Robot regisztrációk

Szerző
Üzenet
tbalint
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.02.14. Szerda 9:18
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.06. 16:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen a szép angolszász nevű egyének egyből mehetnek a kukába.
Nálam az összes 1 sémára nyomja magát:
angolszász név, ICQ szám, 1 honlapocska, Hungary, magyar nyelv és időzóna,
és mind aktív felhasználó. De tuti nem mailt igazol vissza, mert azonnal aktív, ahogy reggelt. Ilyen gyorsan nem kaphat mailt.

ui.:
amúgy azt olvastam a phpbb fórumon, hogy a Birthday mod-dal ki lehet csinálni őket, mert azt nem tudják kitölteni... :lol:
Kivéve azon eseteket mikor nem robot, hanem ember műveli eme megvetendő tettet!



A hozzászólás legutóbb tbalint által 2007.03.06. 17:08-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.06. 17:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

tbalint írta:

Ilyen gyorsan nem kaphat mailt.
De, kaphat. Azért, mert pl. az itthoni szolgáltatók minősége nem túl jó, azért az e-mail még jó (amíg a freemailnél volnt az e-mail fiókom, én eleinte azt hittem, hogy egy mailt minimum egy óra kézbesíteni, később már csak azt hogy, 5 perc a technikai minimum, nagyon meglepődten, amikor átváltottam gmailre, és azonnal megjöttek a levelek - persze ez már egy jó ideje volt). :)
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tbalint
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.02.14. Szerda 9:18
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.06. 17:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

tbalint írta:

Ilyen gyorsan nem kaphat mailt.
De, kaphat. Azért, mert pl. az itthoni szolgáltatók minősége nem túl jó, azért az e-mail még jó (amíg a freemailnél volnt az e-mail fiókom, én eleinte azt hittem, hogy egy mailt minimum egy óra kézbesíteni, később már csak azt hogy, 5 perc a technikai minimum, nagyon meglepődten, amikor átváltottam gmailre, és azonnal megjöttek a levelek - persze ez már egy jó ideje volt). :)
Hihi... elképzelhető, de nem valószínű. Mondjuk a mail címeik se tűnnek valósnak.... :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dvdx
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2006.02.03. Péntek 1:00
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.23. 16:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem is van agreed módosítás, képi megerősítés, és regisztrálnak a fórumba rendületlenül.
Ugyanazok mint Nálatok...

Elvileg megtaláltam a megoldást.

A fórum regisztrációba, be tettem +6 új mezőt, amit kötelezővé tettem.

Természetesen elég egy új mező is, csak az lényeg, hogy kötelező legyen, mert robot nem tud mit kezdeni vele.

Leírás ITT: http://phpbb.hu/forum/hsz/5696#hsz-5696

Természetesen mauális regisztrációnál nem müködik(ember által)

Sok Sikert!
_________________
Üdvözlettel dvdX

DVD programleírások

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
jackjoe
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.10. Szombat 1:00
Hozzászólások: 82
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.23. 20:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Primitív kérdésem (tényleg szégyellem, de kifogott rajtam): melyik fájlban tudom a *-ot bevinni a 'Tartózkodási hely' mögé? Nem a nyelvi fájlban szeretném, hanem úgy, ahogy a többi kötelező mezőnél is van.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.23. 20:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

jackjoe írta:

Primitív kérdésem (tényleg szégyellem, de kifogott rajtam): melyik fájlban tudom a *-ot bevinni a 'Tartózkodási hely' mögé? Nem a nyelvi fájlban szeretném, hanem úgy, ahogy a többi kötelező mezőnél is van.
templates/sablonod/profile_add_body.tpl

Egyébként nem ajánlom ezt a módosítást, szerintem a legtöbb robot megad tartózkodási helyet.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
jackjoe
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.10. Szombat 1:00
Hozzászólások: 82
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.23. 23:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Egyébként nem ajánlom ezt a módosítást, szerintem a legtöbb robot megad tartózkodási helyet.
Ez igaz. :? Szerinted az működne, ha a regisztrációkor még egy kérdésre kötelezően kellene válaszolni (pl. Szemed színe? vagy akármi)? A válasz bármi lehetne, csak az lenne a lényeg, hogy legyen válasz (ekkor engedné a regisztrációt).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dvdx
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2006.02.03. Péntek 1:00
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.26. 09:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az a lényeg, hogy egy teljesen új mezőt vigyél fel, ami nem létezik a regisztrációnál.
Nálam Pc konfiguráció van, de ez persze lehet, hajad, szemed színe, autód márkája, kedvenc italod, stb...

És mindenképp csillagozd meg azt a mezőt, mert a rendes regisztrálók, nem tudják, hogy miért nem tudnak regisztrálni.

Azóta sincs robot regisztrációm. :)
_________________
Üdvözlettel dvdX

DVD programleírások

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.26. 14:49    Hozzászólás témája: Freecap mod
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én a robotok megállítására mostantól a Marcee féle Freecap modot ajánlom. Ez annyit csinál, hogy a vizuális megerősítés funkciót kicsit jobban funkcionálóvá teszi (nehezebb felismerni a kódot).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.26. 16:41    Hozzászólás témája: Re: Freecap mod
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

mostantól a Marcee féle...
Köszönöm, de az érdem A_Jelly_Doughnut-é.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.26. 16:43    Hozzászólás témája: Re: Freecap mod
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

...Ez annyit csinál, hogy a vizuális megerősítés funkciót kicsit jobban funkcionálóvá teszi (nehezebb felismerni a kódot).
Ezt nem nagyon értem. a robotok nem ismerik fel a html kódot, vagy hogyis van ez ?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dvdx
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2006.02.03. Péntek 1:00
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.26. 16:52    Hozzászólás témája: Re: Freecap mod
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Én a robotok megállítására mostantól a Marcee ....
Ez a mód tényleg jó, mert Nekem a Joomla alaprendszeremben, ugyanez a komponens van, és tökéletesen véd a spam-ektől.
(Joomla Security Images componens)

Ha nem jön be az Én módszerem, mindenképp használni fogom :)
_________________
Üdvözlettel dvdX

DVD programleírások



A hozzászólás legutóbb dvdx által 2007.03.26. 16:53-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.26. 16:52    Hozzászólás témája: Re: Freecap mod
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

Köszönöm, de az érdem A_Jelly_Doughnut-é.
Úgy értettem, hogy te néztél utána, te találtad meg. :wink:

Thomas RC írta:

fberci írta:

...Ez annyit csinál, hogy a vizuális megerősítés funkciót kicsit jobban funkcionálóvá teszi (nehezebb felismerni a kódot).
Ezt nem nagyon értem. a robotok nem ismerik fel a html kódot, vagy hogyis van ez ?
A HTML kódot felismerik, pont ezért vannak a képek, amelyeket csak bonyolult képfelismerő algoritmusokkal tudnak megfejteni. Minnél bonyolultabb a kép, annál nehezebben dolgozza fel egy számítógép, és van egy szint, ami után már nem tud értelmes karaktereket kihozni belőle. Ez az alapja az egésznek, az emberi agy fejlettsége a számítógéphez képest.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.26. 23:05    Hozzászólás témája: Re: Freecap mod
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Minnél bonyolultabb a kép, annál nehezebben dolgozza fel egy számítógép, és van egy szint, ami után már nem tud értelmes karaktereket kihozni belőle.
Sőt, van egy olyan szint is, amelynél már a humán júzer sem képes felismerni belőle semmit... Mostanában szép számmal látni már ilyeneket is :)
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Styx
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.03.27. Kedd 14:23
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.27. 14:30    Hozzászólás témája: 500+ felhasználó törlése
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Az én fórumomat is ellepték a robot felhasználók, így télen módosítottam az itt leírtak szerint.
Azóta max heti 1-2 kéretlen érkezik, azoknak nem aktiválom már a loginját.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám a 2006ban regisztrált kb 590 robot felhasználót töröni, anélkül, hogy egyesével végigmennék a felhasználó letiltásnál a neveken. (igen, elcsesztem, idő hiányában nem foglalkoztam a dologgal, és ez let a vége... többnyire angol nevűek, így ránézésre könnyű felismerni melyik a robot név.)

Nincs véletlenül valamilyen MOD vagy módszer, amivel pl adatbázisból törölhetem a felhasználókat anélkül, hogy megsérülne a fórum?

Az is segítene, hogy autómatikusan kitörölné valami az összes olyan regisztrációt, aki pl 2 hónapja nem írt be, vagy még egyáltalán nem. Ilyen MODról nem tudtok esetleg?

üdw,
Styx

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés