11. 14:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagy grat nektek :lol: Sztem nagyon jó lett az új oldal!Nekem valahogy barátságosabbnak, és egyben egyszerűbbnek tünik :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.11. 15:15    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem is jó lett az oldal. Gratulálok hozzá! Nekem egy picit még szokatlan a kinézete, de azért tetszik.

Meg most ahogy utólag nézegetem az útmutatókat (a hozzászólásom javítása után nézegetem) elég jól sikerültek. Nagy segítség lesz másoknak is szerintem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.02.03. Péntek 1:00
Hozzászólások: 315
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.11. 21:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ide az oldallal kapcsolatos vélemények is jöhetnek ugye? Hát először is, nekem nagyon tetszik. Aztán egyből két észrevétel: A főmenü nem nyílik a "Fórum" > "Profil" > "Regisztráció információ" táblázat fölé. Gondolom csak a CSS z-indexével van valami.. A másik, hogy ahova most épp az üzenetet írom, az a szövegmező szerintem túlságosan jobb oldalon van. Szerintem adjatok egy fix szélességet az emoiconokat tartalmazó cellának, a másik szélességét meg állítsátok be relatívra pl. Ezenkívül semmi más hibát nem véltem felfedezni. :) TÉNYLEG NAGYON JÓ LETT!! :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.11. 21:27    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

MyR írta:

Ide az oldallal kapcsolatos vélemények is jöhetnek ugye? Hát először is, nekem nagyon tetszik. Aztán egyből két észrevétel: A főmenü nem nyílik a "Fórum" > "Profil" > "Regisztráció információ" táblázat fölé. Gondolom csak a CSS z-indexével van valami.. A másik, hogy ahova most épp az üzenetet írom, az a szövegmező szerintem túlságosan jobb oldalon van. Szerintem adjatok egy fix szélességet az emoiconokat tartalmazó cellának, a másik szélességét meg állítsátok be relatívra pl. Ezenkívül semmi más hibát nem véltem felfedezni. :) TÉNYLEG NAGYON JÓ LETT!! :D
Ez a szövegmező tényleg jobbra van egy kicsit.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.11. 21:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

MyR írta:

A főmenü nem nyílik a "Fórum" > "Profil" > "Regisztráció információ" táblázat fölé. Gondolom csak a CSS z-indexével van valami..
Igen, erről tudunk. Valóban a z-index-szel lehetne ezt elvileg beállítani, azonban az űrlapoknál más a helyzet (ezek nem táblázatok!, az oldal készítésekor ügyeltünk a szemantikus és szabványos kódra, táblázatokat csak ott használtunk, ahol a tartalom jellege azt kívánta - tehát pl. a hozzászólások megjelenítésénél sem). Az űrlapok, űrlap elemek minden más elem fölött helyezkednek el. Nem tudom miért van így, de már több helyen is előkerült.

MyR írta:

A másik, hogy ahova most épp az üzenetet írom, az a szövegmező szerintem túlságosan jobb oldalon van. Szerintem adjatok egy fix szélességet az emoiconokat tartalmazó cellának, a másik szélességét meg állítsátok be relatívra pl.
Pont középen van elválasztva, mind mindenhol máshol az oldalon. Erre sok helyen szükség is van a magyarázó szöveg miatt.

MyR írta:

Ezenkívül semmi más hibát nem véltem felfedezni. :)
Nem nézted IE6-ban. :wink: De pár napon belül ott is javítunk egy kicsit a kinézeten (elég fura dolgokat tud produkálni ez a "böngésző(?)").
Egyébként köszönjük a dícseretet! :)
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.11. 21:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Nem nézted IE6-ban. :wink: De pár napon belül ott is javítunk egy kicsit a kinézeten (elég fura dolgokat tud produkálni ez a "böngésző(?)").
Egyébként köszönjük a dícseretet! :)
Nem is tudtam, hogy a fórumrendszerek böngészőfüggőek :?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.11. 21:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Meg most jutott eszembe ez a kérdés: most hogy megújult a rendszer, akkor minden hozzászólásnak új témát kell nyitni, még akkor is ha van egy nem lezárt téma?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.11. 21:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Nem is tudtam, hogy a fórumrendszerek böngészőfüggőek :?
A fórumrendszerek természetesen nem böngészőfüggőek, de a sablonok igen. Az IE6 meg egy kicsit le van maradva, és enyhén szólva bugos.

Egyébként mindenkinek ajánlom az RSS funkciót. Nekem nagyon tetszik. :D
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.11. 21:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Egyébként mindenkinek ajánlom az RSS funkciót. Nekem nagyon tetszik. :D
Az nekem is tetszik :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.11. 21:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Meg most jutott eszembe ez a kérdés: most hogy megújult a rendszer, akkor minden hozzászólásnak új témát kell nyitni, még akkor is ha van egy nem lezárt téma?
Nem minden hozzászólásnak, de minden problémának. Tehát ha fellépett egy hiba nálad, akkor annak nyiss új témát. Persze a keresőben előtte keress rá, nézd át a korábbi témákat (meg persze az útmutatókat mindenek előtt), de ha nem találtál megoldást, akkor nyiss neki új témát.
Egyébként az útmutatók megjelenésével reméljük kevesebb probléma fog majd megjelenni a fórumban (tehát egy probléma nem fog 4-szer 5-ször előfordulni).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.11. 21:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Thomas RC írta:

Meg most jutott eszembe ez a kérdés: most hogy megújult a rendszer, akkor minden hozzászólásnak új témát kell nyitni, még akkor is ha van egy nem lezárt téma?
Nem minden hozzászólásnak, de minden problémának. Tehát ha fellépett egy hiba nálad, akkor annak nyiss új témát. Persze a keresőben előtte keress rá, nézd át a korábbi témákat (meg persze az útmutatókat mindenek előtt), de ha nem találtál megoldást, akkor nyiss neki új témát.
Egyébként az útmutatók megjelenésével reméljük kevesebb probléma fog majd megjelenni a fórumban (tehát egy probléma nem fog 4-szer 5-ször előfordulni).
OK, értem. Ez azért jutott eszembe, mert amikor még a régi nuke rendszer volt fenn akkor írtam egy hsz.-t az EasyMod install témába, és mostis amikor megújult az oldal megint írtam egyet, mert láttam hogy senki nem írt közbe, és valaki áthelyezte a hozzászólásom egy új témába.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.11. 21:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

OK, értem. Ez azért jutott eszembe, mert amikor még a régi nuke rendszer volt fenn akkor írtam egy hsz.-t az EasyMod install témába, és mostis amikor megújult az oldal megint írtam egyet, mert láttam hogy senki nem írt közbe, és valaki áthelyezte a hozzászólásom egy új témába.
Igen, ezt a hírben is írtuk. Ösztönzésként zártuk le a nagyobb általános témákat.
Egyébként arról az áthelyezésről kaptál is egy értesítést privát üzenetben.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.11. 21:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Thomas RC írta:

OK, értem. Ez azért jutott eszembe, mert amikor még a régi nuke rendszer volt fenn akkor írtam egy hsz.-t az EasyMod install témába, és mostis amikor megújult az oldal megint írtam egyet, mert láttam hogy senki nem írt közbe, és valaki áthelyezte a hozzászólásom egy új témába.
Igen, ezt a hírben is írtuk. Ösztönzésként zártuk le a nagyobb általános témákat.
Egyébként arról az áthelyezésről kaptál is egy értesítést privát üzenetben.
Ja igen azt tudom hogy kaptam pü-t róla. De nem nagyon értelmeztem, mert csak úgy gyorsan átfutottam a szöveget (pár mondat kihagyásával :D ) aztán már töröltem is.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.02.03. Péntek 1:00
Hozzászólások: 315
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.11. 22:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Meg most jutott eszembe ez a kérdés: most hogy megújult a rendszer, akkor minden hozzászólásnak új témát kell nyitni, még akkor is ha van egy nem lezárt téma?
Mint a prog.hu-n. Ott bevállt. Remélem itt is jobb lesz így. Esetleg még ösztönzőbben hatna, ha egy-egy jó megoldásért valami jutalmat (pl. prog.hu: 50 pont) is jóvá lehetne írni. De ezt gondolom nem könnyű megcsinálni, meg nem nagyon szeretnétek belenyúlkálni a fórummotorba...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés