Hozzászólás áthelyezése létező témába

Szerző
Üzenet
Lánglovagok
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.02.18. Vasárnap 15:05
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.18. 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás áthelyezése létező témába
Hozzászólás az előzmény idézésével
Letöltöttem és installáltam azt a módot, ami topikból hozzászólást létező topikba tud áthelyezni. Az a gondom, hogy vagy nem működik, vagy nem értem a működését.

Ha moderálással rámegyek egy topikra, akkor fent lett egy új egysoros beviteli mező. De hiába írok oda vagy az eddig is meglévőkbe szöveget, csak új topikba hajlandó a hozzászólás átmenni. Működésileg úgy lenne logikus, hogy adatbázisból választom ki azt a meglévő topikot, amibe át szeretném helyezni a kijelölt hozzászólásokat.

Előre is köszönöm a segítséget.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.18. 15:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
beírod abba az "új" mezőbe a már létező topik id -jét, vagy az elérési útját ( pl.: http://www.valami.hu/forum/........ )

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.18. 15:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Mint ahogy a mező leírása is írja, oda annak a témának az azonosítóját kell írni, melybe át szeretnéd helyezni a témát.

Megcsinálhatták volna úgyis, hogy egy hosszú select listából lehetne kiválasztani a témát, azonban ezt elég nehéz lett volna kezelni (és nagyon sok adatot kellett volna átküldeni). A phpBB 3-ban elég bonyolultan oldották meg, ott egy rendes listás, lapozós felület van (mint amilyen a témák felsorolásánál alapból).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Lánglovagok
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.02.18. Vasárnap 15:05
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.18. 15:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm, rá nem jöttem volna. Esetleg jó lett volna eredetileg úgy megcsinálni, hogy a mező előtt legyen erre egy utalás, hogy ID vagy valami, mert most csak egy beviteli mező van, bele a pusztába.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.18. 15:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Lánglovagok írta:

Esetleg jó lett volna eredetileg úgy megcsinálni, hogy a mező előtt legyen erre egy utalás, hogy ID vagy valami, mert most csak egy beviteli mező van, bele a pusztába.
Ez valószínűleg azért van, mert nem végezted el a szükséges módosításokat a magyar nyelvi fájlokon.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Lánglovagok
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.02.18. Vasárnap 15:05
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.23. 19:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sehogy sem akar ez nekem működni.

Bemegyek egy topikba moderálásra. Kipipálom az áthelyezendő hozzászólást.

Ezt látom felül:

Új téma címe [szövegbeviteli mező]
Új téma helye [legördülő kiválasztómező a rovatokkal]
[szövegbeviteli mező]

Utolsó mező előtt semmi szöveg. Na most hova írjak mit? Mert próbáltam a topik ID-jét a mezőkbe, de csak az lett az eredmény, hogy új topik nyílt a hozzászólással.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sz_zoo
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.01.21. Vasárnap 13:39
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.23. 20:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Milyen skint használsz Lánglovagok?

Amit leírtál asszerint nem csináltad meg a szükséges változtatásokat. Arra figyelj, hogy minden skinnél külön-külön meg kell csinálni a skin fájljaira vonatkozó részt. A másik pedig, hogy subSilver-re készült a leírás és nem minden skinnél használható tökéletesen... Ha subSilvert használsz, akkor ha akarod elküldöm a módosított fájlokat...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
jolaszlo
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2007.04.18. Szerda 21:14
Hozzászólások: 40
Hozzászólás Elküldve: 2007.04.18. 21:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok énis letöltötem ezt a MOD-ot müködik is csak egy bajom van vele,hogy az áthelyezet hozszólást nem a téma végére teszi hanem időrendbe teszi be a témába.Ez igy nem igazán jó.
Van erre valami megoldás hogy a téma végére tegye?

Előre is köszönöm.

Laci

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.04.19. 21:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Csak az tűnik számomra megoldásnak, ha a hozzászólás időpontját megváltoztatod. Ezt az adatbázisban kell módosítanod a megfelelő adatot. Vagyis a MOD-ba kellene beírni, hogy az változtassa meg. Gondolod, hogy megéri?
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
jolaszlo
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2007.04.18. Szerda 21:14
Hozzászólások: 40
Hozzászólás Elküldve: 2007.04.19. 23:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

HoremWeb írta:

Csak az tűnik számomra megoldásnak, ha a hozzászólás időpontját megváltoztatod. Ezt az adatbázisban kell módosítanod a megfelelő adatot. Vagyis a MOD-ba kellene beírni, hogy az változtassa meg. Gondolod, hogy megéri?
Ez rendbe is van csak nem minden moderátornak szeretnék adatbázis hozzáférést adni :(
Ha egy nem pörgő témából helyezem át egy pörgő témába akkor elég vices hogy oldalakal hátréb kerül és az író azthiszi hogy törölve lett.
Ez igy elég logikátlan.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.04.21. 15:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem modról van szó (moderátor), hanem MOD-ról (módosítás), vagyis arról, hogy maga az áthelyezést végző rutin írja át a dátumot. Ezzel nem kell a moderátoroknak bejárást adnod az adatbázisba, hiszen ők csak elindítják azt a programrészt, ami elvégzi a feladatot. Az áthelyezés amúgy, önmagában is adatbázis-művelet.
Esetleg még egy check-box-szal is meg lehet toldani a dolgot, amivel szabályozható, hogy a dátum változzon, vagy ne.
(Csak a szám nagy, php-be lekódolni éppenséggel nem tudnám... De azt tudom, hogy megoldható.)
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
jolaszlo
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2007.04.18. Szerda 21:14
Hozzászólások: 40
Hozzászólás Elküldve: 2007.04.21. 19:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

HoremWeb írta:

Nem modról van szó (moderátor), hanem MOD-ról (módosítás), vagyis arról, hogy maga az áthelyezést végző rutin írja át a dátumot. Ezzel nem kell a moderátoroknak bejárást adnod az adatbázisba, hiszen ők csak elindítják azt a programrészt, ami elvégzi a feladatot. Az áthelyezés amúgy, önmagában is adatbázis-művelet.
Esetleg még egy check-box-szal is meg lehet toldani a dolgot, amivel szabályozható, hogy a dátum változzon, vagy ne.
(Csak a szám nagy, php-be lekódolni éppenséggel nem tudnám... De azt tudom, hogy megoldható.)
Igy elmondva nem rosz csak énse vagyok egy php mágus!!

Valamit pedig kikel találni eléglene ha az akkori dátumra irná át amikor a müvelet történik.

Esetleg valaki nem tud ebben segiteni??

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
IkariGendo
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.08.01. Kedd 1:00
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2007.05.25. 09:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Up

Erre nekem kéne sürgősen valami megoldás :S
És én sem vagyok "php mágus" :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
femilko
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.08.03. Péntek 14:21
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.03. 14:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Lánglovagok írta:

Sehogy sem akar ez nekem működni.

Bemegyek egy topikba moderálásra. Kipipálom az áthelyezendő hozzászólást.

Ezt látom felül:

Új téma címe [szövegbeviteli mező]
Új téma helye [legördülő kiválasztómező a rovatokkal]
[szövegbeviteli mező]

Utolsó mező előtt semmi szöveg. Na most hova írjak mit? Mert próbáltam a topik ID-jét a mezőkbe, de csak az lett az eredmény, hogy új topik nyílt a hozzászólással.
Nekem is ez a gondom, pedig midnent úgy megcsináltam ahogy a txt-ben le van írva. Mivel itt nem találtam a problémára választ vki le tudná írni miért van ez így? Köszönöm

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.03. 16:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

femilko írta:

Mivel itt nem találtam a problémára választ vki le tudná írni miért van ez így?
Pedig válasz van, eggyel fölötte:

fberci írta:

Ez valószínűleg azért van, mert nem végezted el a szükséges módosításokat a magyar nyelvi fájlokon.

_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés