Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

FTP "feltörés"

Szerző
Üzenet
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.19. 21:54    Hozzászólás témája: FTP "feltörés"
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem tudom hallotatok-e olyat hogy valaki feltörte az ftp címét valakinek, de nekem a minap, olyan dél és 3 között vettem észre, hoy valaki módosítgatott az ftp-men. Szerencsére a fórumon nem szúrt el semmit, de azért a weblapomba nagy kárt tett :evil: . Úgyhogy tegnap még csak a weblapom fejlesztettem, most meg az egészet újból kell csinálnom a nagy nulláról :evil: , mert a szemét betörő kitörölte a fájlokat! Na mindegy ennyi a betöréses esetemről (mindenesetre amikor észrevettem a betörést gondolhatjátok, hogy ideges voltam). Mi a véleményetek róla?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
picsu
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 106
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.20. 08:34    Hozzászólás témája: Re: FTP "feltörés"
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Nem tudom hallotatok-e olyat hogy valaki feltörte az ftp címét valakinek, de nekem a minap, olyan dél és 3 között vettem észre, hoy valaki módosítgatott az ftp-men. Szerencsére a fórumon nem szúrt el semmit, de azért a weblapomba nagy kárt tett :evil: . Úgyhogy tegnap még csak a weblapom fejlesztettem, most meg az egészet újból kell csinálnom a nagy nulláról :evil: , mert a szemét betörő kitörölte a fájlokat! Na mindegy ennyi a betöréses esetemről (mindenesetre amikor észrevettem a betörést gondolhatjátok, hogy ideges voltam). Mi a véleményetek róla?
Szia!

Érdekes a dolog! Mindenesetre remélem biztonsági mentésed volt az oldalról... :?

Az ftp-d elérésének a jelszava milyen? Egyszerű? Van benne szám? Nem adtad oda
valakinek, hogy segítsen (még régebben)? Valamelyik barát?
A jelszavad azt biztos azonnal cseréld és valami jó bonyolultat és betűs-számos
kombinációt válassz.

Melyik szolgáltatónál vagy? Mondjuk annak kisebb az esélye, hogy a
szolgáltatónál játszik valaki veled...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.20. 14:20    Hozzászólás témája: Re: FTP "feltörés"
Hozzászólás az előzmény idézésével

picsu írta:

Thomas RC írta:

Nem tudom hallotatok-e olyat hogy valaki feltörte az ftp címét valakinek, de nekem a minap, olyan dél és 3 között vettem észre, hoy valaki módosítgatott az ftp-men. Szerencsére a fórumon nem szúrt el semmit, de azért a weblapomba nagy kárt tett :evil: . Úgyhogy tegnap még csak a weblapom fejlesztettem, most meg az egészet újból kell csinálnom a nagy nulláról :evil: , mert a szemét betörő kitörölte a fájlokat! Na mindegy ennyi a betöréses esetemről (mindenesetre amikor észrevettem a betörést gondolhatjátok, hogy ideges voltam). Mi a véleményetek róla?
Szia!

Érdekes a dolog! Mindenesetre remélem biztonsági mentésed volt az oldalról... :?

Az ftp-d elérésének a jelszava milyen? Egyszerű? Van benne szám? Nem adtad oda
valakinek, hogy segítsen (még régebben)? Valamelyik barát?
A jelszavad azt biztos azonnal cseréld és valami jó bonyolultat és betűs-számos
kombinációt válassz.

Melyik szolgáltatónál vagy? Mondjuk annak kisebb az esélye, hogy a
szolgáltatónál játszik valaki veled...
Szia!

Akkor a jelszavam nem adtam oda senkinek, még régebben se; Az lehetett a gond hogy egyszerű jelszó volt szterintem (persze már változtattam nagyon bonyolultra). Az oldalról sajnos nem volt biztonsági mentés (nem a fórumról beszélek,mert ott szerencsére semmit nem piszkáltak).

Egyébként extra.hu a szolgáltató(m).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Dj_JocEe
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.07.24. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 245
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.20. 18:07    Hozzászólás témája: Re: FTP "feltörés"
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát ezért kell bonyolult jelszót választani :D Jah és nemkelett volna a gépedről letörölni a weboldalad fájljait :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.20. 18:19    Hozzászólás témája: FTP nem biztonságos
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az FTP kapcsolat nem biztonságos, a rajta átmenő adatokat egy harmadik fél is láthatja (azért nem olyan egyszerűen, de az adatok nincsenek kódolva). Így a jelszavad sincs kódolva.

Ezért találták ki pl. az FTPS-t, amit viszont az ingyenes tárhelyszolgáltatók nem támogatnak.

A backup pedig minden weben lévő dologról alap!
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.20. 19:31    Hozzászólás témája: Re: FTP "feltörés"
Hozzászólás az előzmény idézésével

Dj_JocEe írta:

Hát ezért kell bonyolult jelszót választani :D Jah és nemkelett volna a gépedről letörölni a weboldalad fájljait :)
Igen, rájöttem hogy nem szabadott volna letörölnöm a gépemről, már bánom is.

Egébként az FTPS az milyen elven működik?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.20. 19:52    Hozzászólás témája: FTPS
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Egébként az FTPS az milyen elven működik?
Nem tudom pontosan, de az a lényeg, hogy kódolja az átmenő adatokat (amit a szerverver visszakódol).
Wikipédia Google (hu)
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés